Şimdi Ara

az önce belediye otobüsünde yaşadığım rezillik (ihtiyar içerir) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
3
Favori
6.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye işte Yaşlılar diye yer vermek zorunlu sanki. Yer verirken bile en ufak şeyde kavga çıkarmaya çalışıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burning Desire -- 8 Eylül 2012; 2:44:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

yaşlı insanlara karşı daha anlayışlı olmalıyız. aynı yaşta sayılırız, benim de başımdan benzer birçok olay geçti. yaşlılar belli bir yaştan sonra çocuktan beter oluyorlar. kendi yaşıtıma ya da yaşlı denemeyecek yaştaki birine karşı boğazımı kesseler hakkımı yedirtmem, lafımı da sakınmam fakat yaşlılar başka. yaşlı insanlar, artık yavaş yavaş sağlıklık düşünme sınırını aşmış oluyorlar. ne derse desin, aşırı ileri gitmedikce umrumda olmaz. biz de birgün yaşlı olacağız eğer nasip olursa. hep kendi yaşlılığımı düşünürüm. biraz empati yapmakta fayda var. kimse benim yaşlılığım da gençliğim gibi olur demesin, emin olun ki o yaşlılar da zamanında öyle düşünüyorlardı.

haklısınız ama sert cevap vermesen busefer de adam kendini külhanbeyi sanıyo daha da saçmalamaya başlıyolar.

özellikle şıu 'terbiyesiz' lafını duyduktan sonra artık alttan alacak bi durum kalmamamıştı. daha önce de yazdım, bu terbiyesiz lafı yaşlılar tarafından çok rahat telaffuz edilir ama aslında küfürdür. adama da söyledim bunu tartışırken, ben sana kötü hiçbişey söylemedim neden terbiyesiz diyosun dedim, benim senin yaşında torunum var benimle böyle konuşamazsın dedi, bende senin benim yaşında torunun var diye bana terbiyesiz diyemezsin dedim. cevap vermedi.

herif istiyoki onun evindeki torunu gibi olalım, ne dese he tabi diyelim. evindeki diktatörlüğü burda uygulayamazsa biz terbiyesiz oluyoz.

• çok öyle cinsler ama sen çizgini bozma iyilik yap denize at, bende yer veriyorum yaşlılara bazen 70 yaşında adamı zorla oturtuyorum yok delikanlı ben zaten inecem rahatını bozma felan oturtasıya ne çekiyorum
  • Bende geçen tramvaya binecektim. Ulan millet inmeden yaşlılar hemen girmeye çalışıyor, öne geçmeye çalışıyor. Bende tam binecektim önüme bi yaşlı geçti ittirdi resmen bindi ve tramvay doldu. Sonuç binemedim
  • babam yillar once bayram gunu otobuste bu yer olayi yuzunden birini dovmuslugu var. inecegimiz duraga gelmistik babam kalkarken dallama ittirerek filan yerine oturmus babam da ne oluyor birader gibisinden birsey demis adam da ters laf edince buna bi gecirdi. otobus de kalabalik boyle kalip halinde millet acildi sanarsin horoz dovusu var ortada. ben de cok hatirliyorum babamim montunu boyle iki parmagimla tutmustum tabi kavga esnasinda elimden kayip gitti. o kayip gidis hala aklimdadir film seridi gibi, oyle duygusal bir sahneyi turk filmlerinde bulamazssiniz.

isin garibi adami dovdu sonra da hicbirsey olmamis gibi indi. ziyaretlere kaldigimiz yerden devam ettik. 12 13 sene oncedir herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 8 Eylül 2012; 2:57:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

...duraga gelmistik babam kalkarken dallama ittirerek filan yerine oturmus babam da ne oluyor birader gibisinden birsey demis adam da ters laf edince buna bi gecirdi...

geçenlerde ben de minibüste ayaktayım ama dolu minibüs. en ön tekli koltuktaki adam inmek için ayağa kalktı ve benden çekilmemi rica etti çekildim (orta kapıdan inecek ya) ortalarda şişman bi adam var, bu herifin kalktığını görünce daha inmesini beklemeden hürraa saldırıyo oturacam oraya diye. hemen en öne geldi yerinden kalkan (inecek olan) adama doğru ilerlemeye çalışıyo. adam dediki beyefendi müsade edin de ben ineyim ondan sonra oturun isterseniz bu şekilde geçemezsiniz. şişman herif cevap bile vermeden ittire kaktıra geçip oturdu, diğeri de oflaya poflaya indi.

