Şimdi Ara

Babo'nun Yeri Ciğer Kebap, Urfa Kebap, Haşhaşlı Kebap [Tadım Notum ve Fotoğraflar] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
11
Favori
27.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: peeps

quote:

Orijinalden alıntı: AURIS

quote:

Orijinalden alıntı: peeps

Sabah 4 ve acıktııım :( Ve bu nezih yerler hep bana çok uzaaak. Bakırköy'den kalk Aksaray'a kebap için.

Hastamısın kardeşim gece gece neden yemek konularını hortlatıyorsun, 1-2 tane daha yapmışsın amacın ne

Gün intikam günü!!

Ağır trollsün vesselam.

• Acıktım.
  • Havalar aşırı ısınmadan bir kebap daha yiyeyim dedim.

Bu sefer Haşhaşlı kebap yedik.

Posiyon olarak urfa kebaptan daha fazla ama fiyat olarak fazla tabi 16 lira.

Bana fazla yağlı geldi, damağım urfa'nın kıvamına daha yatkın ve alışkın.

Artık havaların soğumasını beklicez.

Babo'nun Yeri Ciğer Kebap, Urfa Kebap, Haşhaşlı Kebap [Tadım Notum ve Fotoğraflar]

Babo'nun Yeri Ciğer Kebap, Urfa Kebap, Haşhaşlı Kebap [Tadım Notum ve Fotoğraflar]

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Havalar aşırı ısınmadan bir kebap daha yiyeyim dedim.

afiyet olsun hocam gece gece olsada yesek

• quote:

sıcakken yiyince ölüyormusun nedir bu bi havalar sıcakken yemek yenmiyomu arkadaşım sanırsız hava 40 derece

• elzemsin gibi bi index hazırlasan güzel olur. 3'ü 5'i geçtin 20'yi devirdin galiba konularda. Sırf profilinde 20 tane sıralamışsın zaten.

http://forum.donanimhaber.com/m_66961676/tm.htm

Üşenme bak yap.
  • Kimsede acili urfa olmaz dememis acili olan adanadir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KillerPrince1404

quote:

sıcakken yiyince ölüyormusun nedir bu bi havalar sıcakken yemek yenmiyomu arkadaşım sanırsız hava 40 derece

yemesi sıkıntı değil ama nem oranı çok fazla olduğu için ağır kaçıyor dostum sıcak havada gezerken.

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

elzemsin gibi bi index hazırlasan güzel olur. 3'ü 5'i geçtin 20'yi devirdin galiba konularda. Sırf profilinde 20 tane sıralamışsın zaten.

http://forum.donanimhaber.com/m_66961676/tm.htm

Üşenme bak yap.

Nétwork, en dişe gelenleri profilde verdim ama index'i ilerde düşünebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 29 Nisan 2013; 15:20:38 >

• Konularınız harika, keyifle takip ediyorum.

Keşke İzmir'e de yolunuz düşse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -berkay-

Kebap harika . O Babo'nun Yerinin adresini verde bende gideyim .

Dememizi mi bekliyorsun . İşsiz yememiş içmemiş foto çekmiş başımıza gurme kesilmiş

Sen tanımıyorsun heralde elemanı dh'nin gurmesi o.
  • Ogameci'nin tavsiyesi ne zamandır aklımdaydı bizede yakın olduğu için bugün gitme fırsatı bulduk gerçekten süperdi bir teşekkür edeyim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZéRo -- 17 Haziran 2013; 20:45:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZéRo

Ogameci'nin tavsiyesi ne zamandır aklımdaydı bizede yakın olduğu için bugün gitme fırsatı bulduk gerçekten süperdi bir teşekkür edeyim dedim

Eyvallah dostum afiyet olsun, bende dün gittim acayip iyi geldi.

• quote:

Arkadaşlar bu sefer kabap tadımı yapayım dedim ve iyiki de demişim çünkü favorilerim arasına direkt oturdu.

Mekan Aksaray metrosunun çok yakınında, metro istasyonunu arkanıza alın, sağ tarafta mavi iski binası kalacak şekilde direkt sol tarafınızda kalıyor.

Fırat Kebap'ın SOL tarafında.

İsmi çok hoşuma gitti, Babo Babo ağzıma yapıştı ;)

Şunu belirteyim kebap mekanlarında aşırı sosyete tasarımına vs kaçılmasından hiç hoşlanmam örneğin "Köşebaşı Restorant" gibi.

Biraz salaş olacak mekan ve çalışanlar yörenin kültürüne, aksağınına sahip olunca çok hoşuma gidiyor, o bölgeye ziyarete gitmişimde sofralarına oturmuşum gibi hissediyorum ve hoşuma gidiyor.

Ortam çok güzel, kendinizi rahat hissediyorsunuz ve ferah.

Girişte hemen fiyat listesi var, masalarda da mevcut. Bu da hoş bişey neye ne kadar vereceğinizi baştan görüyorsunuz.

Ben ciğer kebap söyledim, arkadaşımda acılı urfa söyledi.

Hemen ikramlar geldi ve ŞOK oldum çünkü çok çok nadir denk gelirim ikramlara hele hele bu kadarına hiç gelmedim !!!

4 büyük tabak geldi,

- Maydanoz ve nane (hepsi taptaze ve diri)
    - Acılı ezme (bu diğer restorantlarda 5-6 tl arası satılan miktarda)
    - Çoban salata (buda köftecilerde 4-5 tl ye satılan miktarda)
    - Soğan

Hiç kebap gelmese bile bunlarla RAHAT RAHAT doyarsınız o kadar diyorum.

