Şimdi Ara

ATRİX HAKKINDA DOKUMAN PAYLAŞIMI VE MERAK EDİLEN SORULAR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.635
Cevap
38
Favori
147.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Orijinalden alıntı: Tayfun_64

Forumdan crackli TFS shell lancheri yukledim cok guzel android markette bugun tsf nin temasi yayinlandi yukledim ama kullanamadim halbuki diger hava ve music widgetlerini indirip calistirmistim ayni sorunla karsilasan varmi cozumu ne olabilir

Sorun büyük ihtimalle crack kaynaklıdır. Crackli uygulamalar marketteki widget ve temalarla sağlıklı çalışmıyor. Size kesinlikle go launcher tavsiye ederim.

Merhaba dostum go da yüklü bende ama tsf daha çok hoşuma gitti, hızlı ve stabil, go kadar kişiselleştirme olmuyor ama......
  • quote:

quote:

quote:

Forumdan crackli TFS shell lancheri yukledim cok guzel android markette bugun tsf nin temasi yayinlandi yukledim ama kullanamadim halbuki diger hava ve music widgetlerini indirip calistirmistim ayni sorunla karsilasan varmi cozumu ne olabilir

Sorun büyük ihtimalle crack kaynaklıdır. Crackli uygulamalar marketteki widget ve temalarla sağlıklı çalışmıyor. Size kesinlikle go launcher tavsiye ederim.

Merhaba dostum go da yüklü bende ama tsf daha çok hoşuma gitti, hızlı ve stabil, go kadar kişiselleştirme olmuyor ama......

Hocam gonun arkasında Devteam var gün geçtikçe çok daha fazla kişileştirilebilir olacaktır. Stabilite sorunu hiç yaşamadım go ile tam tersi TFS yüksek ram kullanımı takılma gibi sorunlar yaşattı.

• quote:

Hocam gonun arkasında Devteam var gün geçtikçe çok daha fazla kişileştirilebilir olacaktır. Stabilite sorunu hiç yaşamadım go ile tam tersi TFS yüksek ram kullanımı takılma gibi sorunlar yaşattı.

TFS yüksek ram kullanıyor ama ben hiç takıldığını görmedim zaten ram boştayken 450-500mb boş kalıyor. yeni çıktığından dolayı daha tam stabil değil ama gelecek vaat ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet__01 -- 10 Mart 2012; 16:06:25 >
  • Sar değeri hakkında Sar nedir: SAR (Specific Absorption Rate) bir biyolojik dokunun elektromanyetik ışımaya maruz kaldığında sourulan güç miktarını gösteren bir değerdir. Sar değeri formulu= [ ( iletkenlik x elektrik alanı ) / yoğunluk ] formülü ile hesaplanır. Sar sadece telefonlar için değil tüm elektrikli eşyalar için hesaplanabilir. Günümüzde en yüksek elektromanyetik dalga yayan cihaz mikrodalga fırınlardır ve çocuklar için özellikle çok zararlıdır. Cep telefonlarında Avrupada Sar için üst sınır 2W, Abd'de ise 1.6W'dır.

Sar konusunda teknik ayrıntılar yerine önemli hususların altını çizmek istiyorum. Sar formulunde görüldüğü gibi elektrik alanı sar değerini artıran bir değerdir. Cep telefonları çalışırken kesintisiz olarak baz istasyonu ile iletişim halindedir. İstasyona uzak olan yada sinyal iletişimine engel durumlarda telefon sürekli olarak gücü artırarak iletişimin kopmamasını sağlar. Buradan çıkarılacak sonuç telefonunuzun sinyal göstergesinin düşük olduğu durumlarda daha fazla elektromanyetik alana maruz kalırsınız. Telefon istasyon ile haberleşme konumuna geçtiğinde yani ses ve veri iletişimi esnasında maksimum güç ile çalışmaya başlar ve sonrasında güç stabil bir değere çekilir bu bakımdan ilk çağrı sırasında telefonu kafaya götürmeden önce birkaç saniye beklenmelidir.

