Şimdi Ara

az önce belediye otobüsünde yaşadığım rezillik (ihtiyar içerir) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
3
Favori
6.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heatrash

quote:

Orijinalden alıntı: bulamadımbirşey

Ben istemediğim sürece kimse beni yerimden kaldıramaz.

Kalkmak zorundasın en azından antalyada öyle

Izmirde de öyle bir mecburiyet var ama kalkmam hatta kalkmadığımda soylenmeleri çok hoşuma gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otobüste değil yaşlılara babam gelse yer vermem prensip meselesi...
  • aldığınız aile terbiyesi ortada utanıp sıkılmadanda başlık açıp anlatılması başka yönü.. böyle devam edin hayatınıza sizinde beliniz bükülür gözünüz görmez olacak elbet..
  • bende garsonum 10 saat ayakta duruyorum ve ayaklarım yara otobüstede oturma ihtiyacım oluyo. yaşlı olabilir fakat yüzsüz olamaz.bazıları çok saygısız.ben 10 saat vardiya tututcam ayaklarım su toplayacak sonra yerimi yaşlıya vericem..... normal izin günümde can feda şöför koltuğuna otursun ama çalışırken oturmaya ihtiyacı olan benim.
  • bazı yaşlılar var şeker gibi.kolum alçıdayken yer vermişti birisi kabul ettim otobüs çok doluydu çünkü.bazıları var gözüyle kalkta oturalım be diyo.bazıları direk kalkarmısın diyo.eğitim işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: İtalikA

Aynısını ben yapsam tüm otobüs halkı yaşlı olduğu için otobüsten atılırdım

o seviyeye varacak olsaydı şöföre otobüsü durdurtup polis çağırıp hepsinden şikayetçi olur gerekirse hepsine karşı mahkemeye gideceğimi söyledim. çocuk değilim kimse kimseye hakaret edip bide otobüsten atmaya kalkamaz.

helal olsun doğrusu da budur, millet kendini ne halt sanıyor , itmeyle kakmayla laf sokmayla aklı sıra sindirebileceğini sanıyor ahmaklar, kendini çok güzel savunmuşsun, bende olsam aynısını yapardım, hukuk süs olsun diye okutulmuyor fakültelerde

• quote:

Orijinalden alıntı: OlympoSSSSS1

Bende bazen şoförlerinden nefret ediyorum yorgunum dersten cikmisim otobus tam geciyrdu durdurdum suraya gidiyor mu diye,s.ktir deyip kapatti kapiyi beyinsiz herif.belki benim de hatam var ama bunu demeni gerektiren sey ne

aynısı dün başıma geldi fazla bilmediğim yabancı bi yerdeydim dolmuş geçiyordu durdurdum abi dedim şurdan geçiyomusun abisinin bi tabela okumasını öğrenin bilmem ne diye saydırmaya başladı görmedim dedim ne köpürüyorsun hemen insan gibi bişey söyledim dedim

ondan sonra bunlara insan diyorlar allah biliyor içimden ölmüşlerine doğmamışlarına kadar her şeyine küfür ettim inşallah allah bir gün belasını verir bir yerde bi kamyonun altında geberip gider o kadar sinir oldum anlatamam....yaşım 24 öyle kavga işlerinden falan uzak duran birisiyim ama bazen görüyoruz haberlerde dövdü bıçakladı vs vs haberleri ters birisi olacaksın direk indirip direksiyondan sokacaksın bıçağı... yapanlara gerçekten hak verdim o anda öyle psikopat birisi olmayı çok isterdim ama yapımda yok

• İzmir'de ihtiyarların 60 yaş kartlarına saat sınırı koydularda rahatladık.Otobüs bedava diye günün her saati biniyorlardı.Şimdi iş saatlerinde binemiyorlar, binerlerse para vermek zorundalar.Çoğu cimri olduğundan para vermiyor tabi binmiyorlar.
  • boşver kardeş burası istanbul kafayı takarsan her gün kavga etmek zorunda kalırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternity

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hunglasxx

]nerelisin gardaşş

izmirliyim de sinirle ve hızlı yazınca imla hatası olmuş

Bende izmire ilk geldigimde bilmediğim İcin cep telefonu ile konuşmuştum,sonra bütün yaşlılar bağırmaya başladı,şöför saga çekip yanıma geldi uyardı ^kapat şu telefonu^ ardindanda otobusteki herkes vatan haini,yobaz,görgüsüz gibi ithamlarda bulundu.kisacasi bNn'de izmirin güzel insanları tarafından böyle karşılandım ilk geldiğim gun:)

hadi ya. izmirde olmaz öyle şey hangi otobüse bindin ?

edit: Indigo bu güzel bi haber işte. gezmelerden geliyorlar biz yorgun argın. sonra da yer istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaya. -- 8 Eylül 2012; 12:08:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haka35

quote:

quote:

quote:

]nerelisin gardaşş

Bende izmire ilk geldigimde bilmediğim İcin cep telefonu ile konuşmuştum,sonra bütün yaşlılar bağırmaya başladı,şöför saga çekip yanıma geldi uyardı ^kapat şu telefonu^ ardindanda otobusteki herkes vatan haini,yobaz,görgüsüz gibi ithamlarda bulundu.kisacasi bNn'de izmirin güzel insanları tarafından böyle karşılandım ilk geldiğim gun:)

edit: Indigo bu güzel bi haber işte. gezmelerden geliyorlar biz yorgun argın. sonra da yer istiyorlar.

