Şimdi Ara

Atrix ile Yapabilecekleriniz Sınırsız! Atrix'e Mouse, Klavye, FlashDisk Bağlamak! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
8
Favori
19.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar bilgiler için teşekürler, yalnız benim çözemediğim bir kaç sorun var. "hdmi mirroring" "webtop" "dock" bunların arasında gidip geliyorum. webtop için notbook'a benzer bir cihaz gerekiyor sanırım o yüzden bu bizim işimize pek yarar gibi durmuyor. ben hdmi mirroring ile dock ünitesinin ayrımını yapamıyorum (kafam durdu bütünlemeler yüzünden =) yani cihazı monitöre hdmı kablosu ile direk bağlamak mı oluyor bu "hdmi mirroring" dediğimiz olay ? ya da dock çıktı diyelim kutunun içinden, direk hdmı ile yaptığımız şeyi mi yapıyoruz dock ile ? bu konuda beni biraz aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar.
  • arkadaşlar bende work and play kit var isteyen olursa satarım (dock station bluetooth klavye+mouse ve kumandası var) isteyen Pm atsın (sadece klavye+mouse ve kumanda da satılır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthbsy -- 27 Şubat 2013; 11:26:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mistakey_87

arkadaşlar bilgiler için teşekürler, yalnız benim çözemediğim bir kaç sorun var. "hdmi mirroring" "webtop" "dock" bunların arasında gidip geliyorum. webtop için notbook'a benzer bir cihaz gerekiyor sanırım o yüzden bu bizim işimize pek yarar gibi durmuyor. ben hdmi mirroring ile dock ünitesinin ayrımını yapamıyorum (kafam durdu bütünlemeler yüzünden =) yani cihazı monitöre hdmı kablosu ile direk bağlamak mı oluyor bu "hdmi mirroring" dediğimiz olay ? ya da dock çıktı diyelim kutunun içinden, direk hdmı ile yaptığımız şeyi mi yapıyoruz dock ile ? bu konuda beni biraz aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar.

hdmi mirroring, telefon ekranında gördüklerinin bire bir ekrana yansıtılmasıdır

webtop ise normalde laptop tarzı bir alete telefonunu bağlayıp, telefonunu bir laptopa dönüştürmektir. Yalnız ufak bir programla o laptopvari donanıma gerek kalmadan hdmi kablosuyla televizyonuna bağlayıp temel fonksiyonları olan linux yüklü bir bilgisayara dönüşür atrix.

dock ise telefonunu taktığında masa saatine veya alarm veya fotoğraf çerçevesine dönüştüren ufak bir aparattır

• millet niye ille hdmi mirroring arıyorsunuz ki dock ile webtop yaptığınızda telefon goruntusu ekranını tam ekran yaptığınızda aynen hdmi mirroring gibi telefonun goruntusunu aynen aktarmış oluyorsunuz
  • doğrudur.tarafımdan .ve hatta hayran kalınmıştır.atrix led tv ile birleşince oldu sana koca bir bilgisayar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAGO61

millet niye ille hdmi mirroring arıyorsunuz ki dock ile webtop yaptığınızda telefon goruntusu ekranını tam ekran yaptığınızda aynen hdmi mirroring gibi telefonun goruntusunu aynen aktarmış oluyorsunuz

hdmi mirroring de aktarımda fps kalitesi daha iyidir.. çünkü webtop da konsol arayüzünde sistemi açtığınızda ram 300mb civarı boş kalır.. oyun açtığınızda takılma yaşarsınız.. ancak hdmi mirroring oyunu açın farkı görün.. en basit most wanted testi yapın... aynı şekilde.. webtop da soldaki telefon arayüzünden mx player dan video açın fps düşüşünü ve kasılmayı görün.. sonra hdmi mirroring seçeneği ile mx player açıp farkı görün.. tarayıcı gezintisi için webtop arayüzü daha kalitelidir.. masaüstü perf. yakın hız wardır.. webtop da ram optimizasyonu 400mb üstü olsa sıkıntı olmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: mysilly

quote:

