Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.660
Cevap
42
Favori
803.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: noyancelebi

quote:

Orijinalden alıntı: ender123

Arkadaşlar ,

Herhangi yerli bir kanalı usb üzerinden 30 sn veya 1 dakika kaydedip paylaşım sitesine yükler misiniz? Kayıt formatı MPEG2 mi ts mi?

ts
    dostum goruntu kalitesi cok iyi ekranda ne goruyorsan o

ben HD bir dizi kayıt ettim 6 gb tutttu

Sayın Noyançelebi,

Teşekkürler. Bende skystar2 var. Uydu kartıyla kayıt yaptığım için ne kadar yer kapladığını biliyorum. 1 dk SD kayıt 25( sıradan kanal) - 80 (TV8 gibi) mb tutuyor. 2 dk 720p kayır 190mb. Ts kayıt olması yüzde 5-10 daha fazla yer tutar. Çoklu ses varsa daha da artabilir. eğer uydu alıcının yaptığı kayıt olsaydı tvnin kendi media playeri veya bilgisyar nasıl oynatıyor buna bakacaktım .Eğer rapid gibi bir yere yükleyen arkadaş olsa sevinirim.

• Cihaz Azbox'daki gibi Youtubeye bağlanabiliyormu yada browser gibi kullanılabiliyormu?

Linux desteği ne kadar?Biraz daha detaylı anlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdalm

Cihaz Azbox'daki gibi Youtubeye bağlanabiliyormu yada browser gibi kullanılabiliyormu?

youtuba baglanmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdalm

Cihaz Azbox'daki gibi Youtubeye bağlanabiliyormu yada browser gibi kullanılabiliyormu?

Cihaz linux tabanlı değil demişti birisi.

Bende bu cihazı almayı düşünüyorum. Db 800hd almaktan vazgeçtim.Popcornhour yeterince uğraştırdı zaten. Bu arada Bonus veya word'e taksit yapan bir site varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucephalas -- 13 Şubat 2010; 19:49:49 >
  • arkadaslar cihazda dikkat edilecek bnir durum var ;

cihaz pvr ozellikli oldugu icin takmıs oldugunuz hdd nin,guvenli cıkar seceneginden cıkarmanızı oneririm

tak-cıkar tak-cıkar yaparsanız devamlı hhd ye format atmak zorunda kalabilirsiniz

bu olay bildiginiz gibi atlantaya ozgu degil pclerdede aslında bu sekildedir
  • taksitle Hepsiburadada var, hepsidijital de var, gittigidiyor da olabilir...

Abartmış gibi olmayayım ama cihaz benim 800HD den daha hızlı açıyor cccam le. Şaşırdım bu hıza
  • hızı- goruntusu inanılmaz hocam
  • Açılma hızına laf yok zaten..Fişe takıyorum 5 sn sonra kanala geçiyor
  • Görüntü kalitesi öyle abartıldığı gibi iyi değilmiş malesef! TF bir arkadaş, goldmaster 9800 cihazının görüntü kalitesine göre kıyaslamış... Atlanta HD'nin görüntüsünün, flu ve soft olduğunundan bahsetmiş...

quote:

Orijinalden alıntı: kediayhan
    internet lan server olayı yada mkv avi oynatma gibi özellikler değil

sadece ve sadece kaliteli görüntü için forumdaki yorumları okuyarak hd atlanta box aldım
    10 ssat sonra geri iade ettim zira gm 9800 pvr cihazımdan sonra inanın çok flu keskinlikten uzak zevk ve tat vermeyen görüntü ilekarşılaştım
    kablo yada vs denh değil çünkü sırayla component scart rca hdmi hepsini denedim ama,
    gm 9800 deki tadı alamadım bunun yanında yeni çıkan baff hd 2000 aldım işçilik kalite olarak atlanta gibi değil ama gm 9800 pvr receiverimden daha kaliteli yayın aldım. kararım baff hd 2000 oldu
    atlanta nın hızlı olması sinyal olayı çok güzel ama görüntü kalitesi diğerlerine göre vasat

quote:

Orijinalden alıntı: kediayhan
    arkadaşlar atlanta yı kötülemiyorum işçilik malzeme hız sinyal server olayı kaliteli ama
    benim görüntü kıstasıma uymadı sadece bu goldmasterı scart to rca ile alıyorum baff hd 2000 den de
    componentle görüntü alıyorum.Baff hd 2000 yeni çıkan bir cihaz daha özellik ve bilgi yok ama inanın component bağlantıyla aldığım görüntüde insanlar ekrandan çıkacak sandım bir an sd görüntüde hd yi denemedim daha lcd yok.Eğer benim aldığım atlanta arızalı değilse görüntüsü bana uymadı özür diliyorum

tv im sony 84 ekran tüplü

Kısaca DM800 HD'nin kullanım zorluklarına kızıpta, bu cihazın(Atlanta HD) görüntü kalitesine daha iyi demek doğru bir yaklaşım değildir.

