Şimdi Ara

Avrupa Ülkelerinde İşçi Alımı Var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
2.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilindiği üzere ülkemizde ucuz olan tek şey insan canı. En az 16-17 sene okuyorsun iş sahibi olmak için. Ama mezun olduktan sonra işsiz kalıp okuduğun senelerin heba olma ihtimali de az değil.

Asgari ücret çok az, alım gücü çok fazla, sıradan bir ailede sadece erkek adam çalışsa yetmiyor. Kadının da çalışması gerekiyor. Çocuk okutup, borçları varsa kadının çalışması bile yetmeyebiliyor.

Bu şartlar altında Türkiye'de çalışmak sadece günü kurtarır. Geleceğini sağlama alamıyorsun, sağlığın elden gidiyor o zamana kadar.

Bu yüzden Avrupa'ya göç edip çalışma isteğim var. Burda kötü bir işte asgari ücret alırsın ama yaşamak için yetmez. Orda aynı işi 2-3 kat fazla parasına yaparsın en azından yaptığın emeğe değer. Anavatanımızda yaşıyoruz ama köle muamelesi görüyoruz. Avrupa yine insana insan olduğu için değer verip, saygı gösteriyor.

Sizce Avrupa'da hala işçi alımı var mı? Varsa kriterler ve ücretler neler paylaşırsanız sevinirim. Benim gibi hayali olan gençler varsa ekleyebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hahahaha.

2500 euro maas aliyorum. Macbook pro, Iphone, Xbox one sahibiyim. Istedigim her seye ulasabiliyorum. Iyi markalardan giyiniyorum.

Haftada 1-2 kez lux restoranda ickili yemegimi yiyorum. Spora gidiyorum, saglikli besleniyorum.

Ozel disciye gidip dislerimi yaptiriyorum. Kira maasimiin 5 te biri. Muz tr den ucuz. Et tavuk bedava burda. Bir tek balik pahali.

Tatil icin ekstra para, yil basi icin ekstra para aliyorum. Senelik 40 gun iznim var.

Evet Avrupada her sey cok kotu. Gelmeyin buralara.

Not; Ha bi de 5. sinif insan muamelesi goruyormusum ben burda. Evet bu yazdiklarim 5. sinif insan muamelesiyse ben bu muameleden gayet memnunum.
  • vasıflıysan her yerde iş bulursun. üç günde değil beş günde bulursun. ama vasıfsızsan suriyeli, afgan falan varken neden seninle uğraşsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç kimse binmeyecegi esegin önüne yem atmaz.

Avrupada orada burada.vasifliysan her yerde iş bulursun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

vasıflıysan her yerde iş bulursun. üç günde değil beş günde bulursun. ama vasıfsızsan suriyeli, afgan falan varken neden seninle uğraşsın.

18 yaşındayım, pek bir vasfım yok şimdilik. Yabancı dil öğrenmeye çalışıyorum ingiliz dil ve edebiyatı okuyan kardeşim sayesinde.

Bundan 30-40 sene önce yurtdışına gidenler de vasıfsızdı ama şimdi hepsinin katları, arabaları var.

Onlar gibi sıfırdan başlamak istiyorum. Tabi işçiye ihtiyaçları var mı, kriterleri ne bilmediğim için şu anlık hayal.

• DeStorm kullanıcısına yanıt
    uluslararası geçerliliği olan bir iklimlendirme, diş teknisyenliği vs diploması alıyorsun. en kısa, garanti yolu bu. 30 40 sene öncenin şartlarıyla bugünün şartları bir değil. londrada nargile kafe işleten sudanlı dayı da ingilizce biliyor. olay dil bilmekle bitmiyor. her ülkenin şartları vs değişiyor bu meselahttps://www.border.gov.au/Trav/Work/Work/Skills-assessment-and-assessing-authorities/skilled-occupations-lists avustralya için. zaman ayırıp detaylıca araştırmanız lazım her ülke, her meslek için.

• Khiron K kullanıcısına yanıt
    Bakayım hocam sağol. Şu an için düşünmüyorum en az 4-5 sene daha var tabi. Genel prosedürleri öğreneyim şimdiden ne lazım diye. Ona göre kendime yol haritası çizeceğim.

