Şimdi Ara

Baldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
26
Favori
71.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Netflix 17,99 ayrıca 3 kişi kullanabilir 6tlden az,binlerce içerik:)))

Tamam ücretli yama yapanlarda yapsın,onların kitleside olur.ama buraya gelip ücretsiz bir yamaya saldirmak neden?

Ben şahsen ücretsiz olanı tercih edicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resimlerden gördüğüm kadarıyla çeviride düzeltilmesi gereken bazı ufak hatalar şunlar
    -Venture Forth kalıplaşmış bir tabir gibidir,Cesurca Savaşa diye çevirmek yerine orjinal halinde bırakılması daha iyi olur
    -Aynı şekilde Warlock'la Ranger da Türkçe'ye çevrilmeyip orjinal hallerinde olduğu gibi bırakılmalı
    -Sınıf seçme sayfasında Translate Rogue'u İngilizcedeki başka bir kelime olan Dodger'a çevirmiş sanırım,onun yerine Türkçe'ye Düzenbaz olarak çevrilmeli
    -Irk seçme sayfasında Githyanka orjinal hali olan Githyanki'ye,Adam İnsan'a,Yarım elf de Yarı-Elf'e çevrilmeli
    -Healing Potion İyileştirme İksirin'den ziyade Şifa İksiri olarak çevrilse hem daha doğru olur hem de göze daha hoş gelir
    -"Who do you dream of? Who attracts you?" sorusu Translate'deki şu anki Türkçe halinden "Kimin hayalini kuruyorsun? Kim sana çekici geliyor?"a değiştirilmeli
    -Son olarak High Elf tabiri Yüksek Elf yerine Elf Soylusu veya Soylu Elf olarak çevrilse daha mantıklı olucak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ragnarok333 -- 14 Ekim 2020; 21:5:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• herkul5 kullanıcısına yanıt
    Netflixide kullanıyoruz dört kişi ayda 10 oldukça iyi bedavadan biraz pahalı :))
    Mesele ücretsiz yamalara saldırmak değil ben ücretsiz yama yapıp iban paylaşana dahi bağış attım bağış istemeyene sonsuz teşekkürlerimi ilettim
    Örneğin witcher 3 gönüllü çeviri için ben kendimi halen borçlu hissediyorum sanki öyle muazzam bir çevirinin hakkını ödeyemeyiz
    Ama demek istediğim şu ben burada gelip ücretsiz yamalara saldırmıyorum bu işin translate ile olmayacağını söylüyorum ekran görüntülerine baktıysanız eğer cümlelerin anlamsız ve devrik olduğunu görürsünüz
    Metal gearin yamasına 3 saat zor dayandım ve oyunu sildim
    Ücretli ücretsiz bu insanlar yama çıkarsınlar biz sonuna kadar destek veririz yeterki translate olmasın
    Ayrıca ücretli çeviri grubundan geldiğim falan da yok oynamak istediğim bir oyunun yaması ücretli ise parasını hiç çekinmeden veririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sen allahın bize hediyesisin yardım edebilceğimiz birşey varmı

• Dediklerinizde büyük ölçüde haklısınız,ama küçük bir sorun var,artık hemen hemen hiç bir yama ücretsiz cıkmıyor?sorun burda:))yada mesela 3.5 ay ücretli sonra ücretsiz gibi olaylarıda bitti!

Yani diyecegim,oyun yamalarına para vermek istemeyen kesim arayış içinde:)) zaten bu translate yama sizin gibiler için yapılmıyor::)))

Lütfen herkezi düsünerek hareket edelim

• Eline sağlık hocam konuyu upladım.

• Diyaloglara bakınca hiç de fena durmuyor bana google dan daha gibi geldi en azından anlayarak oynayabiliriz ne zaman biter acaba?

• Yama bitince bağış linki de koyun lütfen herkes gönlünden ne kopuyorsa gönderir.

• Konuyu translate yama bölümüne açsaydın keşke . Taşıma talebi yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: herkul5

Netflix 17,99 ayrıca 3 kişi kullanabilir 6tlden az,binlerce içerik:)))

Tamam ücretli yama yapanlarda yapsın,onların kitleside olur.ama buraya gelip ücretsiz bir yamaya saldirmak neden?

Ben şahsen ücretsiz olanı tercih edicem

Ne saldırması, saldırmak yok. OPENAI isimli program bir yapay zeka ve umarım gelişir ama şu an ki haline baktım yama google translate gibi olmuş kelimeler anlamsız, okuyunca anlamayıp mantık yürütüp çözmeniz gereken bir çok kelime var. Yani hayal edeceksin aslında şunu demek istiyor diye ve dogru hayal edip etmediginden emin de olamayacaksın okudugun yerleri. Bu sebeble en ufak eleştiriyi abartıp saldırıyorlar yazmazsanız çok iyi olur. ;)

Netflix dedigin yer sürümden kazanıyor hocam. Ücreti ucuz olabilir ama ben diyeyim 200.000 sen de 600.000 aylık üyesi vardır belki Türkiye de. Çevirmen gruplarının bu kadar üyesi olsa inan 5 tl bile yaparlar aylık üyeligi.

