Şimdi Ara

Avrupa'da veya Amerika'da Doğmadığım İçin Çok Üzgünüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
4.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oralarda insan olmanın bir değeri var bizim ülkemizde insan olmanın değeri bile yok.özgürlük yok saygı yok.insanların zihniyeti iyi değil.Sömürülen bir halk var çok büyük eşitsizlikler var adalet yok.kimsenin kimseye tahammülü kalmamış.üstüne üstlük son gelen göçlerle ülkenin demografik yapısı mahvolmuş.eğitim olsun sağlık olsun hiçbir sistem düzgün değil.her tarafta torpil var.üstüne bir de ekonomik kriz var ki bu durumumuzu çok daha kötü yapıyor.ekonominin kötü olması tüm olumsuz şeyleri arttırıyor.

Ben insan olduğumu hissetmek isterdim.bu çarpıklıktan karmaşadan çok bıktım artık.benim öyle ekonomi adına hayallerim falan yok sadece insan olduğumu hissetmek isterdim.çok mu şey istiyorum acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Afrika, bengladeş, mısır, ırak, hindistan, filistin v.s. gibi ülkelerde doğmadığınız içinde seviniyor olmanız gerekli.

Coğrafya, aile, engellilik durumu, hayatta karşınıza çıkan maddi şanslar insanın hayatında kaderdir, büyük orandada şanstır ve doğal olarak hayat adil filanda değildir. Elinde vakit/nakit imkanı olupta kendi gelişimi, mesleği, kariyeri ile ilgili yatırım yapmayan, özsermayesini arttırmayan yüzbinlerce genç var bu ülkede. İmkaanı olmayanları saymıyorum.

Üzülmek yerine elinizdeki imkanın en iyisini kullanmaya çalışın. Çünkü üzülmek hayatınızda hiçbirşeyi daha iyi hale getirmeyecek.
    ülke olarak gelişememizin en büyük sorunu bu mesaj gibi düşünenlerin olmasıdır. iyi güzel yazmışsın bizden kötü durumda olanlar varda, peki bizden iyi durumda olanları ne yapıcaz? neden daha iyi olmak için uğraşmak varken; bizden kötü durumda olanlarda var, yat - kalk haline şükret havasında takılıyoruz.
  • Biz çok memnunuz zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstersen gidersin olay sende bitiyor, ben istedim geldim Amerikada yaşıyorum, şu ülkede doğmuş olmak isterdim, eğer burada doğmuş olsaydım efsane bir gençlik yaşardım

• thermodynamics23 T kullanıcısına yanıt
    Gitmem çok zor sanırım amerikaya.avrupa daha olası benim için onun için de kendimi çok geliştirmem lazım.
    Ama çok şanssızız ya ortadoğuda yaşamak çok zor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3778EF5F2

Gitmem çok zor sanırım amerikaya.avrupa daha olası benim için onun için de kendimi çok geliştirmem lazım.
    İş sen de bitiyor bak kendin itiraf ettin işte gidemem diye hiç üzülme boşver

• quote:

Mesela ne için ?
  • thermodynamics23 T kullanıcısına yanıt
    Benim elimde olmayan şeyler var hocam.tıp okuyorum amerikada doktor olmakta çok zor bunu biliyorum.üniversite diplomamın bir çok yerde kabul edildiğini sanmıyorum.Başka bir kültürde doktor olmakta çok zor bir şey diye düşünüyorum.mühendislik okusaydım daha kolay olurdu o açıdan mühendisler benden daha avantajlı

• quote:

Orijinalden alıntı: thermodynamics23

İstersen gidersin olay sende bitiyor, ben istedim geldim Amerikada yaşıyorum, şu ülkede doğmuş olmak isterdim, eğer burada doğmuş olsaydım efsane bir gençlik yaşardım
    Neresi
  • Ne demek istediğinizi tam anlayamadım hocam

• quote:

Ne demek istediğinizi tam anlayamadım hocam
    ABD ve Avrupa neden üstün ?

Ekonomi,imkanlar olarak mı ?
  • Ekonomi olsun fırsatlar olsun neredeyse her açıdan bizden üstünler.

• Hocam benim de benzer -fakat bazı farklara da sahip- düşüncelerim var ve ben de tıp okuyorum. Tanışmak isterim seninle nerde okuyosun kaçıncı sınıfsın. (Ben daha acemiyim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Afrika, bengladeş, mısır, ırak, hindistan, filistin v.s. gibi ülkelerde doğmadığınız içinde seviniyor olmanız gerekli.

Coğrafya, aile, engellilik durumu, hayatta karşınıza çıkan maddi şanslar insanın hayatında kaderdir, büyük orandada şanstır ve doğal olarak hayat adil filanda değildir. Elinde vakit/nakit imkanı olupta kendi gelişimi, mesleği, kariyeri ile ilgili yatırım yapmayan, özsermayesini arttırmayan yüzbinlerce genç var bu ülkede. İmkaanı olmayanları saymıyorum.

Üzülmek yerine elinizdeki imkanın en iyisini kullanmaya çalışın. Çünkü üzülmek hayatınızda hiçbirşeyi daha iyi hale getirmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 12 Haziran 2019; 16:51:41 >
  • quote:

Ekonomi olsun fırsatlar olsun neredeyse her açıdan bizden üstünler.
    İnsanları öldürerek,sömürerek o derecelere geldiler bu düzen bitecek merak etmeyin .
  • Tm

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

ABD ve Avrupa neden üstün ?

Ekonomi,imkanlar olarak mı ?

Alıntıları Göster
    Aklına gelebilecek her şeyde üstün. Söyle bişey, yaz buraya. İşte onda daha üstün
  • amerika'da doğan bi homeless da olabilirdin. Önemli olan paranın olması, yoksa parasız adama heryer aynı.
  • Okul?

• haklısın kardeşim ben de bazen güne uyanmak dahi istemiyorum. bu ülkenin insanı tırt aynı bir meyve gibi doğal şartlarında yetişirse bakılırsa iyi ürün ortaya çıkıyor insan da bunun gibi. bu memlekette ürün kalitesi düşük insan kalitesi de düşük bilgisiz zeki değil demiyorum bak insani vasıfları düşük insanların çünkü doğal ihtiyaçlarını yeterli derecede karşılayıp kendilerini gerçekleştirecek benlik inşa edecek bir alanları yok vahşi bir kapitalizm ve gericilik hakim bulunduğumuz kültürün de elle tutulur yanı kalmadı. eski anadolu insanı o yok artık. dolayısıyla hiçbir cazip tarafı yok Türk insanının da hatta suriyelilere denk geldiğimde onlar bile daha mutevazi oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

İnsanları öldürerek,sömürerek o derecelere geldiler bu düzen bitecek merak etmeyin .

Alıntıları Göster
    Osmanli meditasyon yaparak geldi sanki zamanindaki gucune.

Ayrica nasil bitecegini dusunuyorsun?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.