Sar değerini hesaplayan kuruluşlar sağlıklı bir sinyal seviyesinde ölçüm yaparlar. Aslında cihazın maksimum sar değeri ölçülmez. Maksimum sar değerine zayıf sinyallerde ulaşılır. Burada anlatmak istediğim telefonun size ulaştırdığı elektromanyetik dalga şebeke gücü ile ters orantılıdır. Avrupada bu durumun önüne geçmek için çok sayıda baz istasyonu kurulur. Sayıca fazla olan istasyonlar hem düşük güçte çalışırak çevreye daha az zarar verir hemde cihazların yüksek güçte çalışmasını engeller. Ülkemizde ise durum bilinçsizlik yüzünden çok vahim. İstasyon kuracak yerle ilgili sorun yaşayan gsm şirketleri yüksek güçte istasyonlar ile çevreye ciddi olarak elektromanyetik dalga yaymaktalar bu dalgalar birçok yerde görülen ağaçların kurumasına dahi sebep olmaktadır. Az sayıdaki istasyondan dolayı konuşurken daha yüksek güçte çalışan cihazımızda bize ciddi zarar vermektedir.

Cep telefonu ile uzun süreli konuşmalarda mutlaka kulaklık kullanılmalıdır. Bu noktada bluetooth teknolojisi ile ilgili yanlış bilinenler ortaya çıkıyor. Blutooth telefonların zararlı olduğunu faydadan çok zararı olduğunu belirtenler var. Bu kesinlikle yanlış bir bilgidir bluetooth teknolojisi kullandığı frekans değeri sayesinde çok düşük sar değerlerine sahiptir. Piyasada bulunan 10 metre mesafeli kulaklıklarda sar değeri 0.001 W ile 0.01 W seviyesindedir ve sıfır olarak kabul edilebilir. Bu bakımdan bluetooth kulaklık kullanımı uzun süre telefon görüşmesi yapanlar için şarttır.Cep telefonlarının çok zararlı olmadığını vücuda etkisinin ciddi olmadığını savunanlarda yok değil. Birçok araştırma tarafından ortaya konan gerçeği aslında tek bir termal görüntü açıkca gösteriyor.
     ATRİX HAKKINDA DOKUMAN PAYLAŞIMI VE MERAK EDİLEN SORULAR

kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 10 Mart 2012; 16:08:21 >

• Benim tsf launcerda bal kabakları görünmüyor ekranda.Ama tsf launcer tanıtım videosunda ekran üzerinde bal kabakları hareket ediyor....Crackli olduğundanmıdır nedir bazı özellikleri yapamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

Benim tsf launcerda bal kabakları görünmüyor ekranda.Ama tsf launcer tanıtım videosunda ekran üzerinde bal kabakları hareket ediyor....Crackli olduğundanmıdır nedir bazı özellikleri yapamadım.

Faruk benimde öyle bulut kabak hareketli orjinalinde bizde sabit
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

Benim tsf launcerda bal kabakları görünmüyor ekranda.Ama tsf launcer tanıtım videosunda ekran üzerinde bal kabakları hareket ediyor....Crackli olduğundanmıdır nedir bazı özellikleri yapamadım.

Faruk benimde öyle bulut kabak hareketli orjinalinde bizde sabit

Ben sildim launcer ı kullanışlı ve fonksiyonel değilmiş.Sadece gösteriş var... Kendi hazırladığım arayüzler bundan daha iyi....

• O launcher i ben 1 hafta kadar önce yükledim silmem 1 saat sürmedi çoğu özelliği bizde daha çalışmıyor

Kabak bulut vb sıkıntılı bir launcher belki de crackden kaynaklıdır kimse 15-17 $ verip almaz sanırım

