Şimdi Ara

aynı anda Hem oyun, hem broadcast hem de hd video oynatacak sistem lazım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, e8400 işlemci p5q pro ve hd6870 ve 4gb rami olan sistemle mutlu mesut ve yüksek ayarlarda oyun oynayabiliyorken bir süredir başladığım broadcast ile sistemimin yetmediği gerçeği ile karşılaştım. Sistemin yetmediği kısım ise oyunu oynarken broadcast'e başladığımda işlemci %100'e çıkıyor. Bir de bir yayınladığım yayını chrome ile izlemeye kalkınca sistem bir anlamda işkence çekmeye başlıyor. Yaklaşık bir aydır 2-3 kere sipariş yapmama rağmen son anda caydım. Dh forumu ve video incelemelerini okudukça da siparişlerim değişiyor ya da iptal oluyor. En sonunda sizden de bir görüş alıyım istedim. 1920x1200 çözünürlükte ve yüksek ayarlarda oyun oynarken 1920x1200 çözünürlükte bu yayını internete göndermemi sağlayacak ve bu yayını da web sitesinden hd olarak bana izletebilecek bir sistem lazım. Tabi tüm bunları yapan bilgisayar o arada çökmemeli ya da takılıp donma gibi sorunlar yaşatmamalı. Bütçem kısıtlı olduğu için şu an sadece işlemci ve anakart ile ramleri değiştirebilirim. Ram olarak 2x4gb 1600mhz düşünüyorum. İşlemci ve anakart konusunda ise bu istediğim işleri overclokcsuz yapabilecek bir işlemci ve anakart lazım. Ayrıca işlemci fanı için para verecek durumda değilim. Bütçem ise ram,işlemci ve anakart için ortalama 700 maksimum ise 850 lira ki 850 liralık sistemi belki de alamayacağım ya da ileride finansal açıdan rahat olduğum anda alabileceğim. Özellikle bu işlerde bilgisayarını kullanıp sorun yaşamayan arkadaşların tavsiyelerini merak ediyorum. Yani tahmin ile bir sistem kurmak istemiyorum açıkcası. Tabi şu da var bu işlemleri yapacak bilgisayar için 850 değil 1850 lira da yetersiz diyecek olanların fikirlerini de duymak isterim. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Parçaları şu an kullandığım anakart ve işlemciyi söküp şu an kullandığım hd 6870 ile kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msicak -- 13 Eylül 2013; 22:37:41 >

• MSI 970a g46
    AMD Fx6300...
    2x4gb 1600mhz ram..

Vatan %25 indirimiyle iyi bir fiyata edinebilirsiniz. Yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 12 Eylül 2013; 20:10:45 >
  • msicak kullanıcısına yanıt
    Dostum başta sunu belirteyim sen o kadar uzun yazmışsınki yazılarını gören direk çıkıyor biraz ksıa ve öz yaz kardeşim dost tavsiyesi yoksa kimse bakmaz okurken gözlerim yorunldu :D
    sisteme gelirsek arkadaşında önerdigi gib en iyisi

MSI 970a g46
    AMD Fx6300...
    2x4gb 1600mhz ram ALINIR
  • bu işlemciyi kullanan biri forumlarda sadece oyun oynarken bile takılmalardan bahsetmiş. Siz yazdıklarımı gerçekten anladınız mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msicak -- 12 Eylül 2013; 21:38:52 >
    dostum sen bu işlemciyi kasacak oyun söyle ben sana bedava alayım tabiki daha iyi işlemcilerde var fakat bütçeni yükseltmen lazım mesela i5 4670k ve dediklerinizi çok iyi anladım dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karl_marx -- 12 Eylül 2013; 21:49:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ask_olcer

dostum sen bu işlemciyi kasacak oyun söyle ben sana bedava alayım tabiki daha iyi işlemcilerde var fakat bütçeni yükseltmen lazım mesela i5 4670k ve dediklerinizi çok iyi anladım dostum

+1
  • Forumda konuları okurken birisi kasıyor demiş. Linkini bulamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanmayı bilmediğinden kasıyor demiştir o her kimse
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

MSI 970a g46
    AMD Fx6300...
    2x4gb 1600mhz ram..

Vatan %25 indirimiyle iyi bir fiyata edinebilirsiniz. Yeterli olacaktır.

