Şimdi Ara

Atrix ile Yapabilecekleriniz Sınırsız! Atrix'e Mouse, Klavye, FlashDisk Bağlamak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
8
Favori
19.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

25 günlük bekleyişim sonucunda Ebay'den sipariş ettiğim ürünlerim geldi (OTG kablosu ve AC güçlü USB çoklayıcı), sıcağı sıcağına bir teste giriştim hemen, sizler için de video ve fotoğraflar çektim.

Burada bulunan tüm fotoğraf ve videolar kendi çekimimdir, videoyu Atrix ile HD çektim, nasıl video çektiğini soranlara da bir örnek olsun;)

Öncelikle ürünleri tanıtayım, OTG kablosu Atrix'in micro usb çıkışına usb cihazlarınızı bağlayabilmenizi sağlayan bir ara kablo. Bu kablo sayesinde usb ile bağlanabilen tüm cihazlarınızı Atrix'inize de takıp kullanabiliyorsunuz.

ANCAK SADECE OTG KABLOSU HERHANGİ BİR USB CİHAZI BAĞLAMANIZA YETMEZ, arada 5V güçle çalışan, adaptörlü bir USB çoklayıcı kullanmanız gerekir, Atrix'in gücü tek başına USB cihazları çalıştırmaya yeter gelmeyecektir çünkü.

Türkiye fiyatları en ucuz 15 liradan başlıyor, ebay'den almak isteyenler bekleme süresini göze alıp benim de alış yaptığım satıcıdan 2 dolara alabilirler:

http://www.ebay.com/itm/330694824714?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Atrix ile Yapabilecekleriniz Sınırsız! Atrix'e Mouse, Klavye, FlashDisk Bağlamak!

Diğer ürün adaptörlü USB çoklayıcı, 7 adet USB cihazı aynı anda bağlyıp kullanabiliyorsunuz.

Yine türkiye fiyatlarından çok daha ucuza Ebay'den alabilirsiniz, kargo dahil 5 dolara geliyor. Benim alışveriş yaptığım satıcının linki:

http://www.ebay.com/itm/170634711438?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Şimdi gelelim parçaları bir araya getirip mobil bilgisayarımızı kurmaya:)

Kablolu klavyemi, kablosuz mouse'umu ve flash diskimi taktım, Atrix'in ekranında mouse imleci çıktı, hem dokunmatik hem de bu mouse kullanılabiliyor aynı anda, klavye ile malum mesaj yazmak, chat yapmak kolaylıkla mümkün, klavye kısayolları da işliyor, home'a basınca ana ekrana dönme, end ile ekranı kapatma gibi, gerçekten güzel oldu..

CM 7 custom rom kullanıyorum ben, rom ile gelen mirroring özelliği var, HDMI kablosu ile televizyonunuza bağladığınız an telefondaki görüntüyü aynen tv'ye aktarabiliyorsunuz. Yani küçücük atrixten bir masüstü bilgisayar yaratmak işte bu kadar kolay:)

Flash disk'i de çalıştırabildim, yalnız 500 gb'lık harici harddiskim çalışmadı, sanırım voltaj yeterli gelmedi.

Son olarak çektiğim videoyu sizlerle paylaşıyorum, Atrix'den başka elimde bir video kaydedici cihaz olmadığı için parçaları ve mirroring işlemini çektim, mouse imlecini de tv ekranında görebilirsiniz.

Bu küçük canavarı şimdi daha çok seveceksiniz bundan eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekiz -- 12 Nisan 2012; 18:04:46 >

• Tebrikler tesekkurler
  • Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık bir an önce bende bunların siparişini vereceğim. Umarım ürün aynı anda birden çok cihaz bağlandığında kafayı yemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık bir an önce bende bunların siparişini vereceğim. Umarım ürün aynı anda birden çok cihaz bağlandığında kafayı yemez.

hocam ben aynı anda klavye mouse ve flash bağladım, flash'ı takınca bir kere mouse gitti, takıp çıkarınca geri geldi, onun harici 3 de çalıştı, biraz da usb hub'ın verdiği güçle alakalı olsa gerek, yeterli voltaj olduğu sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum..
  • Bazı tipler millete hala Galaxy W ve Neo V önersin dursunlar...
  • güzel olmuş, ellerine sağlık
  • Tebrikler, güzel çalışma.
  • Fantastic!
    Yakında aynısını ben de yapacağım.
  • Birde nettop uygulamasıyla deneme şansın var mı?
    Nettop rootlu kullanıcılarda telefondaki webtop netbook programını etkinleştiren bir uygulama.
    http://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49361537

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catastrop -- 12 Nisan 2012; 22:27:53 >
  • Ebaydan beklemeyı goze almısken keske multımedıa dock alsaydın hocam , ınceleme ıcın ayrıca tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catastrop

Birde nettop uygulamasıyla deneme şansın var mı?
    Nettop rootlu kullanıcılarda telefondaki webtop netbook programını etkinleştiren bir uygulama.
    http://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49361537

hocam, kullandığım cm7 rom'da nebtop çalışmıyor o yüzden deneme imkanım şu anda yok, ama atrix'in kendi sisteminde çalıştıktan sonra nebtop'ta çalışmamasını gerektirecek bir durum olmasa gerek..

quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Ebaydan beklemeyı goze almısken keske multımedıa dock alsaydın hocam , ınceleme ıcın ayrıca tesekkurler.

hocam, 25-30 dolar (o fiyata da bulunursa) dock'a para vermektense 3-5 dolara kablolarla boğuşmayı yeğlerim;) hem böylesi daha eğlenceli oluyor, puzzle'ı birleştirmek gibi birşey:)

