Şimdi Ara

Az konuşan insanlar Çok konuşan insanlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
5.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazı insanlar çok konuşur ve söyledikleride hemen her zaman mantıklıdır
    bazılarıda az konuşur okuyorlardır düşünürlerde ama konuşmaya gelince çok fazla konuşamazlar

sizce sebebi ne olabilir çok okuyan ve düşünenin söyleyecek daha çok şeyi olması gerekmezmi

• sen çok konuşanlardan mısın
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkdgn

sen çok konuşanlardan mısın

+1

galıba arkadasımız cok konusanlardan.

ben bunun tam tersını dusunurdum hep aslında.
    az konusan oz konusur.
    cok konusan cok yanılır.
    dınlemek saygıdır.
    daha dogrusu hep kendı konusan cok konusan ınsan saygısızdır da dıyebılırım.

e tabıkı ortamda soguksa gercekten karsındakılere konusma fırsatını verıp ve dınlemek de ısdedıgın halde konusan yoksa.
    ıste ozaman ortamdakı gergınlıgı azaltmak ıcın konusanlara lafım yok.
    tabı bunun yanı sıra hep konusan hıc susmayan sureklı karsısındakının lafını kesen hep kendını dınleyen sonra da ya hep ben konustum sen hıc konusmadın dıyen ınsanlar saygısız ınsandır.

ama su da bır gercek bazıları gercekren dınlemeyı severler bu onların konusamamadıkları anlama gelmez.
    dedıgım gıbı bazıları susmayı bazıları konusmayı bazıları ıse hem konusup hem dınlemeyı severler.

bunların arasında en guzel olanı ıse hem konusup hem dınleyen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felsefika -- 29 Eylül 2005, 20:37:00 >
  • bence neyi konustugun, konustuklarının nekadarının kopya edilimemis ve ne kadar sana ait oldugu önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kargaşa -- 29 Eylül 2005, 21:06:22 >
  • duruma göre yerine göre...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aslıyucel

duruma göre yerine göre...

nabza göre şerbet :)
  • Ne kadar çok şey okursan oku bilgi onu kullanamadıktan sonra bir hiçtir.Kendi bildiğinin kimseye faydası olmaz kendine bile olmaz.
  • "suyun sessiz akanından korkulur"
  • Çok okuyup düşünmedikten sonra konuşulan şeyler, boş ve yersiz olacaktır. Bu yüzden çok konuşan bana göre düşünmeden konuşandır.

Az ama öz konuşmak gerekir. Fakat uzunca anlatımlarda bulunmak çok konuşmak değildir. Bu bir konu hakkında bilgilendirmektir.
  • düşünüyorum gerksizse söylemeyeyim
    görüyorumki konuşmağa değer neredeyse hiç bişey yok
  • hafif dertler konusur, buyuk dertlerın sesı cıkmaz.

Seneca
  • az söz erin yüküdür. cok söz hayvan yüküdür. bilene bir söz yeter, sende güher var ise ..
  • benim çenem çok üzüldüğüm anları takip eden ruhumun kendini koruma girişimi ile baaşlıyor
    bu nasıl bir sistemse onu unutturmak için herşeyi boşluyor oacılar bir kenarda umursanmaz hale getirilip sindirilmiş haldeyken üstüne herşeyi boşvermişliğin boşboğazlığı çullanıyor ve çok çok konuşuyorum
    ve bir süre sonra sanki gerççekten mutluymuşum gibi oluyor herşeyi unutuyorum bi süre sonra normale dönüp susuyorum sade acı yok

acaba sürekli çok konuşanlar sürekli bu haldelermi
  • bence az konuşma, çok konuşma meselesi kişiliğin bir sonucu

yani çok bilen çok da konuşabilir, az da

cahil çok da konuşabilir, az da

önemli olan boş konuşmak, konuşmamak,,
    yalan konuşmak, konuşmamak,,
    bilmeden konuşmak, konuşmamak,,

(ulen ne konuştum be??)
  • kisinin fikri ne ise zikride odur..birde su var her dogru her yerde dogru degildir..yer zaman ve sartlarda bu anlamda onemli etken bence.. anlatılanlar anlatanın anlatabildigi kadar anlasılır olur yani..:) hatip olmak ayrı bir meziyetttir birde bu tarafı var isin cahil yada irfan sahibi olsun bir kiside hitabet yetenegi yoksa sartlar esitlenir bence..:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: _ETUSCH_

bazı insanlar çok konuşur ve söyledikleride hemen her zaman mantıklıdır
    bazılarıda az konuşur okuyorlardır düşünürlerde ama iş konuşmaya gelince çok fazla konuşamazlar

sizce sebebi ne olabilir çok okuyan ve düşünenin söyleyecek daha çok şeyi olması gerekmezmi

Benim düşüncem, çok okuyan ve düşünen insan için vakit çok değerlidir. Vaktin kıymetini anlamış birisi için saatlerce bir konu hakkında yorum yapmak yerine az ve öz olarak konuyu anlatmaya çalışır diye düşünüyorum.
  • konuşmakla yazmak arasında ki farktan dolayı çoğu zaman çok konuşanın bu konuda daha başarılı olması beklenir ama haklısın çok konuşmayı seven ne kadar uzatırsa o kadar mutlu olur konuyu anlatmaktan ziyade anlatma yani konuşmak ön planda olur onun için digeri için se karşısındakinin anlaması ve bu anlama gerçekleştiğinde görevi biter ve susar
  • Bence konuşa konuşa toplum içinde daha rahat bir şekilde duygularını ifade etmeyi öğrenir insan, onun dısında istediğin kadar kitap oku bir anda bülbül gibi bildiklerini anlatabilmel daha farklı bır konu bence
  • haklısın ama ban ne diye onu anlamadım
  • Çok okuyup çok düşünen insan kendinden şüphe eder. Konusacagi seylerde temkinli olur. Bu yuzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.