Orijinalden alıntı: GAGO61

millet niye ille hdmi mirroring arıyorsunuz ki dock ile webtop yaptığınızda telefon goruntusu ekranını tam ekran yaptığınızda aynen hdmi mirroring gibi telefonun goruntusunu aynen aktarmış oluyorsunuz

hdmi mirroring de aktarımda fps kalitesi daha iyidir.. çünkü webtop da konsol arayüzünde sistemi açtığınızda ram 300mb civarı boş kalır.. oyun açtığınızda takılma yaşarsınız.. ancak hdmi mirroring oyunu açın farkı görün.. en basit most wanted testi yapın... aynı şekilde.. webtop da soldaki telefon arayüzünden mx player dan video açın fps düşüşünü ve kasılmayı görün.. sonra hdmi mirroring seçeneği ile mx player açıp farkı görün.. tarayıcı gezintisi için webtop arayüzü daha kalitelidir.. masaüstü perf. yakın hız wardır.. webtop da ram optimizasyonu 400mb üstü olsa sıkıntı olmaz..

teşekkür ederim aydınlatma için fakat ben telefonumu henuz rootlamadım ve suan için dusunmuyorum benimle aynı durumda olanlar için güzel bir çözüm olabileceğini düşünüyorum webtopun

• merhabalar arkadaşlar dün ereyondan atrix alarak bende aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Bana da kırmızı kutu içerisinden dock ve aparatları da çıktı fakat kumandasını göremedim oysaki atrix'in offical tanıtım videosunda kumanda ile dock'u uzaktan yönetiyordu film için harika bişey fakat bende kumanda çıkmadı sırf bunun içinde ereyon müşteri temsilcisini rahatsız etmek istemedim tabi. bu kumandayı nereden satın alabilirm ya da alacağım kumanda bu docka uyar mı?
  • http://i3.minus.com/jbyyJmiubNol6B.jpg

Böyle bir kablo ile adaptörlü hub kullanmadan USB bellek vs çalıştırabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 3 Mayıs 2013; 11:55:33 >
  • hocam bi tane dock alın bence.arka tarafında 3 adet usb girişi bulunmakta.resimdeki kablo işe yararmı bende merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tahir26

hocam bi tane dock alın bence.arka tarafında 3 adet usb girişi bulunmakta.resimdeki kablo işe yararmı bende merak ettim.

Dock station'a USB üzerinden Canon marka fotoğraf makinemi bağladım. Ama Atrix fotoğraf makinesinin hafıza kartını görmüyor. Atrix'e bazı yazılımlar mı kurmak lazım acaba?
  • Atrix in fotoğraf makinesini göreceğini sanmıyorum.Hafıza kartını flash belleğe çeviren ve çoğu yerde 1-2 liraya bulabileceğiniz aparatlar var.Hafıza kartını bu aparata takıp onuda dock a takarsanız işiniz görülür.
  • Bu cihazla shadowgun deadzone tarzı oyınları mouse klavye ile oynayabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • son durum nedir !?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mistakey_87

arkadaşlar bilgiler için teşekürler, yalnız benim çözemediğim bir kaç sorun var. "hdmi mirroring" "webtop" "dock" bunların arasında gidip geliyorum. webtop için notbook'a benzer bir cihaz gerekiyor sanırım o yüzden bu bizim işimize pek yarar gibi durmuyor. ben hdmi mirroring ile dock ünitesinin ayrımını yapamıyorum (kafam durdu bütünlemeler yüzünden =) yani cihazı monitöre hdmı kablosu ile direk bağlamak mı oluyor bu "hdmi mirroring" dediğimiz olay ? ya da dock çıktı diyelim kutunun içinden, direk hdmı ile yaptığımız şeyi mi yapıyoruz dock ile ? bu konuda beni biraz aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar.

hdmi konusuna girmek için cep telefonunun MHL desteği olup olmadığına bir bakmak gerekiyor !

MHL standartlarını desteklemeyen telefonlar hdmi üzerinde görüntü alamaz !

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.