Şimdi Ara

Atrix ile Yapabilecekleriniz Sınırsız! Atrix'e Mouse, Klavye, FlashDisk Bağlamak! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
8
Favori
19.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ASiLKaN88

quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Orijinalden alıntı: psychô

Şimdi benim anlamadığım HDMI Mirroring (telefonu bilgisayara bağlayarak oyun oynamak, internette gezinmek veya telefonun ekranını olduğu gibi monitör yada televizyona aktarmak) için illaki custom rom mu kurmak gerekiyor? Yoksa sadece root olmak yeterli mi? Custom romlardan bulantı gelmeye başladı da artık.

bir satır yukarsını okumuyor musunuz?!

çok değil BİR SATIR

Hocam yanlışlık olmasın, şu ayrımı dikkatli yapalım lütfen, yukarıda da yazdım tekrar yazıyorum, nebtop ve mirroring farklı şeylerdir, yukarıda verdiğim videodaki olay mirroring'dir ve nebtop yükleyerek böyle bir özelliğe sahip olamazsınız..

Ancak bootloader kırılıp CWM yükledikten sonra ya custom rom yükleyerek ya da mirroring için hazırlanmış zip dosyalarını kurarak HDMI mirrorin yapmış olursunuz..

Arkadaşlara yanlış bilgi vermeyelim...

quote:

Şimdi benim anlamadığım HDMI Mirroring (telefonu bilgisayara bağlayarak oyun oynamak, internette gezinmek veya telefonun ekranını olduğu gibi monitör yada televizyona aktarmak) için illaki custom rom mu kurmak gerekiyor? Yoksa sadece root olmak yeterli mi? Custom romlardan bulantı gelmeye başladı da artık.

Hocam sizin sorunuzun cevabı da burada, ya custom rom yükleyeceksiniz ya da bahsettiğim gibi yine custom rom yükler gibi mirroring programlarını kuracaksınız cihazınıza, bu işlemler için root ve bootloader unlock gereklidir.

nebtopu kurduktan sonra hdmidan baglayip load dediginde WEBTOP calisir

bilgisayar masaustune benzer arabirim geldiginde alttaki simgelerden en soldakini secerseniz telefonun ekrani televizyonda gozukmeye baslar

tam ekran yaparak mirroring yapmis olursunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

bilgisayar masaustune benzer arabirim geldiginde alttaki simgelerden en soldakini secerseniz telefonun ekrani televizyonda gozukmeye baslar

hocam dediğinizi şimdi anladım, yalnız orada ekran çözünürlüğü, kalitesi çok düşük oluyor, bir video açıp izlemeyi deneyin, renkler bozuk, takıla takıla oynamaya başlayacaktır, webtob'a entegre edilmiş bir mirroring ama tam manasıyla değil ne yazık ki..
  • arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. arkadaşımızın anlattığı şekilde ya da başka yolla klavye ve fareyi atrix e tanıttığımız zaman, klavye ve fare ile oyun oynayabilir miyiz? mesela need for speed i yükledik. atrix ekranında klavye ile bu oyunu oynayabilir miyiz? denediniz mi hiç?
  • bazı oyunları evet, bazı oyunları hayır

biraz şans işi açıkçası
  • quote:

quote:

bir satır yukarsını okumuyor musunuz?!

çok değil BİR SATIR

Bir satır değil konuyu başından beri takip ediyorum. İki çeşit cevap olduğundan kesin olanı öğrenmek için sordum.

Caps kullanmana gerek yok, forumların nasıl kullanılacağını senden öğrenecek değilim! Konu sahibi sesini çıkarmazken, senin neden böyle sivrilmeye çalıştığını anlamış değilim.

• otg kablom ve usb hub um geldi fakat telefon değişimde :(

hocam usb hubu atrixe takınca şarj da oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bala5252

otg kablom ve usb hub um geldi fakat telefon değişimde :(

oluyor hocam, en güzel yanı da bu şarjın bitme derdi hiç yok
  • quote:

quote:

hocam dediğinizi şimdi anladım, yalnız orada ekran çözünürlüğü, kalitesi çok düşük oluyor, bir video açıp izlemeyi deneyin, renkler bozuk, takıla takıla oynamaya başlayacaktır, webtob'a entegre edilmiş bir mirroring ama tam manasıyla değil ne yazık ki..

merhaba
    atrix 2 de her 2 moddada herhangi bir takılma olmuyor.
    çalıştırmış olduğunuz uygulama hafıza kartından çalışıyorsa vede hafıza kartınızın hızı düşük ise böyle bir problem karşılaşırsınız diye düşünüyorum
    teşekkürler!

