Şimdi Ara

Babo'nun Yeri Ciğer Kebap, Urfa Kebap, Haşhaşlı Kebap [Tadım Notum ve Fotoğraflar] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
11
Favori
27.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hah saman gibi hamburger yiyeceğimize şunları yiyelim a.k.
  • Kebapçıda verilen meze ve bedava çaya bu kadar şaşıranı ilk defa görüyorum. Aksaray metrosunun ordaki kebapçıların çoğunda muamele hep böyledir. Ayrıca şark sofrası formatındaki diğer mekanlarda da hep böyle ikram görmüşümdür..

İnceleme yazısı ve bu saatte midemi guruldattığın için de ayrıyetten sağol..
  • Senin konularını sık sık takip ediyorum.Güzel konular açıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithium 

Ankara da var mı böyle yerler?

Dostum ankara mamak'ta

ADANALI diye bir mekana götürmüştü arkadaşım ama net adresini bilemiyorum fakat turuncu tabanın üstünde beyaz harflerle ADANALI yazıyordu

orasının kalitesinide beğenmiştim ek olarak KABAK TATLISI hala damağımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Babo'nun Yeri Ciğer Kebap, Urfa Kebap, Haşhaşlı Kebap [Tadım Notum ve Fotoğraflar]

Arkadaşlar bu sefer kabap tadımı yapayım dedim ve iyiki de demişim çünkü favorilerim arasına direkt oturdu.

Mekan Aksaray metrosunun çok yakınında, metro istasyonunu arkanıza alın, sağ tarafta mavi iski binası kalacak şekilde direkt sol tarafınızda kalıyor.

Fırat Kebap'ın SOL tarafında.

İsmi çok hoşuma gitti, Babo Babo ağzıma yapıştı ;)

Şunu belirteyim kebap mekanlarında aşırı sosyete tasarımına vs kaçılmasından hiç hoşlanmam örneğin "Köşebaşı Restorant" gibi.

Biraz salaş olacak mekan ve çalışanlar yörenin kültürüne, aksağınına sahip olunca çok hoşuma gidiyor, o bölgeye ziyarete gitmişimde sofralarına oturmuşum gibi hissediyorum ve hoşuma gidiyor.

Ortam çok güzel, kendinizi rahat hissediyorsunuz ve ferah.

Girişte hemen fiyat listesi var, masalarda da mevcut. Bu da hoş bişey neye ne kadar vereceğinizi baştan görüyorsunuz.

Ben ciğer kebap söyledim, arkadaşımda acılı urfa söyledi.

Hemen ikramlar geldi ve ŞOK oldum çünkü çok çok nadir denk gelirim ikramlara hele hele bu kadarına hiç gelmedim !!!

4 büyük tabak geldi,

- Maydanoz ve nane (hepsi taptaze ve diri)
    - Acılı ezme (bu diğer restorantlarda 5-6 tl arası satılan miktarda)
    - Çoban salata (buda köftecilerde 4-5 tl ye satılan miktarda)
    - Soğan

Hiç kebap gelmese bile bunlarla RAHAT RAHAT doyarsınız o kadar diyorum.

Ve siz bitirdikçe tabaklar yenileniyor.

Siparişlerimiz geldi,

Hemen yumuldum ciğere, tadı gerçekten çok güzel severimde zaten ciğeri. Pişme kıvamları ve yanında ki kızarmış yağlar çok iyi ayarlanmış.

Arkadaşımın urfasında da tattım, aman Allah'ım birçok defa kebap yedim ama bu çok farklı geldi midemde yer olsa vallahi urfa'da yerdim ekstradan.

Bir daha ki sefere urfa yiyeceğim kısmetse. Acı oranı çok iyi ayarlanmış. Kıyma iriliğide yerinde.

Yanına hemen açık ayran istedik, bol köpüklü nerden baksanız yarım litre ayran geldi, iç iç bitmiyor hiç bu kadar bol ayran veren yere denk gelmemiştim.

Ciğer ve ikramlar karşısında hangi birinden yiyeceğime karar veremiyordum lezzet üst düzey olduğu için hepsiyle eşlik ediyor.

Kebapların üstüne tatlı yemeden gitmek istemedim. Künefe, 20 dk civarı pişme süresi var. (6 tl)

Bol şerbetli kaşarı güzel erimiş halde geldi. Çıtır ve şerbetli olarak damağa tam oturuyor.

Kısaca toparlayacak olursam, bu fiyata bu kadar ikram, bu kadar lezzet KAÇMAZ diyorum.

Kendi kendime sordum Mc ve Burgerge menü ortalama 12-15 arası geliyor.

Burada kebabını (12-14 tl) + ayranını (2tl) + sınırısız bol ikram 14 lira, daha ne ister insan.

Babo'nun yeri kısaca size şunu diyor; "Babo buradan AÇ kalkmayacaksın, seni doyurup uğurlayacağız hemde uygun fiyata."

Öğlen 2 civarı yemiştim, dün ekstradan hiç yemek yemedim yatana kadar, nasıl doyuruyor siz düşünün artık ;)

Fiyatlar acayip uygun, mekan güzel, lezzet süper.

Tekrar gider miyim ? KESİNLİKLE EVET !

Babo'nun Yeri Ciğer Kebap, Urfa Kebap, Haşhaşlı Kebap [Tadım Notum ve Fotoğraflar]

----------------

Arkadaşlar az önce dayanamadım tekrar gittim Babo'nun yerine bu sefer acılı urfa yedim.

Hakikaten lokum gibi, ezmeyi bitirdim, söylemesi ayıp ayrandan 2 tane içtim bu sefer

kesinlikle tavsiye ediyorum, yolu düşenler denesin.

