DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Aynı anda 2 üniversite okunabilir mi? (İkisi de Lisans Bölümü-4 Yıllık)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
50
Cevap
2
Favori
89.769
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Aynı anda 2 üniversite okunabilir mi? (İkisi de Lisans Bölümü-4 Yıllık)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      23 Haziran 2009 23:44:05 Konu Sahibi
      Merhaba. Ben şu anda 4 yıllık bir örgün öğretim bölümünde okuyorum. 2. sınıfa geçtim. Aöf'ye yeni katılacak olan lisans bölümlerinden birini daha okumayı düşünüyorum. Böyle bir şansım var mı? Yani biri örgün diğeri açıköğretim olmak üzere 2 tane lisans bölüm okuma şansım var mı? Teşekkürler...

|
      |

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      23 Haziran 2009 23:58:54
      evet aynı bölüm olmamak kaydıyla var hatta sınavsız bile girebiliyorsun...
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      24 Haziran 2009 00:21:22 Konu Sahibi
      aöf ye yeni açılacak olan bölümlerden birini düşünüyorum :) sağolasın gollory.
      |
      |

• Yarbay
      2808 Mesaj
      24 Haziran 2009 00:30:40
      yok böyle birşey.4 yıllık bir lisans programında okurken başka bir yükseköğretim kurumunda okuyamazsınız.

eskiden bu açıköğretimle aynı anda 2 üni. okuma şansı vardı ama kalktı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      24 Haziran 2009 00:36:00
      kalkmadı arkadaşım hala devam ediyor yalnış bilgi veren sensin...

ikinci üniversite hakkı diye birşey var aynı anda iki örgünü sormuyor zaten biri örgün biri açıköğretim diyor ve böyle bir hakkı mevcut...

http://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/sinavsiz_ikinci_universite.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollory -- 24 Haziran 2009; 0:43:50 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      272 Mesaj
      24 Haziran 2009 01:22:26
      Tamamda insanın beyni şey olur yahu nasıl olacak o iş
      |
      |

• Yarbay
      3088 Mesaj
      24 Haziran 2009 01:31:00
      Benim kuzenim bilgisayar ve elektirik elektronik bölümünü aynı anda bitirdi.Yan dal uygulaması diye birşey var.
      |
      |

• Binbaşı
      1058 Mesaj

iOS Beta Tester
      24 Haziran 2009 11:04:41
      Aynı anda hem açık öğretim lisans bölümü hem de kendi kazandığın lisans bölümü okuyabiliyorsun..Kendi bölümünde okurken ÖSS ye girmeden direk başvurup açık öğretime başlayabiliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bbjk1985 -- 24 Haziran 2009; 11:05:18 >
      |
      |

24 Haziran 2009 22:36:39 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Bbjk1985

Aynı anda hem açık öğretim lisans bölümü hem de kendi kazandığın lisans bölümü okuyabiliyorsun..Kendi bölümünde okurken ÖSS ye girmeden direk başvurup açık öğretime başlayabiliyorsunuz

teşekkür ederim en güzel cevap bu diyebilirim. Yine de cevap veren herkese teşekkür ederim. Bazı arkadaşlar ikisi de örgün olmak üzere aynı anda 2 üniversiteyi sorduğumu zannetmiş ama öyle değildi sormak istediğim...
      |
      |

• Binbaşı
      1058 Mesaj

iOS Beta Tester
      25 Haziran 2009 00:36:06
      quote:

Orjinalden alıntı: ankarali89

Alıntıları Göster

teşekkür ederim en güzel cevap bu diyebilirim. Yine de cevap veren herkese teşekkür ederim. Bazı arkadaşlar ikisi de örgün olmak üzere aynı anda 2 üniversiteyi sorduğumu zannetmiş ama öyle değildi sormak istediğim...

Rica ederim
      |
      |

• Yarbay
      7703 Mesaj
      25 Haziran 2009 02:35:00
      Sadece iki bölüm değil üç bölüm okuyabiliyorsunuz.Nasıl mı ?