• hocam bn gordugumemi inanayım baskasının dediginemi inanayım eger istanbuldaysan adres vereyim gel evimde izle istersen

ben bu goruntu icin (ozellikle hd) teledunyayı bıraktım diyorum

ki digiturkude teledunya icin bırakmıstım

kullandıkları cihazları yazmıslar

benim kullandıklarımıda imzamdan okuyabilirsin

kesinlikle VASAT goruntu veren br cihaz olsaydı kapımdan iceri giremezdi emin ol

kaldıki arkadas 84 ekran tuplu ile denemis

benim meslegimde bu duruma ''p degeri anlamsız bir calısma'' deriz

bilmem anlatabldimmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 14 Şubat 2010; 1:14:40 >
  • quote:

hocam bn gordugumemi inanayım baskasının dediginemi inanayım eger istanbuldaysan adres vereyim gel evimde izle istersen

kesinlikle VASAT goruntu veren br cihaz olsaydı kapımdan iceri giremezdi emin ol

bilmem anlatabldimmi

Bu cihazda da Seul X3'te olduğu gibi çelişkili ve çekişmeli mesajlar gelmeye başladı.

Seul aldık ne oldu ! Fiyasko... Görüntü kalitesi gerçekten iyi değildi... Piyasada görüntü kalitesi beğenilmeyen Next 2000 serisinden bile kötü idi...

Şimdi de bu cihazın görüntüsü çok iyi diye lanse edilmeye çalışılıyor! Sanırım görüntüsünün kaliteli (berrak- net) olduğunu iddia edenler, daha önce kullandığı SD klasmanındaki cihazının görüntüne göre kıyaslama yaparak, görüntüsü çok iyi diyor. Yani kaliteli görüntü veren cihazı daha önce kullanmadığı için Atlanta HD'nin görüntüsünü kaliteli olarak değerlendiriyor.

Kısaca görüntü kalitesine iyi diyebilmek için; SD klasmanında olupta eski uydu cihazlarından aşağıda marka/modelini verdiğim cihazlara göre kıyaslama yapmaları daha gerçekçi olacaktır.

* Kyoto, goldmaster handan board'lu digital-analog serisi,

* Sunny'in ilk çıkan FTA digital cihazı. Siyah kasa digital-analog seri.

* Golmaster 9000 serisi,

* Next 8000 serisi,

* Yumatu MX serisi,

* Samsung DSB-A200C

* Humax 5400,

* Technisat digit serisi

* Changhong DVB 3000 serisi.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

hocam bn gordugumemi inanayım baskasının dediginemi inanayım eger istanbuldaysan adres vereyim gel evimde izle istersen

bilmem anlatabldimmi

Bu cihazda da Seul X3'te olduğu gibi çelişkili ve çekişmeli mesajlar gelmeye başladı.

Seul aldık ne oldu ! Fiyasko... Görüntü kalitesi gerçekten iyi değildi... Piyasada görüntü kalitesi beğenilmeyen Next 2000 serisinden bile kötü idi...

Şimdi de bu cihazın görüntüsü çok iyi diye lanse edilmeye çalışılıyor! Sanırım görüntüsünün kaliteli (berrak- net) olduğunu iddia edenler, daha önce kullandığı SD klasmanındaki cihazının görüntüne göre kıyaslama yaparak, görüntüsü çok iyi diyor. Yani kaliteli görüntü veren cihazı daha önce kullanmadığı için Atlanta HD'nin görüntüsünü kaliteli olarak değerlendiriyor.

Kısaca görüntü kalitesine iyi diyebilmek için; SD klasmanında olupta eski uydu cihazlarından aşağıda marka/modelini verdiğim cihazlara göre kıyaslama yapmaları daha gerçekçi olacaktır.

* Golmaster 9000 serisi,

* Next 8000 serisi,

* Yumatu MX serisi,

* Samsung DSB-A200C

* Humax 5400,

* Technisat digit serisi

Saygılar, sevgiler.

