Şimdi Ara

palio alıcam hangi modelleri önerirsiniz...(yardımlarınızı bekliyorum)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
39.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 10,000tl civarı araba arıyorum ve paliolar hoşuma gidiyor acaba tavsiyeleriniz varmı, araba şehir içinde kullanılacak genellikle hız aramıyoruz en fazla yapacağımız 100-120 uzun yolda anca sende 1-2 kere olur diğer zamnlar şehir içinde kullanılacak arac izmirde kullanlacak ama şu anda yozgattayım ve çevre illerdende aracı alıp götürebilirim istanbulda dahil bu illere ama tabiki mantıklı olursa size göre.
    benim baktığım ve ikitane bulduğum palio var bunlardanda bana önerebileceğiniz hangisi olur
    2001 palio

2003 palio

• 10.000 tl ye genellıkle mk1 dedıgmız ılk cıkan kasaları alabılırsın baktıgın 1.4 el denen modeller tek nokta ınjeksıyonludur 1.2 we 1.6 lar full ınjeksıyonludur bnmde kullandıgım 1.4 el model benzını ıcer haberın olsun sehırıcı kullanımda 10lt benzının altına dusuremezsın eskı tıp motor wardır mk1 kasalarda (99-02) lpg taktırsanda gene fazla yakıo suan benzınde kılometrede 37 kurus yakar bulabılırsen mk2 dedıgımız 2.nesıl palıolara bak daha gelısmıs fıre motor wardır 1.2 16v el cok daha ataktır motoru 1.4 oldugna bakma mk1 kasanın cok daha serı we yenı bır motor
  • Merhaba Fırat kardeşim weber'e kesinlikle tercihlendirme konusunda katılıyorum.MK1 kasa istiyorsan asla 1.4 EL modellerine bakma neden abi dersen bende 2002 model Fiat Siena 14 EL klimalı benzinli modelinden mevcut motor iç aksam ve kaporta aksamının büyük bir çoğunluğunun ortak olduğu sadece sedan modeli Siena yakıt tüketimi açısından ekonomik olacağını düşünerek bende 1.4 modelini tercih etmiştim.Fakat şimdi açıkcası kazın ayağı göründüğü gibi değilmiş kardeşim yakıt sarfiyatları çok fazla çekiş sorunları var sonuçta tek nokta enjeksiyon sistemli 8valfe sahip 71 bg gücü olan araç ama alacaksan eğer MK1 kasaya kadar nakitim var diyorsan 1.2 16 valf veya 16.16 valf modellerine bak enazından 1.2. 75 bg yakıt tüketimi makul seviyelerde 1.6 modelleri 103 bg biraz daha performanslıdır.Yakıt tüketimleri şehiriçinde biraz yüksek olsada şehirdışı ortalamaya inmektedir.Kendini biraz daha fazla zorlayabilirsen MK2 kasaların 1.4 16valf veya 1.2 motorlu modellerine bak diyorum.
    Kazasız günlerle kullanmanı dilerim...

• Yardımlarınız için teşekkürler çok kararsız kalıyorum zaten hala ne düşüneceğpimi bilemiyorum ama bütçeyi birazdaha zorlamam imkansız gibi zaten bu bütçede krediyle oluşuyor ve daha fazlalaştırıp kredi faizlerini yükseltmet istemiyorum çok şeymi istiyorum bilmiyorum ama
    10,000tl ye abs hidrolik direksiyon hava yastığı gibi özellikleri olan herhangi bir araba arıyorum artık sahibindende bu özelliklerde ezmediğim girip çokmadığım ürün yok diyebilirim sanırım ama bulunduğum yer itibari ile oto pazarına gitme şansım olmadı. şu anda hala arayıştayım yani.
  • Fırat sahibinden fiyatlarına çok takılma bende Siena mı alırken sahibinden aracılığı ile bulup benim bulunduğum ile bağlı yakın bir yerden aracı almak kısmet olmuştu neyse bana aracı 750-800 tl aşağı yukarı bir fiyat kırdırma ile almak oldu sende baktığın 10,000 ile 11,500 civarlarına kadar fiyat aralığına bakabilirsin mesela iyi ve sıkı bir pazarlıkla temiz bir araç alabilirsin
  • doğru diyorsun teşekkürler aramalarımı birazdaha genişleteyim ozman..
  • ama yinede forumda veya çevreden duyarsanız haberleriniz bekliyorum...
  • arka silecek kırık 30 tl. gibi. havalandırma ( soğuk sıcak alma düğmesi arızalı ne kadar olduğunu bilmiyorum, birkaç yerde ezik ve çizik, muayenesi kasım 2009 da bitmiş... gibi arızaları olan
    2001 model 10000 tl ye 120000 de palio var acaba nekadar daha masrafım olur
  • 1.6 16 valf en doğru seçim olur
  • Tabii ki Palio Weekend tavsiye ediyorum !!!

