Şimdi Ara

BAŞLARIM LAN BÖYLE HAYATA (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
8
Favori
45.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
287 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atatürk'ün izinden gidebilseydik , şu an en kötü ihtimalle Avrupa'da ortlama bir ülke olurduk.
    Hayatımızı, gençliğimizi , refahımızı bu siyasetçiler ve ülkeyi yönetenler çaldı.
    Halkı eğitmek yerine , cahil birakip , din iman vs ile oy toplamak, kendi ceplerini doldurmak daha kolaylarına geldi. Amerika'da bunları destekledi

Menderes'den beri aynı b.kun laciverti siyasetçileri ülkeyi yönetiyor. En vatansever gözüken erbekanın bile bir sürü yolsuzluk davası var. Şu anda çocukları kendi aralarında anlaşamıyor, Zamanındaki babalarının devletten cukkaladığı kağıt Fabrikası arazisini paylaşmak konusunda.
  • Adama bak ya ne dedelerinin dedeleri ne babası ne dedesi çalışıp kafayı çalıştırmamış yada hayatında kayde değer hiç bi icraat yok ama ağlıyor neymiş tatil yapamıyormuş arabası yokmuş ama yüzde 1 2 nin yaşadığı hayatı yaşamak istiyor komedi ya gel burda şunu yaptım önümü kesdiler diye ağlada hak verelim arkanda duralım gençlik işde instagramda cok vakit gecirmeyin
  • Her geçen gün dahada kötüye gidiyoruz
  • abdullahors84 kullanıcısına yanıt
    Herşey kötü değil mi bu ülkede hırsızlık, yolsuzluk yapanlara operasyon yapılıyor, hırsız değilde polis içeri giriyor, oh olsun diyen halk milletin hakkını hukukunu koruyanlari değil de hırsıza destek vermeye devam ediyor. Sizin için değmezmiş, o insanlar sırf bunu yaptığı için 5 yıldır hapiste. Şimdi sizi de soysunlar da anlarsınız o zaman. Biraz da sizin ininize girsinler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çalışanı, çabalayanı cezalandıran bir sistem var Türkiye'de. Hasbelkader bir yerlerden miras kalmış, gayri menkul zengini olan biri, hiç kılını kıpırtdatmadan yüksek kira gelirleriyle hayatını yaşıyor. Adama 40 yerden kira geliri geliyor. Biri vermese, kayıp kaçak olsa bile, yine adamı ihya eder. Çalışan çabalyana ne kalıyor, asgari ücret kalıyor. İşyeri açsan vergi denetmenleri, bürokrasi, vergiler caydırıyor adamı. Çalışmayan bir yerlerden kira geliri elde eden, mevduatlarından faiz geliri elde edenin hayatı kolay. Bu kişiler hiçbir katma değer üretmiyorlar. Riske girmiyorlar. Oturduğu yerden paradan para kazanıyorlar. Çalışıp çabalayanlar cezalandırılıyor. Fırsat eşitsizliği var. Adaletsizlik, şansızlık, kadersizlik var. Herkese talih bize kör salih anasını satayım. Şanslı doğacaksın bu hayata. Maalesef paran kadar değer görüyorsun., paran kadar mutlusun. Parasız adama selam bile verilmiyor, kız bile verilmiyor ne diyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

Allah aşkına siz hangi dünyada yaşıyorsunuz. Mesleğin ne ne işle meşgulsün. Bak ben Türkiyede bir üniversitede hocayım maaşım çok değil ama şükürler olsun sağlığım yerinde ailem hayatta, onlarla beraber birşeyler yapabiliyorum. Sen mutlu değil isen o alıntıyı yaptığın yazıyı arkadaşın dediği gibi birisin. Ben bu ülkede bir yaşlıya yardım ettiğinde hayır dua etmesinden, Sokakta hiç tanımadığı halde muhabbet eden insanlardan, sıkıntısı oldumu yetişen komşulardan vs birçok şeyden mutluyum. Evet yanlıl ve kötü şeyler oluyor. Malesef devletimizin israfı yanlış politikaları bizide yoruyor ama bu demek değilki herşey kötü.

Bence dön bir kendine bak..

Alıntıları Göster
    Ben mali müşavirim ve 3 ay önce yurt dışına taşındım. Dürüst olup olmadığınızı bilmiyorum. Fakat tanımadığınız birisine senli benli konuşmanızdan eğitim durumumuz belli oluyor. Dolayısı ile Türkiye'de yaşayarak mutlu olabilecek yapıdasınız. Mutluluklar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Çok güzel cevap vermişsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makpiyal -- 17 Eylül 2019; 14:20:57 >
  • Birde şöyle bir şey ne zaman hakkımızı arasak biraz şükret diyor malum tayfa tabii kendilerinin keyfii yerinde araçları var evleri var güzel maaşları var. Sonra şükret haline biraz diyorlar.