• Yemin ederim senin kadar sinirlendim şuan.Benimde başıma çok bu tarz olaylar geldi ve kesinlikle kimseye yer vermiyorum artık.
  • En iyisini yapmışsın hocam, zaten niyeti belli olan yaşlılar tipinden anlaşılıyor, nemrut gibi tipleri var geçmişte de öyleydiler yüksek ihtimalle. Bir de pamuk gibi olaylar var, onlar zaten böyle bir şeye kalkışmıyor.
    Ben de artık bu durumlarda (haksızlığa uğradığım durumlar) kendimi savunmaya başladım, eskiden yapamazdım ancak şu an yapıyorum ve halimden memnunum. Siz de eskiden benim gibiymişsiniz sanırım, eski halinizde olsanız böyle tartışmazdınız ve hakkınızı savunamazdınız yüksek ihtimalle.
  • Bizim burda engelli bir abi var. Kafadan 40-45 yaşında okula gidip gelirken sürekli görüyordum otobüse biniyor adamın tek bacağı yok. Ne zaman yer vermeye kalksam adam hiç oturmadı. Sadece ben değil kim yer verse oturmuyor. Bir kere oturduğunu görmedim. Niye anlattım bilmiyorum ama anlatma ihtiyacında bulundum. Adam demekki benim yer vermenize ihtiyacım yok demeye çalışıyor.
  • Bazıları yaşlanınca rütbe kazanıp GENERAL oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 8 Eylül 2012; 4:22:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otobüsün halkının kahramanı olmuşsun.
  • ben de normalde yaşlılara falan yer veririm ama bazen inadına gelip başına dikiliyolar ya işte o zaman gözünün içine bakıyorum kalkıcam zannediyo sonra hafifçe gülümseyip oturmaya devam ediyorum
  • O benim eşim demesi bile doğru degil eşi olduğunu belirtmek için kendi kalkıp hanım buyur sen otur demesi lazım o durumda yanında kim olsa kalkar zaten
  • okurken rahatladım vallahi
  • benim başıma şöyle bir olay geldi ondan beri "yer" vermiyorum.

çalıştığım zaman mesai kalıp 16 saat ayakta dikildim.Çarşıda işim olduğu için servisle dönmedim eve.Öğlen işimi halledip eve geçeyim diye otobüse bindim.Baktım çocuklu bir tane kadın.Bir kızı birde erkek çocuğu var.Yer vereyim çocukludur diye.Normalde yer vermeyi oldum olası sevmem.Birde 16 saat çalışmış ölüyorum ama dedim verelim gitsin ayıptır.Kadına buyurun oturabilirsiniz dedim arkaya geçtim ulan önümü bir döndüm çocuğum geç otur demez mi.Erkek çocuk ve annesi ayakta 5 6 yaşındaki çocuk oturuyor.Gittim hemen yanına hanımefendi ben yeri çocuğunuza değil size verdim dedim , ne demek istiyorsun sen falan dedi.Çantalarınız ve çocuklarınız var ayakta kalmayın diye size yer verdim siz çocuğu oturtuyor sunuz dedim şöyle baktı tip tip vermeseydin o zaman dedi.Tamam o zaman kaldırın çocuğunuzu geri oturacağım dedim 1 2 dakika kaldırmam etmem derken çabalarım sonuç verdi ve yerime tekrar oturdum.Bu ülkede iyilik yapmak bile suç artık.

Hele birde şu çarşaf giyenler yok mu.3 erkek var ve hepside tek oturuyor yanları boş.Oturmadı kadın ayakta gitti 30 dakika.Sanki adamlar yiyecek seni.

• Hocam bu olay çok kompleks bir olay açıkçası. Bazen yeri geliyor bana da aynı durum oluyor. O an düşünürsek kesinlikle haklısın gibi, ama şöyle düşünelim biz de yaşlanacağız değil mi? Ama yaşlanınca yapacağımız bir ekmek alma merasimi bile bizim için zor bir yolculuk olacak. Yani yaşlıyken her ne yapıyor olursak olalım yorgun ve bitap olacağız. Bunu neden yazdım derseniz, kendimizin gençken yorgun olduğumuz durumlarda yaşlı amcalarımız ve teyzelerimiz de yorgun olacak. Dolayısıyla bir eşitlik durumunda dahi yaşlılara yer verilmesi kanaatindeyim. Zaten yer vermişsin, niyetin de belliymiş. Takmaya değmez. Hem gözlemlediğim itibariyle, belli bir yaştan sonra insanlar gerçekten bunuyor. Yanlış anlaşılmasın, bu demek değildir ki her yaşlı bunamış. Ama söylediği 20 cümlenin bir tanesi absürt olabiliyor. He deyip, geçmek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulamadımbirşey

Ben istemediğim sürece kimse beni yerimden kaldıramaz.

Kalkmak zorundasın en azından antalyada öyle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knoxville

benim başıma şöyle bir olay geldi ondan beri "yer" vermiyorum.

