Şimdi Ara

Barınaktan köpek aldım yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk köpeğim , çeşitli forumlarda okudum iyice araştırdım müsait bir evim var tek yaşıyorum diyebilirim ve bir köpek almaya karar verdim . Cins köpek almayı düşündüm önceleri sonra ilmizde (Giresun) pek satan bulamadım bulduklarımda bir öğrenciyi aşıyor açıkcası . 400 küsür bir köpeğe versem aşıları maması karşılayamam gidip barınaktan alayım en azından cins köpek parasına bakımlarını tam yaparım dedim . Barınağa gittim gider gitmez hemen gözüme beyaz husky kırması gibi ama koyun gibi tüylü bir köpek ilişti . Neyse sevmek için yanına gittim beni bayagı bir sevdi . aldım eve getirdim ama barınak ortamında çok kirliydi ve kokuyordu Yıkamak için küvete soktum biraz debelendi korktu tam yıkayamadım ama en azından biraz kiri aktı . neyse Herşey güzeldi köpek bir yere tuvaletini yaptı ama bu tuvalet tamamen sıvı , ishal kıvamında temizledim neyse dışarı çıktık gezdik tasmaya alışmadı tasmayla gelmedi peşimden ama tasmasız benle yürüyor yanımdan ayrılmıyordu . Eve geldik Yuvasına koydum gazeteler serdim mama koydum . ilk gün olduğu için sadece makarna ve pişmiş etten oluşan bir karışım verdim yedi . Sabah uyandım yuvasına gittiğimde her yere kusmuştu halsizdi ishali devam ediyordu sabah gezdirdim yine biraz ama ilk günkü gibi çok halsiz yavaş yavaş yanımda geziyor benim bildiğim yavru köepk yerinde duramaz ama bu ağır ağır geziyor . bazen giderken birden oturuyor . sürekli kusuyor . İshali devam ediyor fışkırır gibi yapıyor tuvaletini . Su içmiyor . Mutsuz yani artık beni gördüğünde kuyruk bile sallamıyor . Sürekli kustuğu için kokuda oluşuyor üstünde . Dışarı çıktığımızda kakasını yapıyor ve ot yiyor zaten . ne yapmalıyım bilmiyorum . İlk defa köpek beslediğim için zorlukları nedir ne yapmalıyım bir bilgim yok . İshal için reflor içir dediler ama bu köpek değil reflor su bile içmiyor . Sizce sorun nedir ? Hasta mı yada mutsuz mu ? Artık dayanamıyorum gidip barınağa bırakmak istiyorum yada farklı bir köpek alacağım . Çok hareketsiz 10 yaş üstü köpekler gibi sadece uyuyor dışarı çıksa boş boş bakıyor etrafa ilgilenmiyor . çok zorlarsan geliyor peşinden . Lütfen yardımcı olun . Uzun yazdım ama kusura bakmayın
     Barınaktan köpek aldım yardım lütfen Barınaktan köpek aldım yardım lütfen
     Barınaktan köpek aldım yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RayMcCall -- 9 Mayıs 2014; 23:05:38 >

• Selam dostum. Köpek yetiştirmek ile ilgili bir deneyimin olmaması ile beraber üstüne ilk seferde hasta ve muhtemelen psikolojik sorunlarda yaşıyor olması muhtemel bir köpek sahiplenmen seni baya zorlayacaktır. İshal ve kusma olayında en doğru teşhisi tabi veteriner söyler çok ciddi bir durum olacağını sanmıyorum büyük olasılık ile iltihaplanmadan kaynaklanıyordur. Şimdi veteriner için maddi imkanın olmasa bile bu köpeği verip başka bir köpek alsan dahi her şartta yılda en düşük 500-1000 TL gibi bir para ayırman gerekir. Bakımıydı,aşısıydı,mamasıydı vs... Bunun dışında sabır ve zaman ister apartman dairesinde bakmak çok zordur dışardan görüldüğü gibi mutlu-mesut kolay bir iş değildir. Köpeğe hem bağlanırsın onu evladın gibi seversin ama bir süre sonra bu sorumluluklar ağır gelmeye başlayabilir pişmanlıklar olabilir. Karar senin tabi ama tavsiyem bu köpeği hemen bırakmayın bir kaç hafta geçirin mümkünse veterinere bir gösterin eğer yapamaz ve köpeği geri verirseniz devamında farklı bir köpeğe yönelmeyin. Daha uygun şartlar ileride olursa müstakil bir ev sahibi olduğunuz takdirde 2. bir şans verirsiniz kendinize.

