Şimdi Ara

Demirdöküm Pasific Klimalar iyi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
15.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.weblebi.com/UrunDetaylari.aspx?Id=F-4YRWXffyoC8zyHtT53fg&ref=akakce&v=1.52.2

linkteki ürün iyi midir? demirdöküm'ün servisi nasıldır.? aylık elektrik sarfiyatı ne olur?
    bana 12000btu luk gerekli. bu fiyatlarda bildiğiniz kaliteli başka marka varmı? teşekkürler...

• servis bakımından göz önünde bulunduracak olursanız, bu fiyat aralığında iyi klima sayılabilir.(çok iyi demiyorum) Kışın ısıtma performansı ne olur bilemiyorum. aylık elektrik sarfiyatını siz hesaplayın. kullanıma bağlıdır yaklaşık 1200-1400 watt gücünde elektirik harcar. Ayrıca şu konuya da bakmanızda yarar var:
    http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/tm.htm
    İyi geceler.
  • ısıtmada 1700 w soğutmada 1900 w ölçülmüş değerler.
    quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

servis bakımından göz önünde bulunduracak olursanız, bu fiyat aralığında iyi klima sayılabilir.(çok iyi demiyorum) Kışın ısıtma performansı ne olur bilemiyorum. aylık elektrik sarfiyatını siz hesaplayın. kullanıma bağlıdır yaklaşık 1200-1400 watt gücünde elektirik harcar. Ayrıca şu konuya da bakmanızda yarar var:
    http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/tm.htm
    İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeNoM -- 4 Temmuz 2007; 12:55:04 >
  • Yanlışınız var Lejyoner. 12.000 btu klima bu kadar yakmaz. Evimdeki 18.000 btu klimam bile bu kadar yakmıyor. hem bakın aşağıdaki bilgileri ilk mesajdaki linkten aldım:

Üç boyutlu soğutma:Üç boyutlu soğutma teknolojisine haiz bir klima cihazı,ayarlanan oda sıcaklığını dönüş sıcaklığının (iç ünite üzerinden) ve uzaktan kumanda üzerinden ölçerek enterpolasyon yardımıyla gerçekleşir.Bu özellik sayesinde klima cihazınız odanızın her noktasını homojen bir şekilde soğutur veya ısıtır.Pasific klimalar akıllı göstergeler ile donatılmıştır.Bu gösterge ile set sıcaklığı,çalışma konumu,fan hızı ve arıza durumunda hata kodları bu gösterge üzerinden izlenmektedir.

Bio Screen Filtre:Çift etkili Bio Screen filtre küçük toz partikülleri,mikroorganizmalar ve koku molekülleri elektrostatik filtre üzerine tutulur.Bu filtre sayesinde,bakterilerin yaklaşık %95''''i filtre üzerinde bulunan hücresel yapıya temas ederek parçalanır ve klimanızın bulunduğu ortamda sağlıklı hava koşulları yaratılmış olur.Negatif iyon üreten enjektörlerin üzerinden geçen pozitif yüklü toz zerrecikleri,negatif iyonların üzerine yapışır.Bu sayede filtre tarafından kolaylıkla tutulur ve iç mahale kirli havanın girmesini engeller.Tozlardan arınan hava,negatif iyonlar,solunan havada ferah ve taze bir hava sirkülasyonu oluşturarak insanların kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.

Geliştirilmiş Evapotatör:Pasific klima,geliştirilmiş üç kıvrımlı evaporatör tasarımla sayesinde daha geniş ısı transfer yüzeylerine sahiptir.Bu özellik sayesinde klima cihazınız daha etkin bir iklimlendirme performansı sergiler ve daha sessiz çalışır.

