Şimdi Ara

Bankalar fiziksel altın alıyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
33.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar bugün kuyumcularda c.altını bozdurduk 590 alış 615 satış bu kadar kar olur mu?(İnşallah altın alımına taksit tekrar kalkar)
    Bankalar fiziksel altın alıyor mu bileniniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highflyeer -- 15 Aralık 2014; 16:07:34 >

• Bazı bankalar özel günlerde almakta....

Hep yazarız,sarraftan altın yatırımı yapmayın diye......

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Bazı bankalar özel günlerde almakta....

Hep yazarız,sarraftan altın yatırımı yapmayın diye......

merhaba;
    bankaya satış yapmak daha karlı olur mu internette altın alış 600 tl ise banka kaçtan alır sizce?
  • highflyeer H kullanıcısına yanıt
    Özel günler ilan ederler....Fiyat vermek zor....Sarrafın fiyatından farklı olmayabilir...

Ben işbank kullanıyom...Arada mail gelir falan şubede diye.....
  • Garantinin altın salısı var

Bankalar yastıkaltındaki altınlara kafayı takmış durumda

Sana uygun şube varsa altınlarını verebilirsin

http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mevduat_ve_yatirim/altin/altin_salisi.page
  • altınını bankalara götürdüğünde ayarına göre çevirip tartıp gramına göre altın hesabına atıyorlar, internet bankacılığından da bozdurabilirsin, internet bankacılıgında altın alım satım arası gram başına en fazla 1 lira fark olduğunu gördüm, çok farklı bankaları denemedim ama diğerlerinde de aşağı yukarı bu civardadır sanırım, kuyumcuda ceyrek altın alım satım arası 7 lira fark vardı en son sorduğumda, ceyrek 1,75 gram, gram başına 4 liraya denk geliyor, bankaya aktarıp sonra internet bankacılığıyla işlem yaparsan her türlü kardasın
  • vakıfbanka atacaktım fiziksel altınları ama vakıfbankın eksperi tamamen kara düzen çalışıyor. 1,5 ay boyunca ankara'ya gelmeyecekmiş. teb'in eksperi nadir'den geliyormuş. çalışma usülünü hiç sevmesem de denizbank mantıklı görünüyor şu an.

https://www.teb.com.tr/sizin-icin/altin-gunleri/
    https://www.denizbank.com/bankacilik/altin-bankaciligi/diger-hizmetler/altin-yatirim-gunleri.aspx

• Tahvil dönemi diye pek alım yapmıyorlar bu ara. Bankalarla muhattap olmayın. Kuyumculara gidin teklif alın, piyasaya en yakın olanda satın. Sonra bankaya yatırın altın alın. Zarar etmezsiniz.

Kuyumcular 0.913 ile çarpıyor (genelde), bankalar 0,905 falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Tahvil dönemi diye pek alım yapmıyorlar bu ara. Bankalarla muhattap olmayın. Kuyumculara gidin teklif alın, piyasaya en yakın olanda satın. Sonra bankaya yatırın altın alın. Zarar etmezsiniz.

1,5 yılda altın %40-50 kazandırdı. al-sat amacım yok. yatırıma altınla devam etmek istiyorum ve altınları güvenli bir yerde korumak istiyorum sadece.
  • boombip kullanıcısına yanıt
    Kuyumcuda bozdurup bankanın altın hesabından alım yaparsanız daha az zarar edersiniz. Kastım o hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Kuyumcuda bozdurup bankanın altın hesabından alım yaparsanız daha az zarar edersiniz. Kastım o hocam.
    puan kampanyalarıyla sadece gram altın alıyorum. satmak istediğimde kuyumcular güncel altın alış fiyatından daha düşük fiyata almaya kalkıyorlar. güncel altın alış fiyatından satan alan kuyumcu bulmak ankara'da zor oluyor. altını bozdurunca zarar ediyorum fakat altını fiziksel olarak şubeye verince hiçbir al-sat işlemi olmuyor. bu sebeple kuyumcuyu araya sokmak benim açımdan uygun değil.
  • quote:

Tahvil dönemi diye pek alım yapmıyorlar bu ara. Bankalarla muhattap olmayın. Kuyumculara gidin teklif alın, piyasaya en yakın olanda satın. Sonra bankaya yatırın altın alın. Zarar etmezsiniz.

bu çarpım olayını açıklar mısınız?

çeyrek diyelim 22 ayar 1.75 gr.
    24 ayarı 1,606 gr yapıyor.

banka 1 çeyreği 1.606 gramdan hesaba yatırmıyor mu? her banka için durum aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

bu çarpım olayını açıklar mısınız?

çeyrek diyelim 22 ayar 1.75 gr.
    24 ayarı 1,606 gr yapıyor.

banka 1 çeyreği 1.606 gramdan hesaba yatırmıyor mu? her banka için durum aynı mı?

Alıntıları Göster
    Altının fiziki gramı x saflığı = altın fiyatı.
    1,75 gr. çeyrek altının varsa bunu 22 ayar olan 0.912'den çarparsan altının saflığı ortaya çıkıyor burası malum zaten.
    0,912 yerine 905 ile çarpanda var bunlarada banka diyorum ben. Bi ara sormuştumda kuşa çevirmişlerdi gittim kuyumcudan hallettim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.