• merhaba
    atrix 2 için nebtop görüntüsü merak eden olursa fotoğrafını çekip paylaşabilirim.

bende atrix 2 için "Magic-Pro ProMini BT-Track Ball Bluetooth Palm Keyboard" aldım. ancak cihaz atrix 2 ile uyumsuz çalışmıyor. çalışsaydı kalvye mouse derdinden kurtulacaktım.

hdmi bağlantısı ile full hd film izlemekte herhangi bir sorun olmuyor. bsplayer kullanıyorum. ancak türkçe karakter problemi sorunum var. bununla ilgili tecrübesi olan varmı?

seyahatlerde yanınızda notebook taşımanıza gerek kalmıyor. yanınıza hdmi portlu pico bir projector alırsanız tam bir multimedia cihazınız olmuş olur.

micro hdmi kabloyu ebay üzerinden ucuza satın alabilirsiniz.

cihaza isterseniz ubunutu kurulabiliyor :)
    http://blog.laptopmag.com/ubuntu-with-android-demoed-on-motorola-atrix-2
    xda da anlatılmış. ancak işlemi bayağı uzun :)

şuan bunu yapabilen başka cihaz varmı araştırmadım. ancak gelecekte bilgisayar taşımımaza gerek kalmayabilir (yeni arm işlemcilerde virtualisation olacağından birden fazla işletim sistemi kullanılabilecek. android,windows 8 arm,linux işletim sistemlerini artık tek bir telefonda kullanabileceğiz :) )

• Tşkler Üstadım çok güzel bir paylaşım resmen beni Artix almaya Zorladınız

Hocam Birşey sorucam;
    Benim PC nin ekranında HDMI çıkışı yok bu cihazı nasıl bağlıyaibliriim
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicboyguccino

merhaba
    atrix 2 için nebtop görüntüsü merak eden olursa fotoğrafını çekip paylaşabilirim.

bende atrix 2 için "Magic-Pro ProMini BT-Track Ball Bluetooth Palm Keyboard" aldım. ancak cihaz atrix 2 ile uyumsuz çalışmıyor. çalışsaydı kalvye mouse derdinden kurtulacaktım.

hdmi bağlantısı ile full hd film izlemekte herhangi bir sorun olmuyor. bsplayer kullanıyorum. ancak türkçe karakter problemi sorunum var. bununla ilgili tecrübesi olan varmı?

seyahatlerde yanınızda notebook taşımanıza gerek kalmıyor. yanınıza hdmi portlu pico bir projector alırsanız tam bir multimedia cihazınız olmuş olur.

şuan bunu yapabilen başka cihaz varmı araştırmadım. ancak gelecekte bilgisayar taşımımaza gerek kalmayabilir (yeni arm işlemcilerde virtualisation olacağından birden fazla işletim sistemi kullanılabilecek. android,windows 8 arm,linux işletim sistemlerini artık tek bir telefonda kullanabileceğiz :) )

ayarlar text decoding e gelip windows 1245i secersen duzelecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Bazı tipler millete hala Galaxy W ve Neo V önersin dursunlar...

bunları neo_v de yapabiliyor atrixe özel değil genel olarak android in özelliği zaten

@ASiLKaN88

harici 500gb diski görmemesinin muhtemel nedeni kernelde ntfs desteği yoktur muhtemelen yoksa görür
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuKe_MaNia

quote:

bunları neo_v de yapabiliyor atrixe özel değil genel olarak android in özelliği zaten

@ASiLKaN88

harici 500gb diski görmemesinin muhtemel nedeni kernelde ntfs desteği yoktur muhtemelen yoksa görür

W'nin hem HDMI çıkışı yok, hemde USB OTG özelliği yok. Yani W'de yapamıyor.

Neo V'in iki özelliğide var fakat onunda donanımı yetmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 13 Nisan 2012; 17:26:55 >

• quote:

quote:

quote:

@ASiLKaN88

W'nin hem HDMI çıkışı yok, hemde USB OTG özelliği yok. Yani W'de yapamıyor.

Neo V'in iki özelliğide var fakat onunda donanımı yetmiyor.

neo_V nin donanımı yeterli olup olmaması göreceli render kasan adama yetmez tabi
    bana yetiyor o ayrı

W ya custom romla otg desteği var adamlar yapmış android in özü bu yoksa yapılır gider

• quote:

quote:

@ASiLKaN88

hocam usb hub'a bağladığımda hardiskimin ışıkları yanıp sönüyor, bu bazen laptoplarda da güç yetmediği zaman oluyor, sonuçta 2.5inch'lik gücünü usb'den alan cihaz, daha güçlü bir hub ile denemek lazım sanırım.. dosya sistemini tanımaması ile alakalı değil yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Orijinalden alıntı: magicboyguccino

merhaba

ayarlar text decoding e gelip windows 1245i secersen duzelecektir

bilgi için teşekkürler!

bendeki bsplayer 1.2.124 versiyonu imiş.

windows 1245 ayarlarda gözükmüyor.

iso-8859-9 seçinde düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ASiLKaN88

quote:

quote:

@ASiLKaN88

hocam usb hub'a bağladığımda hardiskimin ışıkları yanıp sönüyor, bu bazen laptoplarda da güç yetmediği zaman oluyor, sonuçta 2.5inch'lik gücünü usb'den alan cihaz, daha güçlü bir hub ile denemek lazım sanırım.. dosya sistemini tanımaması ile alakalı değil yani..

güç yetmeme olabilirde androidlerde genelde ntfs desteği olmaz görmez yani diski

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.