Şimdi Ara

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ -2016-

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
2
Favori
11.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ---Başkent Üniversitesi 2014 Girişliler---

Arkadaşlar kişisel yorumum ile başlarsam; Çok güzel bir üniversite, güzel bir kampüse sahip ve bir çok yere ücretsiz otobüsü var. Vakıf üniversitesi olarak hakkını sonuna kadar veriyor. Kafeteryası ve Oyun alanı yeterince güzel. Yeni yapılan kütüphanesi ayrı bir güzel olmuş. Okulun vizyonunu misyonunu şurada yazmama gerek yok sanıyorum ki Bunun için basitinden bir liste oluşturmaya karar verdim. Dileyen olursa 2014 harici halen okumakta olan insanları da ekleyebilirim

Servis Hatları ve Saatleri için Tıklayın
    Takvim için Tıklayın.

Merak ettiğiniz bir şey olursa üniversite hakkında yardımcı olabilirim.

Arkadaşlar hatırı sayılır bir yıl geçirdim, okul hakkında yeterince tecrübem oldu. Mühendislik yazacak arkadaşlar bana pm atarak detaylı bir şekilde konuşabiliriz. Diğer bölümler hakkında da az buz bir şeyler öğrendim. Bu konuyu aktif tutamadım ama elimden geldiğince 2016* girişlilere yardımcı olmaya çalışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 10 Ağustos 2016; 15:08:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Graves or Feed

Böyle bir konunun açılmaması çok garibime gitti Kimse mi başkent kazanmadı arkadaş?

Hiç çalışmadan ücretli Bilgisayar Mühendisliğine girdim. Şimdi çalışma vakti Üniversite öncesi kampüsü görmeyen için falan bilgi verebilirim ablamda orada son sınıf. Konuyu boş bi zamanımda detaylı editlerim

Hocam yalnız değilsin uluslararası ticaret %25 burslu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ablanız hangi bölümde

Ben yatay geçiş gelmeyi düşünüyorum

ya mimarlığa yada ee müh geçicem. EE müh düşünmemim sebebi 2,25 ortalamaya çap yapılması. Mimarlıkta ise 2,00 ile mezun olsam yeter

Kafam karışık bu yüzden mezunları ne durumda
    iş imkanları nasıl
    öğrenci hoca ilişkisi nasıl
    ablanızın bölümü tam olarak nedir ve iş kaygısı çekiyormu
  • Hocam ablam hukuk 4 oldu.

İş olanakları konusunda bilgim yok, ablamın bir kaygısı da yok benim kadar rahat bir insan. Bunu mezun bir arkadaş varsa onun cevap vermesi daha mantıklı olur.

Öğrenci öğretim üyesi ilişkisi iyi, bir kaç istisna var tabi ki.

Bir çok kez kampüste bulundum. Son yıl açık lisede olmamın avantajı diyebilirim. Yeni açılan kütüphane de Son noktayı koymuş.

Genel olarak dilden dile yayılan mühendisliği kötü ibaresi var. Ne kadar doğru bilemiyorum her kendini geliştiren iş bulur bana göre. Bu da sizin bileceğiniz bir şey yani.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 24 Temmuz 2014; 1:58:23 >
  • Bende başkent PDR yarı burslu kazandım. Ankara da yaşıyorum kampüsü biliyorum gayet yeterli ve güzel bence.
  • Yaz beni turizm

• DoricoDH kullanıcısına yanıt
    Yazdım hocam
  • Bende 2 yillik dis ticaret yazmistim tercihe tesadufmudur sansmidir tam burslu diyor cikmis acaba bursun sarti nedir okul ankarada nerededir ankarada yasiyorum ancak kazan diye geciyor osymde

• UmtqnR kullanıcısına yanıt
    Hocam kazanda ek kampüsü var, ana binası Eskişehir yolu üzerinde Bağlıca'da

