Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Avrupa'da veya Amerika'da Doğmadığım İçin Çok Üzgünüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
89
Cevap
0
Favori
3.734
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Avrupa'da veya Amerika'da Doğmadığım İçin Çok Üzgünüm
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      8 Mesaj
      12 Haziran 2019 15:35:08 Konu Sahibi
      Oralarda insan olmanın bir değeri var bizim ülkemizde insan olmanın değeri bile yok.özgürlük yok saygı yok.insanların zihniyeti iyi değil.Sömürülen bir halk var çok büyük eşitsizlikler var adalet yok.kimsenin kimseye tahammülü kalmamış.üstüne üstlük son gelen göçlerle ülkenin demografik yapısı mahvolmuş.eğitim olsun sağlık olsun hiçbir sistem düzgün değil.her tarafta torpil var.üstüne bir de ekonomik kriz var ki bu durumumuzu çok daha kötü yapıyor.ekonominin kötü olması tüm olumsuz şeyleri arttırıyor.

Ben insan olduğumu hissetmek isterdim.bu çarpıklıktan karmaşadan çok bıktım artık.benim öyle ekonomi adına hayallerim falan yok sadece insan olduğumu hissetmek isterdim.çok mu şey istiyorum acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

KulağındanSümükAkanAdam

12 Haziran 2019 15:50:57
      Biz çok memnunuz zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • 12 Haziran 2019 15:57:52
      İstersen gidersin olay sende bitiyor, ben istedim geldim Amerikada yaşıyorum, şu ülkede doğmuş olmak isterdim, eğer burada doğmuş olsaydım efsane bir gençlik yaşardım

12 Haziran 2019 16:02:20 Konu Sahibi

Gitmem çok zor sanırım amerikaya.avrupa daha olası benim için onun için de kendimi çok geliştirmem lazım.

Ama çok şanssızız ya ortadoğuda yaşamak çok zor

|
      |
      thermodynamics23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • 12 Haziran 2019 16:05:58
      quote:

Orijinalden alıntı: SagaNoren Gitmem çok zor sanırım amerikaya.avrupa daha olası benim için onun için de kendimi çok geliştirmem lazım.

Ama çok şanssızız ya ortadoğuda yaşamak çok zor Alıntıları Göster
      İş sen de bitiyor bak kendin itiraf ettin işte gidemem diye hiç üzülme boşver

12 Haziran 2019 16:21:08
      quote:

Orijinalden alıntı: SagaNoren Gitmem çok zor sanırım amerikaya.avrupa daha olası benim için onun için de kendimi çok geliştirmem lazım.

Ama çok şanssızız ya ortadoğuda yaşamak çok zor Alıntıları Göster
      Mesela ne için ?
      12 Haziran 2019 16:22:42 Konu Sahibi

Benim elimde olmayan şeyler var hocam.tıp okuyorum amerikada doktor olmakta çok zor bunu biliyorum.üniversite diplomamın bir çok yerde kabul edildiğini sanmıyorum.Başka bir kültürde doktor olmakta çok zor bir şey diye düşünüyorum.mühendislik okusaydım daha kolay olurdu o açıdan mühendisler benden daha avantajlı

|
      |
      thermodynamics23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Haziran 2019 16:23:19
      quote:

Orijinalden alıntı: thermodynamics23 İstersen gidersin olay sende bitiyor, ben istedim geldim Amerikada yaşıyorum, şu ülkede doğmuş olmak isterdim, eğer burada doğmuş olsaydım efsane bir gençlik yaşardım
      Neresi
      |
      |
      12 Haziran 2019 16:23:20 Konu Sahibi

Ne demek istediğinizi tam anlayamadım hocam

|
      |
      JNG90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Haziran 2019 16:28:48
      quote:

Orijinalden alıntı: SagaNoren Ne demek istediğinizi tam anlayamadım hocam Alıntıları Göster
      ABD ve Avrupa neden üstün ?