+1
  • 650 tutuyor sanirim onerilenler ayrica elindeki ram 4 gb 1333 mhz ddr3 ise yanina bir tane kardes al hi level hem kaliteli hem ciddi derecede ucuzlar 800 lira islemci ve anakarta kaliyor elindeki islemci ve anakarti da 130-150 arasi okuttun mu sana 930 kaliyor islemciyi intel i5 4xxx serisinden oc yapmayacagin icin k siz alabilirsin ve intel g 43 anakart 240-270 sana kaliyor yine 220 den ekran karti gitse 490 eder bu fiyata hd 7870XT vb ikinci elden alabilirsin ya da islemci anakart ekran kartini cikartip 1220 TL ile fx 6300 msi g46 8 gb ram ve bir sifir hd 7870XT alabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe kısıtlı ise Amd işlemcilerinden birini tercih etmeniz daha doğru olacaktır Kanımca. Zira İntel hem anakart hem işlemci tarafında pahalı olacaktır.
  • haklısınız da 6300'le ilgili oyunu oynatırken bile takılmalardan bahseden bir yazı okudum. Açıkcası deneyip tecrübesini paylaşan olmadan 6300'ün yeterli olacağı konusunda çok iyi niyetli değilim.
  • hi level ramler dandik ve yüksek voltajla çalıştıklarından bana göre tehlikeli ramlerdir. Mümkün olduğunda o tip ramlerden uzak durun.
  • Selam ,

Yorum yapan arkadaşlar sanırım yazdıklarını tam okumamış olmalı ki 6300 tarzı cpu önermişler .

Ayni anda oyun + encode + stream vs yapacaksan , kısıtlı limitini de göz önünde bulundurarak , 2. el bölümünden i7 2600k + anakart almanı tavsiye ederim .

aslında şunu önerecekim sana ama baktım satılmış .

http://forum.donanimhaber.com/m_80765741/f_//tm.htm#80765741

Arada bir 2. el bölümüne bakmanı tavsiye ederim .

Edit :

Tüm donanımından daha önemli olan upload hızın olacaktır . 720P için ortalama 3Mbit upload yeterken full HD için en az 5-6 Mbit upload hızın olması gerekir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 13 Eylül 2013; 16:15:35 >

• 3770k varken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: msicak

haklısınız da 6300'le ilgili oyunu oynatırken bile takılmalardan bahseden bir yazı okudum. Açıkcası deneyip tecrübesini paylaşan olmadan 6300'ün yeterli olacağı konusunda çok iyi niyetli değilim.

Hangi oyunu oynuyorsunuz ? Oyunlardaki yüksek ayarlarda işlemciden çok ekran kartı onemlidir... Leage of legends tarzı oyun oynayıp benzeri işlemleri x4 965 ile yapan arkadasım var hd7850 1gb ekran kartına sahip + ssd'Li. Ancak şikayeti yok.

Ek olarak: Bütçe dahilinde işlemciyi fx8320 alabilirsiniz. 2. el düşünürseniz iyi seçenekler var tabi ki i7 2600k gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 13 Eylül 2013; 17:13:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msicak

haklısınız da 6300'le ilgili oyunu oynatırken bile takılmalardan bahseden bir yazı okudum. Açıkcası deneyip tecrübesini paylaşan olmadan 6300'ün yeterli olacağı konusunda çok iyi niyetli değilim.

kullanıyorum kesinlikle öyle bir sorun yok amdler kasar ısınır vb tamamen şehir efsanesi 4. nesil inteller dandik macun yüzünden daha fazla ısınıyor şuan. 6300 şuan tüm oyunlara yeterli fhd için
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Selam ,

Yorum yapan arkadaşlar sanırım yazdıklarını tam okumamış olmalı ki 6300 tarzı cpu önermişler .

Ayni anda oyun + encode + stream vs yapacaksan , kısıtlı limitini de göz önünde bulundurarak , 2. el bölümünden i7 2600k + anakart almanı tavsiye ederim .

aslında şunu önerecekim sana ama baktım satılmış .

http://forum.donanimhaber.com/m_80765741/f_//tm.htm#80765741

Arada bir 2. el bölümüne bakmanı tavsiye ederim .

Edit :

Tüm donanımından daha önemli olan upload hızın olacaktır . 720P için ortalama 3Mbit upload yeterken full HD için en az 5-6 Mbit upload hızın olması gerekir .

Galiba neden bahsettiğimden anlayan bir tek siz olmuşsunuz. Arkadaşlar hepsini aynı anda yapacağımın farkına varamadıklar sanırım. Zaten şu andaki sistemim tüm oyunlarda yüksek ayarlarda yeterli. Sorun o anda full hd yayını işleyip bir de internete gönderip üstüne bu yayını bir de izlemek isteyince oluyor. Tabi tüm bu işlemler aynı anda olduğu gerçeği var. Teşekkürler fikir için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msicak -- 13 Eylül 2013; 22:31:57 >

• Size tavsiyem ikinci ele yönelmeniz. İkinci elden 1155 soket bir anakartin yanında xeon e1240 veya i7 2600 almanızı tavsiye ederim.

Ayrıca arkadasin dediği gibi upload hızınızın da yuksek olması gerekli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    fx 8350 öneririm 2. ele bulaşmadan işinizi görür
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.