• quote:

Orijinalden alıntı: harunefetr

Ne saldırması, saldırmak yok. OPENAI isimli program bir yapay zeka ve umarım gelişir ama şu an ki haline baktım yama google translate gibi olmuş kelimeler anlamsız, okuyunca anlamayıp mantık yürütüp çözmeniz gereken bir çok kelime var. Yani hayal edeceksin aslında şunu demek istiyor diye ve dogru hayal edip etmediginden emin de olamayacaksın okudugun yerleri. Bu sebeble en ufak eleştiriyi abartıp saldırıyorlar yazmazsanız çok iyi olur. ;)

Netflix dedigin yer sürümden kazanıyor hocam. Ücreti ucuz olabilir ama ben diyeyim 200.000 sen de 600.000 aylık üyesi vardır belki Türkiye de. Çevirmen gruplarının bu kadar üyesi olsa inan 5 tl bile yaparlar aylık üyeligi.

Alıntıları Göster

Amacım tartışmak degil.ama bu olay bana yıllar önce ilk arabam:))(dacia sandero 16.500tl)almaya çalıstıgımdaki tepkileri hatırlattı.

Kimisi dedi araç çöp,kimisi dedi camlar bile manuel,bu yılda manuel cam açmamı olur,yokuş yukarı çekmez.dedilerde dediler,onu alma opel al onu alma ford al:)))

Dedimki arkadaşlar bu arabayı ben kullanıcam degilmi?

Ozaman sanane be kardeş,sen git istediğin arabayı al:))))

5yıl kullandım neticede:)))

• kolay gelsin. Baldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ] 

• kullaniciadi12 kullanıcısına yanıt
    kervana bak translate tayfa sggsgsvsjshsshsh

• Gayet güzel olmuş eline sağlık. Hatta bana kalırsa normal çevirilerden daha iyi. İnsan çevirilerinde ister istemez çevriden çok yerelleştirme yapılıyor. Buda metnin anlamını değiştiriyor ve yorum katılmış oluyor. Yerelleştirmeyi sevmiyorum. Tekrar eline sağlık.

• Diyaloglara baktığımda gayet iyi gözüküyor ve ben bu programın zamanla gelişeceğini düşünüyorum. Evet fotoğraflar da bazı yerlerde hatalar var ama terimlerden kaynaklı onlar düzeltilince arkadaşın dediği gibi gayet anlaşılır bir şekilde oynayacağız. Bu yamayı baltalamaya çalışan arkadaşlara da şunu söyleyeyim iyi hoş konuşuyorsunuz ama biz kendi dilimizde okuduğumuzu anlamada en son sıralarda olan bir toplumuz yani bu bile bize fazlasıyla yeter ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth33 -- 14 Ekim 2020; 17:55:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sephiroth33

Diyaloglara baktığımda gayet iyi gözüküyor ve ben bu programın zamanla gelişeceğini düşünüyorum. Evet fotoğraflar da bazı yerlerde hatalar var ama terimlerden kaynaklı onlar düzeltilince arkadaşın dediği gibi gayet anlaşılır bir şekilde oynayacağız. Bu yamayı baltalamaya çalışan arkadaşlara da şunu söyleyeyim iyi hoş konuşuyorsunuz ama biz kendi dilimizde okuduğumuzu anlamada en son sıralarda olan bir toplumuz yani bu bile bize fazlasıyla yeter ;)

Hocam kendini övüyor musun yoksa kendine yeriyor musun ben anlayamadım yaptıgın yorumdan. Türkçe oyun translate ile olmaz bakın öyle burnu havada gibi konuşmuyorum translate yamalar deneyenlere sorun devrik ve anlamsız cümleler oyunun bütün zevkini baltalıyor. Siz derseniz biz mutluyuz. İnsanlar bu sözünüze ne yazikki itibaretmezler. İlk defa translate yamaya ben pozitife yakın yorum yaptım programın ismi OpenAI oldugu için. Bu program yapay zeka ve anladıgım kadarıyla kendini geliştiren bir programmış. Dedigim gibi translate yama asla olmaz ama belki bu programda bir umut olabilir. Aylarca insanlar ugraşmamalı çeviri için bu programlar sayesinde hızlıca çevirilere ulaşmalıyız. 2020 yılında yaşıyoruz. Bu en dogal hakkımız olmalı diye düşünüyorum.

• harunefetr kullanıcısına yanıt

Ben de programı övdüm aslında diğer translate yamalar konusunda kesinlikle katılıyorum ama bu yama program sayesinde daha düzgün duruyor yada umut vadediyor diğer yamalara göre:) Bir de eğitim sistemine laf soktum :) Silivri soğuk değildir umarım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth33 -- 14 Ekim 2020; 18:4:47 >
  • Baldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ]
    Baldur's Gate 3 (v4.1.84.2021) Türkçe Yama ~%85 [ OpenAI GPT-3 Translate ]

• Translate mranslate bana farketmez az çok anlasam yeter üstelik ücretsiz ücretli olsa da farketmezdi önemli olan birinin bu işe el atması tekrar tşkler link beklemekteyim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.