Şimdi Ara

Baymak Elegant Plus A++ (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.472
Cevap
28
Favori
182.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam sizler klima konusunda biraz araştırma yapın bolca sohbet ederiz.

12.000 lik limit sınırı 25 27 m2 dir.Servis te bu önergede 12.000 lik önerdi.Baymaklar verimliliğe takılmayıp yazılımsal kısıt olmasa babalar gibi yeterli gelirdi de cihazı 16 dereceye de set etseniz 25 dereceden sonra kompresör kısıyor kendini.Benim 4 m2 fransız balkon 2 m2 balkon camı üstüne güney cephe tavanta teras olunca cihaz zorlanıyor.

Bu arada btu m2 hesabı.Edirne de ikamet ediyorum.Marmara bölgesi 2 kişi olarak hesaplayın .

https://klima-btu.hesaplama.net/hesaplama.do

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 12 Ağustos 2018; 23:55:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Ee hocam hem kendiniz benim cihaz zorlaniyor diyorsunuz hemde 26 metrekareye yeter diyip beni bişey bilmemekle sucluyorsunuz

Zorlaniyorsa yetmiyor demek iste gelsin yeter diyen servis sogutsun o zaman. Gormemis mi oradaki camlari isi kaçaklarını?

Ayrica o btu hesaplama sitesi ustunkoru hesapliyor ona güvenmeyin. Binanin cephesi yok kacinci kat oldugu yok cam büyüklüğü yok metrekareyi kisi sayisini yaz hesapla oyle kw hesaplanmaz. İs bilmez klimaci dogalgazci hesabi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 13 Ağustos 2018; 9:54:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Ee hocam hem kendiniz benim cihaz zorlaniyor diyorsunuz hemde 26 metrekareye yeter diyip beni bişey bilmemekle sucluyorsunuz

Zorlaniyorsa yetmiyor demek iste gelsin yeter diyen servis sogutsun o zaman. Gormemis mi oradaki camlari isi kaçaklarını?

Ayrica o btu hesaplama sitesi ustunkoru hesapliyor ona güvenmeyin. Binanin cephesi yok kacinci kat oldugu yok cam büyüklüğü yok metrekareyi kisi sayisini yaz hesapla oyle kw hesaplanmaz. İs bilmez klimaci dogalgazci hesabi gibi.

Sorun zorlanması değil İnverter tasarruf için hemen frekans düşürüp eski on off cihazlar gibi soğukluk hissi vermemesi. Daha önce meeb hocam soğutmada 22 dereceye kadar oda sıcaklığını düşürdüğünü belirtmişti. Daha önce okuduğum mesajlarda 18 btu olanıyla fazla bütçe farkı olduğunu o yüzden 12 lik aldığını belirtmiş. Oranın hakkı tam 15 lik aslında ama ara modeller pahalı markalarda var. Yoksa tüketir tüketir elektriği ama ay sonu da sizin içinizi yer bitirir
    Ben de 18 lik klima ile tüm evin sıcağını kırıp soğutup 24 derece yapıyorum. Ama ilk bir saat elektriği cayır cayır harcıyor sonra ortalama 500 Watt harcıyor. Salon kapısını kapatınca salonda üşüyoruz rahatsız oluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 13 Ağustos 2018; 10:07:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Hocam sonucta frekansi da kissa daha ilikta ufless istedigi gibi serin yapamiyor sonucta hesap yetersiz olmasina cikmiyor mu? Kendiniz dediniz 18 lik alacakti ama bütçe yetmedi diye. Demekki kendisi de 12 ligin tam verimli olmayacagini biliyormus.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    aynen demek istediğim budur.

https://forum.donanimhaber.com/baymak-elegant-plus-12-000-btu-enerji-tuketimi--128135999

defalarca ölçüm yaptım.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    hocam soğutmuyor diye birşey yok.Hangi inverter cihazı alsanız hiç bir zaman 18 dereceleri göremezsiniz en azından ben görmedim.Ben 18.000 lik alsam 23 dereceye 2 saatte değilde 1 saatte gelirdi.Ben eski evdeki klimamdan biliyorum ben 18 dereceye set ederdim 2 saat sonra 17 hatta 16 derecelere düşüp klima çalışmayı durdururdu.

Ben soğuk sevdiğim birde ilave şartları bildiğim için 18.000 lik almak isterdim ancak aradaki 900 lira benim için büyük bir rakamdı.