Hocam anlatamiyorum herhelde

Cihazin goruntusune, sundan iyi- bu sundan daha kotu demek var

Birde;

cihazin goruntusu puslu- los demek var
    ki bir kisinin yorumuyla

Aaaaa cihaz cok kotuymus demek var

Objektif olun lutfen

gazeteci mantigiyla hareket etmeyin

nedir gazeteci mantigi;

iyi haber haber degildir

Gel gor cohazi puslumu karar ver

Buraya tuplu tvdeki yorumlara gore yorum yazmayin lutfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 14 Şubat 2010; 11:54:39 >

• Dreambox, Azbox, Atlanta, Coolbox, Kathrein gibi cihazları düşünürsek. içlerinde en kötü görüntü kalitesi 800HD dir.
    Zaten ALPS marka tunerle DVI-to-HDMI çıkışla, SHARP tuner HDMI-to-HDMI dan daha iyi görüntü beklemek yanlış olur.

Bende şunu derim, 800HD ile aldıgım görüntü, HDSuisse de çok daha softtu. Atlantada çok daha keskin ve net. Bariz derecede fark var yada Eurosport

Atlantada ilk ayarda 720p seçsenizde görüntü direk geçmiyor. Bu işlemden sonra kumandadan 720p yapman lazım. Bunu yapmadı heralde onu yazan arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 14 Şubat 2010; 11:36:39 >
  • Merhaba;

Daha once hic uydu kullanmamis biri olarak HD bir receiver bakiyorum.
    -HD yayin yapabilen
    -Internetten guncelleme icin wireless destegi olan
    -HD yayin serverlarina uye olup izlemek istiyorum.
    Hangi modeli tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

Atlantada ilk ayarda 720p seçsenizde görüntü direk geçmiyor. Bu işlemden sonra kumandadan 720p yapman lazım. Bunu yapmadı heralde onu yazan arkadaş

+1

ayrıca yukarıdaki cihazlarlın fiyatı ne kadar acaba ?

birde 500liralık cihazın yaptıgını 1000 liralık dm yapamıyor bunuda degerlendirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Merhaba;

Daha once hic uydu kullanmamis biri olarak HD bir receiver bakiyorum.
    -HD yayin yapabilen
    -Internetten guncelleme icin wireless destegi olan
    -HD yayin serverlarina uye olup izlemek istiyorum.
    Hangi modeli tavsiye edersiniz?

dogru yerdesin hocam
  • quote:

quote:

* Golmaster 9000 serisi,

* Next 8000 serisi,

* Yumatu MX serisi,

* Samsung DSB-A200C

* Humax 5400,

* Technisat digit serisi

Saygılar, sevgiler.

Birde;

ki bir kisinin yorumuyla

Objektif olun lutfen

nedir gazeteci mantigi;

iyi haber haber degildir

Ben sizin yadıklarınızı çok iyi anladım da !!! Sanırım mesajımı iyi irdelememişsiniz...

Alıntıdaki mesajımı iyi rdeleyin bakalım. Neye göre iyi, neye göre kötü !?

Ayrıca listesini verdiğim cihazlardan hangisini kullandınız!

Analog cihazlar zamanından beridir, uyduculuk hobimdir. Zamanında pace 1000 marka analog cihaza verdiğim 900 dolar ile 650 dolara aldığım, Kyoto 8550 digital analog cihaza verdiğim parayı hiç unutmam! Çok deli paralar !!! Şimdi bu paralarla yüksek kapasiteli laptop alınıyor. Şimdi satsan 30 TL. etmez. Ama bu cihaz bende ve hala babamın evinde hizmet etmekte! Zaman zaman test için kullanırım. Pace 1000 ise, evin bodrumunda atılacağı günü bekliyor.

Neyse... Bu yazdıklarımdan maksadım, "gazeteci mantığı ile hareket etmek" sözleri nedeniyledir.

Son söz, takım tutar gibi aldığımız cihazın savunulucuğunu yapmamalıyız. Bizden önce ne vardı? Nasıldı? Hangi kaliteyi sunuyordu? Şimdi neler var? Hangi kaliteyle hizmet ediyor? yaklaşımı içerisinde olmalıyız. Eğer alıntıda verdiğim cihazları kullanmadıysanız, mesajlarda ihtiyatı da elden bırakmamak gerekir diye değerlendirmekteyim.

Kalın sağlıcakla.

• quote:

quote:

quote:

* Golmaster 9000 serisi,

* Next 8000 serisi,

* Yumatu MX serisi,

* Samsung DSB-A200C

* Humax 5400,

* Technisat digit serisi

Saygılar, sevgiler.

Birde;

ki bir kisinin yorumuyla

Objektif olun lutfen

nedir gazeteci mantigi;

iyi haber haber degildir

Ben sizin yadıklarınızı çok iyi anladım da !!! Sanırım mesajımı iyi irdelememişsiniz...

