Şimdi Ara

Az konuşan insanlar Çok konuşan insanlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
5.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çok konuşurum geneldede söylediklerim mantıklıdır tartışmaları kaybettiğim zor oluyor gerçek hayat atasözleriyle,deyimlerle paralel değil.
  • Çok susan kişilerden korkacan aga. Lisede bi arkadaşım sınıfın en sessisiydi ve kilosuda vardı dalga geçiyolardı sürekli. Bir gün dayanamadı yemekhaneden bıçak alıp gelmişti ve dalga geçenlerden birini sırtından bıçaklamıştı o günü hiç unutmayacam. Demem o ki çok susanlardan , az konuşanlardan korkun. Yersiniz bıçağı
  • Siyasi veya dini bir tartışma konusu varsa sabaha kadar konuşurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerine göre konuşmak gerekir. Çok ve bilgi dolu konuşan da olabilir, tam tersi çok ama tamamen boş konuşan da olabilir. Az veya çok nasıl konuşulursa konuşulsun önemli olan boş konuşmamaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felsefika

hafif dertler konusur, buyuk dertlerın sesı cıkmaz.

Seneca

Söz güzelmis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2005 senesinin konusuna direk geçiş yapılmış :)

ve konuyu açan vatandaş çok konuştuğundan olsa gerek süresiz uzaklaştırılmış

bence tam tersidir ,çok konuşmanın yarısı boştur

arif olanlar çok kısa ve öz konuşur ama etkisi çok büyük olur

birde çok konuşma alışkanlığı eskiden kadınlara has bir özellikti ama son zamanlarda maşallah erkekler kadınlardan çok konuşur oldu

"çok laf yalansız,çok mal haramsız olmaz " sözünü de mi bilmiyorsunuz :))
  • Çok konuşan boş konuşur.Makbul olan az ve öz konuşmaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçanTavuk

Çok konuşurum geneldede söylediklerim mantıklıdır tartışmaları kaybettiğim zor oluyor gerçek hayat atasözleriyle,deyimlerle paralel değil.

kimlerle tartıştığın da önemli tabi
  • ben çok konuşan insanın boş olduğu konusuna katılmıyorum lakin az konuşup öz konuşan insanları dinlemek bana zevk verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MattyB

Çok susan kişilerden korkacan aga. Lisede bi arkadaşım sınıfın en sessisiydi ve kilosuda vardı dalga geçiyolardı sürekli. Bir gün dayanamadı yemekhaneden bıçak alıp gelmişti ve dalga geçenlerden birini sırtından bıçaklamıştı o günü hiç unutmayacam. Demem o ki çok susanlardan , az konuşanlardan korkun. Yersiniz bıçağı

Dalga geçersen yersin bıcağı desen daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karpuz luteum

quote:

Orijinalden alıntı: MattyB

Çok susan kişilerden korkacan aga. Lisede bi arkadaşım sınıfın en sessisiydi ve kilosuda vardı dalga geçiyolardı sürekli. Bir gün dayanamadı yemekhaneden bıçak alıp gelmişti ve dalga geçenlerden birini sırtından bıçaklamıştı o günü hiç unutmayacam. Demem o ki çok susanlardan , az konuşanlardan korkun. Yersiniz bıçağı

Dalga geçersen yersin bıcağı desen daha doğru olur.

Tamam öyle diyelim

• hep kendin konuşursan bildiklerini tekrar edersin eğer karşındakini dinlersen yeni şeyler öğrenebilirsin
  • az konuşmak çok konuşmak ayrı bir konu tabi insanın kişiliğine göre değişir ben genel anlamda çok konuşmayı sevmem mesela yerine çok konuşurum yerine göre az,muhabbet ortamlarında normal ama iş ortamında işime odaklanırım, yani iş ortamında çalışmayamı geldik yoksa geyik yapmayımı herşey yerine göre bence aşırı konuşan lavbuali insanı sevmem mesala

az konuşuyor çok konuşuyor diye insanları yargılamam adamın kişiliğidir beni ilgilendirmez, her insan farklıdır,bir insanın yaptığı iş önemli, hayatı önemli,nasıl bir insan olduğu önemli,iyi,delikanlı,adam gibi adam olması önemli çok konuşup konuşmaması bence en son konu,insanlar cıvık insanlar olmaya zorlanıyor,az konuşan yok böyle,çok konuşan insan yok şöyle gereksiz yargılamaları var insanların,yanlış anlama bunları geyik konusu yapanları kast ediyorum, herkesin uğraşması gereken birsürü işi varken bunlar saçmalık gibi geliyor bana

• Önemli olan az ya da çok konuşmak değil aslında önemli olan gereğinde konuşabilmeyi başarabilmek , boş konuşan bi adamn az çok konuşması farketmez
  • İnsanların az ya da çok konuşması, konuşmanın amacına, konuşmacının yeteneğine, dinleyicilerin anlamasına göre değişkenlik gösterir.

Konuşmanın azında varsa öz zihni doldurur,

Konuşmanın çoğunda yoksa öz vakti öldürür.

• Bilgi, yaklaşım, fikriyat, birikim, mizahi yetiler vb tıpkı bir gümüş saat gibi taşınabilir ve istenildiği zaman ortaya konabilir. Bu keyfi (arbitrary) bir durum. Konuşkan insanlar genellikle dışa dönükken az konuşanlar içe dönük oluyor ama pekala böyle olmak da zorunda değil. Sosyal kabiliyeti çok yüksek birisi ortalama derecede konuşkan iken gevezelik derecesinde konuşkan birisinin sosyal kabiliyetleri felaket derecesinde kötü olabilir. Bir yandan az konuşup öz konuşamayan birisi de olabilir ya da iki üç sözüyle gönülleri fetheden; insanların dopamin seviyesini yükselten ve onları rahata erdiren bir kişi de. İki kategoriye indirgenemeyecek biçimde muazzam bir insan varyasyonu var esasında ama biz takdir edemiyoruz bu çeşitliliği.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.