• quote:

quote:

Hocam otg kablom geldi ama elimde hub yok otg kablosu tek basina flas disk bile acmiyor benimki sizdede oyle mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. X

quote:

quote:

Hocam otg kablom geldi ama elimde hub yok otg kablosu tek basina flas disk bile acmiyor benimki sizdede oyle mi

evet hocam, sadece otg kablosu ile hiçbir cihaz çalıştırılamıyor, güç yetmiyor çünkü, araya adaptörlü bir usb hub bağlamak şart..

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Ya Ebay da lapdock var.

99 dolara falan. Top Rated Seller falan diyor.

Nedir bu. Doğru mu. Gece gece kafam pek iyi değil. Uykulu halde.

Güvenilir bir link bilen var ise. Almayı düşünüyorum. 100$ bu da 180TL falan yapar. 11,6" ekranlı alet için para değil gibime geliyor. Notebook gibi kullan iyi olur. Ekleme : Kargoyu unuttuk tabi. :D 250TL yapıyor.

Bu arada Webtop larda kablosuz kumanda da var sanırım. O da iyi bir şey olabilir. Ona da en uygun fiyatlısından bir link güzel olabilir.

Ve merak ettiğim diğer husus. OTG Kablosu custom rom ya da root olmadan çalışıyor mu? Gene HDMI ile ekrana görüntü vermek için root - custom rom ya da sadece android marketten indirilecek bir uygulama. Hangisi gerekiyor.

fiyat normal hocam, genelde lapdocklar ebay'de o civarda satılıyor, kargosu da uygun miktarlı birşey alınabilir, tabi gümrük sınırına dikkat etmek lazım, biraz yüksek fiyatlı çünkü.

OTG kablosu rootsuz ve herhangi bir custom rom olmadan da çalışır, bahsettiğiniz ekrana direk görüntüyü vermek (hdmi mirroring) içinse mecburen rootlamak ve custom rom yüklemek gerekiyor

Gümrük sınırı kaça indi.

Bir kaç defa düştü sınır. Başka yasaklar da geldi. Şimdiye Flash bellek parasına inmiştir herhalde.

peki OTG Kablosu root atmadan costom rom yüklemeden hangi işlevlerde kulana biliriz..veya sadece root atsak rom yüklemesek burda hangi özelliklerde kullana biliriz..

son bişe hocam bu işlevi data kablosu görmezmi OTG Kablosu almak şartmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetxy -- 3 Mayıs 2012; 16:14:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: servetxy

peki OTG Kablosu root atmadan costom rom yüklemeden hangi işlevlerde kulana biliriz..veya sadece root atsak rom yüklemesek burda hangi özelliklerde kullana biliriz..

son bişe hocam bu işlevi data kablosu görmezmi OTG Kablosu almak şartmıdır

diğer konuda cevapladım bunu hocam..

diğer sorunuz için, OTG kablosu olmadan iki ucu dişi bir usb ara kablo ile telefonun data kablousnu aynı işleve kavuşturmanın mümkün olduğunu okumuştum birkaç yerde, ama denemek gerek ne derece olumlu olur performans alınır mı tam bilmiyorum..
  • hocam cihazım geldi ve direk root ettim :)
    usb hub ve otg kablomu bağlayıp ilk önce flashdisk taktım fakat telefon dondu sonra başka flash denedim ondada dondu hatta bi ara motorola usb sürücüleri çalışmayı durdurdu mu ne öyle bişi dedi sonra kablosuz mouse klavye mi takim dedim alıcıyı taktığında 1 saniye için fare çıktı ve 1 sn sonrada kayboldu sonra tekrar tekrar denemelerime rağmen aynı olayı yaşadım bi yardım edermisin

1- flash diskleri neden okumamış olabilir ?
    2- mouse klavye setini 1 sn okuyup sonra neden okumamış olabilir ?
  • quote:

hocam cihazım geldi ve direk root ettim :)
    usb hub ve otg kablomu bağlayıp ilk önce flashdisk taktım fakat telefon dondu sonra başka flash denedim ondada dondu hatta bi ara motorola usb sürücüleri çalışmayı durdurdu mu ne öyle bişi dedi sonra kablosuz mouse klavye mi takim dedim alıcıyı taktığında 1 saniye için fare çıktı ve 1 sn sonrada kayboldu sonra tekrar tekrar denemelerime rağmen aynı olayı yaşadım bi yardım edermisin

hocam inanın hiçbir fikrim yok, acaba usb hub'la ilgili bir sorun mu var acaba.. telefonu kapatıp açtıktan sonra tekrar deneyin isterseniz, usb hub'ın farklı girişlerine takın cihazları.. aklıma birşey gelmiyor çalışmaması için, ben ilk denememde tüm cihazları çalıştırmıştım..