Bu arada elimden geldiğince ilk mesajı editliyorum ama orası da çok fazla şişecek diye korkuyorum
  • beyler bi' sorum olacak telefonun bir sürü inceleme ve karşılaştırmasını izledim. rakamları cezbedici ve fiyatı da makul( tabi bi s2 ye göre)
    biraz da yabancı forum gezdim, dokunmatik ekranı kötü gibisinden yorumlara rastladım. multitouch da pek sağlıklı değil!MİŞ
    öyle ya da böyle ben bu telefonu alacam ama içime bi kurt düştü işte
    ilgilenirseniz sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadada90

beyler bi' sorum olacak telefonun bir sürü inceleme ve karşılaştırmasını izledim. rakamları cezbedici ve fiyatı da makul( tabi bi s2 ye göre)
    biraz da yabancı forum gezdim, dokunmatik ekranı kötü gibisinden yorumlara rastladım. multitouch da pek sağlıklı değil!MİŞ

Yok hocam klasik Türk mantığı ucuzsa sorunludur kötüdür yaramaz mantığı. Motorola Atrixi ilk xda forumda gördüm. Telefon forumda fırtınalar koparıyor Abd ve Avrupada çok beğenilen bir model bu beğeni onlarda fiyat olarak değil donanımsal özelliklerden ileri geliyor. Atrix Avrupa ve Amerikada iphone 4s ve sgs2 fiyat seviyesinde satılıyor. Tam cihazı yurtdışı seyahatimde almayı düşünürken sıca fırsatlar bölümünde hepsiburada kampanyasına denk geldim. Yurtdışında 700 dolara satılan telefon Türkiye'de 850 liraya satılıyordu. Telefonun büyük ihtimalle Türkiye piyasasına yenilenerek sunulduğunu düşündüm ama 2 yıl garantisi olduğu için eşime ve kendime 2 adet sipariş geçtim. Telefonu 2 gündür yoğun olarak kullanıyorum. Wifi, gps, 3g, oyunlar derken cihaza resmen aşık oldum. Bundan önce iphone 4 ve galaxy s kullanıyordum , galaxy s2 kullanmadım ama arkadaşlardan birkaç saatlik incelemem oldu bu bağlamda dokunmatik ekran konusunda en küçük şüpheniz olmasın çok sağlıklı ve sorunsuz. Kullandığım modeller içerisinde çok farklı değil. Ekran kalitesi olarak iphone 4 ayarında ama sgs2'den daha düşük diyebilirim. Sgs2 siyahlarda çok başarılıydı ve kalite en üst düzeydeydi. Atrixi iphone ekran kalitesinde değerlendirebilirim.

Atrixin eksiği yokmu var bunlar ilk başta merakla beklediğim parmak izi okuyuculu kilit tuşu oldu ama telefonu alınca şok oldum zira parmak okutulduğunda kilidin açılmasını beklerken önce kilit tuşuna basıp sonrasında parmak izinin okutulduğunu görünce hayallerim yıkıldı diyebilirim. Çok gereksiz bir özellik olmuş ve tuşun konumu itibariye çok zor kullanılıyor neyseki bu sorunu go launcher ile aştım ses tuşlarına bastığımda ekranı açabiliyorum.

Cihazın donanımsal diğer eksiği de kamerası foto çekimi olarak iphone ve galaxys 'den geride kalıyor. Video çekimi başarılı ama fotoğraf kalitesi vasat.

Özetle ülkemizde motorolaya önyargıyla bakılıyor belkide Motorola Türkiye bu önyargıyı kırmak için atrixi bu fiyattan satışa sundu. Atrix yurtdışında sgs2 ve iphone 4s fiyat aralığında satılmasına rağmen ülkemizde çok daha uygun fiyatdan satılıyor bunu kaçırmamak gerek diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dadada90

beyler bi' sorum olacak telefonun bir sürü inceleme ve karşılaştırmasını izledim. rakamları cezbedici ve fiyatı da makul( tabi bi s2 ye göre)

