Şimdi Ara

Batarya değişimini engelleyen Devre kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, kullanmakta olduğumuz elektronik bir cihazın belli bir süre kullanımı için tasarlanmış bataryası zayıfladı ve cihaz çalışmaz oldu. Yenisi oldukça pahalı olduğu için batarya kutusunu açtım ve batarya değişimini engelleyen devre kartının resmini ekliyorum. batarya pinlerinden dışarından gerekli voltaj (12 volt) verildiğinde devre kartındaki entegre yüzünden cihaz pili zayıf pil olarak algılamakta.
    -Kart üzerinde U ile simgelenen 3 adet entegre var, bunlardan hangisi bu engele neden olmakta?
    -Resetleme işlemi yapabilmek mümkün müdür acaba?

[simage]https://store.donanimhaber.com/18/29/08/18290865398f7b5bdcbdf715ec7f3f7e.jpg [/simage]

[simage]https://store.donanimhaber.com/16/12/54/16125443a5e56b054cd9e1e4f9cd4ae4.jpg [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memet -- 11 Ağustos 2018; 14:56:2 >

• Yüksek çözünürlüklü kart resmi;
    YÜKSK ÇÖZÜNÜRLÜK KART

• U1 olmalı hatta belli bir zaman saat kullanımını ölçüp buna göre de sonlandırabilir, yaptığın yapacağın emek boşa gidebilir. diğerleri ; biri opamp olabilir küçük olan voltaj regülatörüdür. Üzerindek kodlardan nette araştırma yapardım yernde olsam.
  • Cevap için teşekkurler, karta sadece 12v giriş mevcut, dediğinz gibi biri voltaj regülatörü olmalı, diğer ikisinden hangisi kartı kontrol ediyor onu tam olarak çözemedim. smd parçaların üzerlerindeki kısaltmalardan yeterli bilgiye ulaşamadım.
  • Hocam piller LI-ION olduktan sonra sadece kötü amaçlı değil o kart. Devamlı olarak pilleri ölçüp ısınma ve patlama riski için de kullanılıyor.
    Aynı dertten muzdaribim. Ama okuyunca iyice sadece başka pil takılmasın diye değil biraz güvenlik için olduğunu öğrendim.

Hatta LI-ION pil için şarz kartlarından aldım belki çözerim diye.
    Yemedi...

Elimde hiç kullanılmamış 6 Hücreli Li-Ion pil kaldı...
  • Entegrelerin üzerlerindeki değerlerin daha net hali;

• güvenlik değil tamamen duygusal kullanmasan bile 2sene sonra çöp olan batarya dolu heryer.
  • Bilgiler için teşekkurler. Bu ama bu en büyük olan mikrokontrollerin veya AQ kodlu voltaj dedectörünü baypass etmek veya resetlemek veya entegre içine yüklenen yazılımı (varsa) silmenin bir yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memet -- 15 Ağustos 2018; 17:9:41 >
  • Batarya doluyken, karta verdiği voltaj kaç ...
  • tek giriş var, sadece 12 v, çıkışda ise ilk resimde görüldüğü üzere 5v, 12v, ve data portu mevcut.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.