Tabii bu yorumda elinde iphone X'ler düşmeyen tayfaya da fırsat doğmasın onlar da az fena değiller ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llllxefsanexllll -- 17 Eylül 2019; 14:36:26 >
  • Bu dünya matrix
    Biz de onu vâr eden
    Pilleriz..
  • “Kimse sana özgürlüğünü vermez. Kimse sana eşitliği, adaleti ve başka hiçbir şeyi vermez. Eğer gerçekten adamsan, bunları gider kendin alırsın!” Malcolm X

Yanlış anlaşılmasın güzel repliktir
    Sonundakı kısıma adamsan kendin alırsın demiyelimde gerisini uygulamaya çalışalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 17 Eylül 2019; 15:30:11 >
  • pakaji kullanıcısına yanıt
    Günlük 12 saat çalışıyorum geleceği düşünüyorum ancak ailemi geçindirmek için çalıştığım için parada biriktiremiyodum her gün makarna yiyorum oturduğun yerden yorum yapmak kolay.

• Gene iyisin müdür ya Kenya'da falan bir köyde doğsaydın ? En azından Türkiye'de doğmuş olmayı dilerdin.
  • ahegao A kullanıcısına yanıt
    türkiyeden 4bin km uzaktan yazdım o mesajı emmoğlu

• Beyinnnn bedavaaaa..!!!! Hahahahahah kullanmasini bilemeyenin sonuc hayata s..makla meşkul

• Doğunca başlanıyor sanıyordum hayata. Sen daha başamadınmı yaw
  • Aylik gelirim ortalama 2000 euro giderleri kisinca bana 1000 euro kaliyo araba alacak olsam 2 yil para biriktirmem lazim en az
    Gencler size kolay gelsin ama arabadir bilgisayardir telefondur tatildir ruyanizda gorursunuz 2 sene sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

-kısa vade mutluluklar uğruna geleceğini düşünmeyen hazır yiyici bir pe... isen,

-kısa,orta,uzun vade planlar yapıp o planlara göre çalışmak yerine günümü dolu dolu yaşarım yarın ola hayrola diyorsan.

-ne kasıcam olum, kaç kere geliyoz dünyaya. vur dibine eğlencenin euheheuheuehuee diyorsan.

-hem bir halt yapmıyorsan hemde oturduğun yerden onun bunun hayatını kıskanıp kötülüğünü istiyorsan,o bölümü kazandı ama bak görücen bi işe yaramaz diyorsan.

-tek yaptığın o bu (ailen,devlet,okul,çevre vs) hakkında şikayet ve bişeylerin neden olmadığı-olmayacağı hakkında bahaneler bulmaksa

-canın çok kıymetli ve kendini hiç üzemiyorsan,çalışmadan yorulmadan rahat yaşama odaklanmışsan

o zaman mutluluğu haketmiyorsun.
    Mutluluk hedeflerden, başarılardan, objelerden bağımsızdır.

Senin şu an mesela parmağın ya da bacağın kırık değil.Ben mutluyum çünkü şu şu şu nedenlerden diye saydığında, kırık olmayan parmağın senin aklına mutluluk nedeni olarak, son sırada bile gelmez.

Fakat o parmağın kırılsa, senin için mutluluk; parmağının iyileşmesi ve eskisi gibi olması olur.Ya da senin için tat alma duyusu çok önemsiz iken, bir başkası bunun için milyonlarca lira ve hayatını yatırabilir.

Sen eğer hedefleri ya da başarıları, kendine bir mutluluk kaynağı olarak görürsen, inan bana hayatın boyunca hiç mutlu olmayacaksın.Çünkü insan denen varlık her zaman daha iyisini ve daha fazlasını ister.

Senin mutluluk getirecek diye düşündüğün şeyler haz kaynaklarıdır.Haz gelip geçicidir.

Bknz.insanın mutluluk ve haz kavramını karıştırması

• ah be eskiden 4-5 liraya yiyordum. simdi 8 lira olmuş bir lahmacun :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tw Scott

Yanlış yerde doğduk kankam. Ortadogudayiz. Keşke avrupa şartlarında doğsaydık, hicbirşey böyle olmazdı.
    Zihnimizdeki düşünce sadece tekil refah değil. Kıyaslama. Çevreyle en kötü aynı şartlarda veya çoğu zaman daha iyi şartlarda olmak. Haliyle avrupada da daha batı da da şuan aynı problemler var.

Ve bunun çözümü bireysel olarak en başarılısı olup bulunduğun konumda en çok kazanan olmaya çalışmak. Bu da tek başına mutlak huzur getirmiyor fakat çoğu mutsuzluğu gideren güçlü bir çözüm bu.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.