Şimdi Ara

''Az Bilinen Metal Grupları'' (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
9
Favori
62.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: They Will Return

quote:

Orjinalden alıntı: ardagoth

Korpiklaani - Folk Metal... Dinlediğim folk metal grupları içinde gerçekten iyi müzik yaptığını düşündüğüm gruplardan biridir Korpiklaani..
    Finlandiya'lı olan grubun kuruluşu 2003, oldukça yeni bir grup olarak gözüksede aslında 1993 yılında Shaman ismiyle kurulmuşlar.. Ama 2003 yılına kadar bir icraatları warmı onu bilmiyorum.. Yinede Korpiklaani ismiyle çıkardıkları işler gerçekten başarılı.. (Korpiklaani 'Orman Klanı' demekmiş bu arada Fin'cede)
    Folk metal dinliyorsanız eminim ki sizi tatmin edeceklerdir.. Öyleki Folk metal adına bir çok grup dinledim ve In Extremo veya Ensiferum kadar başarılı olduklarını söyleyebilirim.. (Gerçi Ensiferum Viking/Folk ama olsun)
    Ayrıca şahsi görüşüm olarak kesinlikle Vintersorg, Skyclad, Cruachan, Morgenstern gibi bir çok gruptan daha başarılılar.

Şu anki üyeleri;
    Jonne Järvelä - Vocals, Guitar
    Cane - Guitar
    Jarkko - Bass
    Matti "Matson" Johansson - Drums
    Hittavainen - Violin, Jouhikko, Flute

Albümleri;
    Spirit of the Forest 2003
    Voice of Wilderness 2005
    Tales Along This Road 2006

+10000

Alıntıları Göster
    NON SERVIAM : isveçli black metal grubu.nedense türkiyede fazla tanınmıyor ya da dergi adı ile karıştırılıyor.mükemmeller diyebilirim

Between Light and Darkness (demo) (1996)
    1. Intro - Utopia
    2. Between Light And Darkness
    3. Sence Of Withering
    4. The Endless Story
    5. Battles For Their Belives

The Witches Sabbath (demo) (1997)
    1. Förintelsen
    2. Satans Spree
    3. Infernal Spirit
    4. Face Behind the Mirror Wall
    5. Temptation of Blood

The Second Vision (demo) (1997)
    1. The Witches Sabbath
    2. Queen of Beauty
    3. Throne of Mendez
    4. Obscurity Unveiled
    5. Between Light and Darkness '97

BETWEEN LIGHT AND DARKNESS (albüm 1997)
    1. Queen of Beauty 2:39
    2. Satan's Pride 3:22
    3. Melody of Grief 2:38
    4. Face Behind the Mirror Wall 2:37
    5. The Enchanting Dance of Mischief 3:54
    6. Obscurity Unveiled 3:50
    7. Temptation of Blood 6:02
    8. Sins and the Embracing of Shades 5:46
    9. Infernal Spirit 6:14
    10. Sense of Whithering 3:32
    11. Between Light and Darkness 3:49
    12. Throne of Mendes 4:02
    13. Witches Sabbath 3:01

NECROTICAL(albüm 1998)

1. Intro - the heretic 0:26
    2. Possessed 5:42
    3. Hatred unleashed 2:55
    4. Arch angel 3:45
    5. Which eternal lie 5:46
    6. From chaos & pain 4:49
    7. Haunted domains 3:52
    8. Incarnation (of evil) 2:42
    9. Inherited blood 3:56
    10. Bringers of total death 4:09
    11. Sex-religion-suicide 2:46

PLAY GOD(1999)
    1. Play God
    2. With Open Eyes
    3. Satan's Spree (demo version)
    4. Obscurity Unveiled (demo version)

The Witches Sabbath
    1. Intro - Förintelsen
    2. Satan's Spree
    3. Infernal Spirit
    4. Face Behind The Mirror Wall
    5. Temptation of Blood
    6. The Witches Sabbath
    7. Queen of Beauty
    8. Obscurity Unveiled
    9. Throne of Mendez
    10. Between Light and Darkness

EN İYİ ALBÜMLERİ "BETWEEN LIGHT AND DARKNESS"tir.

