Şimdi Ara

Ayvalıktan Antalyaya uzanan bisiklet yolculuğu!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu yolculuğu planlıyoruz. 2 kişi yola çıkıcaz. Yanımıza gereken herşeyi (tabiki taşıyabileceğimiz kadarını) ve yeterli parayı alıp yola çıkıcaz.

Bir kaç örnek vermek gerekirse;
    Şapka, Bisiklet için eldiven, Yedek iç lastikler, yamalar ve yolda tamir edebilmek için leğen Güneş kremi vs gibi (BU KONUDA GELEBİLECEK TÜM ÖNERİLERE AÇIĞIZ)

Temsili olarak gideceğimiz yolu işaretledim(altta)

Kırmızı istikamet gidiş,
    Mavi istikamet dönüş yolumuz.

Konuyu açmamın asıl amacı yanımıza almamız gerekenleri sizlere sormak ve tecrübeli kişilerden bilgiler almak. Dönemezsem de neden dönemediğim bilinsin

Bu bisikletle bu yolculuk ne kadar zor olur acaba? Kalın lastikli olduğu için tereddütlerim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleka -- 13 Haziran 2012; 14:36:32 >

• zorunuz ne olm sizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: We$t Corgi

zorunuz ne olm sizin

gençler eğleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: _kertmeyenkele_

quote:

zorunuz ne olm sizin

gençler eğleniyor

Alıntıları Göster
    izmirde olsam bende gelirdim yav ama antalyadayım lanet girsin ki siz buraya gelip geri dönceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esposito Bandolero

izmirde olsam bende gelirdim yav ama antalyadayım lanet girsin ki siz buraya gelip geri dönceksiniz

Alıntıları Göster
    Akçaydan beni de alın
  • quote:

zorunuz ne olm sizin

sen kafanı yorma.. bu soruyu sorduğuna göre anlamazsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aleka

Arkadaşlar bu yolculuğu planlıyoruz. 2 kişi yola çıkıcaz. Yanımıza gereken herşeyi (tabiki taşıyabileceğimiz kadarını) ve yeterli parayı alıp yola çıkıcaz.

Bir kaç örnek vermek gerekirse;
    Şapka, Bisiklet için eldiven, Yedek iç lastikler, yamalar ve yolda tamir edebilmek için leğen Güneş kremi vs gibi (BU KONUDA GELEBİLECEK TÜM ÖNERİLERE AÇIĞIZ)

Temsili olarak gideceğimiz yolu işaretledim(altta)

Kırmızı istikamet gidiş,
    Mavi istikamet dönüş yolumuz.

Konuyu açmamın asıl amacı yanımıza almamız gerekenleri sizlere sormak ve tecrübeli kişilerden bilgiler almak. Dönemezsem de neden dönemediğim bilinsin

hocam bende kendime yeni bi tur bisikleti aldım acaba siz yola ne zaman çıkacaksınız katılmak isterim bende pek fazla antreman yapma şansı bulamasamda
  • GPS vs. varsa yanınıza alın.
    Deniz kenarından geze geze gidin.Yanınızda bir miktar nakit olsun,ucuz motellerde konaklayın.
    2 Kişi öyle bir yolculuk için az bana göre.En az 4 kişi olmanız daha iyi olacaktır.
    Çok su içmeniz gerekecek.Bol bol su alın yanınıza.(Sırta takılan su depoları var,dağcılar kullanır genelde)
    Giyeceğiniz T-Shirt beyaz olsun.(Hem Güneş ışığını az çeker,Hemde gece daha rahat fark edilirsiniz)
    Bisikletlerde mutlaka uyarıcı ışık olsun.
    Ağrı kesici almayı unutmayın.
    Mümkünse İsviçre çakısı gibi keskin bir şey bulundurun yanınızda.
    Bulabilirseniz biber gazıda bulundurun.(Ne olur ne olmaz)
    Tamir seti,pompa vb. şeyleri söylememe gerek yok zaten.
    Şekerli kuruyemiş,atıştırmalık,çikolata vb.

Biraz uzun liste oldu.Gerekli olduğunu düşündüklerim bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

GPS vs. varsa yanınıza alın.
    Deniz kenarından geze geze gidin.Yanınızda bir miktar nakit olsun,ucuz motellerde konaklayın.
    2 Kişi öyle bir yolculuk için az bana göre.En az 4 kişi olmanız daha iyi olacaktır.
    Çok su içmeniz gerekecek.Bol bol su alın yanınıza.(Sırta takılan su depoları var,dağcılar kullanır genelde)
    Giyeceğiniz T-Shirt beyaz olsun.(Hem Güneş ışığını az çeker,Hemde gece daha rahat fark edilirsiniz)

buyur arkadaşım bu konu sana yardımcı olur

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=73358
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

Bu mesaj silindi.
    kondisyonunuz yoksa sakın bu işe bulaşmayın.işkence olur.
  • Eskişehirden giden varsa bende katılabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre A.

Eskişehirden giden varsa bende katılabilirim
    pedli tayt kesinlikle giy
    hemen sprint yapma yavaş yavaş git
    mümkünse rampalarda yürü enerjin gitmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hærun

pedli tayt kesinlikle giy
    hemen sprint yapma yavaş yavaş git
    mümkünse rampalarda yürü enerjin gitmesin

Alıntıları Göster
    Bende gelmek istiyrem
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

Dostum arada düşününce aklıma gelen herşeyi toparlayıp güzel bir liste yapmışsın hepsini dikkate alıcaz.

