Şimdi Ara

Ölüm önceden hissedilebilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
56.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• hissedilebilir. örnekleri sayılamayacak kadar çoktur. ama ani ölümler hissedilmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

hissedilebilir. örnekleri sayılamayacak kadar çoktur. ama ani ölümler hissedilmez

bu gibi örnekleri yakın çevremizde de oldukça sık rastlarız....
  • evet hissedilebilir bunun örneklerini çevremizde çok görmüşüzdür..
    benim çok etkilendiğim bir olayı iki ay kadar önce yaşadım..
    aynı apartmanda oturduğumuz bir ailenin çocuğu hastalandı ailesi doktora götürmek istedi sanırım 5 yaşındaydı anne ben öleceğim ama sen lütfen sakın üzülme dedi,bir gün komada kaldı ve vefat etti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emell -- 26 Mart 2006; 12:58:36 >
  • Kişi ölümcül hastalığa yakalanmışsa veya yaşadığı hayatı çok riskli her an ölümle karşı karşıya ise ölümünü hissetmesi o kadarda zor olmasa gerek.. Çünkü her an ölüm riskiyle karşı karşıya..
    Ölümü işaret eden olayların ceyran etmesi insanda ölümü hissettirebilir, hisleri her zaman doğru çıkmaz yanlız.

Ben bu ölüm duygusunu çok kere yaşamışımdır.
    Panik atak rahatsızlığımda beynimin yanlış uyarısı sonucunda ölüyorum sanıyorum ama bir şey olmuyor.. O an insan gerçekten öleceğini sanıyor hatta ölümden sonra ne olucak kurguları bile yapıyordum, insan %100 inanıyor öleceğine. Kurtuldum Allah'tan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mika_hakinen -- 26 Mart 2006; 13:42:40 >
  • ölüm yaklaştığında herkes hisseder.Hatta bizim bi komşu aşırı hastaydı.Ölmek üzereydi.Doktor muayene edip her an ölebilir,ölüm kokusu gelmeye başlamış ağzından demişti.İlk kez böyle bi tabiri ondan duymuştum.

Sizin bi bilginiz var mı?ölüm kokusu diye bişey hakkında.
  • EVET KESİNLİKLE ÖLEN BİRÇOK YAKININM ÖLMEDEN ÖNCE BİRKAÇ SİNYAL VERMİŞ
  • Ama lokman süresinde insan ne zaman nerde öleceğini bilemez diyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Celaleddin Ari

Ama lokman süresinde insan ne zaman nerde öleceğini bilemez diyor.

evet tabiki bilemez nerede ne zaman öleceğini,zaten burada bahsedilen son anlarında hissetmesi.Bununda kesinliği yok yinede
  • hastalık evrelerinde ölümün hissedilmesi dışında, çok daha garip olaylar var.
    mesela benim yeğenim 18 yaşında trafik kazasında hayatını kaybetmişti. o gün evden çıkarken yani ölüme giderken 3 kere geri dönüp annesine sarılmış, annesi sonuncuda " e iyi artık, git istersen" demişti. o da "bak anne gidiyorum ha" demişti. gitti ve geri dönmedi. biz gidip cenazesini aldık.
    gittiği yerde uzun yol değildi dershaneye gidiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 26 Mart 2006; 16:18:24 >
  • Düşüncelerinize saygı duyuyorum; ancak bu tür değerlendirmeler, yargılar insanı sadece bilinmezliğin içerisine sürükler ve herşeyden bir sonuç almaya çalışırsınız bunu sonuçları da pek iyi olmaz zannediyorum... Bırakın Azrail işini yapsın siz sonuca bakın ve eğer yapabiliyorsanız vefat edenleriniz için dua edin... Allah geride kalanlara sağlık, sabır ve huzurlu ömür versin... ALLLAH ALLAH COŞTURDUNUZ BENİ
  • ölümün önceden hissedilebileceğine inanmıyorum ben

bazen içim sıkılır,bi garip olurum,öleceğimi mi hissediyorum falan derim ama henüz ölmedim

ölen biri dirilip ben ölmeden önce öldüğümü hissettim falan mı dedi,yani nsl bu kadar emin olabilirsiniz ki
  • Daha önce hiç ölmediğim için bu soruya cevap veremyeceğim
  • bi yerde okumuştum, insan ölmeye yakın bir takım rüyalar görüyomuş falan filan diye. ama nedir ne değildir bilemem.
  • insan ölüme en yakın olduğu zaman nereye gideceğini hemen hemen anlıyabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

hastalık evrelerinde ölümün hissedilmesi dışında, çok daha garip olaylar var.
    mesela benim yeğenim 18 yaşında trafik kazasında hayatını kaybetmişti. o gün evden çıkarken yani ölüme giderken 3 kere geri dönüp annesine sarılmış, annesi sonuncuda " e iyi artık, git istersen" demişti. o da "bak anne gidiyorum ha" demişti. gitti ve geri dönmedi. biz gidip cenazesini aldık.
    gittiği yerde uzun yol değildi dershaneye gidiyordu.

OFFF

• Bana hep ölecekmişim gibi geliyor ama bir türlü ölmedim daha yaşıyorum.Ama insan böyle bir sıkıntı yaşarsa öleceğini çok düşünürse daha cesur oluyor hiçbirşeyden korkmuyor.
    Çoğu insan öleceğini hisseder ama sağlıklı olan aniden ölen bir insanın hissetmesi gerçekten garip geliyor.
  • Ben ölümü manyak hissederim ama sizi bilemem...

Daha önceden ölüp dirilen bi kaç arkadaş varsa bizle deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba?
  • garip şeyler walla bana göre çok mantıklı geliyor insanlığın var oluşunu düşüntükçe bunlar çok basit şeyler gibi geliyor
  • bazen insanlar öyle şeyler hissederler ki çevresindekilere söylemeye çekinirler. insanlar manyak bu diyecek diye. kimiside mırıldanır. inanması zor birşeydir anlattığı ama gerçekten oluverir. kimilerine göre altıncı histir bu. iş ölüme gelince insan hisseder. genç yaşlarda olupta ölüm öncesinde bunu hissedenler var....
    bence ölüm gelmeden önce yüzünü gösterir...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.