Şimdi Ara

ATRİX HAKKINDA DOKUMAN PAYLAŞIMI VE MERAK EDİLEN SORULAR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.634
Cevap
38
Favori
147.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende sabah hb'den siparişimi vermiş bulunuyorum yarın inşallah telefon elimde olucak.61. sırayı alabilirmiyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravesolar

ana başlıktada sordum ama pek ilgilenen yok gibi
    benim atrixte merak ettiğim, hatta bir kaç yerdede sorulmuş ama cevap veren olmamış,
    "atrix 4g" ye ait olan romlar "atrix"e birebir hepsi uyuyor mu? aralarında donanım olarak bir fark bulunmamasına rağmen "root" ve "bootlock" olayları birbirinden farklı olması, romlarda da uyumsuzluk olabileceğini düşündürdü. eğer hepsi uymuyorsa "atrix"e uyan romları ana başlıkta paylaşmamız mümkün mü acaba
    cevap verirseniz teşekkür ederim...

Xda forumda paylaşılan romlar avrupa ve asyada satılan 4g'siz modeller için ben 4g'li modele özeldir diye bir ifade geçen roma rastlamadım. Atrix için rom çalışmalarını
    http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=997
    Bu adreste inceleyebilirsin.

• takipteyiz bizimkide gelsin bakarız.
  • Allahın izniyle hb'dadan bugun sipariş ettigim atrix'im yarın elimde olucak arkadaşlar benide ekleyin listeye
  • Arkadaşlar kullandıgımız programları paylassak yararlı olur diye dusunuyorum... mesela ben kaliteli bi mp3 player arıyorum winamp denedim cıkınca muzik kapandıgı icin beğenmedim, equlaizer gibi bise yazamadım.. s onu denedim o da hic kapanmadı.. s kısacası adam gibi bise bulamadım yardım bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Orijinalden alıntı: bravesolar

ana başlıktada sordum ama pek ilgilenen yok gibi
    benim atrixte merak ettiğim, hatta bir kaç yerdede sorulmuş ama cevap veren olmamış,
    "atrix 4g" ye ait olan romlar "atrix"e birebir hepsi uyuyor mu? aralarında donanım olarak bir fark bulunmamasına rağmen "root" ve "bootlock" olayları birbirinden farklı olması, romlarda da uyumsuzluk olabileceğini düşündürdü. eğer hepsi uymuyorsa "atrix"e uyan romları ana başlıkta paylaşmamız mümkün mü acaba
    cevap verirseniz teşekkür ederim...

Xda forumda paylaşılan romlar avrupa ve asyada satılan 4g'siz modeller için ben 4g'li modele özeldir diye bir ifade geçen roma rastlamadım. Atrix için rom çalışmalarını
    http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=997
    Bu adreste inceleyebilirsin.

İlginiz için teşekkürler

• merhabalar arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum bir kaç sorun olacak yardımcı olursanız sevinirim

862 lira bu telefon için uygun mudur

hepsiburadadan almayı düşünüyorum fakat bilgi bulamadım ürünün distribütörü hangi firmadır

türkiyede aksesuar bulma imkanımız var mı

sanırım android 4 desteği bulunmuyor bu telefonda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikoraist

merhabalar arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum bir kaç sorun olacak yardımcı olursanız sevinirim

862 lira bu telefon için uygun mudur

hepsiburadadan almayı düşünüyorum fakat bilgi bulamadım ürünün distribütörü hangi firmadır

türkiyede aksesuar bulma imkanımız var mı

sanırım android 4 desteği bulunmuyor bu telefonda

Hocam ilk mesajda sorduğun temel soruların cevapları var daha dikkat lütfen !!!!

Para konusunda ise ben 970 TL ye aldım ama %10 world indirimi aldım aynıya geldi yaklaşık olarak bütçeni sen bileceksin

Aksesurlar ilk mesajda var hepsini bulursun merak etme,

Android 4 desteğide geliyor resmi açıklama ve linki ilk mesajda var.

