Şimdi Ara

bass'larım nerde =(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba arkadaşlar getzimde pioneer 5450 sd teyp var. ön kapı hoparlörlerim yırtık olduğundan sesi biraz açınca tırt tırt ses yapıyolardı ama sesleri bassları gayet güzeldi memnundum. bugün belki daha iyi ses alırım diye gidip jbl gto 6508c komponent aldım ama nerdeyse hiç bass çıkmıyor sadece tiz sesler var. sorum şu olucak montaj yaparken crossoverların üzerindeki 0db +6db düğmesi vardı araba takarken 0db mi yaptılar ondanmı çıkmıyor yoksa bu hoparlörler mi böyle amfi alsam düzelirmi? ( subwoofer kadar performans beklemiyorum elbette ancak şu an nerdeyse hiç bass yok teybin ayarlarını açtığımda bass sesleri bozuk çıkıyor eski hoparlörüm yırtık olmasa daha iyi ses veriyordu)

• Ana üniteye gidip kompanent bağlarsan hiç bir verim alamazsın.Ana ünitenin çıkışı 22 w rms gibi bişeydir.Siz 70w rms lık bi kompanent takarsanız anca tıngırdar.Amfi alıp öyle bağlayın.Bide kompanent hoparlörler sizin beklediğiniz gibi bass sesleri vermez.Mid ve tiz sesleri alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliok1 -- 12 Aralık 2012; 22:48:58 >
  • Güzel bir amfi alıp bağladında görceksin farkı .
  • aliok üstadım dediğin gibi tıngırdıyor şu anda amfi işine girişmek istemiyorum hiç aslında.eski kapı hoparlörlerim gibi ses almak istiyorum bassı tizi gayet güzeldi yalnızca yırtık olduğu için değiştirmek istedim gayet memnundum yine aynı şekilde olsun istiyorum.amfi kullanmadan güzel bi ses almak için ne yapmalıyım nasıl bi hoparlör almam gerekir kaç w olmalı? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler =)
  • http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-ts-f1634r-16cm-pioneer-yildiz-elektronik-adana-108060563/detay

ilandaki gibi bişey alsam eski hoparlörlerimin sesini alabilirmiyim acaba arkadaşlar bassları tizleri eskisi gibi olurmu amfi kullanmadan ??
  • o AYAR 0 da kalicak.aYARLA ALakasi yok sana bass lazim ve amfi
  • quote:

Orijinalden alıntı: _By_BoSs_

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-hoparlor-ts-f1634r-16cm-pioneer-yildiz-elektronik-adana-108060563/detay

ilandaki gibi bişey alsam eski hoparlörlerimin sesini alabilirmiyim acaba arkadaşlar bassları tizleri eskisi gibi olurmu amfi kullanmadan ??

Pioneer ın bu tarz ürünleri çok dandik
    Biz arkadaşa almıştık arkadaşa 2 çift, geldiği gibi sattık, körükleri çok ince

• Iyide biladerim zaten 30 rms diye yazmis adam oraya :) 30 rms nedir ki ? :) Standart arac sesi 70rms ten baslar 140 rms e kadar cikar. (Komp.)
  • bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim hepisinize ancak getzin bagajı zaten küçük olduğundan subwoofer koymak istemiyorum. montajı yaparken de komponentlerden bass alamıcağımı bagaja amfi subwoofer koymam gerektiğini söyleyince başımdan kaynar sular döküldü zaten getz ufacık araç bagaj dolacak iyice subwoofer filan derken. araştırdığım kadarıyla bu durumu coaxial hoparlörle çözmem gerek. ama direk teybe takıcağımdan 2 yollu veya 3 yollu olması farkedermi? daha iyi bass için 3 yollu mu almalıyım? bide şunu sorayım orjinal hoparlörlerin tipi nedir coaxial midir yoksa component midir bunlar? ben piyasadan alabileceğim eski hoparlörümün sesini verebilecek bi hoparlör arıyorum yalnızca.tavsiye verebilecek olursa çok sevinirim.

