Şimdi Ara

B450 gaming plus anakart problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hepinizin bayrami kutlarım.

Internet üzerinden topladığım ve bayrama yetismesi icin cok ugrastigim bilgisayarim calismiyor.tecrubeli arkadaslarin yardimina ihtiyacim var. Soruna gelirsek ;

Parcalar geldigi gibi bilgisayarci bir arkadasima kasayi montajlamasi icin göturdüm hicbir sorun olmadan cracli win 10 kurduk sistem stabil şekilde çalıştı. Aldim bilgisayarı eve getirdim açtıktan 10 dk sonra görüntü gitti ekranda kasa calismaya devam etti tekrar tekrar actim ve belli araliklarla ekran kapandi bazen direk bazen de ekran cizgiler cikip kapandi. Arkadaşı arayıp sordugumda ise ramlerin yerini değiştirip dene dedi onu yaptigimda ekranda ramlerin takilimi ile ilgili birseyler yazdi açıldı ve 10 dk sonra yine gitti sorunda bundan sonra baslasi suan hic acilmiyor.

Suan sadece anakart uzerinde ki vga led ışığı kırmızı sabit sekilde yaniyor ve monitör hicbisekilde acilmiyor. Denedigim yollar ramleri her sokette denedim bios pilini cikardim taktim bios resetleme tuşuna bastim ama ne yaptiysam acilmiyor monitör. Ekran ve ekran karti calisiyor normal sartlarda.

Anakart msi gaming plus b450
    Ramler 2×8 corsair vengance 3000mhz sorun bu ramlerin uyumsuz olmasimi kutularin uzerinde intel yaziyor ancak pc acilmisti ramleri goruyordu ?
    Islemci ryzen 5 3600

Onerilerinizi bekliyorum arkadaşlar karantina gunlerinde bu olayı kendim cozmeliyim. Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxspeed96 -- 24 Mayıs 2020; 13:57:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anakart üzerinde vga led ışığı yanıyor ise sorun ekran kartı ile alakalıdır. Öncelikle kasanın gücünü kesin bios pilini çıkartın 30 sn sonra geri takın daha sonra ekran kartınızı kontrol edin doğru bir şekilde tam pci ex. yuvasına tam takılmış mı diye. Ekran kartı güç girişini kontrol edin tam oturmuş mu diye. Ekran kartınıza bağladığınız güç kaynağından gelen kabloyu kontrol edin güç geliyor mu diye gerekirse farklı bir 4 pinli vga güç girişi kablosu ile deneyin. Görüntü gelmez ise anakartınızın alttaki pci ex slotuna takın ekran kartını orada da görüntü gelmez ise çevrenizde bilgisayarı olan biri var ise ekran kartını onun bilgisayarında deneyebilirsiniz. Ramlar ile sorun görünmüyor. Ramları anakartınızın 2 ve 4 slotuna takıp deneyin.
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim tavsiyeleriniz için. Sorunum şuan icin çözüldü f12 e basili tuttum ve karsima soyle bir goruntu geldi

F2 diyerek devam ettim pc açıldı ve 2 gündür sorunsuz çalışıyor.. ne olduğunu açıklarsan sevinirim.

• Oldu dedik olmamış malesef tekrar gitti

Çıldıracağım yaw nedir bunun derdi

Bu ramlari aldigim sitede sonradan bir kullanicinin yorumunu farkettim amd kullanacaklara tavsiye etmiyorum enerjiyi kesiyor ekrana görüntü vermesini engelliyor diye bir yorum okudum sanirim ramlerden yaptığı kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxspeed96 -- 25 Mayıs 2020; 19:11:42 >
  • ekran kartında sorun var gibi duruyor , ne yaptınız ? Bilgisayarcıya sordunuzmu ?
  • Ayni anakarti kullaniyorum. Windows 10 64bit kurulu. Sık olmasada arada bir usb aygitlari donuyor resetliyorum duzeliyor. 2 kere sifirdan kurulum yaptim bios guncellemeleri tam. Anakartta bir problem olma ihtimali geliyor.

• maxspeed96 M kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı arızalı.

• LaZeRiSt kullanıcısına yanıt
    Sizde anakartı kasadan hariç uzay montaj ile usb takıp deneyebilirmisiniz

• Arkadaşlar sorunu çözdük yasak kalkınca deneme imkanim oldu ekran karti arizaliymis. Saphire nitro plus 570 8 gb taktım pc şuan akiyor.tesekkurler hepinize

• bblokee B kullanıcısına yanıt
    Şu an deneme durumum yok malesef iş icin kullaniyorum. Boş bir zamanda deneyeceğim

• Aynısı benim eski 7850 kartımda da oluyordu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.