ilgilenenlerehttp://www.zenial.nl/html/nonservi.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Tormentor_162

arkadaslar su catafalque nin internet adresini bir rica edebilirmiyim

Alıntıları Göster
    crossfire, episode 13, satanic verses, black omen, moribund oblivion (bahadır uludağlar'ın grubu) groza (son albümünü pek beğenmedim ama eskileri fena değildir, adı da life after life, groza da bahadır uludağlar'ın grubu)vs vs.. (hepsi yerli)

konuda göremedim bunları, gözümden de kaçmış olabilir.aklıma gelenleri yazarım arada:)

bu arada machine head yeni bir albüm hazırlığındaymış.(the blackening olacakmış adı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspci -- 22 Mart 2007; 14:22:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aspci

crossfire, episode 13, satanic verses, black omen, moribund oblivion (bahadır uludağlar'ın grubu) groza (son albümünü pek beğenmedim ama eskileri fena değildir, adı da life after life, groza da bahadır uludağlar'ın grubu)vs vs.. (hepsi yerli)

konuda göremedim bunları, gözümden de kaçmış olabilir.aklıma gelenleri yazarım arada:)

bu arada machine head yeni bir albüm hazırlığındaymış.(the blackening olacakmış adı)

Alıntıları Göster
    alın size doom! giant squid
    ismi gibi müziği de orjinal bir grup. sludge doom denilebilir. vokaller tamamen clean. bir bayan bir de bay vokalist var (bay vokalist?) vokaller çok güzel yahu . paslaşmaları falan. bazen in the woods gibi bazen neredeyse pink floyd gibi olabiliyor.
    1 albümleri var zaten adını unuttum. o gotik, kunil öğeler falan yok mis gibi gurup. albümden "summit" adlı parçayı aynı gün 76773 kere dinledim (evet sarhoştum kederliydim falan ama dinleniyor ayıkken de)
    işin en ilginç tarafı da abd den grup! "nasıl yani nasıl olabilir de abd den duygusal bir grup çıkabilir?!" dedirten bir durum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kujeste

alın size doom! giant squid
    ismi gibi müziği de orjinal bir grup. sludge doom denilebilir. vokaller tamamen clean. bir bayan bir de bay vokalist var (bay vokalist?) vokaller çok güzel yahu . paslaşmaları falan. bazen in the woods gibi bazen neredeyse pink floyd gibi olabiliyor.
    1 albümleri var zaten adını unuttum. o gotik, kunil öğeler falan yok mis gibi gurup. albümden "summit" adlı parçayı aynı gün 76773 kere dinledim (evet sarhoştum kederliydim falan ama dinleniyor ayıkken de)
    işin en ilginç tarafı da abd den grup! "nasıl yani nasıl olabilir de abd den duygusal bir grup çıkabilir?!" dedirten bir durum bu.

Alıntıları Göster
    alternatif olarak türkiyede bence bir numara..

-ALT-

www.altmosfer.com dan şarkılarını indirebilirsiniz..gerçektende mükemmeler bence

• quote:

Orijinalden alıntı: EяdiL

alternatif olarak türkiyede bence bir numara..

-ALT-

www.altmosfer.com dan şarkılarını indirebilirsiniz..gerçektende mükemmeler bence

Alıntıları Göster
    dünyada da sayılıdır bence "alt". ilk demolarını almıştım hala etkiler beni. bu adamların yıllardır türkiyede ünlü olamamaları ve dolu kıtipiyoz grubun ünlü olması (bu zakkum nedir yahu? biz hepimiz aptal mıyız yani?) da büyük sorunsaldır bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: kujeste

dünyada da sayılıdır bence "alt". ilk demolarını almıştım hala etkiler beni. bu adamların yıllardır türkiyede ünlü olamamaları ve dolu kıtipiyoz grubun ünlü olması (bu zakkum nedir yahu? biz hepimiz aptal mıyız yani?) da büyük sorunsaldır bence.

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ɛnslaved

Fates Warning

Tür:Progressive Metal
    Üyeler:Jim Mattheos - Gitar
    Ray Alder - Vokal
    Frank Aaresti - Gitar
    Joey Vera - Bass