• RayMcCall kullanıcısına yanıt
    Şehrinizde uygun, ilgili, bilgili bir veteriner araştırıp bir an önce köpeğinizi götürün lütfen. İshal, kusmanın ciddi sonuçları olabilir. Belediye veterinerlikleri de, barınaktan sahiplenilmiş köpeklere ücretsiz bakabilir. Ücretsiz bakmazlarsa bile, kar amacı olmadığından uygun ücrete tedavi ederler.

Geri barınağa bırakırsanız, sonu büyük ihtimal ölüm olur. Gerekli tedavi, ilgi gösterilemeyeceği için.

Umarım doğru kararı verir, bir Can'a hayat olursunuz.
  • Bugün bir veterinere danıştım . Tenizol diye bir hap verdi parazit için birde kusması için Cesamolin diye toz verdi . Hapı etle beraber içirdim tozuda mamasına karıştırdım şimdi bekleyeceğiz inşallah fayda eder ve iyiye gider herşey . Bugün yıkadım önceleri biraz korktu sonra alıştı iyice yıkadım . İlaçtan 1 hafta sonra getir aşılarını yapalım dedi
    İlaçları tedavisi bir yana, ilgini eksik etme üzerinden. Köpekler hisli hayvanlar ondan bıktığını sıkıldığını falan anlarsa daha kötü olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mineberryy

İlaçları tedavisi bir yana, ilgini eksik etme üzerinden. Köpekler hisli hayvanlar ondan bıktığını sıkıldığını falan anlarsa daha kötü olabilir

Bir soru soracagim , mama konusunda . Simdi bulundugu yerdr mama hep kalmali mi yoksa mesela 6 7 saat araliklarla acikmasini mi bekleyeyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Mamayı sürekli önünde tutma yedikten sonra kaldır, acıkınca tekrar koy

Sabah, akşam gibi belirli öğün zamanları belirleyin. Yedikten sonra da dışarı çıkartıp, tuvaletini dışarı yaptırın. Şu an yavru olduğu için eve tuvalet yapması olur. Yemek, tuvalete çıkarmayı düzenli yaparsanız, zamanla tuvalet alışkanlığı da kazanır.
  • bu cinsten bu türden köpekler fazla tavsiye edilmiyor eğer herhangi biir korku falan yoksa pitbull yavru alırsın büyütürsün daha güzel ve rahat :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: delidoktor55

bu cinsten bu türden köpekler fazla tavsiye edilmiyor eğer herhangi biir korku falan yoksa pitbull yavru alırsın büyütürsün daha güzel ve rahat :)

Kusura bakmayında Pitbull la alakası ne ? Yada neye göre köpek tavsiye ediliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RayMcCall -- 12 Mayıs 2014; 21:29:47 >
    Köpeğiniz bence çok tatlı.Sağlık sorunlarını iyi takip edin,veterinere düzenli giderse bir sıkıntısı kalmaz.
    İlk başta alışma süreci zor geçebilir,ancak sabırlı olursanız üstesinden gelebilirsiniz.
  • Köpeğe ne oldu acaba? Merak ettim.

• Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    2 yıl olmuş hocam. Öldü şimdi 2 yaşında golden köpeğim var

• köpek ölmüş çok üzüldüm ya, köpeği aldığınızdan ne kadar süre sonra ne zaman kaybettiniz? köpek samoyedmiş bu arada.
  • Bende bugun kopek aldim barinaktan ( giresun)ayni hastaliklar benim kopegimdede var benimki ama yavru bana yardimci olabilir misin kopegin ne kadar sure sonra vefat etti acaba banaada yardim edebilirmisin cok uzuluyorum onun icin

• Nihalulutay N kullanıcısına yanıt
    aradan 2 ay geçmiş son durumlar nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.