Şimdi Ara

B SERISI Kullan Var mı ? Tecrübelerinizi Yazınız (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.185
Cevap
42
Favori
348.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tuna23

Bu arada 2013 b200 umden sonra 1996 renault europa (3 ay), 2011 doblo (4 ay), 2004 scenic2 hala kullaniyorum. Ama niyeti bozdum takasla ya da satin alma ile en kisa surede b150 veya 160 ile tekrar araniza donecegim arkadaslar.

inşallah alırsınız hocam. Tuna Bey, ben de öğretmenim İstanbul'da. 97 e200 aracım var. düz vites. şehir içine daha uygun ve otomatik olması için 2006-2007 b150 almayı düşünüyorum. benim tek korkum cvt şanzıman. sadece kartının 5000 tl olduğunu öğrendim. malum öğretmenim. hesaplamak lazım. siz uzun süreli kullanıcı olarak tavsiye eder misiniz? artılarını eksilerini yazar mısınız, teşekkürler.
  • Cvt sanzuman ford, honda, fiat vs markalarda kullanılmaktadır. Ben sadece c-max dizelde tek tük sorun yaşayanlar duydum. Haricinde cvt en sorunsuz sanzumandir. Tabi ben herzaman derim ELEKTROMEKANIK şans işidir. Sizin korkunuz uçak düşerse korkusuyla aynıdır. Halbuki uçak en guvenli ulasim aracidir.

Facebookta "Mercedes b 150-160 bilgi paylasim" gurubumuz hayirli olsun. Daha hizli ve etkili paylasimlar icin guruba üye olunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba;

özellikle Tuna Bey'e ve diğer arkadaşlara LPG ile ilgili bir kaç sorum olacak.

2010 model b160 sport arabam var ve Adana da yaşıyorum.
    geçen gün otogaz dönüşüm yapan bir firmaya gittim.
    montajı manifoldu delerek yapacaklarını, delmeden yapılan montajlarda temessızlık sonucu arıza çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ettiler. Bende malumunuz üzere araçta mümkün olduğu kadar az değişiklik yaparak montaj yaptırmak istiyorum.
    sorularım ise ;
    1- delme işlemi olmadan da montaj yapılabilir mi .BRC nin Sequent 32 LPG Kiti modeli tanıtım yazısında "Manifold delmeden, kablo kesmeden montaj yapılır, aracınızın orijinalliğine sizin kadar önem verir." deniyor. sizler ne dersiniz.
    2- OBD li sistem mi istemeliyim
    3-yeni yönetmelik değişikliğinden sonra dolum ağzını nereye koydurmalıyım. benzin girişinin yanına olur mu.
    şimdiden teşekkür ediyorum

• Değerli Dostlar merhaba.

Bizleri bilgilendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

ben 2012 model b180 almayı düşünüyorum.

tavsiyeleriniz nelerdir?

mercedes'in motorda problem çıkarma durumu nedir? problem olursa çok masraflı oluyor diyor insanlar.
  • B serisi w246 yeni kasalar 2012 sonrası dizeller renault motordur. Kullanima bagli olarak dayanikliligi degisir. En ucuz dizel motor rektefe 6-8 bin arası olur. 2012 sonrasi dizel yerine ilk kasa dizel tercih edebilirsiniz. Saf kan mercedes motoru. Tercih meselesi ama ben. B200 e doyamadim. Ilk firsatta b200 e gececegim.

Daha hızlı paylaşımlar icin facebook" b150 160 bilgi paylaşım" üye olabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuna23

B serisi w246 yeni kasalar 2012 sonrası dizeller renault motordur. Kullanima bagli olarak dayanikliligi degisir. En ucuz dizel motor rektefe 6-8 bin arası olur. 2012 sonrasi dizel yerine ilk kasa dizel tercih edebilirsiniz. Saf kan mercedes motoru. Tercih meselesi ama ben. B200 e doyamadim. Ilk firsatta b200 e gececegim.

Daha hızlı paylaşımlar icin facebook" b150 160 bilgi paylaşım" üye olabilirsiniz.

Peki değerli dostum Dizel olmayan kasalar Mercedes'in kendi motoru mu?

olmazsa 2015 model B 180 bakmayı düşünüyorum. Çünkü araba ile sorun yaşamak istemiyorum.
  • Tüm benzinli motorlar mercedesin kendi motoru..Sadece dizellerde reno motoru var
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin uzun

Tüm benzinli motorlar mercedesin kendi motoru..Sadece dizellerde reno motoru var

çok teşekkür ederim değerli dostum.

saygılar
  • eeKKKRReeMM18 kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu ama cevap vereyim. Söylediğiniz tüm sorunları yaşadım hocam. Zamanla alıştım ama. Bir de servisi biraz pahalı geliyor bana. B150 aracımın Geçen gün bir termostat değişimi 250Tl tuttu. Toyota, Honda falan araç olsa en fazla 100Tl tutardı.
  • Selamlar, VW tiguan'ı satıp b180 cdi sport almayı düşünüyorum. Süspansiyonları bahsedildiği gibi çok mu sert gelir tiguandan sonra. Deri koltuk , otomatik park gibi ekstra özellikleri mevcut. Tavsiye eder misiniz? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tissue