Queensryche ve Dream Theater ile birlikte,Amerika'dan çıkan türün "babası" sayılan en önemli Progressive Metal gruplarından biri Fates Warning...Fakat hiçbir zaman DT ve ya Ryche kadar ünlü olmadılar.Ülkemizde ünlü olmayı bırakın,bileni bile çok az ve kopya albümlerine bile ulaşmak zor...Fakat,türün öncülerinden olarak oldukça kaliteli müziğe sahipler...İlk kurulduklarında,Iron Maiden etkisini müziklerine başarılı bir şekilde yansıtan grup,eski vokalistleri John Arch'ın ayrılmasından sonra aldıkları mükemmel vokalist Ray Alder ile birlikte,daha farklı bir yola girdiler ve tamamen özgün bir sound ve mükemmel sözlerle,Progressive Metal'e destek vermeye devam ettiler.Hiç bir albümünde kötü iş çıkarmayan grup,en son 2004 yılında FWX adlı albümlerini çıkardı.Eskiye nazaran daha sert bir sound ve Disconnected ile başlattıkları deneysel yapıyı bu albümde de korudular.Grubun kariyerinde en önemli albümü,1997 yılında çıkardıkları 47 dakikalık A Pleasant Shade Of Grey albümüdür.Bu albüm FW tarihinde çok önemli bir yere sahip,oldukça kaliteli,her Prog.Metal hayranının dinlemesi gereken bir eserdir.Grup,2005 yılında ülkemizde konser vermiştir fakat konser,organizasyon hataları nedeniyle oldukça sönük geçmiştir.Umarım bu "gizli" büyük grup kısa zamanda tekrar ülkemizi,düzgün bir organizasyon ile tekrar ziyaret eder.

Diskografi
    * Night on Bröcken (1984)
    * The Spectre Within (1985)
    * Awaken the Guardian (1986)
    * No Exit (1988)
    * Perfect Symmetry (1989)
    * Parallels (1991)
    * Inside Out (1994)
    * Chasing Time (compilation) (1995)
    * A Pleasant Shade of Gray (1997)
    * Still Life (live) (1998)
    * Disconnected (2000)
    * FWX (2004)

Alıntıları Göster
    queensryche istanbula geldiginde kaç kişi konserine gitti ? sadece ryche icin ? adamlar rock'n coke festivalinde en son cıktılar ve ilerleyen yaşlarına rağmen hepsini ezip gectiler(müzikal bakımdan) , ülkemizde prog rock ın babası olan ryche ları tanıyan kişi sayısı bile az ... ve geoff abimiz 40 küsür yaşına ragmen bugunki çoğu metal solistinden iyi durumda(bana göre hepsinden iyi şu anda bile ), en iyi gitaristler arasına chris degarmo,michael wilton yazıdıgımda garipseyenler oluyor :) son albumleri biraz kötü olmasına rağmen adamların yeri benim icin ayrıdır :)
    quote:

Orjinalden alıntı: tranquillityofloss

Fates Warning

Ray Alder - Vokal
    Frank Aaresti - Gitar
    Joey Vera - Bass

Queensryche ve Dream Theater ile birlikte,Amerika'dan çıkan türün "babası" sayılan en önemli Progressive Metal gruplarından biri Fates Warning...Fakat hiçbir zaman DT ve ya Ryche kadar ünlü olmadılar.Ülkemizde ünlü olmayı bırakın,bileni bile çok az ve kopya albümlerine bile ulaşmak zor...Fakat,türün öncülerinden olarak oldukça kaliteli müziğe sahipler...İlk kurulduklarında,Iron Maiden etkisini müziklerine başarılı bir şekilde yansıtan grup,eski vokalistleri John Arch'ın ayrılmasından sonra aldıkları mükemmel vokalist Ray Alder ile birlikte,daha farklı bir yola girdiler ve tamamen özgün bir sound ve mükemmel sözlerle,Progressive Metal'e destek vermeye devam ettiler.Hiç bir albümünde kötü iş çıkarmayan grup,en son 2004 yılında FWX adlı albümlerini çıkardı.Eskiye nazaran daha sert bir sound ve Disconnected ile başlattıkları deneysel yapıyı bu albümde de korudular.Grubun kariyerinde en önemli albümü,1997 yılında çıkardıkları 47 dakikalık A Pleasant Shade Of Grey albümüdür.Bu albüm FW tarihinde çok önemli bir yere sahip,oldukça kaliteli,her Prog.Metal hayranının dinlemesi gereken bir eserdir.Grup,2005 yılında ülkemizde konser vermiştir fakat konser,organizasyon hataları nedeniyle oldukça sönük geçmiştir.Umarım bu "gizli" büyük grup kısa zamanda tekrar ülkemizi,düzgün bir organizasyon ile tekrar ziyaret eder.

