Şimdi Ara

Eski seri pioneer teyp alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bu aralar aşırı derecede içimden eski seri kasetli pioneer almak geliyor. Aux çıkışı da ip-bus soketinden rahatça eklendiği için çalma konusunda sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum. 300 350 lira civarına keh8400, 7400 ve kex p820 buldum ancak deh 2950ui de hb da 300 liraya mecvut. Hem çift amfi çıkışı, hem dahili çıkışının daha güçlü olması, sıfır olması gibi nedenlerle mantıken daha yakın dursam da gönlüm eski seriden yana. Öğrenci bütçesiyle eğer eski seriyi alırsam yeni bir teyp için uzun süre beklemem gerekecek. Diğer yandan yeni seri alırsam aklım kalacak. Sizce mantığımı mı yoksa kalbimi mi dinleyeyim? Yoksa gidip 120 liraya roadstar mı alayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• en kaliteli sesi usb üzerinden alabilirsin. eski teyplere aux uyarlamaya çalışmak ve teypden ses almak mümkündür, tabi bu durumda ses kalitesi usb kadar iyi olmayacaktır. yine 2. elde içi açılmamış, ya da çıkışları tamir görmemiş teyp bulmak gerekli. bütçeniz çok olsa, ya da zevk için eski seri teybi alacak kadar bütçeniz olsa deneyin derim, ama öğrenci bütçesi var ortada, sıfır pioneer 2950 alın, 4 kanal anfi bağlayıp, ister usb den , ister tablet bağlayıp aux dan ses alın. ilerde bütçeniz olduğu günlerde eski serileri zevk için yine denersiniz.

• Teşekkür ederim hocam. Vallahi hem bütçe meselesi, hem de sürekli fikir değişmekten ötürü her dakika farklı fikirlerle gelip konu açıyorum, utandım vallahi. Peki DEH X2950 UI'ye Pioneer G 173Ci taksam, amfisiz idare edecek şekilde de olsa çalar mı? Yoksa Coaxial alsam daha mı iyi çalar?

• Arabadaki mevcut hoparlör yerlerini,, kaç cm olduğunu,

ilerde kesin olarak anfi düşünüp düşünmediğinizi belirtirseniz daha net yorum yapılabilir,,

Sadece teyp için oval hoparlör tavsiyesinde bulunulur,

16cm ise anfi düşünürseniz 70w rms olması gerekir, ileriyi düşünüp 1 defa hoparlör almanızı isterim,,

Eskiye bende çok takılırım, efsane Pioneer hoparlör, efsane anfili ekolayzer,, inanın hepsi bazı cihazlar dışında eskide kaldı,,

yeni Pioneer teyp aldım,

Bir çift yeni Pioneer oval,

25cm subwoofer ve 4 kanal anfi,, Pioneer 95ui vermişlerdi, ses çıkışı yüksek,

İlerde anfi alacaksanız teyp ses çıkışına fazla takılmayın,

Orijinal marka aldıktan sonra aşağı yukarı hepsi aynıdır, önemli olan ana ünitenin orijinal olması

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Arabadaki mevcut hoparlör yerlerini,, kaç cm olduğunu,

ilerde kesin olarak anfi düşünüp düşünmediğinizi belirtirseniz daha net yorum yapılabilir,,

Sadece teyp için oval hoparlör tavsiyesinde bulunulur,

16cm ise anfi düşünürseniz 70w rms olması gerekir, ileriyi düşünüp 1 defa hoparlör almanızı isterim,,

Eskiye bende çok takılırım, efsane Pioneer hoparlör, efsane anfili ekolayzer,, inanın hepsi bazı cihazlar dışında eskide kaldı,,

yeni Pioneer teyp aldım,

Bir çift yeni Pioneer oval,

25cm subwoofer ve 4 kanal anfi,, Pioneer 95ui vermişlerdi, ses çıkışı yüksek,

İlerde anfi alacaksanız teyp ses çıkışına fazla takılmayın,

Orijinal marka aldıktan sonra aşağı yukarı hepsi aynıdır, önemli olan ana ünitenin orijinal olması

anaünitemi büyük ihtimal "Atakan Tuning"ten alacağım. Daha "garanti" bir yer varsa fiyat çok uçmayacaksa tercih edebilirim tabiiki. Araçta 4 kapıda 16.5 cm midler ve her kapıda tiz var. Amfi işine pek sıcak bakmıyorum araba uzun süreli kalıcı olmayacağı için. Anaünite kalıcı olacaktır, bu sökülür, eskisi takılır. İşin içine amfi girerse satıyoruz dendiğinde sistemi sökersek çok fazla zarar verecekmişim gibi geliyor ve maaliyet yükselecek. Sermayeyi kediye yüklemekmiş gibi geliyor. Amfi konusunda çok kararsızım yani. Hem bütçemi aşmayacak hem de araç satılırken üzmesin istiyorum açıkçası.