Selamlar, VW tiguan'ı satıp b180 cdi sport almayı düşünüyorum. Süspansiyonları bahsedildiği gibi çok mu sert gelir tiguandan sonra. Deri koltuk , otomatik park gibi ekstra özellikleri mevcut. Tavsiye eder misiniz? Şimdiden teşekkürler.

genel olarak B serileri Mercedesin önden çekişli A B CLA GLA gibi araçların içinde en konforlu süspansiyona sahip serisidir. geniş hacimli ve konfora yöneliktir. Fakat bahsettiğiniz sport model normalden daha sert bir araba. konfor istiyorsanız sport değil Elite Urban gibi modellerini seçmenizde fayda var. ben elite model kullanıcısı olarak gayet memnunum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • desarc D kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler cevap icin. gecmise ait brosurlere ulasmadigim icin tam bilgilere ulasamadim. Sport'un elite ve urbandan farklari nelerdi.
  • tissue kullanıcısına yanıt
    sürüş karakterleri olarak düşünürsek; sport un temel farkı 17 lik jantlar, spor süspansiyonlara sahip olması. elit ise 16 lık jant konforlu süspansiyonu var. iç donanım ve dış donanım olarak ta farkları var fakat çok keskin farklı yok. urban ise makyajlı kasa ile piyasaya sürülen bir donanım. urban da da elite gibi kondorlu süspansiyona sahip. elite ten farkı ilave bazı donanımları var .
  • a.ak A kullanıcısına yanıt
    Şükür ki çok büyük sıkıntı yaşamadım ama saydığım şeyler çok kafama takılıyordu, sizden de duyunca sevindim doğrusu yalnız değilmişim.teşekkürler cevap için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eeKKKRReeMM18 -- 16 Şubat 2017; 12:7:12 >
  • Merhabalar,
    Arka diz mesafesi ==> ... /10
    İç malzemelerin premium kalitede olması, ==> ... /10
    Müzik ses sistemi, ==> ... /10
    Çukur kasislerdeki yalıtımı, Trim sesi olmaması, ==> ... /10
    Motor sesi yalıtımı, ==> ... /10
    Rüzgar sesi yalıtımı, ==> ... /10
    Performans ve İvmelenme, ==> ... /10
    Konfor ==> ... /10

Bu kriterler ışığında 2012-2014 model B 180 Cdi için 10 üzerinden notlama yapabilecek arkadaşların yanıtını alabilir miyim?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkayya -- 15 Mart 2017; 14:30:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkayya

Merhabalar,
    Arka diz mesafesi ==> ... /10
    İç malzemelerin premium kalitede olması, ==> ... /10
    Müzik ses sistemi, ==> ... /10
    Çukur kasislerdeki yalıtımı, Trim sesi olmaması, ==> ... /10
    Motor sesi yalıtımı, ==> ... /10
    Rüzgar sesi yalıtımı, ==> ... /10
    Performans ve İvmelenme, ==> ... /10
    Konfor ==> ... /10

Bu kriterler ışığında 2012-2014 model B 180 Cdi için 10 üzerinden notlama yapabilecek arkadaşların yanıtını alabilir miyim?
    Teşekkürler.

2013 B180 benzinli otomatik eski sahibi olarak bazılarını yanıtlayabilirim:

Arka diz mesafesi ==> 8 /10
    İç malzemelerin premium kalitede olması, ==> 7 /10
    Müzik ses sistemi, ==> 8 /10
    Çukur kasislerdeki yalıtımı, Trim sesi olmaması, ==> 7 /10
    Motor sesi yalıtımı, ==> 9 /10
    Rüzgar sesi yalıtımı, ==> 8 /10
    Performans ve İvmelenme, ==> 8 /10
    Konfor ==> 8 /10

• Eğer düsünen olursa,henüz ilana koymadım ama burda haberiniz olsun.Aracımı satmayı düsünüyorum yavaştan.2013 model benzinli elite paket.Ekstradan deri koltuk, cam tavan, spor pedallar mevcut.kaza boya vs yok..61,000 km de..
    İlgilenen olursa burdan haberleşiriz..
  • Fiyat ?

• quote:

Orijinalden alıntı: satanpist

Fiyat ?

İlanı koydum.Fiyat olarak 89,500 yazdım..
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-sahibinden-boyasiz-deri-pluscam-tavan-415315936/detay/
  • Ben de Insignia, 508, Mondeo, Latitude falan derken B180'e sıcak bakmaya başladım.

50.000 km altında, otomatik bir aracı 80.000 lira altında bulursam düşünüyorum, 2 tane buldum şu anda...

Süspansiyonlar çok sesli denmiş gerçekten kötü mü? Bir de iç hacim 4 kişilik aile için nasıl; arka koltuklar ileri-geri hareket etmiyor sanırım.... Kullananların yorumlarını alabilirsem sevinirim.

En büyük endişem bakım ve tamir masrafları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 10 Nisan 2017; 13:10:52 >
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.