Şimdi Ara

Civciv nerden alabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42
Cevap
1
Favori
41.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz garip gelebilir ama civciv nerden alabilirim arkadaşlar? petshopta falan bulunur mu?

• Pazarlarda da satıyorlar..
    Petshopdanda alabilirsin. Sana tavsiyem biraz büyümüş civciv al.Küçükler hemen ölüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Pazarlarda da satıyorlar..
    Petshopdanda alabilirsin. Sana tavsiyem biraz büyümüş civciv al.Küçükler hemen ölüyor
    Bazıları çok tipsiz oluyor. ♥
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Pazarlarda da satıyorlar..
    Civcivler en fazla 2 hafta dayanıyor maalesef. Nereden bulabileceğin hakkında bir fikrim yok ama sevilebilecek bir hayvan beslemeni öneririm, civciv elden kaçıyor pek elde tutamazsın. Tavşan ya da hamsteral tüylü küçük birşey istiyorsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagmur adam

Civcivler en fazla 2 hafta dayanıyor maalesef. Nereden bulabileceğin hakkında bir fikrim yok ama sevilebilecek bir hayvan beslemeni öneririm, civciv elden kaçıyor pek elde tutamazsın. Tavşan ya da hamsteral tüylü küçük birşey istiyorsan.

Alıntıları Göster
    Tavsiyelerinizi dinleyeceğim de biraz büyümüş derken 2-3 haftalık gibi mi yoksa bir ölçütü var mıdır? bir de tek yaşamaz demişler, 1 3 5 7 tane falan, illa 2 4 6 tane mi alacağım ne alaka?

• Honda civic sandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker

Sürekli eline alıp mıncırırsan civcivi dayanmaz tabii. Küçük almassan piliç olana kadar besledikten sonra kesip yersin. Ama sürü halinde alman lazım ki uyurken birbirine sarılsınlar Ve de bence alma, pisliği çok olur ev kümese döner, bi de kutuya koyarsan sürekli atlamaya çalışıp seni deli ederler, aralarında bir büyük olan varsa diğerlerini rahatsız ederler vs. iyi hatırlıyorum bi tanesi yüzünden kutuyu klasörle ikiye ayırmıştık. bi tanesi karanlık köşede düşünüyor diğer 10 civciv gece lambasının yanına dizilmiş yatıyor, klasörle ayırırken birtanesinin kafasına çarptırmışım yaralanmış hayvan en sonunda hepsini birine vermiştik pisliklerinden bıkınca.

Sana önerim amacın ne bilmiyorum ama boşver.

• quote:

Orijinalden alıntı: ten_don

Honda civic sandım

Uyku vakti
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

quote:

Sürekli eline alıp mıncırırsan civcivi dayanmaz tabii. Küçük almassan piliç olana kadar besledikten sonra kesip yersin. Ama sürü halinde alman lazım ki uyurken birbirine sarılsınlar Ve de bence alma, pisliği çok olur ev kümese döner, bi de kutuya koyarsan sürekli atlamaya çalışıp seni deli ederler, aralarında bir büyük olan varsa diğerlerini rahatsız ederler vs. iyi hatırlıyorum bi tanesi yüzünden kutuyu klasörle ikiye ayırmıştık. bi tanesi karanlık köşede düşünüyor diğer 10 civciv gece lambasının yanına dizilmiş yatıyor, klasörle ayırırken birtanesinin kafasına çarptırmışım yaralanmış hayvan en sonunda hepsini birine vermiştik pisliklerinden bıkınca.