Kazan merkezde bulunuyor yani sizin bina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 24 Temmuz 2014; 5:15:14 >
  • Biz nerede okuyacaz yani anlamadim yine birde burs sartlari nedir acaba bilginiz varmi ha pardon yazmissiniz gordum uykudan gozler gitmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmtqnR -- 24 Temmuz 2014; 5:17:29 >
    Hocam sizin dersler kazanda oluyor Her bölümün belli bir ortalaması var, o ortalamanın altına düşmemek koşuluyla burs devam ediyor
  • quote:

Hocam sizin dersler kazanda oluyor Her bölümün belli bir ortalaması var, o ortalamanın altına düşmemek koşuluyla burs devam ediyor

Anladim hocam son olarak size birsey daha sorayim malum universiteye ilk defa gidecez bu kazandaki kampus hakkinda bilginiz varmi ulasim acisindan nasil saglariz ortami nasildir burs kaybederim diye pek sicak bakamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmtqnR -- 24 Temmuz 2014; 5:19:52 >
    Hocam kazanın içerisinde zaten. Kazana otobüsler mevcut. Sıhhiyeden 502 gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

http://kmyo.baskent.edu.tr/index.php/tr/ şu ana sitesiymiş. İnceleyebilirsiniz ben okulu dışarıdan gördüm güzel bir okuldu sıkıntısı falan gözükmüyordu. Kazanın içerisinde ortam aramadığınız sürece okumak için engel değil
  • Peki hocam tesekkurler mesajim burda dursun bakalim diger arkadaslardan ricam tam burs hakkinda detayli bilgi sahibi olursaniz lutfen alinti yapin mesajimi

Tamamdır hocam yarın iyi bir kafayla incelerim taban notu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 24 Temmuz 2014; 6:26:22 >
  • Yabancı dil hazırlık zor mu kardeş ilk senede verebilirmiyiz benim ingilizce biraz kötüde

• Reyizz42 kullanıcısına yanıt
    İngilizcesi belirli bir düzeyde olan insanlar da geçemeyebiliyor.. Bunlar için de 2500 liraya hızlandırılmış kurs var.

Hazırlık iki aşamalı ; 1. Seviye belirleme burdaki sınırı bilmiyorum 2. Sınava girmek için olan..
    2. Sınav 100 test sorusu ; 40 grammer 40 okuma anlama 20 kelime. Her soru 1 puan geçme puanı 60 arkadaşlar

• quote:

İngilizcesi belirli bir düzeyde olan insanlar da geçemeyebiliyor.. Bunlar için de 2500 liraya hızlandırılmış kurs var.

Hazırlık iki aşamalı ; 1. Seviye belirleme burdaki sınırı bilmiyorum 2. Sınava girmek için olan..
    2. Sınav 100 test sorusu ; 40 grammer 40 okuma anlama 20 kelime. Her soru 1 puan geçme puanı 60 arkadaşlar

Hocam ingilizceyi alttan ders olarak götürüyorsun ya Son sene lisedeki gibi hocalar yardım ediyor mu dil sınavında

• Reyizz42 kullanıcısına yanıt
    Bu ingilizce sınavlarında kendinizle başbaşasınız Kopya çekecek bir durum dahil yok.. Yani ingilizcen yok denecek kadar az ise hiç uğraşma hazırlığı oku. Ama biraz varsa ve geçebileceğine inanıyorsan 2500 tlyi ver kursa git
  • quote:

Bu ingilizce sınavlarında kendinizle başbaşasınız Kopya çekecek bir durum dahil yok.. Yani ingilizcen yok denecek kadar az ise hiç uğraşma hazırlığı oku. Ama biraz varsa ve geçebileceğine inanıyorsan 2500 tlyi ver kursa git

Büyük ihtimalle okuyacak gibiyim iyi de olur hem okulu tanımak için hem çevre için fazla kasıyorlar mı yani bir iki puan için bırakıyorlar mı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.