Şimdi Ara

Bandırma Çözülemeyen Routing Problemi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
2
Favori
7.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba mesajınızı yeni gördüm. Akşama pc geçince denerim fakat benim ont nokia değil huawei. Şuanda süperonline altyapısından millenicom kullanmaktayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emirk77xxxx E kullanıcısına yanıt
    Teknik uzmanlarımız ve network ekiplerimiz tekrar kontrol ederek bilgi verecektir. Konuyu ben de yakından takip edeceğim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Şuan destek kaydına sevgi hanım bakıyor, biraz yanlış anladı olayı network ekibine siz iletirmisiniz

• ipv6 çıkışlarında sorun mu var acaba

Bandırma Çözülemeyen Routing Problemi
  • Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ipv6 da problem yaşıyorsanız ipv6destek@turknet.net.tr mail adresi üzerinden destek alabilirsiniz.

Merhaba,

sanırım Bandırmadasınız,

yeni taşındım ve netspeed kullanıcısıyım ama Ip ler datacenterdan olduğu için sorun yaşıyorum (bazı site ve uygulamlar vpn kullanıyormuşum gibi davranıyor)

türknet e geçmeyi düşünüyorum, türknet te IP ler datacenter Ip si mi yoksa residential IP mi? ve IPv6 oalyı herkese geliyor mu? (sitede zyxel modem kullananlar için diye yazılmışta)

siz IPv6 ya geçmişsiniz sanırım ama biraz sıkıntılı galiba ama datacenter IP sinden iyidir benim durum için :)

• xpugur kullanıcısına yanıt

Sanırım bunun kesin cevabı yok çünkü bağlı olduğunuz sisteme göre değişebilen bir şey ama 95% CGNat yani dahili IP olacak, statik IP alarak bundan kurtulmak mümkün.

IPv6 da sorun vardı, çözülmüş. IPv6 destekleyen sitelerde bot muamelesi görmüyorsunız ama IPv4 ler için bir şey diyemem.

IPv6 hizmeti bildiğim kadarıyla talebe göre aktif oluyor ve destekleyen modem kısmı da belirsiz. Aynı modeli kullananlar varsa ancak onlardan cevap alınabilir. Ben DSL-AX82U da kullanabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 2 Kasım 2021; 2:51:26 >
  • teşekkürler cevap için :)

netspeed i arayıp sorduğumda bu bölge için hep 188 ile başlayan IP ler veriliyormuş ne kadar modemi yeniden başlatsamda Ip ler hep bu şekilde başlayacakmış bu bölge için en azından anlaşmaları falan devam ettiği sürece sanırım...

türknette yine bu bölge için genel olarak sürekli datacenter IP si kullanmıyorsa arada şansa residential IP almam mümkünse o bile iyi :)

IPv6 her cihaza farklı Ip veriyor olması ise başka bi güzellik:) o yüzden ilgimi çekti ama bende türktelekomun verdiği huawei modem var :) modem IPv6 destekliyor gözüküyor (ayarlarında IPv6 ayarları var)

türknet e hem facebook tan sordum hem burada forumda da sordum ama bi cevap gelmedi ilginç :) netspeed e nereden sorarsam sorayım aynı gün çok geçmeden cevap gelirdi :/

türknet için davetiye kodunuz varsa onu kullanabilriim, sanırım türknet e geçip bi şansımı deniycem:)

• xpugur kullanıcısına yanıt
    Merhaba, CGNAT üzerinden hizmet veriyoruz. IPV6 ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor, geçebilecek kullanıcılarımıza kademeli olarak zaman içinde IPv6 ataması yapacağız. Modemin IPV6 uyumlu olması gerekiyor.
  • Artık ttnet te 10.xxx ip veriyor başka operatörlerde maalesef. Bundan kurtulmanın tek yolu statik ip almak. Güvenli interneti açınca da bir ihtimal CGNat olmuyor ama bu sefer de internet felç oluyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 7 Kasım 2021; 15:17:36 >
  • @eminjr Ben de VDSL den fibere geçmek istiyorum ancak TT FTTH üzerinden Türknet kullanan bir kaç kişi hızları düşük aldığını söylüyor. Siz de kullanım tecrübesi nasıl, gece/gündüz/prime time da hız düşüklüğü yaşıyor musunuz ? Hangi mahalle ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 19 Aralık 2021; 22:22:50 >
  • @eminjr ile aynı sorunları yaşıyorduk. 96 mbps hız limitini kaldırdılar. Hız limiti Türknet'e özel değildi, TT kullanıcıları da yaşıyordu. Şuan 112mbps alabiliyorum. Bufferbloat sorunu devam ediyor. Saatlere göre hız düşüşü yaşanmıyor. Türknet'in Bandırma'daki routing sorunu devam ediyor, ilk hop 12-14ms.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loper343 -- 20 Aralık 2021; 11:28:6 >
  • loper343 L kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bu sorunun çözümü için adına çalışmalar yapılıyor.

VDSL: (172.17.1.222) 21.899 ms

ilk hoop ta son zamanlarda gecikme artıyor. Fiber kullananların da 16-17 ms dir diye düşünüyorum.

16 ms  15 ms  15 ms 172.17.1.250

Evet gittikçe artıyor. Nadiren 7-9ms'e düşebiliyor. Bu sorunu çözeceklerini sanmıyorum. Pek umursamıyorlar.

• Bandırma Çözülemeyen Routing Problemi

İstikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor, 26 ms (Fast Path)

Normalde olması gereken değer: 12 ms (Fast Path)

• @TurkNetDestek artık bir çözüm bulun. Türk Telekom ile 3 ms aldığım yere sizin internetinizde 25 ms alıyorum. Bir de utanmadan sitenizde en düşük ping yazıyorsunuz.

Merhaba, PM üzerinden konu linki ile müşteri numaranızı paylaşır mısınız?

Şu an 12 ms ye düşmüş, aylık düşük ping günü bugün sanırırm.

PING 1.1.1.1 (1.1.1.1): 56 data bytes

64 bytes from 1.1.1.1: seq=0 ttl=59 time=12.329 ms

64 bytes from 1.1.1.1: seq=1 ttl=59 time=12.272 ms

64 bytes from 1.1.1.1: seq=2 ttl=59 time=12.010 ms

64 bytes from 1.1.1.1: seq=3 ttl=59 time=12.021 ms

64 bytes from 1.1.1.1: seq=4 ttl=59 time=12.034 ms

--- 1.1.1.1 ping statistics ---

5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss

round-trip min/avg/max = 12.010/12.133/12.329 ms

İlk hop

172.17.1.222 (172.17.1.222) 11.803 ms 11.879 ms 11.804 ms

Fiber kullananlar da ilk hop 6 ms alıyordur büyük ihtimalle.

EKLEME: Tekrar eski haline döndü

İlk hop

172.17.1.222 (172.17.1.222) 21.136 ms 20.598 ms 20.868 ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 24 Ocak 2022; 18:2:18 >
  • Arkadaşlar yıllar sonra gene vdsl döndüm , bu sefer netgalaksi girdim , Bandırma'da hala sorun düzelmemiş 1 gram ilerleme yok Bandırma Çözülemeyen Routing Problemi Sorun internet servis sağlayıcı kaynaklı değil dostlar bu sorun TT kaynaklı.

Bandırma Çözülemeyen Routing Problemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper160 -- 10 Mart 2022; 13:13:22 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.