• Avrupa'da her şey çok kötü insanlar sürünüyor çok yüksek eğitimi olmayanlar doktora gidersen bittin kiralar uçmuş meyva bulan yok Türkiye cennet

• 2. dunya savasi sonrasi avrupanin yeniden imari icin pekcok vasifsiz isci (ki bunu her defasinda yaziyorum, avrupanin Turklerden nefret etmesinin yegane sebebidir) alindi. Artik boyle bir durum yok. Fakat bilgi gocmeni ihtiyaci cok yuksek boyutta. Yani eger zekiysen ve universite okuyarak akabinde projelere dahil olarak (uluslararasi) pekala Avrupa'ya goc edebilirsin.

Insaat amelesi veya fabrika iscisi arayan ulke kalmadi ama. O sekilde gelmeyi dusunuyorsan yasal olarak mumkun degil.
  • üni okuyormuş ama iş bulamıyormuş. yurt dışında anca pizzacı yaparlar sizi
  • Oraya gidince emdiğin sütü burnundan getirecekler sana baktıklarında yüzünü ekşitecekler. 5. Sınıf insan muamelesi göreceksin. Sen burada suriyelilere nasıl bakıyorsan onlarda öyle bakacaklar. Bu dediğim özellikle batı avrupa için geçerli. Abd de öyle değil

• Son zamanlarda açılan,en mantıklı ve düzgün bir dille ifade edilmiş bir konu. Şimdi işi olanlar işleyişten memnun olabilir fakat yeni üniversite mezunu olan vb kişilerin iş bulması bir hayli zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

Avrupa'da her şey çok kötü insanlar sürünüyor çok yüksek eğitimi olmayanlar doktora gidersen bittin kiralar uçmuş meyva bulan yok Türkiye cennet

Hahahaha.

2500 euro maas aliyorum. Macbook pro, Iphone, Xbox one sahibiyim. Istedigim her seye ulasabiliyorum. Iyi markalardan giyiniyorum.

Haftada 1-2 kez lux restoranda ickili yemegimi yiyorum. Spora gidiyorum, saglikli besleniyorum.

Ozel disciye gidip dislerimi yaptiriyorum. Kira maasimiin 5 te biri. Muz tr den ucuz. Et tavuk bedava burda. Bir tek balik pahali.

Tatil icin ekstra para, yil basi icin ekstra para aliyorum. Senelik 40 gun iznim var.

Not; Ha bi de 5. sinif insan muamelesi goruyormusum ben burda. Evet bu yazdiklarim 5. sinif insan muamelesiyse ben bu muameleden gayet memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pyp -- 27 Temmuz 2017; 18:26:1 >

• yazanlara bakma hiç, bulamazsın. son zamanlardaki ve geçmişteki olaylar yüzünden eğitimin çok iyi olsa bile almıyorlar kolay kolay.
  • Avrupa bağrına basacaktır seni

• Ya kaçak gideceksin yada bir eş dost akraba varsa orda para yedirip evlenip gideceksin oturum alana kadar. Adamlar çok zeki olsan da istemezler. Anca çığır açacak bir icadın bir projen olacak üretken bir girişimci olacaksın belki öyle. Ama zaten en az senin zekiliğinde binlerce genç var orda.

• Türkiye de zengin olamayan iş bulamayan başka bir yerde hayatta zengin olamaz ülkem siyasetçilerin bile modu devletin malı deniz yemeyen keriz.
  • Fernando! kullanıcısına yanıt
    türkiye dışardan gelene cennet içerdeki için cehennem anca karnımız doyuyor bizde insanız 2 adım ileri hadi 2 adımı geçtim 1 adım ileri gidip bişeler yapalım diyoruz 1400-1500 TL asgari ile döngü devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyp

quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

Avrupa'da her şey çok kötü insanlar sürünüyor çok yüksek eğitimi olmayanlar doktora gidersen bittin kiralar uçmuş meyva bulan yok Türkiye cennet

Hahahaha.

Macbook pro ve iphone sahibi olmak bana göre utanılası birşey. O paraya galaxy s8 ve çok daha iyi bir pc alabilirdiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taklitçi karşıtı -- 27 Temmuz 2017; 20:04:56 >

• pyp P kullanıcısına yanıt
    O değilde 2500€ çok iyi bi para ve avrupada teknolojik aletleri daha ucuza alabiliyorsun. Yani maaşınız, bunları yapmak için yeterli. Ne iş yapıyorsun orada?

• Tek söyleyeceğim şey, dünya üzerinde cennet diye birşey yok. Kendi cennetini oluşturanlar var ama o zenginler çok az miktarda ve tabiki sadece kendileri o cennetleri kullanabiliyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.