Şimdi Ara

Bahçeye konteyner ev yaptım SS li. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
7
Favori
11.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

toprak rahatlatır insanı. 1 dönüm yere çok şey ekilir. 10 15 çeşit ağaç ekin meyveyi bedavaya getirirsiniz  hem ot felanda cıkmaz.

küçük küçük alanlara domates biber salatalık ekersiniz meşgale olur kafa dağıtırsınız. hemde dalından tazecik yersiniz.

becerebilirsek bizde biizm cevizliğe yapacağız bir ev. malzemeleri götürdük usta beklıyoruz :) bizimki daha çok ev olacak biraz tuzluya gelecek gibi ...

• iyi uğraşmışsın bravo.

• Hangi il ilçe köy ?

• Güzel olmuş güle güle kullanın...

Beton attırdığınız için yıktırılabilir bilginiz olsun. Toprağı kazdırıp, bidonlara beton döktürüp, aralarına taş attırarak da yaptırılabiliyor. Sizin bu durumun tarlanın yapısını bozduğundan şikayet olursa yıktırılabilir. Bu en olumsuz yönü tabi ki, bilginiz olması açısından söyledim.

• ağız tadıyla oturun, ülkemizin koşullarında istediğini bi nebze olsun yapabilene ne mutlu.

• fiyat nedir?
    ilk sayfada goremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheart92

Hocam eşyalar gelince atarım yada halı felan Serince
    Maliyet arsa 25 bin e aldım 1 dönüm
    Konteyner 18 bin e aldım ama şuan 20 bin civarı.0 almıştım.
    Alt beton sadece 7 bin liraya atıldı.
    Su için sondaj vuruldu MT si 200 TL 16 metre vuruldu.
    Çatı barbekü felanda 6 7 bin civarı.

Hocam yer neresi? Fiyatlar çok uygun geldi bana. Ben de böyle bir şey düşünüyordum.

• Daha önce alttaki video'yu izlemiştim. Size de referans olabilecek detaylar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: ltrg

Hayirli olsun, ancak konteyner genelde baskın ve surekli bi koku olur icerisi.Keske Briket veya tugla ile yapsaydiniz.On veranda ustleride sac degilde profil uzeri ondülün ile kaplasaydiniz daha iyi olurdu.Tabi hersey butceyle alakali gule gule oturun

Aynen hocam bütçeyle alakalı ama birde öyle içinde çok oturulmayacak. Hava güzel olduğunda dışarda oturulacak. Bu bizim işimizi fazlasıyla görür gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: thehawk

Toprak iyidir hocam rahatlatir bag bahce isleri stresi sifirlar. Gule gule oturun. Tavsiyem bol bol meyve agaci dikin gerekirse kaliteli asi bulun asilayin. Asla bunlar ne zaman buyuyecek de yiyecegiz demeden cesit cesit dikin. Oyle keyiflidir ki.

Aynen hocam 25 tane çevresine ağaç diktik. Ortalarada sebzeler diktik. Şimdilik acemiyiz tabi ilerde daha güzel işler çıkaracaz. Ağaçta çeşit çeşit diktik kısmet olurda tutarsa inşallah çeşit çeşit meyvesini toplarız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: NassinGözüm

Bence ıssız yerde olması güzel, ne güzel kafanı dinlersin. Alacaksın yanına nargile oh mis.

Aynen hocam sessiz sedasız olacak kafa dinlemek için zaten. Şehirin gürültüsü patırtısından azda olsa arınmak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: YoureGodDamnRight

Hayırlı olsun. Elektrik de hallolur umarım ilerde

Elektirik işi pek olacak gibi değilde ilerde güneş enerjisi yada jenaratör düşünüyoruz. zaten elektirikle çok bir işimiz yok. Gündüzleri gitme niyetindeyiz. Gece kalırsakta idare edecez bir şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A40356F19

Konteyner ev pek sevmem ama bahçeyi duyunca koşa koşa geldim. Toprakla uğraşmanın verdiği mutluluğu hiçbir teknolojik cihaz vermiyor. Güle güle kullanın umarım bir gün bana da nasip olur bahçeli bir ev

Toprak rahatlatır dediğiniz gibi hocam. İnşallah bir gün sizinde daha güzel bahçeli eviniz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Tarlaya beton dökemezsin. Detayını sorup araştırdınız mı. Prefabrik evleri zaten beton dökmemek için yapıyorlar, sizinki garip olmuş madem betonla iş yapacaksın iki kamyon tuğla alıp örseydiniz

Alıntıları Göster

Tarlanın kullanılan alanına dökülmedi hocam. Konteyner çürümesin toprakta diye beton attırdık. Prefabrik biraz daha külfetli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanbay3737

Harika olmus bence hayirli olsun usta

Teşekkür ederim hocam. Daha iyisi sizin olsun inşallah.

• braveheart92 kullanıcısına yanıt

Hocam wc işi nasıl oluyor biraz açar mısın?

Kanalizasyona baglatmiyorsunuz, nasıl çözülüyor bu problem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr. solucan -- 25 Haziran 2021; 14:33:7 >
  • braveheart92 kullanıcısına yanıt

Aynen,gule gule oturun yazlari sehir hayatindan uzaklasmak stres atmak icin boyle bi yerin kesinkes olmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokeri06

Hayırlı olsun en iyisini yapmışsınız.

İl-İlçe neresi?

Elektrik için eğer yakında direk varsa DSİ ye kuyunuzu kayıt ettirererk tarımsal sulama elektriği alabilirsiniz.

Bizim bahçemizde 5 metre keson kuyu var ben o şekilde aldım.

Hocam elektrik direği yokta zaten 1 dönüm yer. burada pek elektirik alan yok. Bizde büyük ihtimal jenaretör yaptıracaz işimizi fazlasıyla görüyor. Damlama sistemi yaptık

• quote:

Orijinalden alıntı: erdincerdinc

Çatı ile konteynır arasında boşluklar varsa silikon vb doldurmayı ihmal etmeyin. Arılar yuva yapabilir dikkat edin.

Dikkat ederim hocam uyarınız için teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.