Garanti ve distribütör bilgileri de ilk mesajda

• çok özür diliyorum arkadaşım ben önce msj yazım sonra konuyu okumaya kalkınca sonradan fark ettim cevaplar varmış zaten :) affınıza sığınıyorum.

fiyat konusunda aslında sormak istediğim daha ucuza bulabileceğim başka yer var mı idi ama sanırım en uygunu hb.
  • bu telefom kafama yattı ama endişelerim
    arıza olsa motorola yetkili servisi bulmam nokia samsung a göre çok zor olur mu?
    mesela yedek bir batarya almak istesem bulması kolay olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: telit35

bu telefom kafama yattı ama endişelerim
    arıza olsa motorola yetkili servisi bulmam nokia samsung a göre çok zor olur mu?

servis bulunması derken pek anlamadım ama teknik servis mevcut teleservice tarafından 2 yıl boyunca garanti altındasınız. arıza durumunda türkiyenin heryerinden ücretsi olarak gönderebiliyorsunuz.
    artık globalleşen dünyada herşeye ulaşmak mümkün ebay gibi sitelerde çok uygun fiyata var ben türkiyeden alırım arkadaş dersen sahibinden.com gittigidiyor.com gibi sitelerdede komisyonunu ekleyerek satanlar mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet__01 -- 13 Mart 2012; 0:31:34 >
  • Bir aksilik olmazsa en geç yarın akşam telefon elime geçecek.
    Beni de listeye ekleyebilirsini yani

Bu arada çekmeli deri kılıf benzeri bi şeyle kullanan var mı? Hangileri bu tel.e uyar araştırmasını yapan var mı acaba?
    İnternet dışında elden kılıf vs. bakabileceğim yerler var mıdır? Turkcell bayileri fln?

Bir de ilk sayfa için çok teşekkür ederim emeklerinize
  • Merhaba arkadaşlar!
    Bugün atrixime kavuştum.
    8 yıllık bi emektardan sonra dokunmatik, android vs.ye yeniyim
    Ama yıllardır beklediğim telefonu bulduğumu hissediyorum.
    Yıllardır pasif takip ettiğim donanimhaber'e üye yaptı beni bu canavar
    Bir aydır atrixle ilgili okumadığım başlık kalmadı

Kargo şubesinde paketi nasıl açtım çalıştırdım hatırlamıyorum :)
    Ekran ambalajına rağmen dokunmatiği ilk kullanana bile kolay
    Uzun bir uygulama listesini tek parmak hareketiyle sonuna kadar çok hızlı bi şekilde takılmadan kaydırabiliyor, zor durduruyorum :)
    Web sayfası yakınlaştırma uzaklaştırma çok seri.
    görüntüde piksellenme filan kesinlikle farkedilmiyor, çok net

Şuan ön ve arka ambalajını sökmedim, kılıf kafamda netleşmedi. Ekrandaki ambalajın yazıları silgiyle filan değil, tırnakla çok kolay çıkıyor

Daha parmak izi taramasını aktif etmeye bile fırsatım olmadı

İnternet paketim yok, modemim kablosuz değil
    dizüstünden yayın verdim buldu bağlandı ip alamadı
    modemden yayın için wep şifreleme yapmak işe yarıyormuş
    dizüstünden yayın alamıyor mu acaba?
    şimdilik arkadaşın giosundan yayın alıyorum :)

android uygulamaları pcye indirir usbden atarım diye düşündüm ama o da olmadı

atrixe direk indirdiğim uygulamalar nereye eklendi onu da bulamadım

ayrıca kılavuzunda filan kullanmadan önce tam şarj edin diyor, tabi ben yaklaşık 1 saat görüşme + kurcalamalar filan dibine vurdum
    niyetim bitince kapatıp prizde şarja bırakmaktı ama bırakamadım :) usbye bağladım çözmeye çalışıyorum
    sizce batarya için kötü bi başlangıç olur mu bu?

