Şimdi Ara

Ayni kedi elimi yine çizdi kuduz olurmuyum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bizim apartmanin kedisi bu kedi yaklasik 5 aydir bizim eve girer çikar gezer saklanir oyun oynar kapiyi acalim diye kapiya vurur.Yemeklerini biz veririz disardan yemek yemez ev kedisi gibi disari sadece tuvalet icin cikiyor.Diger kedilerle iletisimi yok o yuzden.
    Herneyse bu benim elimi daha önceden 2 kere çizdi çizik dediğim 2cm bile olmayan çizilme tirnak dokunmasi yani.
    Bugun ise kediye top verdim topa dokunurken yanlislikla elime dokundu ve tirnağiyla çizdi bu seferki 1cm bile olmayan uzaktan görulmeyen bir çizik.

Internetten okuduğum kadariyla kedi isirmasi ile olusan kuduz vakalari nadirmis ve Turkiyede kedi isiriğindan dahi kuduz olan yokmuş ve bu başima gelen kedi yaralaması 2cm olan çizikler sadece.Bursada yasiyorum sehirde kirsal bi alanda değilim.Herşeye rağmen insanin aklinda bir acaba geliyor gece 1de başima geldi olay daha önceki ciziklerde bölgeyi sabunla yikayip kolonya surmustum yine aynisini yaptim.

Sizce yarin sağlik ocağina gidip doktordan fikir almalimiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 22 Şubat 2015; 3:58:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soruna cevap: Evet doktora git.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölebilirsin bile

• Aynısı bizim mahalledeki Kadri Abi'ye de olmuştu, apartmana helva dağıtırken asansörde kalmıştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lümpen

Ölebilirsin bile

Beyefendi lütfen atmayınız bir şey olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanımadığın kediyi eve alma. Piresi olir tüyü alerji vs yapar. Kedinin aşıları yaptır sonra istediğin gibi oynarsın. Çok kedi baktım o çizikler ne ki. Elinin üstü yara bere olacak ileride. Ama reflekslerin gelişir oyna kedilerle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Tanımadığın kediyi eve alma. Piresi olir tüyü alerji vs yapar. Kedinin aşıları yaptır sonra istediğin gibi oynarsın. Çok kedi baktım o çizikler ne ki. Elinin üstü yara bere olacak ileride. Ama reflekslerin gelişir oyna kedilerle.

Kediyi taniyoruz dediğim gibi 5aydir disari sadece wc icin cikiyor.Apartmanda yatiyor yemeği biz veriyoruz v.b

• gold5555 G kullanıcısına yanıt
    Tanımak nasıl olur biliyor musun. Aşısı tam mı, sevdiği mama hangisi, miyavladığında ne ister. Hamile kediyle 4 hafta aynı odada kaldım. Doğum sonrasıa dahil. Geceleri benim saçıma kafama dokunur uyandırır sokak kapısını açtırır tuvaletini yapar tekrar yavrularının yanına gelirdi. Kedilerinde mizacı vs vardır. Sen dostu yok sanıyorsun eve bi dişiyle gelirse bizimki gibi görürüm o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Tanımak nasıl olur biliyor musun. Aşısı tam mı, sevdiği mama hangisi, miyavladığında ne ister. Hamile kediyle 4 hafta aynı odada kaldım. Doğum sonrasıa dahil. Geceleri benim saçıma kafama dokunur uyandırır sokak kapısını açtırır tuvaletini yapar tekrar yavrularının yanına gelirdi. Kedilerinde mizacı vs vardır. Sen dostu yok sanıyorsun eve bi dişiyle gelirse bizimki gibi görürüm o zaman.

Aşısı yok sence gitmelimiyim kuduz aşisi olmaya.Bu arada Kedi zaten dişi :D

• gold5555 G kullanıcısına yanıt
    Kuduz kediyi 5 yaşındaki çocukta tanır bir şey olmaz sana fakat aşılarını yaptır kedinin.

• Kanama oldumu sen onu söyle, kana bulaşması lazım..
  • Bademli olsun.

• Sağlığın şakası olmaz bence bir doktora görün geciktirmeden. Bana da oyle tirmalama vakasi olmustu gidip aşı yaptırmıştim. Geçmiş olsun simdiden, inşallah ciddi bir şey çıkmaz.

• Tabiki de kuduz riski var bence riski göze almayın ve gidip aşı vurunun.
  • bişe olmaz dostum korkma kolonya sürmüşsün iyi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.