• quote:

hocam cihazım geldi ve direk root ettim :)

usb hubı önce bilgisayarda bir deneseniz?
  • @asilkan
    sizin aldığınız usb hub'un aynısını aldım, telefonu açtım kapadım , usb hub'un farklı girişlerini denedim,
    @1984
    zaten telefonum değişimdeydi o gelmeden önce 2 gün pc de kullandım

arkadaş ne kadar ultra şanssısızım ya
  • quote:

Merhaba arkadaşlar..

25 günlük bekleyişim sonucunda Ebay'den sipariş ettiğim ürünlerim geldi (OTG kablosu ve AC güçlü USB çoklayıcı), sıcağı sıcağına bir teste giriştim hemen, sizler için de video ve fotoğraflar çektim.

Burada bulunan tüm fotoğraf ve videolar kendi çekimimdir, videoyu Atrix ile HD çektim, nasıl video çektiğini soranlara da bir örnek olsun;)

Öncelikle ürünleri tanıtayım, OTG kablosu Atrix'in micro usb çıkışına usb cihazlarınızı bağlayabilmenizi sağlayan bir ara kablo. Bu kablo sayesinde usb ile bağlanabilen tüm cihazlarınızı Atrix'inize de takıp kullanabiliyorsunuz.

ANCAK SADECE OTG KABLOSU HERHANGİ BİR USB CİHAZI BAĞLAMANIZA YETMEZ, arada 5V güçle çalışan, adaptörlü bir USB çoklayıcı kullanmanız gerekir, Atrix'in gücü tek başına USB cihazları çalıştırmaya yeter gelmeyecektir çünkü.

Türkiye fiyatları en ucuz 15 liradan başlıyor, ebay'den almak isteyenler bekleme süresini göze alıp benim de alış yaptığım satıcıdan 2 dolara alabilirler:

http://www.ebay.com/itm/330694824714?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Atrix ile Yapabilecekleriniz Sınırsız! Atrix'e Mouse, Klavye, FlashDisk Bağlamak!

Diğer ürün adaptörlü USB çoklayıcı, 7 adet USB cihazı aynı anda bağlyıp kullanabiliyorsunuz.

Yine türkiye fiyatlarından çok daha ucuza Ebay'den alabilirsiniz, kargo dahil 5 dolara geliyor. Benim alışveriş yaptığım satıcının linki:

http://www.ebay.com/itm/170634711438?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Atrix ile Yapabilecekleriniz Sınırsız! Atrix'e Mouse, Klavye, FlashDisk Bağlamak!

Şimdi gelelim parçaları bir araya getirip mobil bilgisayarımızı kurmaya:)

Kablolu klavyemi, kablosuz mouse'umu ve flash diskimi taktım, Atrix'in ekranında mouse imleci çıktı, hem dokunmatik hem de bu mouse kullanılabiliyor aynı anda, klavye ile malum mesaj yazmak, chat yapmak kolaylıkla mümkün, klavye kısayolları da işliyor, home'a basınca ana ekrana dönme, end ile ekranı kapatma gibi, gerçekten güzel oldu..

CM 7 custom rom kullanıyorum ben, rom ile gelen mirroring özelliği var, HDMI kablosu ile televizyonunuza bağladığınız an telefondaki görüntüyü aynen tv'ye aktarabiliyorsunuz. Yani küçücük atrixten bir masüstü bilgisayar yaratmak işte bu kadar kolay:)

Flash disk'i de çalıştırabildim, yalnız 500 gb'lık harici harddiskim çalışmadı, sanırım voltaj yeterli gelmedi.

Son olarak çektiğim videoyu sizlerle paylaşıyorum, Atrix'den başka elimde bir video kaydedici cihaz olmadığı için parçaları ve mirroring işlemini çektim, mouse imlecini de tv ekranında görebilirsiniz.

Bu küçük canavarı şimdi daha çok seveceksiniz bundan eminim

hocam dikkat ettim , sizin usb hub da sanırım kırmızı ışık yanıyor benim usb hub umda mavi ışık yanıyor

sizde sürekli kırmızı ışıkmı yanıyor ?

• quote:

hocam dikkat ettim , sizin usb hub da sanırım kırmızı ışık yanıyor benim usb hub umda mavi ışık yanıyor

sizde sürekli kırmızı ışıkmı yanıyor ?

evet hocam daimi olarak kırmızı ışık yanıyor başka bir renk yanmıyor, sorun düzelmedi sanırım hala öyle mi?
  • Yok hocam duzelmedide kafama şey takildi sizin usb hub la benim usb hub ayni sizinkinde kirmizi isik benim usb hubda neden mavi isik yaniyor?
  • hala çözüm bulunamadı mı yaa ben de almayı düşünüyordum usb hubı...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.