Ambarlı'daki "Adanalı Yusuf Usta" yı da tavsiye ederim. Babonun yeri de neymiş diyeceksin

• Elim ayağım dilim titriyo şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HEISENBERG -- 28 Mart 2013; 9:16:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

Hocam sana tavsiyem bir dahaki sefere de fatih akdeniz caddesinin bitiminde historia alısveris merkezinin yanındaki hatay sofrasına gidip tanıtım yap.Gaziantep'liyim ama hayatımda yediğim en lezzetli kebaplar,mezeler,içli köfte ve künefe bu mekandaydı.Ben esimle beraber gitmistim 2 kisi 100 lirayla çıktım ama siparislerim karsısında garson beni uyardı yiyemezsiniz bu kadar söylemeyin diye.100 lirayı çok rahat haketmisti yani yediklerimiz.Su anda pendik'te oturuyorum ama en yakın zamanda tekrar gideceğim.Ben esimle gittiğim için öyle yemeklerin fotoğraflarını çekme gibi bir durumum olmuyor o yüzden görevi size teslim ediyorum

Hocam hatay sofrası dediğiniz haskralmı? Eğer oysa o arkaya taşındı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

quote:

Hocam sana tavsiyem bir dahaki sefere de fatih akdeniz caddesinin bitiminde historia alısveris merkezinin yanındaki hatay sofrasına gidip tanıtım yap.Gaziantep'liyim ama hayatımda yediğim en lezzetli kebaplar,mezeler,içli köfte ve künefe bu mekandaydı.Ben esimle beraber gitmistim 2 kisi 100 lirayla çıktım ama siparislerim karsısında garson beni uyardı yiyemezsiniz bu kadar söylemeyin diye.100 lirayı çok rahat haketmisti yani yediklerimiz.Su anda pendik'te oturuyorum ama en yakın zamanda tekrar gideceğim.Ben esimle gittiğim için öyle yemeklerin fotoğraflarını çekme gibi bir durumum olmuyor o yüzden görevi size teslim ediyorum

yok hayır akdeniz hatay sofrası benim dediğim haskralı bilmiyorum.

• değil türkiyenin dünyanın en lezzetli sofrası hataydadır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

quote:

yok hayır akdeniz hatay sofrası benim dediğim haskralı bilmiyorum.

Orayı tavsiye ederim gercekten mukemmel bir yer. Bircok yerde kebab yedim ama ordaki gibi degildi. Hijyen, kalite, tat, hizmet cok iyi. Bence en yakın zamanda gitmelisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Aksarayda uğrayacağım tek mekan babo dur.
  • Beyler o acılı ezmenin farklı bi adı var mı acaba? Tadı ve görünüşü diğer restaurantlardaki ezmelerden farklı,çok lezzetli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wally west -- 29 Mart 2013; 22:45:46 >
  • quote:

quote:

Dostum ankara mamak'ta

ADANALI diye bir mekana götürmüştü arkadaşım ama net adresini bilemiyorum fakat turuncu tabanın üstünde beyaz harflerle ADANALI yazıyordu

Çankaya ne zamandır Mamak oldu

http://www.kentselhaber.com/V11/Pg/Firma/CityCode/6/FirmID/278/ADANALI-USTANIN-YERI-CANKAYA

Eğer mekan doğruysa

KOCA KAFA napıyor

Bu arada yemekten çok ezme hoşuma gitti tadı nasıldı ezmenin ?

• Fena canım çekti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz Abazaoğlu

quote:

quote:

Dostum ankara mamak'ta

Çankaya ne zamandır Mamak oldu

http://www.kentselhaber.com/V11/Pg/Firma/CityCode/6/FirmID/278/ADANALI-USTANIN-YERI-CANKAYA

Eğer mekan doğruysa

KOCA KAFA napıyor

Bu arada yemekten çok ezme hoşuma gitti tadı nasıldı ezmenin ?

Evet evet dostum burası işte,

yeri yanlış söylemişim acemiliği MEBS'te yaptım, taksiyle gitmiştik.

Koca kafayı neredeyse 1 haftadır göremedim

Kıyas yaparsam birçok ezme yedim şimdiye kadar, bazıları çok acı olur doya doya yiyemezsin

ama bunun kıvamı çok iyi ayarlanmış büyük tabağı tek başıma bitirebildim 2 seferde.

• Ben oraya 10 dakikalık mesafede oturuyorum sık sık giderim oraya aksaray civarındaki kebapçılar gerçekten çok iyidir orada kebap yemeye alışırsan başka yerlerde kebap yiyemezsin yavan gelir.

Bu arada künefe içinde kaşar peyniri olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 30 Mart 2013; 11:13:39 >
  • Sabah 4 ve acıktııım :( Ve bu nezih yerler hep bana çok uzaaak. Bakırköy'den kalk Aksaray'a kebap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peeps

Sabah 4 ve acıktııım :( Ve bu nezih yerler hep bana çok uzaaak. Bakırköy'den kalk Aksaray'a kebap için.

Hastamısın kardeşim gece gece neden yemek konularını hortlatıyorsun, 1-2 tane daha yapmışsın amacın ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: AURIS

quote:

Orijinalden alıntı: peeps

Sabah 4 ve acıktııım :( Ve bu nezih yerler hep bana çok uzaaak. Bakırköy'den kalk Aksaray'a kebap için.

Hastamısın kardeşim gece gece neden yemek konularını hortlatıyorsun, 1-2 tane daha yapmışsın amacın ne

Gün intikam günü!!
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.