Diskografi
    * No Exit (1988)
    * Parallels (1991)
    * Inside Out (1994)
    * Disconnected (2000)
    * FWX (2004)

• quote:

Orijinalden alıntı: Catacomb

queensryche istanbula geldiginde kaç kişi konserine gitti ? sadece ryche icin ? adamlar rock'n coke festivalinde en son cıktılar ve ilerleyen yaşlarına rağmen hepsini ezip gectiler(müzikal bakımdan) , ülkemizde prog rock ın babası olan ryche ları tanıyan kişi sayısı bile az ... ve geoff abimiz 40 küsür yaşına ragmen bugunki çoğu metal solistinden iyi durumda(bana göre hepsinden iyi şu anda bile ), en iyi gitaristler arasına chris degarmo,michael wilton yazıdıgımda garipseyenler oluyor :) son albumleri biraz kötü olmasına rağmen adamların yeri benim icin ayrıdır :)
    quote:

Orjinalden alıntı: tranquillityofloss

Fates Warning

Ray Alder - Vokal
    Frank Aaresti - Gitar
    Joey Vera - Bass

Diskografi
    * No Exit (1988)
    * Parallels (1991)
    * Inside Out (1994)
    * Disconnected (2000)
    * FWX (2004)

Alıntıları Göster
    ABDULLAH!!!!!!!!!!!!

ayrıntılı bilgi:http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=11:fcfrxq8kldfe

• quote:

Orijinalden alıntı: blake

ABDULLAH!!!!!!!!!!!!

ayrıntılı bilgi:http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=11:fcfrxq8kldfe

Alıntıları Göster
    Topice az bakindim, güzel bir topic olmuş.Bende bir iki bişiler ekliyeyim dedim.

- Moonsorrow - Viking / Folk Metal [ Sankaritarina en sevdiğim şarkısıdır tavsiye ederim ]

- Thyrfing - Viking Metal biraz symphonic Nightwish e benzetiyorum.

- Dissection - Melodic Black/Death Metal

- Six Feet Under - Death/Groove Metal, Death'N'Roll Vokalde Chris Barnes gibi ayu var :D

Moonsorrow - Sankaritarina gerçekten çok etkilendiğim bir şarkı, bu tarza yakın önerilerinizi beklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: IOWA

Topice az bakindim, güzel bir topic olmuş.Bende bir iki bişiler ekliyeyim dedim.

- Moonsorrow - Viking / Folk Metal [ Sankaritarina en sevdiğim şarkısıdır tavsiye ederim ]

- Thyrfing - Viking Metal biraz symphonic Nightwish e benzetiyorum.

- Dissection - Melodic Black/Death Metal

- Six Feet Under - Death/Groove Metal, Death'N'Roll Vokalde Chris Barnes gibi ayu var :D

Moonsorrow - Sankaritarina gerçekten çok etkilendiğim bir şarkı, bu tarza yakın önerilerinizi beklerim.

Alıntıları Göster
    Windir,
    Windir is a folkloric black metal band from Sogndal in Norway,
    bunalti da bulabilirsiniz, antor albümü güzeldir

http://forum.donanimhaber.com/m_15291815/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 26 Haziran 2007; 0:46:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metalnotdead

Ensiferum'u önermişler ben niye görmedim yahu :S (kimse de uyarmamış) Neyse o zaman Norther önermiş olalım bizde

Alıntıları Göster
    Türkler den kesinlikle Black Tooth en iyi Türk metal grubu bence...Trash/Hardcore yapıyolar...Texas a bile gittiler...Ride For Dime a katıldılar...Dimebag Darrel ın karısı onları evine davet yeni...Yeni nesil bir Pantera kısacası

Ancak yazılan gruplardan çoğu bilinen gruplar (Exodus,Trivium,Dragonforce,Norther...)

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirenadam

Türkler den kesinlikle Black Tooth en iyi Türk metal grubu bence...Trash/Hardcore yapıyolar...Texas a bile gittiler...Ride For Dime a katıldılar...Dimebag Darrel ın karısı onları evine davet yeni...Yeni nesil bir Pantera kısacası

Ancak yazılan gruplardan çoğu bilinen gruplar (Exodus,Trivium,Dragonforce,Norther...)

Alıntıları Göster
    scar symmetry yi öneririm beyler melodic death yapıyolar sanırım

• quote:

Ensiferum'u önermişler ben niye görmedim yahu :S (kimse de uyarmamış) Neyse o zaman Norther önermiş olalım bizde

Alıntıları Göster
    dream evil iidir hele the book of heavy metal

• quote:

Orijinalden alıntı: AlcohollicA

dream evil iidir hele the book of heavy metal

Alıntıları Göster
    Dream Evil, Bathory, Kamelot gibi gruplar gerçekten cok iyi ve tanınmayı hak eden gruplar...Fakat ne yazıkki ülkemizde gereken önemi göremiyor Gerçekten Metal müziği dinlemekle kalmayıp sindiren herkes tanır bu ve benzeri grupları...
    Böyle topiclerle bilinmeyen kaliteli müzikleri tanıtabiliriz...
    Güzel bir çalışma
    Tebrikler

• quote:

Alıntıları Göster
    Dark Funeral ve Exodus'ın tanınmayan gruplar listesinde alması yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirguven

Dark Funeral ve Exodus'ın tanınmayan gruplar listesinde alması yanlış

Alıntıları Göster
    bu başlığın üstlerde olması gerekiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: basicbats

bu başlığın üstlerde olması gerekiyor...

