Şimdi Ara

Baldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
26
Favori
71.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel. zaten bu oyuna bu ortamda uzun soluklu bir yama kimse yapmazdı. ancak böylesi olabilirdi ve sende en makul çözümü bulmuşsun. eline sağlık.

• Dostum gayet anlaşılır olmuş yama ne zaman biter tahminen? Son bir update gelmiş kopyaya 6620 sanırım onunla uyumlu olur degıl mi?

@zartzurt456

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skywalkerx -- 14 Ekim 2020; 19:31:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skywalkerx

Dostum gayet anlaşılır olmuş yama ne zaman biter tahminen? Son bir update gelmiş kopyaya 6620 sanırım onunla uyumlu olur degıl mi?

@zartzurt456

bende gog sürümü var. günceleme geldigi gibi kontrol ediyorum.

steam sürümü de aynı dosya yapısı ondada çalışır.

• Böyle A+oyunlarda çalısmalarınız olur inşallah hocam:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ]

Tek cümlende 3 yazım hatası var. Birleşik yazılması gereken kelimeleri birleşik yazamıyorsun. virgül nedir bilmiyorsun, üstüne üstlük yapay zeka "yaptım" gibi beylik laflar ediyorsun. Keşke kendi mesajlarını da aşırı marifetli "yapay zeka" na yazdırsaydın. 800 gb lık metin arşivini de görmek isterdim. 1000 sayfalık bir romanın 1.5 mb'a sığdığı dijital dünyada 800 gb lık bir metin arşivi iskenderiye kütüphanesinin bizzat kendi olmalı.

Bence bu "harika" ürünü Google ile de paylaşmalısın. Zira kendileri 10 yıldan uzun süredir senin yaptığını yapmaya çalışıyorlar. Ama belli ki sen onlardan daha zeki ve "üstün" olduğun için internetteki neredeyse her dataya erişimi olan trilyon dolarlık şirketin beceremediğini becermişsin. Bizim forum da bunu yemiş. Afiyet bal şeker olsun. :)

• Eline sağlık dostum

• zero2900 kullanıcısına yanıt

Bu adam bu yamayı yapmasa ne geçecek senin eline bana bir tane mantıklı açıklama yaz lütfen Türkçe profesörü arkadaşım. Arkadaş uğraşıyor bir şeyler yapmak için. Sen sevmiyorsan bu tür yamaları ingilizcen süperse git oyna oyununu. Yok ben iyi yama istiyorum diyorsan da bekle bir yama grubunun yama yapmasını. Buraya gelip yok şöyle olmuş yok böyle olmuş diyip konuşmak ile eline geçen nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Flatronx

Bu adam bu yamayı yapmasa ne geçecek senin eline bana bir tane mantıklı açıklama yaz lütfen Türkçe profesörü arkadaşım. Arkadaş uğraşıyor bir şeyler yapmak için. Sen sevmiyorsan bu tür yamaları ingilizcen süperse git oyna oyununu. Yok ben iyi yama istiyorum diyorsan da bekle bir yama grubunun yama yapmasını. Buraya gelip yok şöyle olmuş yok böyle olmuş diyip konuşmak ile eline geçen nedir?

Sorunum yalanlarla. Olmayan şeyleri olmuş gibi bir de üst perdeden beylik laflarla satıp popülist bir tavır takınması. Kendini kahraman gibi gösteriyor ama baştan aşşağıya palavra. Yaptığı şey google çeviri kullanmanın ötesinde bir şey değil. Ben bunu google ile çevirdim diyebilir. Ama elbette pohpohlanmak için sütre gerisinden taş atıp kendini beylik laflarla pazarlıyor. Daha acısı amacı sizi kandırıp pirim kasmak olan birini böylesi yüceltmeniz. Gerçi Türkiyede buna şaşırmıyorum artık.

• OPENAI GPT-3'ü bilgisayara kurulu crackli program ve içindeki verilerin çeviren arkadaşın bilgisayarında olduğunu zannedenler için:

Kaynak Vikipedi

GPT-3'e öğrenmesi için verilen veri kümesinin %60'ının kaynağı, 410 milyar veriden oluşan filtrelenmiş Common Crawl sürümüdür. Veri kümesinin %22'si İnternetteki verilerden, %16'sı şimdiye kadar yayımlanmış kitaplardan ve %3'ü Wikipedia'dan gelmektedir. GPT-3, yüz milyarlarca kelimenin yanı sıra CSS, JSX, Python'da kodlama yeteneğine sahiptir.[3] GPT-3'ün eğitim verileri her şeyi kapsadığından, farklı dil görevleri için daha fazla veri öğrenmesi gerekmemektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero2900

Tek cümlende 3 yazım hatası var. Birleşik yazılması gereken kelimeleri birleşik yazamıyorsun. virgül nedir bilmiyorsun, üstüne üstlük yapay zeka "yaptım" gibi beylik laflar ediyorsun. Keşke kendi mesajlarını da aşırı marifetli "yapay zeka" na yazdırsaydın. 800 gb lık metin arşivini de görmek isterdim. 1000 sayfalık bir romanın 1.5 mb'a sığdığı dijital dünyada 800 gb lık bir metin arşivi iskenderiye kütüphanesinin bizzat kendi olmalı.