Ancak hangi servise klimacıya sorsanız 25 26 m2 için 12.000 cihaz önerir.Bu işin sonu yok yoksa salon tipide alınır.
    alın daikin in hesaplama sitesinde 12.900 btu çıkıyor ki benim tavan yüksekliği 3 metre değil ayrıca yarısı teras.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 13 Ağustos 2018; 10:39:6 >

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selam hava üfleme ağzının hareketi çok az değil mi sizce ne yaparsam yapayım hava direk bize temas ediyor yere veya tavana veremiyorum havanın yönünü lütfen yardımcı olun hasta olduk:(

• 1 yıldır baymak elegant plus 12.000 btu kullanıcısıyım son zamanlarda fark ettim belkide öncedende vardı yeni fark ettim dış ünitenin su giderinden su akıyor burda sıkıntı yok fakat iç ünite ile dış üniteyi bağlayan bantla sarılmış bakır boruların dışında bazılarında su oluşuyor ve dış ünitenin altından akıyor damla damla sizce herhangi bir kaçak veya sıkıntımı var yoksa neme bağlı bakır boru terlemesindenmi yapıyor aksın yere sıkıntı değil ama klimaya bir zararı varmı önemli olan o birde kışın sıcak modunda çalıştırdığımda cihazı yaklaşık 15 dk geçik bir süre klima öyle bekliyor ne üflüyor ne bişey yapıyor flapleri açık öyle bekliyor çok uzun zaman sonra çalışıyor kışın çalıştıran tecrübesi olan arkadaşlar çalıştırınca hemenmi ne zaman üflüyor ve üflüyorsada hemen ısınıyormu üflediği hava biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5C15613B5 -- 28 Ağustos 2018; 0:50:36 >

• sıkıntı yok kışın tam ısınmasımı bekliyor.

nem borulardan geliyor .Rekor bağlantıları altında ki tava da bu yüZden var.dış ünite içine gidiyor altında boru bağlıysa hiç yere damlatmadan aktarılıyor su.

olmasa boru bağlantı yerinden damlatıyor şu zamana kadar o tava olmayan klima markaları vardı hala var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karambollllll

Arkadaşlar bu klimanın wifi ünitesi varmı takabiliyomuyız. Kitabında wifi özelliğinden bahsediyo ama sanırım ayrı bir ünite takmak gerekiyor. Bilgisi olan varmı?
    Evet wifi modülü var, takabiliyorsunuz.

Ben de eve yaklaşık 20 gün önce Baymak klima taktırdım. Wifi modülü de almak istemiştim ancak internette hiç bir yerde doyurucu bilgi yoktu. Bu yüzden performansıyla ilgili emin olamadığım için almaktan vazgeçmiştim. Hatta net üzerinde satışı bile yok, çok ilginç. Bu forumu da alt üst etmiştim ve sizin mesajlarınızı görmüştüm, benim gibi bir çok kişi aynı dertten muzdaripmiş.

Gözümü karartıp dün wifi modülünü bir şekilde bulup satın aldım. Ürünle ilgili izlenimlerimi şu linkte paylaştım, benim gibi merak edip bilgi bulamayan arkadaşlar için umarım faydalı olur: https://forum.donanimhaber.com/baymak-klima-wifi-modulu-incelemesi-resimli--134695965

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbex -- 28 Ağustos 2018; 23:30:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5C15613B5

1 yıldır baymak elegant plus 12.000 btu kullanıcısıyım son zamanlarda fark ettim belkide öncedende vardı yeni fark ettim dış ünitenin su giderinden su akıyor burda sıkıntı yok fakat iç ünite ile dış üniteyi bağlayan bantla sarılmış bakır boruların dışında bazılarında su oluşuyor ve dış ünitenin altından akıyor damla damla sizce herhangi bir kaçak veya sıkıntımı var yoksa neme bağlı bakır boru terlemesindenmi yapıyor aksın yere sıkıntı değil ama klimaya bir zararı varmı önemli olan o birde kışın sıcak modunda çalıştırdığımda cihazı yaklaşık 15 dk geçik bir süre klima öyle bekliyor ne üflüyor ne bişey yapıyor flapleri açık öyle bekliyor çok uzun zaman sonra çalışıyor kışın çalıştıran tecrübesi olan arkadaşlar çalıştırınca hemenmi ne zaman üflüyor ve üflüyorsada hemen ısınıyormu üflediği hava biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim iyi forumlar
    ısıtma modunda beklemesi soğuk hava üflememesi için. çoğu klimada vardır havayı ısıtmadan çalışmaz.