Alıntıları Göster
    Darkwell 1999'da avusturya'da kuruldu. gothic metal yapıyorlar ve çoğu metal grubu gibi napalm records ile anlaşmalılar. grup kurucularının tümü müzik konusunda deneyimli. 1999'da napalm records ile anlaşıp, mart 2000'de debut'ları suspiria için kayda girdiler. album kaydından kısa bir süre sonra tristania gibi ana taş bir grupla ve the sins of thy beloved gibi bu müzik tarzının başarılı ismiyle uzun bir tura çıktılar. graveworm ve vintersorg ile de başka bir turu tamamladılar.
    2002'de conflict of interest mini cd'sini çıkardılar. tanita tikaram'ın twist in my sobriety adlı şarkısını coverladılar. bu mcd onlara eurorock, skeleton bash ve 666-festival'de yer almalarında yardımcı oldu.
    2003'de vokalleri alexandra pittracher ile kişisel ve müziksel nedenlerden dolayı yollarını ayırdılar ve zaman kaybetmeden güçlü ve etkileyici vokal stephani luzie'yi gruba kattılar.
    darkwell'in son albumu metatron, gothic metalin kadın vokalle güzel işlenmiş bir hali ve dinleyiciyi tatlı-acı bir diyara sürüklüyor.

ayrıca 2004'de strange isimli bir mcd çıkardılar.

suspria daki üçleme benim çok hoşuma gider:
    The Beginning
    The Salvation
    The Rejuvenation

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GothicRock -- 31 Ağustos 2007; 15:17:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GothicRock

Darkwell 1999'da avusturya'da kuruldu. gothic metal yapıyorlar ve çoğu metal grubu gibi napalm records ile anlaşmalılar. grup kurucularının tümü müzik konusunda deneyimli. 1999'da napalm records ile anlaşıp, mart 2000'de debut'ları suspiria için kayda girdiler. album kaydından kısa bir süre sonra tristania gibi ana taş bir grupla ve the sins of thy beloved gibi bu müzik tarzının başarılı ismiyle uzun bir tura çıktılar. graveworm ve vintersorg ile de başka bir turu tamamladılar.
    2002'de conflict of interest mini cd'sini çıkardılar. tanita tikaram'ın twist in my sobriety adlı şarkısını coverladılar. bu mcd onlara eurorock, skeleton bash ve 666-festival'de yer almalarında yardımcı oldu.
    2003'de vokalleri alexandra pittracher ile kişisel ve müziksel nedenlerden dolayı yollarını ayırdılar ve zaman kaybetmeden güçlü ve etkileyici vokal stephani luzie'yi gruba kattılar.
    darkwell'in son albumu metatron, gothic metalin kadın vokalle güzel işlenmiş bir hali ve dinleyiciyi tatlı-acı bir diyara sürüklüyor.

ayrıca 2004'de strange isimli bir mcd çıkardılar.

suspria daki üçleme benim çok hoşuma gider:
    The Beginning
    The Salvation
    The Rejuvenation

Alıntıları Göster
    Horna _ Black Metal

http://www.metal-archives.com/band.php?id=3231
    http://www.legion-horna.com/index2.php

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D6B32B7D

Horna _ Black Metal

http://www.metal-archives.com/band.php?id=3231
    http://www.legion-horna.com/index2.php

Alıntıları Göster
    Chimara :NWAHM (New wave american heavy metal)

Caliban : Alman Metalcore gurubu

All That Remains : Metalcore

metalcore sevenler kesinlikle bunları dinlemeli

• quote:

Alıntıları Göster
    yazmıyodum pek artıkta güzel başlık olmuş isim veriim dedim bi kaç tane
    Artrosis, Atheist, Avantasia, Axel Rudi Pell, Ayreon, Candlemass, Edguy, gary Hughes(Once and future king part 1 ve part 2 projesi), Gojira, In the woods, Lacrimas Profundere, Moonsorrow, Rumble Militia, Sabaton, SDI
    açıklamaları yazcamda üşeniyorum ya neyse:)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.