Bu arada isteyen olursa JBL Gto 6508c leri satabilirim uygun fiyata çünkü amfisiz verim alamadım hala aracın üzerindeler toplam 2 saat çalmamışlardır.isteyen olursa pm atabilir 160 tl ye aldım elimden çıkması adına 100 tl ye bırakabilirim en son =)

• quote:

Orijinalden alıntı: bguzelsoyy

Iyide biladerim zaten 30 rms diye yazmis adam oraya :) 30 rms nedir ki ? :) Standart arac sesi 70rms ten baslar 140 rms e kadar cikar. (Komp.)

kardeşim teybim zaten 4*50 watt yukarda aliok arkadaşımında dediği gibi verse verse 22 25w rms verir. ilandaki hoparlörlerde zaten o kadar 30 watt rms çok mu kötü olur sesi ki. kenwoodun filan ürünleri var aynı şekilde 16 cm lik bunlar iş görmezmi dandikmidir acaba? tek istediğim eski hoparlörlermin sesi.yırtılmasalardı çok iyidi başıma iş açtılar resmen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bguzelsoyy

Iyide biladerim zaten 30 rms diye yazmis adam oraya :) 30 rms nedir ki ? :) Standart arac sesi 70rms ten baslar 140 rms e kadar cikar. (Komp.)

kardeşim teybim zaten 4*50 watt yukarda aliok arkadaşımında dediği gibi verse verse 22 25w rms verir. ilandaki hoparlörlerde zaten o kadar 30 watt rms çok mu kötü olur sesi ki. kenwoodun filan ürünleri var aynı şekilde 16 cm lik bunlar iş görmezmi dandikmidir acaba? tek istediğim eski hoparlörlermin sesi.yırtılmasalardı çok iyidi başıma iş açtılar resmen

Bu işlere ilk girdiğim zamanlar bende aldığım bu kompanent hoparlörler niye bass vermezki diye düşünürdüm.Daka sonra öğrendimki kompanentlerden bass bekleme.Bilmiyorum sahibinden de falan pioneerin eski serileri falan olabilir mi 16 cm lik?

• Şurdaki 16cm lik(aracınızın arka hoparlör yuvasının 16cm olduğunu varsayarak) caxiyel hoparlörden marka olanlardan rms i güçlü olan birini alın,sonrada ikinci el 60-80 w rms lik bir amfi (100 tl gibi bulunabilir) bulun.Öndeki jbl komp ve arkadaki 16 cm lik coaxiyelleri böyle sürün.En iyisi bass almak ama yer sıkıntısından dolayı böyle bir sistem yapmak kötünün iyisi.
  • Yada bu bölümün ordinaryüslerinden olan audiocu kardeş senin site arkadaşın galiba.PM ile ona danışabilirsin.

[simage][/simage]
     bass'larım nerde =(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliok1 -- 14 Aralık 2012; 18:53:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliok1

Şurdaki 16cm lik(aracınızın arka hoparlör yuvasının 16cm olduğunu varsayarak) caxiyel hoparlörden marka olanlardan rms i güçlü olan birini alın,sonrada ikinci el 60-80 w rms lik bir amfi (100 tl gibi bulunabilir) bulun.Öndeki jbl komp ve arkadaki 16 cm lik coaxiyelleri böyle sürün.En iyisi bass almak ama yer sıkıntısından dolayı böyle bir sistem yapmak kötünün iyisi.

bıktım sıkıldım yemin ederim abicim yaa hoparlörün patladımı yandın yani amfiyi gömüyolar direk servise gidip yeni hoparlör sordum 135 tl dedi "tek kapıya"

http://www.rsteknoloji.com/Alpine-SXE-1725S-165cm-Coaxial-2-yollu-hoparlor,PR-1511.html

linkteki ürünü 75 tl den alıcam 2 takım olarak direk teybe bağlıcam bir iki gün içinde zaten arka kapılardaki hoparlörlerde tırt ses vasatın altında şuan...sanırım öndeki komponentlerden daha iyi ses vericektir bu alpineler ne dersiniz üstadlar?

