Şimdi Ara

Az Önce Çok Güzel Bir Ceza Yedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafam bozuk bu aralar çevre yolunda giderken çektim sağa arabayı bir sigara içeyim dedim indim araçtan saat 23:30 civarı sigaram bitti.Araca binecekken polisler yanaştı hayırdır dedi arkadan araç geliyo tanıdık onu bekliyorum dedim ehliyet ruhsat dedi.Şaşırdım verdim baktım ceza yazdı 77 tl neyden yazdın dedim otoyolda durmak yasak dedi..

Bu nasıl bir zihniyettir.Devam edeyim yazma diyorum olurmu ama illa yapıştırıcak.Kafam zaten bozuktu dahada bozuldu.Uyarayım dedim durmayın çevre yolunda otobanda otoyolda.

• Hocam Bildiğim Kadarıyla Zaten Yasaktı.Durmak , Yolcu Alıp Bindirmek Vs. Yasak.O Kadar Çevre Yolunu Kullanıyorum 1 Tane Polise raslamadım sizinki o açıdan şans olmuş
  • Arabam ariza yapti deseydin ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gölge_SakaL

Kafam bozuk bu aralar çevre yolunda giderken çektim sağa arabayı bir sigara içeyim dedim indim araçtan saat 23:30 civarı sigaram bitti.Araca binecekken polisler yanaştı hayırdır dedi arkadan araç geliyo tanıdık onu bekliyorum dedim ehliyet ruhsat dedi.Şaşırdım verdim baktım ceza yazdı 77 tl neyden yazdın dedim otoyolda durmak yasak dedi..

Bu nasıl bir zihniyettir.Devam edeyim yazma diyorum olurmu ama illa yapıştırıcak.Kafam zaten bozuktu dahada bozuldu.Uyarayım dedim durmayın çevre yolunda otobanda otoyolda.

Motor kısmında ses geliyordu o yüzden durdum demek aklına gelmedi mi e benim saf arkadaşım
  • Yırt at kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

Şanzıman ısındı soğumasını bekliyorum deseydiniz.

Çok inceden bir bomba havası seziyorum.

Ah be abi uyduramadın mı bir şeyler? Hararet yükseldi durdum su ilave ettim ne bileyim akü şarj uyarısı verdi indim kutup başı yerinden çıkmış taktım şimdi devam edicem falan?
  • Akıl veren arkadaşlar reflektörü naptınız? diyalog kurmuş zaten arkadaş yazmaya niyeti olmasa yazmazdı ama niyeti varsa arızan varsa geriye uyarıcı levha koymamışsın der yine yazar..

• quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

Şanzıman ısındı soğumasını bekliyorum deseydiniz.

Okuyunca kahkaha attim.
    Tebrik ederim cok ince

Hala gülüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: eser2244

Akıl veren arkadaşlar reflektörü naptınız? diyalog kurmuş zaten arkadaş yazmaya niyeti olmasa yazmazdı ama niyeti varsa arızan varsa geriye uyarıcı levha koymamışsın der yine yazar..

Bir akü kutup başını takmak için de reflektör koyacak değilim ya.
  • Ne acayip cevaplar var. Adam öldürmüş sanki. Gecenin kaçında adam sağa çekmiş belli ki trafik de yok. Hani orayı kullanarak sollama da yapmıyor. Müthiş bir suç değil bana göre suç da değil. Tabi kafasına esen herkes durursa olmaz ama insiyatifini kullanabilirdi polis. İşte o hakkını ceza yazmakta kullandığından yazmış. 30 sene önce babamlara arabada çengelli iğne ve kar zinciri olmadığından (aylardan Ağustos) ceza yazmış. Tabi konuşma tavrına göre de değişebiliyor, polisin tavrına göre de.
  • Cezayı ödemeden Sulh Ceza Mahkemesine itiraz dilekçenizi verin.
    Zorunlu hallerde otobanda durulabilir. Savunma olarak "Gözüm karardı, başım dönmeye başladı. Trafik güvenliğini tehlikeye atmamak için uygun şekilde otobanda durup kendime gelmeye çalışıyordum" dersiniz.
  • Tipik bir "canım istedi ceza yazdım" vakası...Neymiş,otobanda durmuşmuş...Herşey dört dörtlük bir bu yamuk kalmıştı...
  • Sigara içmek için durdum desen ceza yemeyebilirdin. Birini almak birini bekliyorum dediğin için yemiş olabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

Akıl veren arkadaşlar reflektörü naptınız? diyalog kurmuş zaten arkadaş yazmaya niyeti olmasa yazmazdı ama niyeti varsa arızan varsa geriye uyarıcı levha koymamışsın der yine yazar..

Bir akü kutup başını takmak için de reflektör koyacak değilim ya.

Maalesef yapılmalı sürekli okuyoruz kazalarda arızalarda yol kenarına park eden araçların karıştığı kazaları size basit gelen bir duraklama felakete dönebiliyor

• Hocam emniyet şeridinde olduğunu düşünüyorum. Çok kısa bir duraklama için dörtlü flaşör yeterlidir sanırım. Hem de gece yani.
  • Emniyet seridindemiydiniz ?

Eğer öyleyse ceza yazmaları saçma olmus

• quote:

Aynısını söyledi zaten kardeşim...Başka birşeyde desem reflektör yok diye yazacaktı zaten.Koymuş kafasına yapacak hiçbirşey yok.Acaba itiraz etsem kabul edilir mi ?
  • Nereden ne ceza yazacaklarını şaşırdılar Yahu 2 dakika duraklamışsın ne var bunda? Millet emniyet şeridinin canına okuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Emniyet seridindemiydiniz ?

Eğer öyleyse ceza yazmaları saçma olmus

Emniyet şeridinde bekleme yapıyordum zaten trafik az herhangi bir kazaya davetiye çıkaracak bir durumumda yoktu.Ayrıca aracın arkasında duruyordum gelen giden görsün diye kaybolmadım ortalıktan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKLER

Hocam Bildiğim Kadarıyla Zaten Yasaktı.Durmak , Yolcu Alıp Bindirmek Vs. Yasak.O Kadar Çevre Yolunu Kullanıyorum 1 Tane Polise raslamadım sizinki o açıdan şans olmuş

İzmirde bu aralar uygulama var sürekli polisler geziyor çevre yolunda ne iş anlamadım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.