Dört yıllık örgün öğretimlerin birisinde okurken yan ana dal programına katılıyorsunuz.Bu size mezun olduğunuz da kendi dalınızdan ve yan ana daldan toplamda iki diploma sağlıyor bunların yanında bir de dört yıllık açıköğretim okuyabilirsiniz.Bununla beraber toplam da üç örgün öğretim diplomasını almanız demek.Şimdiden hayırlı olsun ancak saçlarınızın gençken ağarıp döküleceğini unutmayın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 25 Haziran 2009; 2:35:30 >
      |
      |

Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.
    • Emekli Yönetici
      1791 Mesaj
      25 Haziran 2009 02:40:19
      quote:

Orjinalden alıntı: Knisath

Dört yıllık örgün öğretimlerin birisinde okurken yan ana dal programına katılıyorsunuz.Bu size mezun olduğunuz da kendi dalınızdan ve yan ana daldan toplamda iki diploma sağlıyor bunların yanında bir de dört yıllık açıköğretim okuyabilirsiniz.Bununla beraber toplam da üç örgün öğretim diplomasını almanız demek.Şimdiden hayırlı olsun ancak saçlarınızın gençken ağarıp döküleceğini unutmayın lütfen

oha hatta ben çok bilgi istiyorum dersen

ilk 2 sene bir bölümde okuyup 2. sene yatay geçiiş yapabilirsin. 3. senede yandal bir eğitim alırsın. aynı zamanda açıköğretimede girersin. 3 diploma alırsın ayrıca 2 senede ilk yılki bölümünün derslerini görüp biliyor olursun
      |
      |

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.
    • Yüzbaşı
      252 Mesaj

iOS Beta Tester
      25 Haziran 2009 17:32:48
      okuyan tanıdığım var işletme-iktisat
      dersler yakın olduğundan rahat götürüyorum diyor
      |
      |

I got 99 problems but bitch ain't one
      25 Haziran 2009 17:58:45
      Bir saniye.. Mesela adam İTÜ İnşaat'ta .Aynı zamanda Yıldız Teknik EE müh.'e gidebilir mi ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      779 Mesaj
      25 Haziran 2009 18:03:15
      gidemez...

aynı bölüm olmamak kaydıyla biri örgün biri açıköğretime gidebilir...
      |
      |

• Binbaşı
      1485 Mesaj
      25 Haziran 2009 20:43:57
      Yan dal ve çift anadal olayı var araştır derim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      438 Mesaj
      25 Haziran 2009 20:53:00
      benim arkadaşım 2 yıllık elektrik teknikerliği okuyor aynı zamanda 4 yıllık aöf işletme
      |
      |
    • Binbaşı
      1049 Mesaj
      25 Haziran 2009 21:05:52
      quote:

Orjinalden alıntı: ankarali89

Alıntıları Göster

aynen bende bunu arıyodum teşekkürler
      |
      |

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      26 Haziran 2009 16:00:30
      quote:

Orjinalden alıntı: Knisath

Saçlarım dökülmedi, ama beyaz sayısında gözle görülür bir artış var. Hatta artıştan öte, beyazladım la ben!

Soruya gerekli cevaplar verilmiş, bende canlı deneğiyim. Ama baştan uyarayım, örgün öğretimin sınav tarihleriyle iç içe girebiliyor, örneğin vize/final haftası başladı, hafta sonu ders çalışma ve ya dinlenme aralığın gümleyebilir, çünkü 4 sene boyunca benim vize/finaller aynı haftaya denk geldi, kayışı koparttım. İki hafta, durmaksızın, sabah-akşam sınava girmek ne demek, çeken bilir!

Özetle o vize/final haftası şöyle başlıyor ve gelişiyor;

Aman ne olacak, kafam zehir gibi, motivasyon tam, manita kolumda, işler tıkırında, 3 bölüm mü koyacak... Nidalarıyla, ıslık eşliğinde okulun yolunu tutuyorsun.

İlk hafta cuma gününe gelindiğinde, aynen yukarıda ki gibi bildiğin küfürler yanında, yenilerini icat ederek kullanıyorsun. Zaten pestil olmuş bir bünyesin, üstüne hafta sonu açık öğretim sınavları var. Dinlenmeyi mi düşünmüştün? Babayı dinlenirsin!

Cumartesi ve pazar günleri "Ben bu sınav tarihlerini bu şekilde ayarlayanın ..." şeklinde başlayıp, sınav esnasında bile devam eden, hatta sen dursan bile beyninden vtr şeklinde geçen kelimeler öbeğini kullanıyorsun. Beyninde bin bir türlü öldürme sahnesi canlanıyor, bak bu testere fena olmazdı hani!

Açık öğretim sınavları da bitip, örgün öğretim sınavlarına devam ederken artık yukarıdaki hale geliyorsun. O dönem konuştuklarını kimse anlamayacaktır, sen bile... Kurduğun kelimeler şöyle olacak; Ebele hebele lüp lüb bllürrrrrr, bbrreeehhhh bru gru duru... :D

Ve sınavlar bitip, her şey sona erdiğinde şöyle olacaksın ----->

Bu şekilde 4 sene boyunca vize/final haftaları devam edecek, tam bünyeyi toparlamışken, her yeni sezonla dağılacaksın!