• Khortytsa kullanıcısına yanıt
    Anladım, araç üstündeki 16 cm likler iyi değilmi, onların problemi varmıdır,,

Siz iyi bir ana ünite alın , ses ve kullanım bakımından güzel olur, hoparlörlerin tek tek ++ --- doğru bağlandıktan sonra , MP3 leride sesini dinleyerek kaliteli 256 veya 320kbs indirmeye çalışın,

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    sol ön kapı bassında sorun var, zırıltı yapıyor, keşke yapmasa da değişmesem hatta hiç ellemesem. Zaten spotify kullanıyorum usb destekli bir teypte çok keyifli olurdu. Ancak o zırıltı keyfimi kaçırıyor açıkçası :(
    Anladım , istemeden sıkıntılı bir durum,,

1 adette pek satmazlar, önce aracınıza göre çıkma bakın, eğer yok ise, bir çift gerekir,,, bende 8 ohm var, 4 ohm olsa yardımcı olurdum,

çıkma bulabilirsem takacağım. Bulamazsam önerebileceğiniz hoparlör mid mi olacaktır yoksa coax mı?
    O konu biraz karışık,, teybe bağlanacak ve bass sesinide iyi verecek hoparlör gerekiyor,,

http://www.hepsiburada.com/soundmagus-sm-17c-16-cm-component-takimi-p-OTAKTSM17C

Gözüme bu takıldı, tabikide Pioneer Sony Alpine gibi ürünlerde var,, soundmagus crossover olduğu için değil, hoparlörü yapılı kalıplı göründüğü için paylaştım

sound magusu çok güzel söylüyorlar, tizleri de çok temiz veriyordu. Youtube da bir video izlemiştim. Cengiz Kurtoğlu, Atilla Kaya, Ümit Besen vs dinlemey seven biri olduğum için tizin parlak olması hoşuma gidiyor. Bir de 6985leri tss20 tesisatlı bi aracımız vardı 15 16 sene önceo benzer bir keyif alabileceğimi umuyorum.
    Ahanda benim kafadan,,

Size tavsiyem hemde şiddetle ,,, sahibinden veya başka yerleri alt üst edin, eski Pioneer 6985 ve benzeri hoparlör tizlerini almaya çalışın,,,

Yeni sıfır pioneer aldım, önlere orijinal tizli Pioneer aldım,

hep seste bir eksiklik hep doya doya dinleyememe şikayetim vardı,, diğer arabadaki eski Pioneer tizleri , bu arabaya taktım, tizler o kadar netki (ön planda),,

Birde eskiden 5-10 TL ye içi bobinli dome tizz satarlardi,, adamın nerdeyse çöpe at dediği tizler, bile orijinal pionere netlik kattı, hiç sesten anlamayan arkadaşım bile, sesteki değişimi fark etti,,
    Eski tip ucuz içi bobinli dome tiwitirlardan piyasada rast gelmiyorum artık, bu pioneer tizlerde ön planda canımı sıkıyor bazen, arabada ben varken hoş oluyor,, başkası ile gezerken koca arabanın içinde sanki sadece o iki tiz çalışıyor, teypten --5 yapıyorum, gerisini siz düşünün 😂,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 15 Ekim 2017; 18:24:55 >

Hocam derdimi anlayan birisi çıktı. Sevindim ancak 6985lerin arızalıları bile gereksiz paralara satılıyor, eski seri sistem toplamaktan vazgeçme sebebim de sıfır cihaz parasına, neredeyse referans serisi cihazların parasına, 20 yıla yaklaşmış cihazların satılmasıydı. Sound Magusları teybe bağlarım, biraz daha toparlanınca bir tane sound magus ya da pioneer amfi alıp 2. takım soundmagus midleri takarım. Tizler kesmezse bbir de tss 20 alırım diye düşündüm. ama yavaş yavaş olacak şeyler tabiki. Öncelikli hedefim deh x2950ui ve Soundmagus midi alıp bir süre için teypten beslemek, şimdilik. Sizce pişman eder mi? Sanmıyorum ama... Ya da çıkmacıdan kapı hoparlörü mü bulsam Kararsız olmaktan nefret ediyorum.

1. Ana ünite alınacak,

2. Kapı için orijinal çıkma hoparlör bakılacak, uygun fiyata 1 adet alınıp takılacak,

3. Ana ünite en başta alınmıştı, hoparlör bulunamadı ise bir çift 16cm hoparlör alınacak,,

Başka bir şeye gerek yok artık,

4... Bu sistem bir süre kullanılacak, woofer koymadan amfi almak olmaz, bu sistemi uzun süre kullanın, araç içinde ön arka toplam 4 hoparlör yeterli, gerisi gürültü olur,, 70 rms soundmagus lar, anfiye uygun, teybede uygun,,

Tam benlik reçete olmuş. Sonunda karar verebilmiş olmak güzel. Şimdi geriye ürünleri satın alıp montajlamak kaldı. Çok teşekkür ederim
  • konuyu aydınlatayım. kasım ayı gibi teybimi seçtim. satın aldığım yer sağ olsun deh x4950bt teybi 350 liraya aldım, aynı kondisyondaki eski serinin yarı parasına bluetoothlu 2017 model teyp almış oldum. merak edip konuya denk gelen olursa diye yazıyorum. gerçekten üründen memnunum ses kalitesi ve teknolojik imkanları üzerinden çıkan teybe göre çok çok daha üstün. konu silinebilir, kilitlenebilir. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khortytsa

konuyu aydınlatayım. kasım ayı gibi teybimi seçtim. satın aldığım yer sağ olsun deh x4950bt teybi 350 liraya aldım, aynı kondisyondaki eski serinin yarı parasına bluetoothlu 2017 model teyp almış oldum. merak edip konuya denk gelen olursa diye yazıyorum. gerçekten üründen memnunum ses kalitesi ve teknolojik imkanları üzerinden çıkan teybe göre çok çok daha üstün. konu silinebilir, kilitlenebilir. teşekkürler.

size verdiğim ilk bilgi bu yöndeydi, doğru olanı yapmışsınız, hayırlı olsun.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Gerçektej tavsiyeler olmasa ses sistemi dizeceğim parayı biriktirip eski bir teybe verecektim. bbakalım bir de ucuz yollu coaxları teybi yormayacak biçimde bağlayabilirsek keyifli olcak zırılafayan hoparlörlee 2 oldu. sağ ön ve sağ arka zırıl zırıl

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.