Şimdi Ara

Bahçeye konteyner ev yaptım SS li. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
177
Cevap
7
Favori
11.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apartmanda milletin osuruk sesini duymaktan bin kat iyidir.

temiz hava, sessiz sakin, haftasonu birkaç arkadaş ya da aile ile on numara kafa dağıtmalık...

• Çok güzel olmus hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trubetzkoy -- 25 Haziran 2021; 1:23:55 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Peki ya vergi. 

• Güle güle otur hocam

• İzin falan istemiyor diyorlar yine ama sonra gelip ceza kesiyorlar. Bence bir araştırın derim. İleride yapmak istediğim şeylerden birisi. Güle güle oturun.

• Yorumlara baktım da çok fazla iyi cesaret, yapamazdım gibi şeyler var. Arkadaşlar kırsal sandığınız gibi değil. Sandığınız gibi etraftan dev hamam böcekleri, örümcekler, yılanlar çıkmıyor. Belki dev kelebek ve arı görürsünüz. Arada yaz aylarında geceleri kurbağalar çıkar. O kadar. Domuz da iner de yaklaşmaz yani eskiden kurt gelirdi onlar da kalmadı zaten. Tilki görürsünüz en baba.

Laf arasında tilki gördüğünüzde ne kadar tatlıymış diyip yaklaşmayın  (konu sahibine değil genel anlamda bilmeyenler için yazdım)

• vay be helal olsun bir kaç kişi böyle birşeyi yapabildiyseniz

• Hocam yer neresi.
    Arsa 25 bin iyimiş

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Fiyat fazla mı ? Bende daha azına yaptırırım gibi düşünüyordum ama sürekli farklı masraflarda çıkıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • alvinoo A kullanıcısına yanıt
    Wc betonun altına değil. Arkada yeri var toprağa yapılıyor. Yok yerini tam tutturabilirsen orayı ayrı yaptırırsın ama çok zor. Benim kayın babam su işlerinden iyi anlar. O kendi başına yaptı güzelce. Şuan lavabo wc kullanılabilir durumda. Kendi evimin tuvaletinden büyük banyo ve wcsi var.

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ne olacak köy yeri normal.

• Freakk F kullanıcısına yanıt
    Aynen düşüncem aynı bu şekilde teşekkür ederim daha iyisi senin olsun inşallah.

• Teşekkür ederim daha iyileri sizin olsun inşallah.

• SimurgFC kullanıcısına yanıt
    Normal ev olursa yiktiriyorlar ama konteynerde bir sorun olmuyor. Hatta deprem için felanda zaten bunlar daha iyi diye bazı belediyeler bundan yapmaya teşvik ediyor

• İmar izin işlerini nasıl yaptınız ? Tamamen herşeyi yasal olarak hallettinizmi devlet dairelerinde.

• Başlığı "yaptım" değil de "yaptırdım" yaparsanız daha iyi olur hocam. Malum, konu içine girince anlatımlı bir şey yapımı bekliyoruz, hop 1 2 resim karşılıyor bizi "şunu şunu yaptırdım" yazısı, tamam. Değiştirince başlığı görenler beklentiye girmezler.

Hayırlı olsun. 22 yıl bahçeli evde büyüdükten sonra mecburiyetten kiraya taşındım, yıllardır özlemini çekiyorum bahçeli evin. Yemin ederim şehirdeki insan için en büyük nimet bahçedir. Güle güle kullanın.

• 2-3 yıl önce bende niyetlenmiştim arsada vardı. 2 tane bu konteynerden alıp L şeklinde arsaya koydurup daha iyi çatı ve dış yalıtımla ev gibi yapmayı düşünüyordum nasip olmadı. O zaman boş konteyner fiyatı 10 bin civarı idi. Subasman dedikleri yerdeki betonun fiyatı çok yüksek çıkıyor. Seninkinden 2 kat yüksek olup 3 tane yaptırsan 40-50 bini buluyor sadece taban. Ama bir gün mutlaka yaptırırım inş.

Hayırlı olsun güle güle oturun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Morgoth Draqe

Yorumlara baktım da çok fazla iyi cesaret, yapamazdım gibi şeyler var. Arkadaşlar kırsal sandığınız gibi değil. Sandığınız gibi etraftan dev hamam böcekleri, örümcekler, yılanlar çıkmıyor. Belki dev kelebek ve arı görürsünüz. Arada yaz aylarında geceleri kurbağalar çıkar. O kadar. Domuz da iner de yaklaşmaz yani eskiden kurt gelirdi onlar da kalmadı zaten. Tilki görürsünüz en baba.

Laf arasında tilki gördüğünüzde ne kadar tatlıymış diyip yaklaşmayın  (konu sahibine değil genel anlamda bilmeyenler için yazdım)

Aynen hocam ne yazık ki kır yaşantısını fazla bilmemekten kaynaklanıyor. Burda Kedi köpek çok kediler ekmek yemiyor farede çok onları yiyorlar. Tek sıkıntı büyük karıncalardan var ama yaklaşmazsan onlarda ellemez. 3 yaşında kızıma gösterdim bunlar senin arkadaşın ama uzaktan oyna bunlarla dedim yaklaşmıyor sıkıntı çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74C919D2B

vay be helal olsun bir kaç kişi böyle birşeyi yapabildiyseniz

Hocam genelde ustalar çalıştı çünkü betonu çatıyı bizim yapmamız çok zor olurdu. Tarla ekim dikim işlerini biz yaptık. Ev içinde amelelik yaptık anlayacağınız.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.