Piliç olması ne kadar sürer? bir de gece öterler mi alışkanlıkları nelerdir ne yapar bu hayvanlar, gece neden ışık yakıyoruz ki

• quote:

Orijinalden alıntı: LauterLust

quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

quote:

Piliç olması ne kadar sürer? bir de gece öterler mi alışkanlıkları nelerdir ne yapar bu hayvanlar, gece neden ışık yakıyoruz ki

gece neden gece lambası kullandığımızı hatırlamıyorum çünkü besleyeli 8 yıl oldu. gece ötmezler çünkü üzerine örtü örtersin ve sarı bir yumak halini alıp uyurlar. piliç olması ne kadar sürer bilmiyorum ama bahçeli evin yoksa piliç olana kadar bıkar verirsin herhalde, veya ölürler. ne yaptıklarına gelince, kendi halinde öterler veya kutudan çıkmaya çalışırlar ne yapmalarını bekliyordun ki bir de benim cevaplarım çok sağlıklı değil çünkü hatırlamıyorum o kadar sene öncesini ama sen neden istiyorsun ki civciv beslemek?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake LaMotta

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    gittiğim arkadaşın evinde vardı, evi bok götürüyodu onlarda nasıl öldürsek diye plan yapıyolardı boşver alma bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pirtav

gittiğim arkadaşın evinde vardı, evi bok götürüyodu onlarda nasıl öldürsek diye plan yapıyolardı boşver alma bence

Alıntıları Göster
    Eminönünden çiçek pazarı mı hayvan pazarımı ne orada var

Ama bende aldım 3gün yaşatabildim.Sonra ölünce üzüldüm garip oldum

Gece ışık yakılmasının sebebi.Hassas hayvanlar gece soğunda üşüyebiliyorlar.Bir ampulün ısısı onlara fazlasıyla yetiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzard Days -- 19 Mayıs 2011; 10:52:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

Eminönünden çiçek pazarı mı hayvan pazarımı ne orada var

Ama bende aldım 3gün yaşatabildim.Sonra ölünce üzüldüm garip oldum

Gece ışık yakılmasının sebebi.Hassas hayvanlar gece soğunda üşüyebiliyorlar.Bir ampulün ısısı onlara fazlasıyla yetiyor

Alıntıları Göster
    eminönüde her türlü hayvan bulabilirsin

• Napican civcivi git hamster falan al cok heves ettiysen.Onu da alma bence pislik yapio hepsi ugrasmaya degmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Raist]

Napican civcivi git hamster falan al cok heves ettiysen.Onu da alma bence pislik yapio hepsi ugrasmaya degmez
    Bende 15 tane var bahçede besliyorum
  • Bugüne kadar beslediklerimin hepsini horoz/tavuk yaptım.
    Küçükken sadece üşüyünce öterler. Öyle bir durumki, hepte üşürler.d

çözümü yuvalarına cam kavanoz içinde sıcak su koymaktır. Hepsi gider ve sabaha kadar sesleri çıkmaz. Merak etmeyin kavonaza yapışıp ölmezler.
    Biraz büyüdüklerinde yemlerini günde 3 ögün şeklinde siz vermeye başlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Bu mesaj silindi.
    Bi masa lambası alın ona 100w'lık ampül takın hayvanların kaldığı kutunun üstünden sarkıtın ısınma sorunu çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Mithat

Bi masa lambası alın ona 100w'lık ampül takın hayvanların kaldığı kutunun üstünden sarkıtın ısınma sorunu çözülür.

Alıntıları Göster
    Ankara'da Tarım ve Köyişleri'nde veriyorlardı İstanbul da var mı öyle bir yer şube falan gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

Ankara'da Tarım ve Köyişleri'nde veriyorlardı İstanbul da var mı öyle bir yer şube falan gibi?

Alıntıları Göster
    Ben pazardan almıştım Çok iyi bakmıştım hiçbiri ölmedi büyüyünce bakamadım.Bizde bahçesi olan komşuya verdik,verdikten 1 hafta sonra kesip yemişler

• quote:

Orijinalden alıntı: Cafraline

Ben pazardan almıştım Çok iyi bakmıştım hiçbiri ölmedi büyüyünce bakamadım.Bizde bahçesi olan komşuya verdik,verdikten 1 hafta sonra kesip yemişler

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-kumes-hayvanlari-tavuk-satilik-habes-41235501/detay

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.