Şimdi Ara

Az Para Harcama veya Para Biriktirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
5.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir ogrenci aylik cep harcligiyla gecinemiyorsa para harcama konusunda sikintisi varsa bu islem iki yolla cozulur desek: 1- para tasarrufu 2- para biriktirme 3- az para harcama

Tecrube sahibi ya da bu islemleri uygulayan ogrenciler varsa elinizdeki aylik cep harcligiyla nasil geciniyorsunuz. Cepte para tutma yollarini, yani aylik gelen sabit para ile ay sonuna kadar sorunsuz sekilde nasil yasanilir?

• türkiyede pek mümkün değil ama evden çıkmazsan,yada çıkıyorsan yürüyerek ulaşımını yap ve evde peynir ekmek hazırla yanında taşı
  • dışarı aç çıkma bozuklukları değerlendir gideceğin yer yakınsa yürü ve bir para biriktirme amacın olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1- Paramı bozdurmamaya çalışıyorum. Bütün olarak kaldığında harcamak istemiyorum genelde fakat bozuk param olunca onuda alayım bunuda alayım derken gereksiz yere gidiyor para.
    2- Evime yürüyerek maksimum 30 dakika mesafede olan yerlere yürüyerek gidiyorum.
    3- Gereksiz harcamalardan kaçınıyorum. Montum,ayakkabım varsa gereksiz yere bir başka almıyorum.
    4- Dışarıda yemek yemekten kaçınıyorum yiyeceksemde temiz sağlıklı ve ucuz yerleri tercih ediyorum. Örneğin Burger King'e oturuo 12-13 liraya menü almaktansa Şaypa veya Kipa gibi marketlere gidip 2 liralık pilav 3 liralık köfte alıp yiyorum.

Bu sayede rahat rahat para biriktiriyorum
  • Üniversite öğrencisiyim asosyalim haftada 10 lira harcıyorum o da otobüs parası okul başlayalı 8 hafta olcak otobüs parası haricinde 40 lira harcamamışımdır

Asosyal olursan paran cebinde kalıyor
  • Paranın tamamı yanında olursa harcarsın birazını eve bırak.

• Asosyal olursan haftada 20 lira dahi yeter. Ama sosyal olursan en dandik mekanlara gitsen gene günlük 20-30 lira yersin.

• Okula ve dersaneye yürüyerek gidiyorum. Son 1 aydır okulda nerdeyse hiç para harcamadım milletten geçiniyorum genelde.
  • Haftalık 40 + olarak yürüyerek döndüğüm için aylık 100 alıyorum. Okulda birşey yemiyorum. 10 TL fotokopi parası vb. harcıyorum cebime 30 Tl kalıyor. Hafta sonu bunu harcıyorum aylık 100 TL cebime kalıyor.
  • Para harcamamak icin asosyal oldum resmen

• Ben biriktiremiyorum ya cebimde olanı harcıyorum günde 7-10 lira arası bir miktar la evden çıkıyorum eve geldiğimde cüzdan boş oluyor ya
  • haftalık pazara çık
    yemeğini evde ye
  • Asagi yukari benim de dusundugum seyler. Disari pek cikmamak gerek ve yemekler mumkun oldugunca evde yenmeli.

• Cebinde para varsa mutlaka harcarsin kacari yok en iyisi min miktarda hatta hic para bulundurmamak cuzdanda oyle cok birikir heralde

• Ben arkadaşlarla ilşkiyi kestim para harcamamak için sürekli onun doğum günü bunun halısahası onun nargilesiydi şunun gezmesi derken iflahım tikiliyordu bende bozdum aramı dershanede bi tane daha çocuk var onla bozarsam çok iyi olcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygx

Ben arkadaşlarla ilşkiyi kestim para harcamamak için sürekli onun doğum günü bunun halısahası onun nargilesiydi şunun gezmesi derken iflahım tikiliyordu bende bozdum aramı dershanede bi tane daha çocuk var onla bozarsam çok iyi olcak

Kardes seni yakalamisken sorayim su model konusundan toplam kac alinti geldi ne zamandir aklimdaydi.

• 14 yaşındayım 9. Sınıfa gidi yorum ve para biriktirmeye bayılıyorum her hafta 50 tl alıyorum ama 7 tl sini harcıyorum ve 43 tl yide kumbarama atıyorum böylelikle ipad 4 16 gb wifi. Aldım 1250 tl ye şimdi gayet memnunum sonra 110 tl biriktirip ipad e kılıf aldım şimdi her hafta kendime kılık kıyafet alıyorum ama yazın planlarım var paramı biriktirip iphone 4/4s almak istiyorum bence hedefinizi berirleyin ve ne kadar zorluk olursa olsun kesinlikle pes etmeyin günde 10 saat ders var okulda ve ben bir lokma para harcamıyorum sabah kahvaltı etmeyide sevmem ondan aç kalıp eve gelince yiyorum. Sonra ipad dime bakıp diyorum ki her gün bir tane tost yeseydim şimdi seni alamıcaktım... :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • üniversite öğrencisiyim haftalık 100tl harçlık alıyorum sigarayı bırakabilirsem bende para biriktiricem inşllah
  • kişisel zevklerinden vazgeçip ara sıra yapcaksın mesela dışarda yemeği 2 haftada yada hafta da 1 yiyceksin hem cebine hep kilona fayda
  • Hic para biriktiremiyorum su gibi harciyorum para.Daha param bitmedi ama bir gun bitecek gibi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.