BİZE KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR PM ATARLARSA YOLA ÇIKMA TARİHİMİZİ VS DAHA DETAYLI BİLGİLENDİREBİLİRİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

kondisyonunuz yoksa sakın bu işe bulaşmayın.işkence olur.

Spor salonuna gidiyorum. Kondisyon arttırıcı farklı bir program yapıcam bir süreliğine ondan sonra bu yolu gidebileceğime inanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cumhuriyet.

Akçaydan beni de alın

Ciddiysen neden olmasın
  • quote:

quote:

Akçaydan beni de alın

Ciddiysen neden olmasın

Alıntıları Göster
    bende akçayda oturuyorum :d

yol bisikletim var bu arada
  • quote:

quote:

Akçaydan beni de alın

Ciddiysen neden olmasın

Adam gibi bir bisikletim olsa çok isterdim gerçekten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

GPS tamam, fakat klasik haritanız olsun. Bisikletin gidonuna takılan harita okuyuculardan alın(attığım albümde fotoğrafı var). Her günün rotasını ayrı ayrı A4'lere basın. Eğim grafiği falan da olsun ki nerede, kaç km sonra yokuş var bilin. GPS'in ömrü 3-5 saat bisiklet üzerinde.
    Ucuz motel yerine doğrudan çadır tercih edin. Bisikletin doğasına aykırı para verip konaklamak.
    2 kişi tam da ideal sayı. 4 kişi demek, 2 kişiye göre 2 kat daha fazla sorun demek. Yolculukta kimisinin çok geride kalması demek. O nedenle 2 kişi iyidir. 2 kişinin çözemeyeceği sorun da yoktur.
    Su değil matara alın. Yol üzerinde çeşmelerden doldurun suyunuzu. Markete olabildiğince az para harcamaya çalışın.
    T-shirt değil bisiklet forması giyin kesinlikle.
    Uyarıcı ışık olsun fakat gece seyahat etmeyin. Türkiye için çok riskli. Gece yatın dinlenin. Arka arkaya 10-15 gün pedal çevireceksiniz muhtemelen. Geceleri iyi uyumanız lazım.
    Ağrı kesici ve ek olarak gerekli ilk yardım ekipmanlarınınz kesinlikle olsun.
    İsviçre çakısı ve şarap açacağı alın. Tirbuşon kesin olsun, ara ara şarap güzel olur yatmadan önce. Size tavsiyem, güzel bir kamp alanı bulduğunuz zaman bir günü orada geçirin. Hem dinlenin, hem tatil yapın deniz güneş, hem de kamp ortamını görün.
    Biber gazı gerekli
    Haklısın. Fakat buna ek olarak, sorun çıkmasa bile bisikletin her parçası ile ilgili bilgi edinin. Evde oturun zincir değiştirin, lastik yamayın, fren teli vs. değiştirmeyi öğrenin. Sonra yolda deneme yanılma ile olmaz o iş.
    Yemek olarak genelde konserve tercih edin. Köylerden bulabileceğiniz oldukça fazla gıda var, o nedenle gereksizleri evden taşımayın. Akşamları protein, sabahları karbonhidrat ağırlıklı beslenin. (yani yumurtayı akşam, makarnayı sabah yapın). Ton balığı taşımak oldukça iyi oluyor. Köyden taze ekmek bulabiliyorsunuz, yeşillik vs. de aynı şekilde. Akşamları iyi gidiyor.
    Kamp malzemeleri alın, ocak tencere vs. Ateş yakmakla uğraşılmaz her gece, kamp ocağı gerekli.

Ve son-en önemli tavsiye. Uzun yola çıkmadan önce evden 100km uzak bir yere gidip 2-3 gün kamp yapın bisikletlerle. Nelerin lazım olacağını, nelerin fazla olduğunu görürsünüz.
    Kesinlike "bu da lazım olur, bunu da alayım" şeklinde heybe hazırlamayın, yolda aklınıza gelir sonra bu yazdıklarım.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150269255998772.339189.770838771&type=3

Bu da tur anlatımlarımdan birisi, fikir edinirsiniz.

edit: ekleme
    Günlük mesafeleri olabildiğince kısa tutun. Kamp alanına çok yorgun gelirseniz eğer, ne yemek yapacak gücünüz olur ne çadır kuracak. Ertesi gün de ağrılarınız olur.

ekleme 2;
    O bisiklet tur için hiç uygun değil. Kadrosunu sabit bir MTB kadrosu ile değiştirmen gerek en azından.
    Lastik olarak da 2 tane dişsiz lastik aldığında, eksiğin kalmaz bagaj, heybe vs. dışında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real RocknRolla -- 13 Haziran 2012; 14:48:30 >
  • quote:

quote:

quote:

Akçaydan beni de alın

Ciddiysen neden olmasın

Adam gibi bir bisikletim olsa çok isterdim gerçekten...

Alıntıları Göster
    O bisikletle yapamazsın pes edersin söyleyeyim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.