Yok hocam klasik Türk mantığı ucuzsa sorunludur kötüdür yaramaz mantığı. Motorola Atrixi ilk xda forumda gördüm. Telefon forumda fırtınalar koparıyor Abd ve Avrupada çok beğenilen bir model bu beğeni onlarda fiyat olarak değil donanımsal özelliklerden ileri geliyor. Atrix Avrupa ve Amerikada iphone 4s ve sgs2 fiyat seviyesinde satılıyor. Tam cihazı yurtdışı seyahatimde almayı düşünürken sıca fırsatlar bölümünde hepsiburada kampanyasına denk geldim. Yurtdışında 700 dolara satılan telefon Türkiye'de 850 liraya satılıyordu. Telefonun büyük ihtimalle Türkiye piyasasına yenilenerek sunulduğunu düşündüm ama 2 yıl garantisi olduğu için eşime ve kendime 2 adet sipariş geçtim. Telefonu 2 gündür yoğun olarak kullanıyorum. Wifi, gps, 3g, oyunlar derken cihaza resmen aşık oldum. Bundan önce iphone 4 ve galaxy s kullanıyordum , galaxy s2 kullanmadım ama arkadaşlardan birkaç saatlik incelemem oldu bu bağlamda dokunmatik ekran konusunda en küçük şüpheniz olmasın çok sağlıklı ve sorunsuz. Kullandığım modeller içerisinde çok farklı değil. Ekran kalitesi olarak iphone 4 ayarında ama sgs2'den daha düşük diyebilirim. Sgs2 siyahlarda çok başarılıydı ve kalite en üst düzeydeydi. Atrixi iphone ekran kalitesinde değerlendirebilirim.

Atrixin eksiği yokmu var bunlar ilk başta merakla beklediğim parmak izi okuyuculu kilit tuşu oldu ama telefonu alınca şok oldum zira parmak okutulduğunda kilidin açılmasını beklerken önce kilit tuşuna basıp sonrasında parmak izinin okutulduğunu görünce hayallerim yıkıldı diyebilirim. Çok gereksiz bir özellik olmuş ve tuşun konumu itibariye çok zor kullanılıyor neyseki bu sorunu go launcher ile aştım ses tuşlarına bastığımda ekranı açabiliyorum.

Cihazın donanımsal diğer eksiği de kamerası foto çekimi olarak iphone ve galaxys 'den geride kalıyor. Video çekimi başarılı ama fotoğraf kalitesi vasat.

Özetle ülkemizde motorolaya önyargıyla bakılıyor belkide Motorola Türkiye bu önyargıyı kırmak için atrixi bu fiyattan satışa sundu. Atrix yurtdışında sgs2 ve iphone 4s fiyat aralığında satılmasına rağmen ülkemizde çok daha uygun fiyatdan satılıyor bunu kaçırmamak gerek diye düşünüyorum.

• motorola atrix att kullanıcısıyım. 58. sırayı istiyorum :) gerçekten çok güzel bir döküman olmuş hazırlayan arkadaşın eline sağlık. atrix'in türkiye de resmi olarak satışa konulması beni sevindirdi. inşallah dökümanlar en kısa zamanda daha da zenginleşecektir. ayrıca mültimedya dock arıyorum bana yardımcı olabilecek biri varsa pm ile ulaşabilir mi ve türkcell'de satışı mevcut mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet__01

quote:

TFS yüksek ram kullanıyor ama ben hiç takıldığını görmedim zaten ram boştayken 450-500mb boş kalıyor. yeni çıktığından dolayı daha tam stabil değil ama gelecek vaat ediyor

Bnede Motorolanın şeysinden var ve şuan en fazla 350mb oluyor.normaldede 290larda seyrediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeWD@Li

quote:

@yeniyil09 Nickli üyemizin pmden yolladığı dokünmanlar tarafından yüklenmiştir bende ilk mesaja ekliyorum.

1. gameloft oyunları:

http://www.fileserve.com/file/VAtK48p
    http://uploading.com/files/f91b429d/gameloft%2Boyunlar%25C4%25B1%2Btoplu%2521.part2.rar/

2. brother in arms :

http://www.fileserve.com/file/vKcWFmb

3. igo navigasyon 480x800 :

http://www.fileserve.com/file/wFakfT6

4. talking tom full :

http://www.fileserve.com/file/CsCTDFY

ANLATIM:

winrardan dosyaları çıkartın.fileserve hata verdiginden dolayı bir dosyayı baska bir siteye upload ettim kusura bakmayın.

gameloft oyunları klasörünün içindeki gameloft klasörünü olduğu gibi hafıza kartına atın VE içindeki apk dosyalarını kurun.1 ve 2 nolu oyunları bu sekilde kuruyorsunuz.

