Yüzbaşı
13 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 83 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Piyasada bulunsa anında civic basıp geçeceğim fakat araç yok. Skoda ile görüştüm önümüzdeki hafta 265'e tam donanım kamiq geleceğini belirttiler. Şimdilik ona biraz yakınlaştım güzel araç fakat 265k b+ segmente verilir mi emin değilim. Araç içi kalite çoğu c segmentine taş çıkartır bu arada.
Kamiq dışında düşündüğüm alternatifler;

Civic
C3
2012 Q3
Scala
Arona
Leon

Öneriniz ne olur?
Arkadaşlar merhaba, sorum açık. Sizce bu tarz senetle vade farksız faizsiz dümdüz aracın fiyatını 48'e falan bölerek satan galericilerden araç alınır mı sizce? Çoğu mafya falan olduğu için tefeci gibi elini verip kolunu kaptırma durumu söz konusu olur mu acaba?

"Kardeş senin senetler kaybolmuş ödemeleri baştan alıcaz" falan kjdfhgljhhfd
Merhaba arkadaşlar,

Çok memnun olarak kullandığım ve aslında hiç satmak istemediğim bir Note 5'im var. Fakat benim için bazı hayati önem taşıyan noktalar yüzünden değiştirmek durumunda kalacağım.

1) Telefon ekranında bütün Amoled ekranlarda olduğu üzere uzun süreli kullanımdan kalan izler (burn-in) oluşmaya başladı. Üst bar izi falan var. Kullandıkça daha belirginleşecek bunlar ve gerçekten can sıkıcı. Telefonu ilerde elden çıkarmam çok zorlaşacak. Ekran iyice kötüleşmeden satmak istiyorum.

2) SD kart takılamıyor. Telefonum tamamen doldu ve yer açmam da mümkün değil. Kitlenmiş durumdayım bu açıdan.

Bu sebeplerden ötürü telefonu satıp başka bir cihaz almak istiyorum fakat note 5 dengi bir telefon yok halen sanırım piyasada. G5 baktım onda da ghsot screen problemi var. Sony'lerde durumlar nasıl tam bilmiyorum.

Ne dersiniz?
Merhabalar,

Forumda arama yaptım fakat kimse xe lite hakkında konuşmamış nerdeyse. Neden hiç konu yok? Yada XE ile XE Lite aynı şey mi?
Bütçem maksimum 1000tl fakat elimdeki galaxy ace'i 200-300 civarına satabilirsem 1200-1300tl civarına çıkarabilirim bütçemi.

Bu fiyat aralığında Sensation XE Lite haricinde önerebileceğiniz telefonlar önerebilir misiniz?
Yardımcı olacağınızı umuyorum.

Teşekkürler.
İTÜ Fizik Mühendisliği Kulübü olarak geçen sene çektiğimiz "Fizik Mühendisi nedir?" tanıtım filmi üzerine bir yenisini çektik. Bu sefer fizik mühendisliği bölümünden mezun kişiler ile konuşup, ne iş yaptıkları, iş arama sürecinin nasıl geçtiği gibi soruları yönelttik.

Video'da aranan cevaplar;

Sizce Fizik Mühendisi kimdir?
Neden İTÜ Fizik Mühendisliğini seçtiniz?
İş bulma süreciniz nasıl gelişti?
Kısaca işinizden bahseder misiniz?
Bulunduğu dalı neden seçtiniz?
Kariyeriniz süresinde, okulda aldığınız eğitimin size ne gibi faydaları oldu?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N3W-_9EDR_k

Geçen sene açmış olduğumuz Fizik Mühendisliği bölümü tanıtım filmi konusu:
http://resim.donanimhaber.com/m_50966907/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50966907

İyi seyirler,
Ozan Üst

İTÜ Fizik Mühendisliği Kulübü:
Bora Kukul (başkan)
Cihan Alak
Deniz Yalazkan
Ozan Üst
Elif Dicle Fırat
Cansu Dede
Can Akyürek
Umut Kamber
Esma Mine Türkyılmaz
Burak Ergüder

İTÜ FMK websitesi:
http://www.fmk.itu.edu.tr/
Herkese merhabalar,

Arkadaşlar, taşınabilir bir medya cihazı gerekli olmaya başladı artık okulum için. Fakat laptop taşımaktan çok fazla sıkıldım. Sırf ağırlığından ötürü nefret ettiğim bir laptopumu yeterki kurtulayım diye 150tl ye verdim geçen hafta. Bu yüzden hafif, küçük fakat ofis işlerimi görebilecek, ucndan film oynatabilen, internete girebilen bir cihaz arıyorum.