Bende 2001 model Palio Weekend 1.2 EL modeli var. 2005 yılından beri kullanıyorum. Yaklaşık 90000 km yaptım. Bu güne kadar Triger takımı, lastikler, akü, buji ve yağ değişimi dışında hiçbir masrafı olmadı (Bunda tabii ki kullanıcı ve de bakımı çok önemli). Son derece sağlam bir araç. Mesala öntakımları inanılmaz dayanıklıdır. Tempralar, tipolar gibi kısa zamanda su koymazlar. Örneğin bir tamirciye sorun: "bunların amortisörleri nasıldır ?" deyin. Bir çoğunun cevabı bu amortisörleri patlatmak çok zor derler. Oldukça da atik bir araçtır. Silindir hacmine bakıp aldanmayın. 1243 cm lik silindir hacmiyle 75 hp güç üretiyor. Motoru avrupada mpi fire motor olarak biliniyor. 1.4 lerle 1.2 leri kıyaslamak çok saçmalık olur. 1.2 ler full enjeksiyon 1.4 ler ise tek noktadan enjeksiyonludur. 1.4 lerden çok daha atik ve de ekonomiktir. Yol tutuşuna harika diyemem ancak 130-140 km hızlarda hiçbir sorun yaşamazsınız. Fren mesafesi oldukça etkili, lastikleriniz bitmemiş ise kızaklama olayına rastlamanız çok nadirdir. ABS li modelleri ile ABS siz modelleri arasında sadece 4 metre durma mesafesi farkı var ki 5 yıllık kullanıcısıyım bastım mı duruyorsunuz. Kaportasına harika diyemem elbette, ancak yeni nesil araçlardaki gibi bu araçlarda da darbe emiş özelliği olduğundan biraz hassasmış gibi gözüküyor. Ne olursa olsun fiyatı da oldukça uygun bir araç ben şahsen 5 sene daha binerim.

Gelelim en önemli noktasına YAKIT: Benzinde ne kadar yakıyor bilmiyorum benzinde pek kullan(a)madım LPG üzerinden miktarları söyleyeceğim. Bu gün itibariyle yaptığım ölçümde şehir içinde 20 tl lik lpg ile tam 112 km yol katettim. Ankara'da lpg şu anda 1860 tl. Ortalama 11 lt gaz etmiş. Parasal olarak ise km de 0.178 kuruş yakmış. Uzun yolda ise 2 hafta önceki yolculuğumda 56 lt lpg ile 820 km(100 km sabit hızla) yol katettim. 56x1860=104.160 tl tutmuş. O da km de 0.127 kuruşa tekamül ediyor.

palio alıcam hangi modelleri önerirsiniz...(yardımlarınızı bekliyorum)

• 10bin liraya 1.4 el almanı tavisiye ederim çünkü halk arasında palionun tutulan modeli 1.4el dir 1.6 yada weekend alırsan satacağın vakit çok zorlanırsın ayrıca benzin tüketimi kullanıma bağlıdır aracı devirli kullanmazsan ve gerektiği zaman boşa alırsan çok az yakarak çok yol yaparsın inşallah yardımcı olmuşumdur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.