• Konu durmuş :)

Bugün ilk defa sıcak moduna açtık. Hem denemelik olsun hem az ısınalım diye. Gayet güzel çalışıyor. İlk açtığımda 1 dk bekledi ondan sonra üfledi. Geçen ay 290 TL fatura geldi malum zamlar yüzünden. Bu ay çok kullanmazsak 200 TL civarı gelir tahminen
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Konu durmuş :)

Bugün ilk defa sıcak moduna açtık. Hem denemelik olsun hem az ısınalım diye. Gayet güzel çalışıyor. İlk açtığımda 1 dk bekledi ondan sonra üfledi. Geçen ay 290 TL fatura geldi malum zamlar yüzünden. Bu ay çok kullanmazsak 200 TL civarı gelir tahminen
    Bende almak istiyorum memnunmusunuz özellikle yazın birde ekim nisan ayinda biraz kullanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Bende almak istiyorum memnunmusunuz özellikle yazın birde ekim nisan ayinda biraz kullanırım

Alıntıları Göster
    Sıcakta çalışırken dış ünite biraz sesli çalıştı ama normal sanırım. Kafaya takacak bir şey değil yani

Soğutmasından da çok memnunum. Dolar 4 TL iken almıştık iyi ki diyorum :)
  • quote:

Sıcakta çalışırken dış ünite biraz sesli çalıştı ama normal sanırım. Kafaya takacak bir şey değil yani

Soğutmasından da çok memnunum. Dolar 4 TL iken almıştık iyi ki diyorum :)

Alıntıları Göster
    Ne kadar aldiniz fiyat olarak

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Mediamarkt'tan 2600'e almıştım fiyat hala aynı görünüyor
  • quote:

Mediamarkt'tan 2600'e almıştım fiyat hala aynı görünüyor
    Hepsi buradadan. 15 eylülde aldım taktirmadim henüz 2030 tl bugün iade için son gün belki göndermem geri kararsız kaldim

• ARKADAŞLAR N11 DE 11/11 DE KULLANMAK İÇİN 1000 TL İNDİRİM VAR. BAYMAK 12000 BTU ALMAK İSTİYORUM. YADA. VESTEL MİNİMALİSTİK 12 BTU WİFİ tavsiye edermisiniz.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-minimalistik-inverter-12-a-wifi-12000-btu-2018-model-klima-353431551
  • Piyasadan ve kullananlardan aldığım fikir sonucunda ben de 18000'lik elegant plus'la kervana katıldım.
    Netten görece uygun fiyatlı da aldım. Servis geldi kurdu. Çalıştırdı. Soğuk üflediğinde dış ünitenin üzerine parmağınızı koyunca çalıştığını hissediyorsunuz ki, bu benim gibi sese duyarlı birisi için süper bir sonuçtu.
    Zaten havalar İzmir'de baharı yaşattığı için bir daha da çalıştırmadım. Ta ki geçen hafta havalar birden soğuyunca bir de sıcak da deneyelim dedim. İyi ki de denemişim. Klima maalesef burada sınıfta kaldı. Dışarı da rüzgar olmasa da içeride fırtınalar esiyordu. Bildiğiniz rüzgar ıslık sesi kıvamında sesler artınca bu normal değil diye düşünüp servisi aradım. Onlar da benim gibi düşünüp böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyoruz, klima da problem var dediler. Fabrika çıkışlı bir problem olduğunu, muhtemelen evaporatörün değişmesi gerektiğini, ama pahalı bir parça olmasından ve ürünün daha bir aylık bile olmamasından dolayı komple cihaz değişimi yapılabileceği konusunda beni bilgilendirdiler. Ben de zaten her durumda değişim isteyeceğimi zira ürünü toplam da 5 saat bile çalıştırmadığımı, bunun 4,5 saatlik kısmının da sıcak da ki problem nedeniyle olduğunu ifade ettim. Neyse iç dış ünite ve ne varsa söküp gittiler.
    İki gün sonra fabrika ile görüştüklerini, parça temini sonucunda klimanın tamir edileceği bilgisini verdiler. Ben de tamir istemediğimi, yenisiyle değişim istediğimi kendilerine ilettim. Onlar da bununla ilgili yetkileri olmadığını, görüşmem için müşteri şikayet hattının telefonunu verebileceklerini söylediler. Onlarla da birkaç kez konuştuk, sonuç değişim yapamayız prensip olarak tamir edeceğiz bunda ne var mealinde bir cevap verdiler. Bir de satın aldığım firma ile görüştüm. Onlar daha ilgiliydiler, fatura servis formları vs. istediler. Şimdi onları da yollayacağım. Bu arada foruma da yazmak istedim. Daha önce konu ile ilgili tecrübe sahibi kimse var mı ?
    Tüketici olarak haklarımı biliyorum ve birebir değişim yapabilirim. Yalnız malum ülkemizde illa ki bir zorlama gerekiyor. Daha önce birkaç defa ünlü marka ve ünlü tedarikçilerle bu tarz tecrübeler yaşadım.Ve tümünde haklı olduğum ve hakkımı sonuna kadar aradığım için istediğim ve olması gereken sonucu aldım. Fakat tabi bu bir süreç ve sabırlı olmak gerekiyor.
    Bu konu da, ya da bu marka da, bu tarz sıkıntı yaşayan varsa ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.