Şimdi Ara

Bakan Ziya Selçuk : “Eğitimde Asıl Yük Öğretmen Maaşlarıdır “. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
15.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mavı tıklı hesap budamı yalan söylüyor  

• Haklı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vah vah vah desenize sınırsız bütçeli saray ve Cumhurbaşkanı yük olmuyor öğretmen oluyor.
    Halktan yardım topladığı halde deli gibi bütçe yiyen diyanet yük olmuyor da öğretmenler oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O konuşmayı dinledim Milli Eğitim Bakanı öğretmenlerin en önemli ve kıymetli grup olduğundan da bahsetti buna gözünü kapatıp tüm programda bir cümle içerisinde kullanılan iki kelimeyi cımbızla alıp yanlış anlamaya çalışma çabasıdı bu. Amacı sadece muhalif olmak isteyen güruh yine yanlış alanlardan yürüyor. Ben de atanamamış bir öğretmenim, aklı ve mantığı olan herkes bu açıklamadan bakanın dediği şeyin öğretmen maaşlarını tartışmak değil, bakanlığa verilen bütçenin olması gerekenden az olduğunu ifade etmek olduğunu anlar.. Bunu anlamak için süper zeka olmaya gerek yok. Her konuda muhalif olabilirsin anlarım ancak bu neye itiraz ettiğini bildiğin sürece anlamlı olur. Gayri istemezükten öteye geçmiyor.

• Madem herkes öğretmen maaşından şikayetçi, özelleştirelim milli eğitimi herkes veledini özel okula göndersin. Devlete bağlı olan okullar da imam hatip olsun oradaki derslere de imamlar girsin.
    Nasıl fikir 🧐

• Eğitimin bir kısmı özelleştirildi zaten. Eğitim özelde çol pahalıdır. Bunu pahalı seviyesine çekme gareti var. Bu yüzden özel okul teşviki var. Bunun içinde ortam müsait bir nebze. Hatta bugün kdv %1 e indirildi.

Misal özel okulu zenginin teki vergiden düşürsün. İnşaat tamamdır.
    Sonra yönetici, öğretmeni, çalışanı asgari ücrete tabi olsun. İşsiz yığınlar var buda mümkün.
    Bunların işe alınması, idari sorumluluk, eğitim kalitesi herşey meb tarafından yapılsın. Misal ücretli öğretmenlik gibi alımları yapsınlar. Ama temeli bu işin ücret olabildiğince düşürülmeli.

Alsana bakanın sorunun çözümü. Bunu genelede yaydın mı ücretsiz eğitim diye bir şey kalmaz. Zaten istenilen o ki ücretli olsun. Çünkü yük. Kaldı ki boşuna okuyoruz. Üni mezunu yıllarca işsiz kalıyorsa eğitimin başından sonuna kadar gereksiz. Çoban senden daha rahat ise..

Kısacası özelleştirilmesi. Ama sadece eğitim değil. Mesela sağlıktada bunu yapıyorlar. Ama en çok diyanete lazım. Camiye gitmeyen kapısından dahi girmeyen yığınlar var. Onun günahı ne.

Herşeyi özelleştirdiniz. Sıra eğitim, sağlık ve diyanette. 👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Adamın söylediğinde yanlış bir şey yok ki. Okullar açılmayacağı için giderlerin azalacağını düşünenlere yanıt vermiş. Giderler azalmaz çünkü en büyük gider öğretmen maaşları demiş. Muhalifim ama burda adamın yanlış söylediği bir şey yok.

• Dabledore D kullanıcısına yanıt
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 2 Eylül 2020; 2:13:30 >
  • crapleo kullanıcısına yanıt
    ""Eğitimde asıl yük öğretmen maaşı ile ilgilidir. Öğretmen maaşlarından dolayı yatırıma fırsat kalmıyor""

türkçe senin ana dilin mi? turist misin? şaka gibisiniz be.

• Ziya hocada bizim forumda sanırım 3 4 gündür açılan başlıklara bakarsak.

• Navi kullanıcısına yanıt

935 Bin öğretmen sayısı.

• Geçtiğimiz eğitim yılında kardeşimi 3 kere aradılar ücretli öğretmenlik istermisiniz diye. Ama atama deyince yoook illa 50 lira yevmiyeli amele arıyolar.