Ekonomi,imkanlar olarak mı ?
      12 Haziran 2019 16:45:00 Konu Sahibi

Ekonomi olsun fırsatlar olsun neredeyse her açıdan bizden üstünler.

|
      |
      12 Haziran 2019 16:46:11
      Hocam benim de benzer -fakat bazı farklara da sahip- düşüncelerim var ve ben de tıp okuyorum. Tanışmak isterim seninle nerde okuyosun kaçıncı sınıfsın. (Ben daha acemiyim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yüzbaşı
      940 Mesaj
      12 Haziran 2019 16:48:27
      Afrika, bengladeş, mısır, ırak, hindistan, filistin v.s. gibi ülkelerde doğmadığınız içinde seviniyor olmanız gerekli.

Coğrafya, aile, engellilik durumu, hayatta karşınıza çıkan maddi şanslar insanın hayatında kaderdir, büyük orandada şanstır ve doğal olarak hayat adil filanda değildir. Elinde vakit/nakit imkanı olupta kendi gelişimi, mesleği, kariyeri ile ilgili yatırım yapmayan, özsermayesini arttırmayan yüzbinlerce genç var bu ülkede. İmkaanı olmayanları saymıyorum.

Üzülmek yerine elinizdeki imkanın en iyisini kullanmaya çalışın. Çünkü üzülmek hayatınızda hiçbirşeyi daha iyi hale getirmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 12 Haziran 2019; 16:51:41 >
      12 Haziran 2019 16:50:34
      quote:

Orijinalden alıntı: SagaNoren Ekonomi olsun fırsatlar olsun neredeyse her açıdan bizden üstünler. Alıntıları Göster
      İnsanları öldürerek,sömürerek o derecelere geldiler bu düzen bitecek merak etmeyin .
      12 Haziran 2019 17:04:44

Tm

|
      |
    • Binbaşı
      1785 Mesaj
      12 Haziran 2019 17:17:04
      quote:

Orijinalden alıntı: JNG90 ABD ve Avrupa neden üstün ?

Ekonomi,imkanlar olarak mı ? Alıntıları Göster
      Aklına gelebilecek her şeyde üstün. Söyle bişey, yaz buraya. İşte onda daha üstün
      |
      |
      12 Haziran 2019 17:29:55
      amerika'da doğan bi homeless da olabilirdin. Önemli olan paranın olması, yoksa parasız adama heryer aynı.
      6Heimer6DONGER6

12 Haziran 2019 17:41:30

Okul?

|
      |
      SagaNoren kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      166 Mesaj
      12 Haziran 2019 18:20:08
      haklısın kardeşim ben de bazen güne uyanmak dahi istemiyorum. bu ülkenin insanı tırt aynı bir meyve gibi doğal şartlarında yetişirse bakılırsa iyi ürün ortaya çıkıyor insan da bunun gibi. bu memlekette ürün kalitesi düşük insan kalitesi de düşük bilgisiz zeki değil demiyorum bak insani vasıfları düşük insanların çünkü doğal ihtiyaçlarını yeterli derecede karşılayıp kendilerini gerçekleştirecek benlik inşa edecek bir alanları yok vahşi bir kapitalizm ve gericilik hakim bulunduğumuz kültürün de elle tutulur yanı kalmadı. eski anadolu insanı o yok artık. dolayısıyla hiçbir cazip tarafı yok Türk insanının da hatta suriyelilere denk geldiğimde onlar bile daha mutevazi oluyor
      |
      |
      Corsair 400R -- AMD FX 8320 4.5 ghz 1.55v Sunbeam CCF -|- ASUS M5A97 2.0 -|- NVIDIA ZOTAC GTX 660 TI O.C Boost -|- 2x2x2x2 8gb Kingston 1600mhz CL 9-9-9-24 1T 1.60v -|- -|- Samsung 1 TB 7200rpm + 250 gb WD + 1tb + 500 gb WB portable drive -|- CORSAIR VS650 -|- -|- Microlab M-820 2+1 -|- Logitech Wireless Gamepad F710 -|-A4tech gaming mouse XL-747H- Logitech K520 Wireless Keyboard -|-Samsung P-2250 21.5" -|- - Windows 8.1 Pro x64
    • Yarbay
      6627 Mesaj
      12 Haziran 2019 18:26:41
      quote:

Orijinalden alıntı: JNG90 İnsanları öldürerek,sömürerek o derecelere geldiler bu düzen bitecek merak etmeyin . Alıntıları Göster
      Osmanli meditasyon yaparak geldi sanki zamanindaki gucune.

Ayrica nasil bitecegini dusunuyorsun?

-Robert M. Pirsig
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.