Bence bu "harika" ürünü Google ile de paylaşmalısın. Zira kendileri 10 yıldan uzun süredir senin yaptığını yapmaya çalışıyorlar. Ama belli ki sen onlardan daha zeki ve "üstün" olduğun için internetteki neredeyse her dataya erişimi olan trilyon dolarlık şirketin beceremediğini becermişsin. Bizim forum da bunu yemiş. Afiyet bal şeker olsun. :)

çeviriyi ben değil yapay zeka yapıyor senin zeka seviyende bu yapay zekadan az değil anlaşılan. çok biliyorsan buyur kendin çevir 1 hafta içinde yayınla yamayı.

buraya gelip bilmişlik taslamak kolay bir halt beceremeyen forumda hiç bir katısı olmayan anca millet dalga geçmek yada bişeyleri kötülemek için yazı yazan aciz kişiliklersiniz anca ağlarsınız.

eleştiri yapacaksan da yapıcı ol yıkıcı olma bari bir işe yara boşuna yazmış olma....

• Beğenmeyen kullanmasın bu kadar basit arkadaş ne boş yaptınız konuda be ! madem kullanmayacaksın ne işin var konuda diye sorarlar adama?

• quote:

Sorunum yalanlarla. Olmayan şeyleri olmuş gibi bir de üst perdeden beylik laflarla satıp popülist bir tavır takınması. Kendini kahraman gibi gösteriyor ama baştan aşşağıya palavra. Yaptığı şey google çeviri kullanmanın ötesinde bir şey değil. Ben bunu google ile çevirdim diyebilir. Ama elbette pohpohlanmak için sütre gerisinden taş atıp kendini beylik laflarla pazarlıyor. Daha acısı amacı sizi kandırıp pirim kasmak olan birini böylesi yüceltmeniz. Gerçi Türkiyede buna şaşırmıyorum artık.

Alıntıları Göster

prim yapsam ne olacak budan maddi bir beklentimi var benim? ücretlimi olacak diyorum yada paramı istiyorum ?

elime ne geçicek benim bur da 1-2 like alsam?

tamam mi ile hobi amaçlı ve openAI ın neler yapabileceğini denemek için başladım. gamepass konuma bak istiyorsan

hayrına gamepass oyunlarına mod ve TR yama port u yapıyorum bundan hiç bir beklentim yok

siz koyun gibi alışmışsınız her şey karşılıklı yapmaya. eski forum kültürü bu bilgi paylaştıkça çoğalır sattıkça değil....

• zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    Zoruna gidenin borusuna gitsin. Siz takılmayın lütfen parazitlere. Sabırsızlıkla bekliyoruz yamayı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eline sağlık hocam umarım tam sürüme kadar devam ettirirsin çok sağlam bir rpg türkçe oynamak güzel olur

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanay54

OPENAI GPT-3'ü bilgisayara kurulu crackli program ve içindeki verilerin çeviren arkadaşın bilgisayarında olduğunu zannedenler için:

Kaynak Vikipedi

GPT-3'e öğrenmesi için verilen veri kümesinin %60'ının kaynağı, 410 milyar veriden oluşan filtrelenmiş Common Crawl sürümüdür. Veri kümesinin %22'si İnternetteki verilerden, %16'sı şimdiye kadar yayımlanmış kitaplardan ve %3'ü Wikipedia'dan gelmektedir. GPT-3, yüz milyarlarca kelimenin yanı sıra CSS, JSX, Python'da kodlama yeteneğine sahiptir.[3] GPT-3'ün eğitim verileri her şeyi kapsadığından, farklı dil görevleri için daha fazla veri öğrenmesi gerekmemektedir.