bu saate kadar üzerinden zaman geçti unuttuğum bikaç şey olabilir şimdilik bu kadar

bir de forumda konu 4 başlık üzerinden ilerledi
    ilk 889tl li bi başlık durdu onu bıraktım
    sonra "Motorola Atrix, Turkcell tarafından satışa sunuluyor " durdu
    şimdi "Motorola ATRIX DH Kullanıcıları" + "ATRİX HAKKINDA DOKUMAN PAYLAŞIMI VE MERAK EDİLEN SORULAR" ilerliyor
    diğerlerinin sonuna bi link koyup kiltleyip bu ikisi paralel mi devam edecek bilmiyorum, mesela ben bunu yazıyı iki başlığa da ekliyorum

herkese kolay gelsin

• Sonunda klavuz tipi bir konu açılmış buna çok sevindim.

+ Takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R0CKie

arkadaşlar bu arada şöyle birşey farkettim normalde telefonun pili bitene kadar hiç kapatmam telefonu geçenlerde pil bitti uyarısı verip kapandı bende bi msj a bakmak için telefonu şarja takmadan açtığımda daha %30 şarjı olduğunu gördüm sanırım şarj göstergelerinde bir sorun var bu orjinal romda yada benim cihazda. şimdi full şarj ettikten sonra telefon bir gün sonunda %30 lara düşüyor ve ertesi gün telefonu açıp kapattığımda %50 lik şarjla dolu dolu 2 günü çıkarabiliyorum. sanırım batarya kalibrasyonu gerek cihaza ama onun içinde root lazm galiba

cihazı elinizden geldigince prizden şarj etmeye çalısın telefon daha yeni bataryanın açılması lazım.bilgisayardan şarj edince az akım geliyor stabil ama az akım var o yüzden performasnlı olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: xmms

Telefonu almayı düşünüyorum. Tutunki root ettim. Unroot edince önceden root edildiği nerden anlaşılıyor?
    2. si wipe data factory reset yapınca root gitmiyor mu?
    Birde clockworkmod lu bootloder yada custom rom yükleyen var mı?Atrix 4g yazılımları yüklenebiliyor mu?
    Yurtdışından alan var mı? 530 liraya fln geliyor telefon.
    http://www.ebay.com/itm/NEW-UNLOCKED-MOTOROLA-ATRIX-4G-AT-T-16-GB-GSM-GLOBAL-MINT-5104-/190647450132?pt=Cell_Phones&hash=item2c63793a14

unroot ettikten sonra superuser explorer falan gider gitmesede kaldırırsın ondan sonra wipe data factory yaparsın o da için rahat etsin diye :) içinde bi dosya varmıs servisler özel bir yazılımla inceliyorlarmıs ama geçen bunu tartısması olmuştu her servis bunu dikkatle incelemiyor sıkıntı çekmezsin heralde.. zaten root etmeyi kafana koymuşsan garantiyi gözünden çıkarmısın demektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 13 Mart 2012; 5:33:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: telit35

bu telefom kafama yattı ama endişelerim

servis büyük şehirdeysen sıkıntı olmazda batarya gibi yedek parçalarda sıkıntı olur o kesin onu da internet aracılıgıyla aşmak kalıyor şimdilik..
  • izmirde olupta e baydan daha önce alış veriş yapmıs olan varmı arkadaslar?bu kılıftı bataryayı falan atrixle ilgili bişeyler alayım dedim 40 takla attım beceremedim bi yerde yanlış yapıyorum :D varsa izmirden arkadas benim için alsında buluşalım görüşelim.. pm atan olursa iyi olur :) bi sürü şey gördüm yurt dısında bi tanesi türkiyeye gelmezmi lanet olsun harbiden 3. dünya ülkesiyiz :D
  • http://g1203.hizliresim.com/v/f/3gzll.png dosya içerigine ait fotodur.

APK DOSYLARi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 13 Mart 2012; 6:23:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

http://g1203.hizliresim.com/v/f/3gzll.png dosya içerigine ait fotodur.

APK DOSYLARi

bu gönderdiğin program ve oyunlar telefon rootlu olunca mı çalışıyor, bu konuda biraz cahilim kusura bakmayın

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.