Alıntıdaki mesajımı iyi rdeleyin bakalım. Neye göre iyi, neye göre kötü !?

Ayrıca listesini verdiğim cihazlardan hangisini kullandınız!

Analog cihazlar zamanından beridir, uyduculuk hobimdir. Zamanında pace 1000 marka analog cihaza verdiğim 900 dolar ile 650 dolara aldığım, Kyoto 8550 digital analog cihaza verdiğim parayı hiç unutmam! Çok deli paralar !!! Şimdi bu paralarla yüksek kapasiteli laptop alınıyor. Şimdi satsan 30 TL. etmez. Ama bu cihaz bende ve hala babamın evinde hizmet etmekte! Zaman zaman test için kullanırım. Pace 1000 ise, evin bodrumunda atılacağı günü bekliyor.

Neyse... Bu yazdıklarımdan maksadım, "gazeteci mantığı ile hareket etmek" sözleri nedeniyledir.

Son söz, takım tutar gibi aldığımız cihazın savunulucuğunu yapmamalıyız. Bizden önce ne vardı? Nasıldı? Hangi kaliteyi sunuyordu? Şimdi neler var? Hangi kaliteyle hizmet ediyor? yaklaşımı içerisinde olmalıyız. Eğer alıntıda verdiğim cihazları kullanmadıysanız, mesajlarda ihtiyatı da elden bırakmamak gerekir diye değerlendirmekteyim.

Kalın sağlıcakla.

Hocam daha önce Atlanta marka bir cihaz kullandınız mı onu sormak istiyorum?

• serkan hocam, guzel hocam

ben anlamamıssınız dı dedim,anlatamamısım dedim bu bir hitap teknigidir

sizin gibi,sozun basına SİZ kelimesi ile baslayıpta olumsuzlugu karsıya vermemelisiniz

''siz irdelememissiniz''kelimeniz buna ornektir

eger aldıgınız urunlerin fiyatını buraya yazmak marifetse,imzamdaki urunlerin maliyetini toplayın isterseniz

ayrıca yurt dısı fiyatıyla degil tr fiyatıyla hesapla istersen (ki oraya yazmadıgım ne urunler var bi bilsen)
    ---------------------------------------------------------------------------

gelelim konumuza,

benim lafın atlantanın 1 numaralı urun oldugu degildir

benim lafım, goruntunun puslu los olması mantıgınadır.size kendimle ilgili bir ornek vereyim ben evdeki sistemi kurdugum zaman gidip gozlerimi tekrar kontrol ettirip gozluklerimi degistirdim-simdi kalkıp puslu los bir goruntu seyredecegim oylemi :)

kaldıki

bunu soyleyen baska kac kisi var,1 kisinin crt de yazdıgını alıyorsunuz buraya koyuyorsunuz

''yaaaaa durum demek ki boyleymissiniz'2 diyorsunuz hemde parmak isareti yaparak
    -----------------------------------------------------------------------------

siz baska bir postunuzda dm 800 unde cok tatmin edici olmadıgını yazmıssınız kaldiki o urun 1000 tl

500 tl ye cok tatminkar ve sıkıntısız bir goruntu alıyorsunuz

kalın saglıcakla

• merhaba

20 yıldır uydular ile ilgileniyorum.artık hd devri başladı.uzunca süredir araştırdım.dm 8000 inceledim.çok pahalı.
    şimdilerde forumlarda vuo duo gündemde..daha hesaplı olacağı ama 1000 lira gibi olacağı söyleniyor.
    ccamsız bir hd receiverde de bişeye bakmak imkansız.
    birde resim hususunda tereddütler vardı.görüntü kaliteli olmalı.sd yayınlar bir çok hd rec iyi değil.bu cihazda upscale varmış değilmi
    bugün oturdum atlanta benim gibi adamın gözünden kaçmış.tesadüfen gördüm.
    takıntılıyız hep aynı yerlere bakıyorum

derken atlantayı gördüm

bu cihazı almaya karar verdim

ancak yaptığım araştırmalardan bir liste oluşturdum amma...

bu cihazı alacağım en hesaplı ve 12 ay vadeli bir kaç yer buldum.

ama burada bu cihazın satışını yapan arkadaşlarıda gördüm

bana ulaşabilirlerse memnun olurum.

birde anlamadımmı yoksa yanlışmı anladım. bu atlanta hd box un yeni bir modelimi var...

yani iki tip mi.

ustalardan fiat vs için pm bekliyorum

saygılar

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.