4 sene geçip gittikten ve sende bütün dersleri verdikten sonra alacağın şekil --------> Şekil bulamıyorum, bu şekle paha biçilemez!

Mezun olduğunda arkana dönüp bakacaksın ve şaşıracaksın. Çünkü o eziyet hiç bitmeyecekmiş gibi gelir. Ardından hüzünlenirsin, bir tuhaf olursun, vay be bitti dersin... O dört sene boyunca aynaya bakacaksın, ama görmeyeceksin kendini, her şey bittiğinde bir daha bakacaksın, bu sefer göreceksin o yılların sendeki izlerini...

Yorucuydu, ama güzeldi... Bu sene hepsi bitti, darısı diğer arkadaşların başına... 331'inci dönem askerinizde hazır! Dönem rakamım güzel oldu, başka bir şey olsa şaşardım zaten!
      |
      |

Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.
      26 Haziran 2009 22:43:26 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Au

Alıntıları Göster

Saçlarım dökülmedi, ama beyaz sayısında gözle görülür bir artış var. Hatta artıştan öte, beyazladım la ben!

Soruya gerekli cevaplar verilmiş, bende canlı deneğiyim. Ama baştan uyarayım, örgün öğretimin sınav tarihleriyle iç içe girebiliyor, örneğin vize/final haftası başladı, hafta sonu ders çalışma ve ya dinlenme aralığın gümleyebilir, çünkü 4 sene boyunca benim vize/finaller aynı haftaya denk geldi, kayışı koparttım. İki hafta, durmaksızın, sabah-akşam sınava girmek ne demek, çeken bilir!

Özetle o vize/final haftası şöyle başlıyor ve gelişiyor;

Aman ne olacak, kafam zehir gibi, motivasyon tam, manita kolumda, işler tıkırında, 3 bölüm mü koyacak... Nidalarıyla, ıslık eşliğinde okulun yolunu tutuyorsun.

İlk hafta cuma gününe gelindiğinde, aynen yukarıda ki gibi bildiğin küfürler yanında, yenilerini icat ederek kullanıyorsun. Zaten pestil olmuş bir bünyesin, üstüne hafta sonu açık öğretim sınavları var. Dinlenmeyi mi düşünmüştün? Babayı dinlenirsin!

Cumartesi ve pazar günleri "Ben bu sınav tarihlerini bu şekilde ayarlayanın ..." şeklinde başlayıp, sınav esnasında bile devam eden, hatta sen dursan bile beyninden vtr şeklinde geçen kelimeler öbeğini kullanıyorsun. Beyninde bin bir türlü öldürme sahnesi canlanıyor, bak bu testere fena olmazdı hani!

Açık öğretim sınavları da bitip, örgün öğretim sınavlarına devam ederken artık yukarıdaki hale geliyorsun. O dönem konuştuklarını kimse anlamayacaktır, sen bile... Kurduğun kelimeler şöyle olacak; Ebele hebele lüp lüb bllürrrrrr, bbrreeehhhh bru gru duru... :D

Ve sınavlar bitip, her şey sona erdiğinde şöyle olacaksın ----->

Bu şekilde 4 sene boyunca vize/final haftaları devam edecek, tam bünyeyi toparlamışken, her yeni sezonla dağılacaksın!

4 sene geçip gittikten ve sende bütün dersleri verdikten sonra alacağın şekil --------> Şekil bulamıyorum, bu şekle paha biçilemez!

Mezun olduğunda arkana dönüp bakacaksın ve şaşıracaksın. Çünkü o eziyet hiç bitmeyecekmiş gibi gelir. Ardından hüzünlenirsin, bir tuhaf olursun, vay be bitti dersin... O dört sene boyunca aynaya bakacaksın, ama görmeyeceksin kendini, her şey bittiğinde bir daha bakacaksın, bu sefer göreceksin o yılların sendeki izlerini...

Yorucuydu, ama güzeldi... Bu sene hepsi bitti, darısı diğer arkadaşların başına... 331'inci dönem askerinizde hazır! Dönem rakamım güzel oldu, başka bir şey olsa şaşardım zaten!

tebrik ederim dostum :D azimle şey yapan duvarı delermiş :D şaka bir yana istedikten sonra olmaz diye bir şey yok...
      |
      |

Reklamlar
modasor
SEO
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.163

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.