Tabletleri araştırdım bu konuda aslında oldukça yatkınlar bu konuya fakat, bir diğer yandan kuvvetli netbook'lar da dikkatimi çekiyor. Bütçem 1000-1500tl arası. Bir arkadaşım Mac Air'lerin 11inç olan ufak modellerinin 1500tl civarı olduğunu söyledi. Böyle bir şey var mı? Varsa nerede bu fiyata?

Teşekkürler, görüp pas geçmeyin lütfen herkesin fikrini bekliyorum. Gerçekten yardıma ihtiyacım var.
Arkadaşlar herkese merhaba.

Gördüğüm üzere toplumumuzda fizik mühendisliği bölümüne karşı oldukça büyük bir ön yargı var.
"Önyargıyı kırabilmek atomu parçalamaktan daha zordur" Albert Einstein.

Bu yüzden kimsenin fikrini değiştirmeye çalışmayacağım. Fakat fizik mühendislerinin ne oldukları ve ne yapabilecekleri, nerelerde çalışabilecekleri gibi soruların cevaplarını çoğunuz merak ediyorsunuz.

Ben İTÜ Fizik Mühendisliği'nde 2. sınıf öğrencisiyim. Okuldaki Fizik Mühendisliği Kulübünün yönetim kurulundayım. Kurulca toplanıp "tercih dönemindeki öğrenciler için ne yapabiliriz?" konusunu etraflıca tartıştık. Sonuç olarak bir video çekmek geldi aklımıza. İTÜ Fizik Mühendisliği bölümündeki hocalarımıza, yani hem okulumuzun hem de Türkiye'nin saygın fizikçileri arasında yer alan profesör ve doçentlerimize 5 adet soru yönelttik.

Bunlar;

1) Fizik Mühendisliği nedir?
2) Kimler Fizik Mühendisi olabilir ve Fizik Mühendisi ile Fizikçi arasındaki farklar nelerdir?
3) İTÜ'nün Fizik Mühendisliğindeki yeri nedir?
4) Fizik Mühendislerinin çalışma alanları nelerdir?
5) Fizik Mühendislerinin endüstri ve akademideki yeri nedir?

http://vimeo.com/26766756

Yıllar sonra gelen önemli edit: Arkadaşlar foruma pek girmiyorum artık, bana ulaşmak istediğiniz zaman lütfen buradan özel mesaj atmak yerine facebook'tan ulaşın.
Facebook hesabım:https://www.facebook.com/mrr.physics

İyi seyirler.
Ozan Üst
Arkadaşlar yakında telefon alacağım, sanalreyonumdan almayı düşünüyorum piyasanın 150tl aşağısında fiyatları var yaklaşık. Acaba garanti durumu nedir bu sitenin sattığı ürünlerde? Garantilik işim olduğunda nereye götürmem gerekecek telefonu?
Beni de uydurdunuz ya kendinize hadi hayırlısı
Bu da bizim evdeki dekorlardan biri. Çaktırmayın...

Herkese merhabalar.

Arkadaşlar bu aralar bir telefon alacğaım fakat seçim yapmakta oldukça zorlanıyorum. Aldığım telefona rahatça yeni uygulamalar yükleyebilmek istiyorum. Bu yüzden android kullanan telefonlar bana daha uygun gibi duruyor fakat daha iyi bilen birileri varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tarzı açısında Nokia E72 çok hoşuma gidiyor.
Android olduğu için HTC Hero veya HTC Wildfire veya HTC Legend fena değil gibi.
Öte yandan Blackberry 9300'leri araştırıyordum fakat BIS sistemini kullanabilmek için aylık fatura dışında 30tl daha ödemek gerekiyormuş bunu öğrenince vazgeçtim.

Tavisyelerinizi bekliyorum.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Otomobil
Kia
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS2
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.731
İkinci El Bölümü Mesajları: 37
Konularının görüntülenme sayısı: 82.058 (Bu ay: 98)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.