Ve siz bitirdikçe tabaklar yenileniyor.

Siparişlerimiz geldi,

Hemen yumuldum ciğere, tadı gerçekten çok güzel severimde zaten ciğeri. Pişme kıvamları ve yanında ki kızarmış yağlar çok iyi ayarlanmış.

Arkadaşımın urfasında da tattım, aman Allah'ım birçok defa kebap yedim ama bu çok farklı geldi midemde yer olsa vallahi urfa'da yerdim ekstradan.

Bir daha ki sefere urfa yiyeceğim kısmetse. Acı oranı çok iyi ayarlanmış. Kıyma iriliğide yerinde.

Yanına hemen açık ayran istedik, bol köpüklü nerden baksanız yarım litre ayran geldi, iç iç bitmiyor hiç bu kadar bol ayran veren yere denk gelmemiştim.

Ciğer ve ikramlar karşısında hangi birinden yiyeceğime karar veremiyordum lezzet üst düzey olduğu için hepsiyle eşlik ediyor.

Kebapların üstüne tatlı yemeden gitmek istemedim. Künefe, 20 dk civarı pişme süresi var. (6 tl)

Bol şerbetli kaşarı güzel erimiş halde geldi. Çıtır ve şerbetli olarak damağa tam oturuyor.

Kısaca toparlayacak olursam, bu fiyata bu kadar ikram, bu kadar lezzet KAÇMAZ diyorum.

Kendi kendime sordum Mc ve Burgerge menü ortalama 12-15 arası geliyor.

Burada kebabını (12-14 tl) + ayranını (2tl) + sınırısız bol ikram 14 lira, daha ne ister insan.

Babo'nun yeri kısaca size şunu diyor; "Babo buradan AÇ kalkmayacaksın, seni doyurup uğurlayacağız hemde uygun fiyata."

Öğlen 2 civarı yemiştim, dün ekstradan hiç yemek yemedim yatana kadar, nasıl doyuruyor siz düşünün artık ;)

Fiyatlar acayip uygun, mekan güzel, lezzet süper.

Tekrar gider miyim ? KESİNLİKLE EVET !

----------------

Arkadaşlar az önce dayanamadım tekrar gittim Babo'nun yerine bu sefer acılı urfa yedim.

Hakikaten lokum gibi, ezmeyi bitirdim, söylemesi ayıp ayrandan 2 tane içtim bu sefer

kesinlikle tavsiye ediyorum, yolu düşenler denesin.

Ogameci yorumumdan önce öncelikle şunu söyleyeyim sizin yorumlarınızı yaklaşık 2 senedir takip ediyorum ve gittiğiniz yerlerin çoğunda bulunmaya çalışıyorum şu an listemde sadece Tadım çiğ börek kaldı.Bende geçen sene çeşmede bir gurme yarışmasında dereceye girerek gurme sertifikası kazandım bu nedenle sizin gibi yemeğe bende çok düşkünüm :)

Bende işim ne zaman Fatih - sofular tarafına düşse muhakkak ciğerci ZAMAN lokantasına giderim.Burası ciğerci BABO ile kardeş dükkanlar ve menülerin tutunda fiyatlarına kadar her şeyleri aynı.Dediğiniz gibi burada ki ikramlar çoğu lokantada 10-15 TL arasında para ile satılmaktadır , o yüzden bende ikramlardan haz alan biri olarak burayı çok beğeniyorum.Genelde ilk önce porsiyon ciğer ardından haşhaş kebabı en son ise fıstıklı künefe yiyorum.Köpüklü ayranlarınıda unutmamak lazım tabi :)

Ben hep zaman lokantasına gittiğim için babo hakkında bir yorum yapamıyorum ama yolum sofular'a düştüğü zaman muhakkak deneyeceğim :)

Yeni tadım notlarınızı görmek dileğiyle esen kalın :)

@ogameci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Realist- -- 19 Haziran 2013; 11:46:30 >

• Hocam sizin yüzünüzden obez olacağım önce Carl's şimdi de Babo, hayır kendim gidiyorum tamam ama arkadaşlar da bağımlı oldu hem fiyatı uygun hem aşırı doyurucu. Ocağıma incir ağacı dikeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Hot

Hocam sizin yüzünüzden obez olacağım önce Carl's şimdi de Babo, hayır kendim gidiyorum tamam ama arkadaşlar da bağımlı oldu hem fiyatı uygun hem aşırı doyurucu. Ocağıma incir ağacı dikeceksin

babo'da yedikçe yiyesim ve hiç doymayasım geliyor ama eninde sonunda doyuyorum :D

çok lezzetli ya
  • quote:

quote:

Hocam sizin yüzünüzden obez olacağım önce Carl's şimdi de Babo, hayır kendim gidiyorum tamam ama arkadaşlar da bağımlı oldu hem fiyatı uygun hem aşırı doyurucu. Ocağıma incir ağacı dikeceksin

babo'da yedikçe yiyesim ve hiç doymayasım geliyor ama eninde sonunda doyuyorum :D

çok lezzetli ya

az önce arkadaşlarla oradaydık tavuk şiş efsaneydi yine

• quote:

quote:

çok lezzetli ya

Ogameci kaç kilosun birader?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

quote:

quote:

çok lezzetli ya

Ogameci kaç kilosun birader?

boy 1.80, kilo 78-80 arası

• Bu saatte açıktım sağolasın hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babo'yu bir ziyaret edeyim dedim

ciğer enfes, ayran bol bol köpüklü idi

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.