Şimdi Ara

Başkomutan Atatürk'ün 1937 Adana ziyareti renkli ve yakın çekim (ASALET)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
4
Favori
5.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• çok duygulandım

• O yıllarda Paşa'mın başarılması inanılmaz zor bir ortamda kurtuluş mücadelesini verip tükenmiş bir halkı nasıl örgütlediğini şimdi çok daha iyi anlıyor insan. Şuraya bakar mısın arkadaş.. Kısacık bir kesitten dahi insana sonsuz güven veren bir yapısı,duruşu ve hal ve hareketi var. Hani bazı şeyler sonradan edinilmez ya vardır ya yoktur derler ya. İşte tam da örneği. En büyük değerimiz ve şansımız. Kıymet bilene..
  • İşte halkını düşünmüş, ülkeyi kurtarmış gerçek dünya lideri
  • Yanında da gönlümün sultanı Sabiha Gökçen var.
  • Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onca yıl sonra şunu anladım biz millet olarak Atatürk'ü hak etmemişiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Abraxx

Yanında da gönlümün sultanı Sabiha Gökçen var.
    Ha bende onu soracaktım, yanındaki kadının kim olduğunu bilen var mı diye teşekkürler bilgilendirme için gerçi Sabiha Hanım 'ın resimlerini gördüğüm için daha önce dedim bu kadını bir yerlerden tanıyorum ama çıkartamadım. ;)

Ha bu arada kadın bana Alman nazilerindeki kadınların profilini andırdı kötü anlam için demedim o kadar sert ve ciddi bir bakışı var kadının. Eee yaptığı işleri her kadın yapamaz.

Ve videonun renkli olması hatta nerede ise bugünün kalitesine yakın görülüyor video ve o yüzden Paşamızın her anı her mimiği daha rahat yakalanıyor ve hissediliyor, dikkatimi çekti Paşamız sürekli etrafını kontrol ediyor sürekli inceliyor ve her şeye nerede ise iki kez bakıyor buradan çok özenli dikkatli ve inceleyen bir yapısı olduğunu görebildim. Ki keza bende de var bu etrafımı sürekli incelerim detaylara önem veririm niye bu böyle neden bu böyle değil böyle olmuş diye sorgular dururum paşamda da bunu gördüm eeeee kolay değil öyle olmasa idi bu cumhuriyet kurulamazdı.

Mesela diğer liderleri de izlerim videolarda bu kadar göremedim liderler hep önüne bakar kafasını fazla oynatmaz Trump 'ta olsun bizim ülkeyi yöneten liderler olsun ama Paşamda çok saygı sevgi kendini yüksek görmeme ruhu var.

Bunu ilk defa gördüm.

• Yemin ederim başka bir ülkenin videosunu izler gibi oldum.Herşey ne kadar yeni ve taze bugunden bile..
  • Dunya reis gorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel be çok, gözlerim doldu izlerken. Unutturmaya çalışanlara inat buradayız. Bütün dünya ya meydan okumuş bir lider.

• Biz Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk öldükten sonra bir adım bile ileriye gidememiş, aksine geriledikçe gerilemişiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggreyhame -- 29 Kasım 2019; 13:9:44 >
  • Vay be.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Duygulanmamak elde değil.
  • çevresinde koruma gören var mı
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Hocam sen Atatürkçumuydun şaşırdım

• Duygulanmayan anasına babasına atasına vefa duyguları besleyemeceyek kadar nankör bir yaratıktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O yıllarda Paşa'mın başarılması inanılmaz zor bir ortamda kurtuluş mücadelesini verip tükenmiş bir halkı nasıl örgütlediğini şimdi çok daha iyi anlıyor insan. Şuraya bakar mısın arkadaş.. Kısacık bir kesitten dahi insana sonsuz güven veren bir yapısı,duruşu ve hal ve hareketi var. Hani bazı şeyler sonradan edinilmez ya vardır ya yoktur derler ya. İşte tam da örneği. En büyük değerimiz ve şansımız. Kıymet bilene..
  • Hepsi ışıklar için uyusunlar. Çok duygulandım.
  • Atatürk ü görünce gözü yaşlanıyor insanın.

Bütün gün oynat bütün gün izlerim. En güzel filmden daha güzel.

• Duygulanmamak elde değil.Ben şu yaşıma kadar böyle bir karizma görmedim abi.Bakışlarına kurban
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.