Soğuma: btu/h 12000 - watt 3200

ısıtma: btu/h 13000 - watt 3520

çekilen enerji (watt):soğutma / 1250 - ısıtma/1220

çekilen akım (amper):soğutma/5.4 - ısıtma/5.3

ısıtma modu:heat pumup

güç kaynağı:V/Hz.:220/50

hava debisi m/h:520

nem alma I/h: 1.2

ses düzeyi(dBA):iç ünite/40 - dış unite/ 51

iyonizer:var

üç boyutlu soğutma teknolojisi:var

bio screen filtre:var

re-start filtre:var

uzaktan kumanda:var

nem alma:var

akıllı gösterge:var

elektronik sıcaklık kontrölü:var

uyku konumu:var

sıcaklık kalkışı:var

antibakteriyel filtre:var

zaman ayarı:var

hava yönlendirme kanatçıkları:var

fan hızı kademesi:3

değiştirilebilir filtre:var

bakır boru:sıvı 1/4" - gaz 3/8"

iç ünüte (DxGxY) mm:250x745x210

dış ünte (DxGxY) mm:260x760x540

ağırlık (net kg)iç ünite/9.5 - dış ünite/36

5 mt ye kadar ücretsiz montaj

• kağıt üzerinde yazan teknik verilere aldanmamak lazım afacan 1996 demirdöküm servisi 2001 e kadar askerlik sonra 2001 den 2005 e kadar yine demirdöküm servisinde çaıştım bizzat kurslarına gittim.fabrika mühendisleri bile siz kataloglara bakmayın dior pasific blue line ve cool line lar çıktıktan sonra bölgemizde bu klimalardan başımızı kaldıramıyoduk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LejyoneRr

kağıt üzerinde yazan teknik verilere aldanmamak lazım afacan 1996 demirdöküm servisi 2001 e kadar askerlik sonra 2001 den 2005 e kadar yine demirdöküm servisinde çaıştım bizzat kurslarına gittim.fabrika mühendisleri bile siz kataloglara bakmayın dior pasific blue line ve cool line lar çıktıktan sonra bölgemizde bu klimalardan başımızı kaldıramıyoduk.

Kandırılıyoruz o zaman. Ne diyeyim; çok yazık.. Böyle büyük firmalar da böyle yapıyorsa hiçbirşeye güvenmemek gerek.
  • katologlara w yazarken fabrikada kompresör devresinde gaz yokken sadece bi bakalım kaç watt harcıyo die bakıp yazıyolarmış.şöyle bişey var ürün yeni çıkacağı zaman ürün çinde mısırda hernerde yapılıyosa eğer ürün gelmeden teknik veriler geliyor türkiyeye hemen katologlar feelen basılıyo sonra klima geliyo.adamlar işi biliyo hiç beklemeden satıyolar
  • daha neler duyucaz bakalım.
  • kendi firmanla ilgilen başka şeyler duyma ben senin hiç bişeyine cvp vermiyorum mbbilici abi

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

daha neler duyucaz bakalım.
  • yahu alınacak bişey yok bunda. bu markalar daha neler yapıcak acaba demek istedim. artı benim firmam filan yok. ben bir ev kullanıcısıyım. içiciyiz biz aabi der gibi yani.

aklıma gelmişken sana şunu sorayım; şu klimaların sık ve ince dilimlerinin arasını temizlemek için bir ilaç kullanılıyormuş, püskürtülerek. nasıl bişey bu, nereden bulabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 4 Temmuz 2007; 17:27:03 >
  • o zaman senden çok samimi bi şekilde tabiki seninde samimiyetine güvenerek çok özür dilerim
  • önemli diil ya. geçenlerde biraz tartıştık diye sanırım sen onun havasına kapıldın. servislerde çalışmışsın bu işte emek vermişsin. her lafına karşı çıkılır mı yaa. ben ööle biri değilim. herkesin herkesten öğreneceği bişey vardır. bunu kimse unutmasın yeter.
  • biz fabrikadan alıyoduk perakende satışını bilmiyorum ama biraz zamanın varsa eğer haberleşiriz sana gönderebilirim . tabi eğer istersen

şunuda ekleyeyim o ilaçla araba motoru yıkıyoduk süper bi ilaç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeNoM -- 4 Temmuz 2007; 17:34:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.