Şimdi Ara

B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.185
Cevap
42
Favori
348.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • b bende almak istiyorum ama bakım parası servis nasıldır bilmediğimden karar veremiyorum
  • pm204 kullanıcısına yanıt
    2013 B180 benzinli 2 yıl kullandım. Bakımlarına 700-800 TL arası ödedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ridleyscott arkadaşın yazdığı aracı ben aldım. aracı alalı 15 gün oldu henüz 450 km de şuan için araçtan çok memnunum tek sıkıntım anahtardan camlar ve açılır tavan kapanıp açılmıyor
  • arkadaşlar kuzenim 2015 amg aracını c serisine geçtiği için satıyor, hergün görüp bindiğim için gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim, ilanı aşağıda paylaşıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-seta-group-mercedes-b180d-amg-bayi-hatasiz-boyasiz-tramersiz-325980443/detay
  • a.ak A kullanıcısına yanıt
    Hocam bende cd changer olarak düüşnmüştüm ama sanıyorum ki cd saklama kabı gibi birşey. Gereksiz bir durum.Kullanım kılavuzuna da baktım ama herhangi bir bilgi yok
  • 9ay oldu 15Bin km civarı kullandım aracımı. -2007 B150- Çok şükür büyük birşey yaşamadık ve sıkıntıya sokacak bir durum da olmadıFazlasıyla memnunum. Başlıca problemlerim ve anlamlandıramadığım durumlar;

--arka park sensörü kışın kendi kendine kırmızı ışık vermeye başlamıştı ve çalışması durdu. Elektrik gidiyor ama sanırım sensörlerden biri bozuk. Arada düzeliyor fln bi garip durum. İlçede olduğum için acil görmedim ve düşünmedim üstüne.

--CD çalara Cd hazırladığımda, yaptığım şarkıları Youtube üzerinden indirip sese çevirdiysem Cd çalmıyor , radyoda da çok az kanal var antenden mi bilmiyorum

--En büyük sorunum; özellikle geri geri gelirken park durumlarında yavaş hızlarda fren inanılmaz sertleşiyor ve hızlı tepki vermiyor. İlginç bi şekilde frene güçlüce bastırmama rağmen araba az daha hareket ediyor. Her zaman olan bir durum değil ama tedirgin ediyor. Hidrolik sistemde hava mı var acaba diye ustaya sorduğumda kontrol ettiler ve sıkıntı yok dediler. Ön frende de farklı bir durum söz konusu, seyir halindeyken sert bastırdığımda normal kavradıktan sonra ayağımı çekip tekrar bastığım anda fren sertleşiyor ve daha yukarıda kavrıyor. İlk defa gördüm bu tip sıkıntıları. Yaşayanlar var mı acaba?

• 2013 B180 almaya karar verdim.yolda 20bin km yapan biriyim.şu anda tam otomatik auris var 2012 model.bagaj ucu ucuna yetiyor. Bagaj olarak aurisle kıyas yapabilecek olan var mı aranızda. Yerden yükseklik olarak da kıyas yapabilecek olan sa yapsın lütfen. Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • B 180 CDİ AMG

MODEL YILI ; 2015 Bu araçtaki motor Renault 'un motoru mu ? arkadaşla iddiaya girdik..
  • Dizel motor renault üretimi.
  • Çok şaşırdım ve şok oldum.. Peki Mercedes in Renault motorlarının bulundurduğu modellerinin listesini nereden bulabiliriz fikri olan var mı?
  • Düşük hacimli dizellerin hepsi renault tan diye biliyorum.
  • arkadaslar 2013 b180 aracim satilik 34 000 km'de kaza cizik deformasyon yok, sifir gibi garaj araci.. ilgilenenler ozelden yazabilir.
  • Bizde önümüzdeki hafta 53-54 binliraya 2011 otomatik 70.000km de bir B160 almayı düşünüyoruz ailemize. Kafamda sadece 1 soru var, cevaplarınız benim için çok önemli. Bizim için önemli olan yakıt tüketimi, yine aynı fiyat bandında 2011 otomatik Audi A3 bulduk.

Audi 28 kuruş yakıyor, tüp takılınca 18 kuruşa kadar düşüyormuş uzun yolda. Bir arkadaşım B160lar kasayı kaldıramadığı için çok yakar dedi. Sizce tüp taktırsak B160'a 20 kuruşun altına düşebilir mi?

çok teşekkürler
  • Frank Lapidus kullanıcısına yanıt
    2007 B150 kullanıyorum, 17kuruşa düştüğü de oldu gaz ile uzun yolda. Ama şu an gaz fiyatları gittikçe arttı ve 20 kuruşun altı biraz zor açıkçası. Normal kullanırsam 20-22 kr devirli kullanırsam 25 kr benim ölçümlerim. Gazı aldığınız yer yükünüz gittiğiniz yol vs hepsi bir değişken ama ort. 20gibi düşünün sakin kullanımda
  • b180in 2011 var mı ?
  • darkcald kullanıcısına yanıt
    Güncel kasa B180 2012 yılında piyasaya çıktı. 2011 model yok.
  • Arkadaşlar;
    Halihazırda 2011 bmw 320d bronz renk kullanıyorum. (125000km).
    Arabayı yenileme kararı almıştık, ötv olayı patladı.
    Benim arabaya 80k-85k veriyorlar.

4 araba arasında kaldım.

1. 144000tl ye 320ied dijital klima yok,sunroof var, 16"
    2. 144600tl ye 318i mjoy paket,18", otoklima, sunroof yok.
    3. 138900tl ye 318i advance paket, 16", otoklima, sunroof var.
    4. 137800tl ye Audia4 sunroof, 16", suni deri, koltuk ısıtma.
    5. 135000tl ye B180 dizel urban, 17", sunroof, 12 renk led aydınlatma, led farlar.

80k'ya okutsam, 60k kalıyor. bmw 50k sıfır faiz, mercedes 70k sıfır faiz veriyor. audi sanırım 48k sıfır faiz.

Sizce hangisi alınmalı, çok kısa bir süre içinde işi bitirmem gerek, üstadlardan yardım bekliyorum, teşekkür ederim.

• Test etmeden B serisi için alım kararı yapmayın. Kullandığınız araç ile benzer özelliklere sahip değil. Ben scenic 1.6 otmatik yerine b 180 d urban paket aldım genel olarak memnunum beklentilerimi karşılıyor. Yakıt tüketimi 9000 km ort 6 lt,
    performans kasa ve motor hacmi gözönüne alındığında benim için yeterli,dizel motor sesi iç mekana biraz geliyor ,süspansiyon sert, yol tutuş güven verici,bagaj yeterli ama mpv sınıf araç için içmekan eşya koyma yerleri çok sınırlı, donanım olarak olmasını istediklerinizi kapsadığından emin olun aldıktan sonra ilave donanım sıkıntılı ve yüksek maliyetli. Kesinlikle test sürüşü yapın aracın size verdiği hissi kararınızda ön planda tutun.
  • baysaltuk1 B kullanıcısına yanıt
    Yazdığınız diğer araçların yanında B180 çok farklı kalıyor. MPV tarzı bir aile aracı düşünüyorsanız B180 güzel bir tercih olur. Böyle bir önceliğiniz yoksa diğer seçeneklere bakın derim.
  • selamlar arkadaşlar,

bu b 180 cdi kronik bir sorunu var mıdır? kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi? zira alma arefesindeyiz.

teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.