çalıştığım zaman mesai kalıp 16 saat ayakta dikildim.Çarşıda işim olduğu için servisle dönmedim eve.Öğlen işimi halledip eve geçeyim diye otobüse bindim.Baktım çocuklu bir tane kadın.Bir kızı birde erkek çocuğu var.Yer vereyim çocukludur diye.Normalde yer vermeyi oldum olası sevmem.Birde 16 saat çalışmış ölüyorum ama dedim verelim gitsin ayıptır.Kadına buyurun oturabilirsiniz dedim arkaya geçtim ulan önümü bir döndüm çocuğum geç otur demez mi.Erkek çocuk ve annesi ayakta 5 6 yaşındaki çocuk oturuyor.Gittim hemen yanına hanımefendi ben yeri çocuğunuza değil size verdim dedim , ne demek istiyorsun sen falan dedi.Çantalarınız ve çocuklarınız var ayakta kalmayın diye size yer verdim siz çocuğu oturtuyor sunuz dedim şöyle baktı tip tip vermeseydin o zaman dedi.Tamam o zaman kaldırın çocuğunuzu geri oturacağım dedim 1 2 dakika kaldırmam etmem derken çabalarım sonuç verdi ve yerime tekrar oturdum.Bu ülkede iyilik yapmak bile suç artık.

Hele birde şu çarşaf giyenler yok mu.3 erkek var ve hepside tek oturuyor yanları boş.Oturmadı kadın ayakta gitti 30 dakika.Sanki adamlar yiyecek seni.

2. Olayın hemen hemen aynısı babamla benim başıma geldi ankara metrosunda metroda beklerken 1 tane çift geldi işte bekliyoruz metroyu arkadada reklam tabelaları var babm tabeladaki bir reklama bakıyordu çiftte orada duruyordu oradaki kezban abla kendisine bakıldığına sanıp sevgilisine söyledi sevgilisi geldi işte kaç yaşında adamsın yanında oğlun var benim sevgilime bakmaya utanmıyor musun filan dedi babamda baba yigittir yani baya iri yapılıdır sevgiline bakmıyordum dedi adam küfürler filan savurmaya başladı yok annesini yaptığım filan babamda bu konularda çok hasastır adam akıllı konus 40 yıllık yokluk çeksem o kıza bakmam dedi sonra adam beni çekti babamı iteklemey başladı babmda bir anda adama kafa attı adam bir anda yığıldı kadin bağırmaya başladı imdat maganda var diye ulan millet toplandı polis filan geldi babamın suçsuz olduğu anlaşıldı ama kadından tık yok özür dilerim demeden çekti gitti olay olalı 3 yıl oldu sanırım hala mahkemesi sürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E5D0A4D -- 8 Eylül 2012; 7:49:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Down

geçen sene falan, bir gün otobüse bindim, cam kenarında bi amca oturuyordu ben de yanına oturdum. bir süre gittik otobüs tıklım tıklım tabi. sonra amca birden "müsade eder misin" dedi ben de dedim herhalde kalkıp inecek ayağa kalktım sonra amca ayakta duran birine el hareketiyle gel yaptı bi baktım benim yerime başka birini oturttu. napıyosun der gibi baktım adamın suratına bana dönüp pis pis sırıttı onun yüzünden 1 saatten fazla ayakta gittim o günden beri çok çok gerekmedikçe kimseye yer vermiyorum

hocam kusura bakma da çok güldüm mesajına yani bu nasıl bi olaydır ya ciddi ciddi tv ye falan çıkarılıp gösterilmesi gereken bi saçmalık yaşamışsın ve ağlanacak olaya gülüyorum şuanda

• quote:

Orijinalden alıntı: Knoxville

benim başıma şöyle bir olay geldi ondan beri "yer" vermiyorum.

büyük ihtimal teşekkür de etmemiştir ilk yer verdiğinde. hadi çocuğu oturttun da sonra bide yer vermeseydin ozaman deyip çocuğu kaldırmamakta direkmek nedir??? sanki anayasa kanunu var yer vereceksin diye.

arkadaşımın başına gelen bi olay; otobüste giderken iki kız biniyo, arkadaşın dibine gelip kakiri kukuru konuşup duruyolar. neyse kızlardan biri arkadaşa müsade edermisiniz diyo, arkadaş da kalkıp yer veriyo. kız oturduktan sonra aslında bizim bunu söylemize gerek kalmaması lazım diyo. arkadaş şokta tabi ne diyo bu diye kıza bakmış, kız tekrar busefer de: kendiniz söylemeden yer vermeniz lazım aslında demiş. arkadaş da efendi biridir (üniversitedeyken başına gelmişti bu olay) kızı yaka paça kaldırıp tekrar oturasım geldi ama bişey yapamadım bende sinirden otobüsün öbür tarafına yürüdüm dedi. hakkaten rezalet.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.