8e binmiştim bilmiyordum otobüste telefonla konuşanların linç edileceğini:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

İzmir'de ihtiyarların 60 yaş kartlarına saat sınırı koydularda rahatladık.Otobüs bedava diye günün her saati biniyorlardı.Şimdi iş saatlerinde binemiyorlar, binerlerse para vermek zorundalar.Çoğu cimri olduğundan para vermiyor tabi binmiyorlar.

Yaa ankarada oy kaygısından sanırım böyle yapmıyorlar,, illet olduk neye binsek 60 yaş üstü arkadaş.. hayır yakın zamanda ayakta da yer kalmayacak, oturmayıgeçtik senin bastığın yere basayım diye gelicekler ondan korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

aldığınız aile terbiyesi ortada utanıp sıkılmadanda başlık açıp anlatılması başka yönü.. böyle devam edin hayatınıza sizinde beliniz bükülür gözünüz görmez olacak elbet..

konu sahibi olarak sanırım alınmam gerek, ciddi mi yazdın bilmiyorum ama ciddi ise mesajımı bidaha okumanı tavsiye ederim. eğer halen terbiyemizde kusur olduğunu düşünüyosan nedenini açıklarsan sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

]nerelisin gardaşş

8e hiç binmedim de buca otobüslerinde hiç öyle bişey görmedim. konuşuyolar ama kısık sesle. uyaran bi kaç kişi oluyor o da seviyeli şekilde. Sana denk gelmiş artık. şans

• adam kalkıp kadının yanına oturmayı akıl edemiyormu. Ben olsam yakasına yapışırdım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

]nerelisin gardaşş

8e hiç binmedim de buca otobüslerinde hiç öyle bişey görmedim. konuşuyolar ama kısık sesle. uyaran bi kaç kişi oluyor o da seviyeli şekilde. Sana denk gelmiş artık. şans

Valla ben defalarca sehir disından gelen insanların otobüsten atılma derecesinde uyarildigina şahit oldum,Buca otobüsüde dahil kaldıki belediye otobüsünde konuşma yasağı Türkiye'de sadece izmirde var.son zamanlarda olmayabilir ama gecen senelerde özellikle yasak sıkı şekilde uygulanıyordu.6 aydır otobüse binmiyorum,düzeldiyse ne mutlu..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

]nerelisin gardaşş

Valla ben defalarca sehir disından gelen insanların otobüsten atılma derecesinde uyarildigina şahit oldum,Buca otobüsüde dahil kaldıki belediye otobüsünde konuşma yasağı Türkiye'de sadece izmirde var.son zamanlarda olmayabilir ama gecen senelerde özellikle yasak sıkı şekilde uygulanıyordu.6 aydır otobüse binmiyorum,düzeldiyse ne mutlu..

lise boyunca günde 4 kere falan otobüse biniyordum. hiç linç edilen görmedim. şaşırdım valla. öylelerine çok sinir oluyorum ha insan gibi uyar yani dimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: trustem

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

İzmir'de ihtiyarların 60 yaş kartlarına saat sınırı koydularda rahatladık.Otobüs bedava diye günün her saati biniyorlardı.Şimdi iş saatlerinde binemiyorlar, binerlerse para vermek zorundalar.Çoğu cimri olduğundan para vermiyor tabi binmiyorlar.

Yaa ankarada oy kaygısından sanırım böyle yapmıyorlar,, illet olduk neye binsek 60 yaş üstü arkadaş.. hayır yakın zamanda ayakta da yer kalmayacak, oturmayıgeçtik senin bastığın yere basayım diye gelicekler ondan korkuyorum.

İzmir'de de öyleydi.Hükümet bedava binmelerini engelledi.Oy kaybettirmek için yaptılar ama benim işime yaradı.Tıklım tıklım otobüste trafik, güneş bir de ihtiyarlar hiç çekilmiyor.Otobüs bedava diye şehrin öteki ucuna ekmek almaya gidiyorlar.Tabi işi gücü yok hiçbirinin otobüslerle geziyorlar.Çalışan, okula giden insanları rahatsız ediyorlar.

• okula giderken şöförün arkasında,sağ tarafta oturuyorum,ineni bineni görmüyorum ve üstelik kulaklık ile müzik dinliyorum. yaşlı bi teyze binmiş ama ben görmedim,kızımıydı bilmiyorum arkadan bi yumruk attı omzuma,dedim " oğlum teyzeye yer ver bakalım" , bende hiçbir şey demeden kalktım,arkaya bi baktım ilkokula giden kızlar dolmuş,ne yaşlılara yer veriyolar,gülüyolar flian dersaneden geliyorlardı sanırım ama ilkokul oldukları çok belliydi,sinirime gitti.

takip edip ağzını burnunu kıracaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

adam kalkıp kadının yanına oturmayı akıl edemiyormu. Ben olsam yakasına yapışırdım.

sanırım arkada da tekli yer kalmış hep, ondandır. adam zaten kadın ile aynı anda binse biri yer verirdi ama farklı zamanlarda bindikleri için nerden bilelim karı koca olduklarını işte.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.