GPT-3 bir çeviri yapay zekası değil. Metin örnekleme yapay zekasıdır. Yani "1965 Uzaylı İstilası" yazarsın yapay zeka sana bu 3 kelimeden bir metin oluşturur. GPT ile sahte haberler ürettiler Reddit içerisinde insan yazdığı zannedilen postlar ürettiler. Kısacası senin aksine ben Wiki'den değil OpenAI'ın konu ile ilgili açıklamalarını okudum. GPT bir ÇEVİRİ işleyicisi değil. Yani GPT ile herhangibir metin çeviremezsin. Bir metin yaratırsın. Kaldı ki GPT'nin öğrenimine katkı sağlamak istersen bu veriyi işleyebilecek bir donanıma ihtiyacın var. Yani GPT felan yok google çeviri var. :) GPT ye çeviri için öğrenim modülü yazdıysa bu arkadaş modülün github linkini versin inceleyerek görelim. Zira GPT ye böyle bir iş yaptırabilmen için GPT'nbin sisteminin aksine DİLDEN DİLE ÇEVİRİ için bir modül yazman ve bu modülü beslemen gerek. Ki başlı başına çeviri odaklı bir projeyi başlatmak GPT yi çevirim için kullanmakdan daha basit. Evet varmıydı başka sorun wikici arkadaş?

• quote:

GPT-3 bir çeviri yapay zekası değil. Metin örnekleme yapay zekasıdır. Yani "1965 Uzaylı İstilası" yazarsın yapay zeka sana bu 3 kelimeden bir metin oluşturur. GPT ile sahte haberler ürettiler Reddit içerisinde insan yazdığı zannedilen postlar ürettiler. Kısacası senin aksine ben Wiki'den değil OpenAI'ın konu ile ilgili açıklamalarını okudum. GPT bir ÇEVİRİ işleyicisi değil. Yani GPT ile herhangibir metin çeviremezsin. Bir metin yaratırsın. Kaldı ki GPT'nin öğrenimine katkı sağlamak istersen bu veriyi işleyebilecek bir donanıma ihtiyacın var. Yani GPT felan yok google çeviri var. :) GPT ye çeviri için öğrenim modülü yazdıysa bu arkadaş modülün github linkini versin inceleyerek görelim. Zira GPT ye böyle bir iş yaptırabilmen için GPT'nbin sisteminin aksine DİLDEN DİLE ÇEVİRİ için bir modül yazman ve bu modülü beslemen gerek. Ki başlı başına çeviri odaklı bir projeyi başlatmak GPT yi çevirim için kullanmakdan daha basit. Evet varmıydı başka sorun wikici arkadaş?

Alıntıları Göster

araştırınca nasıl buluyorsun neyin ne olduğun şimdi anladın mı? nasıl kullanıldığını çeviride biraz daha araştır 800gb data nasıl oluyor onu da öğrenirsin

birde her şeyi github da bulamayacağını öğrenirsin. beleş alışma biraz kafa çalıştır sende bir şeyler üret boşa bur da vakit geçirme derim araştırmak öğrenmek güzeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

araştırınca nasıl buluyorsun neyin ne olduğun şimdi anladın mı? nasıl kullanıldığını çeviride biraz daha araştır 800gb data nasıl oluyor onu da öğrenirsin

birde her şeyi github da bulamayacağını öğrenirsin. beleş alışma biraz kafa çalıştır sende bir şeyler üret boşa bur da vakit geçirme derim araştırmak öğrenmek güzeldir.

Alıntıları Göster

Kelimeleri birleşik yazması gerekirken ayrı yazan birinden yapay zeka konusunda ders almayacağım. Hatta hiç bir konuda almayacağım. GPT-3 metin çevirisi için kullanılamaz. Bence sen foyan iyice ortaya çıkmadan google çeviri ile yaptım de geç. Birazdan "kaldıysa" bu forumdan bir hardcore yazılım üstadı gelir ne saçmalıyor bunlar diyerek konuya girer. Kalbin kırılır. Yapma. İkimizde biliyoruz GPT falan kullanmadığını kullanamayacağını. GPT de 200 mb lık bir data öğretimi 2*2080ti dan fazlasını gerektiriyor. :)

Ayrıca 5 dk önce bilgi paylaştıkça çoğalır diyordun şimdi BELEŞ ALIŞMA diyorsun. Oldu mu böyle. :)

Baldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero2900 -- 14 Ekim 2020; 22:50:46 >

• zartzurt456 kullanıcısına yanıt

Hocam sen bırak bu dır dır konuşanlari,amaçları belli :))bazı grup yada kişiler örgütlenip hevesinizi kırmaya çalışıyor.bu yama işlerinde artık ciddi paralar dönüyor!sakın ola hevesiniz kırılmasın,aksine kamçılar siz ve sizin gibileri umarım:))

Elinize sağlık bizleri düşünüp birşeyler yaptıgınız için.umarım daha çok AA+oyunların yamalarını görürüzBaldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ] 

• Hatta 3.5 arkadaş var traslate ile ugraşan, ha keşke bir grup kursanız yapabildiginiz kadar AA+oyunlara el atsanız

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.