• Teybin markası ne , oda önemli temiz ses vermesi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentJ

Teybin markası ne , oda önemli temiz ses vermesi için

ilk mesajımda belirtmiştim pioneer deh5450 sd mevcut
  • Surda genelde hata yapiliyor. Complar bass sesi vermez. Complar sadecd orta ve ince sesi vermesi icin yaplmstr. Senin dedigin bass veren orjnal kolonlar coaxial tipi kolonlardr. Bunu karistirmaynz lutfen. Cogu insan complari bassta verir gum gum vurur hayali ile aliyor ancak boyle bisi kesnlikle yoktr. Comp u aldiysan amfi alacalsn. Egerki bassta istiyorsan bagajna sub koymak zrndasn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bahsettiğin midlerin 2005 te üretilenlerini kullanıyorum jbl gto 75.4 ile besliyorum midler 1 takım 13cm diğer 1 takım 16cm bass aşırı yok istesende belli bir noktaya kadar verebiliyor zaten giriş seviyesi midler fazla bişey beklemeyin amfisiz besleyecekseniz aktif bağlayın yani direk hoparlörü teybin çıkışına bağlayın mid basın süzücü devresini crossover bağlamayın
  • quote:

bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim hepisinize ancak getzin bagajı zaten küçük olduğundan subwoofer koymak istemiyorum. montajı yaparken de komponentlerden bass alamıcağımı bagaja amfi subwoofer koymam gerektiğini söyleyince başımdan kaynar sular döküldü zaten getz ufacık araç bagaj dolacak iyice subwoofer filan derken. araştırdığım kadarıyla bu durumu coaxial hoparlörle çözmem gerek. ama direk teybe takıcağımdan 2 yollu veya 3 yollu olması farkedermi? daha iyi bass için 3 yollu mu almalıyım? bide şunu sorayım orjinal hoparlörlerin tipi nedir coaxial midir yoksa component midir bunlar? ben piyasadan alabileceğim eski hoparlörümün sesini verebilecek bi hoparlör arıyorum yalnızca.tavsiye verebilecek olursa çok sevinirim.

Bu arada isteyen olursa JBL Gto 6508c leri satabilirim uygun fiyata çünkü amfisiz verim alamadım hala aracın üzerindeler toplam 2 saat çalmamışlardır.isteyen olursa pm atabilir 160 tl ye aldım elimden çıkması adına 100 tl ye bırakabilirim en son =)

Gel ben sana bi tavsiyede bulunayim beni dinle parani car cur etme.!

madem komp. aracina monte ettin birak kalsin onlar arac uzerinde.Bagajin kucuk bunu anladim napicaksin 4x60 rms veren bi ufak amfi alicaksin ön koltugun altina koyucaksin bu sekilde komp. beslemis oldun ve sorun cözuldu.Mis gibi temiz net ses alicaksin.Iyi bi ayar ile.

Sira geldi bass a

Aktiv pass alicaksin : Yani bass in uzerinde kendi amfisi var zaten.Sen sadece RCA kablosu cekiceksin buna ve elektrik.Bu kablolar guzel bi gizlilik ile cekilirse ne yer kaplar nede göruntu cirkinligi. Aktiv bass alicaksin.

Mesela bu sekilde

bass'larım nerde =(

bass'larım nerde =(

Iste bu kadar bu bass in verdigi basslari senin alicagin kolonlar hicbir zaman bu kadar temiz net veremez.

Sana maliyeti ne oldu simdi : Sadece aktiv bas maliyeti oldu + kablo cekiceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bguzelsoyy -- 14 Aralık 2012; 9:43:35 >

• Pioneer ın aktif subwooferından vardı bende, pek verimli olmuyor, 350 Tl ye sattım
    Sıfırları zaten 500-600 Tl falan, bence gereksiz
    Sese tabiki etkisi oluyor ama o etkiye o para çok bence

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=pioneer+aktif

bass'larım nerde =(

bass'larım nerde =(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustangGT39 -- 14 Aralık 2012; 11:47:52 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.