Şimdi Ara

BAŞLARIM LAN BÖYLE HAYATA (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
8
Favori
45.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
287 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zodion

Tam olarak doğru değil.Onların ulaşabildiği bazı spesifik malzemelere ulaşmak hala daha pahalı(o zamankine kıyasla ucuzlasalar da)

Alıntıları Göster
    Tam olarak olmasada %99 oranda doğru ne yazık ki. Bir çok kraldan daha hızlı ulaşımı çok daha rahat erişebiliyoruz yetmiyor daha iyi yaşayabiliyoruz tek gereken biraz iyi kazanmak.
  • Yakın bir akrabamız Hollanda'ya tarlada çalışmaya gitti.1500 Euro maaş alıyor.Ev olarak bir odayı 2 kişi paylaşıyorlar.Kira+fatura+gıda toplam aylık harcaması 600-700 Euro.Her ay en az 800 Euro biriktiriyor.Avrupaya vasıfsız işçi olarak gidenler bile Türk Lirası üzerinden 5000 TL para biriktiriyor.Senede 60.000 TL eder.20 yıl çalışırsa Avrupa'dan emekli olma hakkı da var.Nitelikli göçmen olarak gidip karı koca çalıştığınızı düşünün.Çok tasarruflu yaşarsanız senede 1 ev alacak kadar para bile biriktirebilirsiniz.Türkiye parası olan için çok güzel memleket.
  • Antor kullanıcısına yanıt
    İyi kazanan bir çok insan bunu yapma imkanına sahip. Siyasi olarak mevcut düzeni savunma maksadıyla söylemiyorum. Zaten forumda az çok mesajlarıma denk gelen son yıllarda benim siyasi olarak tarafsız olduğumu bilir.

Fakat çoğu ülkede de olmak özellikle Türkiye'de daha yoğun bir şekilde 15-20 bin TL ve üstü gelir kazanan insanlar sizce 4-5 bin TL bir insanın hayatı gibi hayat yaşayayım ama daha az çalışayım diyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çirkinlik Ne Kadar Kolay

Burada duyar kasan, “Yok Afrika’da insanlar ölüyor, yok efendim bunlardan şikayet eden birisin, yok efendim yaşın daha kaç vs.” isotçular lütfen saçmalamasın, başlık sahibi haklı. Biz de isteriz emek gösterip bir şeyler elde etmeyi, ama bu ülkede imkânsız! Avrupa'da 12-15 ay çalışıp Mustang alan insan elbette emek gösterip alıyor, aynısını Türkiye'de alın da göreyim! Bizim kaderimiz bu coğrafyada ölmek ne yazık ki.
    Bunun nedeni gayet açık ve basit.

Avrupalı veya Amerikalı bir genç ülkesinde 10x birim cari açığa sebep oluyorsa yaptığı gerçekleştirdiği işlerle ülkesine 12x birim ihracat hizmeti gerçekleştirerek ülkesinin cari açığına etkisini dengeliyor.

Amerikalı zengin en pahalı arabaya binse bile o araç kendi ülkesinin şirketlerinde üretiliyor yine cari açığa ciddi bir sorun oluşturmuyor. Devlet için ihracat/ithalat dengesi tüm toplumun gelir/gider dengesinin birleştirilmiş halidir.

• yurtdışına taşın keyfine bak,adamlar kral gibi yaşıyor.
  • Delimi kullanıcısına yanıt
    Valla dostum lahmacun var lahmacun var. Benim yediğim orta süper.
    Bir yer var tanesi 12 tl o süper

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • intihar filan edeceksen haber et.

sana bir iki isim vereyim. oldur, giderken onlari da yanina alarak git.
  • Küresel sermayeye kölelik yaptığımız ülkemizde şanslı(!) kişilerden olabilirseniz yırtarsınız. Evlenirseniz çift maaş alırsanız mesela doktor olarak en az 20 bin TL kazanırsınız. Yok öğretmen çift olursanız 8 bin - 10 bin TL arası kazanmanız mümkün. Ha yok ben hiç çalışmayayım her ay onbinler kazanayım diyorsanız imkansıza yakın. Belki ana babadan şanslı olabilirdiniz. Yok olmadı iyi bir eğitim alarak iyi bir meslek sahibi olabilirsiniz. Her ülkede aslında para kazanmak kolay değildir, her ülkede aslında insanlar kapitalist sisteme malzeme olur ama bizim gibi ülkelerde insanlar daha fazla sömürüldüğü için mecburen istediğiniz hayatı yaşama imkanlarını bulmak zor. Ha demokrasi var seçiyorsunuz yönetenleri ama onlar sizin problemelerinizi çözmüyorlar, sadece kendi problemeleriyle uğraşıyorlar. Hayatta başarılar. Sabırlar diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

intihar filan edeceksen haber et.

sana bir iki isim vereyim. oldur, giderken onlari da yanina alarak git.
    Umarım ben değilimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

Bunun nedeni gayet açık ve basit.

Avrupalı veya Amerikalı bir genç ülkesinde 10x birim cari açığa sebep oluyorsa yaptığı gerçekleştirdiği işlerle ülkesine 12x birim ihracat hizmeti gerçekleştirerek ülkesinin cari açığına etkisini dengeliyor.

Amerikalı zengin en pahalı arabaya binse bile o araç kendi ülkesinin şirketlerinde üretiliyor yine cari açığa ciddi bir sorun oluşturmuyor. Devlet için ihracat/ithalat dengesi tüm toplumun gelir/gider dengesinin birleştirilmiş halidir.

Alıntıları Göster
    Kısacası üretim.

• pakaji kullanıcısına yanıt
    eueheheuh 3.öncüle kahkaha attim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

200 yıl önceki imparatorlardan, soylulardan çok daha yüksek bir refaha sahipsin.
    Doğru söylüyorsun o zamana göre çok daha iyi şartlarda yaşıyoruz, bir yerden bir yere gitmek gelmek daha kısa sürüyor, dünyanın pek çok ülkesinede gitme imkanın var. Televizyon, radyo, telefon gibi mutfak robotu yada çamaşır makinesi gibi yaşamı kolaylaştıran ürünler kullanıyoruz. Daha rahat koltuklarda oturuyor daha rahat yataklarda yatıyoruz. Ancak tüm bunlara rağmen, tüm bu saydıklarımız maddiyata bakıyor, parada parayı çektiği için az para yeterince parada çekemiyor. Kısacası 200 sene önce kölelik varsa günümüzde de var, toplumun büyük kısmı sistemi kabullenmiş gizli köledir.
  • Çalışma, öğrenme kendini eğitme öyle yan gel yat sonra 1 kere dünyaya geliyoruz niye bu haldeyiz bilmemne. Asıl boş adamlar bunlar gibiler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oku adam gibi bir iş bul o zaman.

• Yumurta yemek mutluluğu artırıyormuş

• BAŞLARIM LAN BÖYLE HAYATA

• niye kusura bakalim canimsin.

• Önemli olan zaten nefes alabilmek değil mi? Bize "şükretmeyi" ögretmediler. Şükur bu haline şükür bu halimize hadi eyw
    İyi geceler
    By Sarı

• Tutmayın küçük enişteyi
  • Heveslerin hayallerin popüler kültür ürünü olursa o kültürün sana biçtiği level dan başlayıp gerektiği kadar çalışman çalman çırpman artık herneyse yapman gerekiyor. Tatil dediğin nedir senin dünya kadar koy var bir çadırla istediğin kadar yüzeceğin ama derdin açık büfeler sınırsız içki ve İskandinav kızlarıysa o işler öyle bedava olmuyor üstad.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.