3. nolu igo navigasyonda da içinde ki igo klasöürünü hafıza kartına atp içinde ki 2 tane apkyı ard arda kurun.

4. nolu talking tom ise herhangi bişey gerektirmiyor sadece indirdiginiz apk dosyasını kurun ve çalıstırın.

Tüm bunları yaparken 1 ve 2 nolu işlem içib wifiniz 3 nolu işlem için gps açık olsun.Herhangi anlamadıgınız yapamadıgınız bişey olursa hemen pm atın destek olurum.

[APK DOSYLARINI İÇİN APK KLASÖRÜ DİYE Bİ KLASÖR OLUŞTURABİLİRSİNİZ BÖYLECE HAFIZA KARTI İÇİNDE ARAYIP DURMAZSINIZ.]

Hocam bi yanlışlık gördüm düzeltilirse iyi olur :) Gameloft oyunları die verilen şeyde sadece asphalt6 hd var öyle düzeltirsen sevinirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

quote:

quote:

Bnede Motorolanın şeysinden var ve şuan en fazla 350mb oluyor.normaldede 290larda seyrediyor.

valla hocam ben go launcher kullanırken 550-500 civarıydı TFS ile 450-500 civarı oluyor ama çok fazla widgetim var.

bence uygulamalarını gözden geçir eğer hala aynı sorun varsa ram fix yapacaksın sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

quote:

quote:

valla hocam ben go launcher kullanırken 550-500 civarıydı TFS ile 450-500 civarı oluyor ama çok fazla widgetim var.

bence uygulamalarını gözden geçir eğer hala aynı sorun varsa ram fix yapacaksın sanırım.

Hocam bendede cok widget oyun var ama isin ilgin

ci demin kabariklara bakarken bataryayi cikarttim tel. Tekrar acilinca bos ram 500mb oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: eneserk

Hocam bi yanlışlık gördüm düzeltilirse iyi olur :) Gameloft oyunları die verilen şeyde sadece asphalt6 hd var öyle düzeltirsen sevinirim :)

Paylaşan arkadaştan direk alıntı yapmıştım düzgün link gelince mesaja yeniden eklenecektir. Uyarı için teşekkürler

Yeni arkadaşlar eklendi sayımız gittikçe artıyor, diğer forumlardan veya diğer konuda paylaşılanlar yeni bilgi oldukça ilk mesaja ekliyorum

ilk mesaja yeni konular eklenmiştir.
  • moto telefon portalını kullandım, çok sevdim. herkese tavsiye ederim. bilgisayarın tarayıcısından dosyalara çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz...
  • arkadaşlar boşta kalan ram mikktarını ne gösteriyor telefonunuz? bende 350 mb civarı, maksimum 400 oluyor. fazla yüklü olmamasına rağmen
  • arkadaşlar selamlar...

yaklaşık 1 aydir bu telefonu takipteyim.almak istiyorum.ama bana genel sorunlar çok korkutucu geliyor.biryandan da şu kanaatteyim, burasi bir forum.forumlarda sorunu olan insanlar sorularini yoneltirler ve cevap almayi umut ederler....solayisiyla 10 tane ayni sorunu yasayan arkadasi gorunce yanilmayin....

telefon hakkindaki goruslerime gelince tegra 2 cpu hakikaten cok iyi olmus.fp canavarı...peki turkcellden aldigimiz zaman ne kadara geliyor bilen var mi. ayrica rootnyapsak, daha sonradan garantilik oldugumuzda unroot yapip servise gonderdigimizde sorun teskil eder mi? genel goruslerinizi almak istedim.ayni mesaji baska basliklara da yazacagim.simdiden cevabiniz icin tesekkurnederim. :))
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.