İşin garibi de başvurusu üzerine Eylül ayında aramayıp Kasım, Şubat, Nisan aylarında aramaları. Millet başvuruyor çıkınca gidiyor sonra 50 liraya çekilcek dert değil deyip bırakıyor. Çoluk çocuğun eğitimi yarıda kalmış kimin umrunda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WonderCx -- 31 Ağustos 2020; 0:4:2 >
  • WonderCx W kullanıcısına yanıt

Çoluk çocukdan bize ne be kardeş ?

Ücretli öğretmen daha iyi şartlarda iş bulursa gider enayi mi ? beklesin ?

UNUTMAYIN ne olursa olsun öncelik PARA sonra Meslek sevgisidir.

Sen adama yeterince para vermezsen ilk fırsatta başka bir yere gider o kişiye öğrencileri yarıda bıraktı diye kızma hakkımız yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

Geçtiğimiz eğitim yılında kardeşimi 3 kere aradılar ücretli öğretmenlik istermisiniz diye. Ama atama deyince yoook illa 50 lira yevmiyeli amele arıyolar.

İşin garibi de başvurusu üzerine Eylül ayında aramayıp Kasım, Şubat, Nisan aylarında aramaları. Millet başvuruyor çıkınca gidiyor sonra 50 liraya çekilcek dert değil deyip bırakıyor. Çoluk çocuğun eğitimi yarıda kalmış kimin umrunda?

Eylülde torpillileri alıyorlar. Torpilliler bitince size sıra geliyor. İlçe Milli Eğitim'e başvuruya gittim. Görevli memur açık açık tanıdık varsa bu iş olur diyordu. Yol yemek parasını düşünce maaş asgarinin yarısına falan iniyor. Rezillik diz boyu.

• Baştan sona çarpıtılmış bir haber. Amaç öğretmen camiasının bakana tepki göstermesi.

Adam öğretmen maaşı bize yük demiyor, bütçenin çoğu buna gidiyor çünkü bütçemiz çok az diyor.

Ama muhteşem habercilik anlayışımızla cımbızla çekerek başlık atıldığından böyle anlaşılması normal.

Sezsrın hakkı sezara. Sevmiyoruz diye iftirays sahip çıkacak değiliz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Anor~

Baştan sona çarpıtılmış bir haber. Amaç öğretmen camiasının bakana tepki göstermesi.

Adam öğretmen maaşı bize yük demiyor, bütçenin çoğu buna gidiyor çünkü bütçemiz çok az diyor.

Ama muhteşem habercilik anlayışımızla cımbızla çekerek başlık atıldığından böyle anlaşılması normal.

Sezsrın hakkı sezara. Sevmiyoruz diye iftirays sahip çıkacak değiliz.

Özellikle yapıyorlar. Forum yönetimi ise sanki habersizmis gibi davranıyor!

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Listelere baktık çoğunu 20-30 km uzaklıktaki köy okullarına ya da sıkıntılı mahallelere göndermişler. Onun için bile torpil yapıyorlarsa diyecek söz yok.

• Bakan haklı. 8 ay çalış 12 maaş al. Birde beğenme. Sürekli bi acitasyon mod on öğretmenlerde. A dan Z ye heryerde de indirimler ve öncelikler var. Daha ne olsun. Gözünüz doysun.

• Ulan absgsyhwhwhwuwuuw guldurdu vallahi. Ziyaaaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Özellikle yapıyorlar. Forum yönetimi ise sanki habersizmis gibi davranıyor!

Alıntıları Göster

Özellikle yapan bu işi sansasyona dönüşmesini bir kaç kişi.

Özellikle yapmayan ise daha ne asıl söyleneni bile anlayacak donanıma sahip olmayan cahil öğretmen tayfası.

Bunun şeyden hiç bir farkı yok mesela.

Ahaber muhalefet hakkında saçma sapan bir haber yapar. Bunu izleyen akit çomarları da ağzını köpürterek muhalefet partilerine küfür eder.

Tamamen aynı şey.

Bunu provoke amaçlı kullanan bir kaç tane hesaba karşılık buna gerçekten inanan binlerce dangalak öğretmen var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechatengu -- 31 Ağustos 2020; 7:18:55 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.