Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.660
Cevap
42
Favori
803.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadasımıza pm attım foruma özel ikramımı yaparım her türlü eleştirilere açıgız arkadaslar herkes elestırısnı yapcakkı ürünü en mukkemmellıge kavusturmak ııcn
    o yuzden burdakı olumsuz eleştırıler bızım için onemlıdır yazın bızde ilgili fırmaya maıl atıp degerlendırmeye alıyorlar emın olabılırsınız
    mesela bu hafta bekledıgımız pc den ızlemek ve kanal edit programı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sancaktar

merhaba

20 yıldır uydular ile ilgileniyorum.artık hd devri başladı.uzunca süredir araştırdım.dm 8000 inceledim.çok pahalı.
    şimdilerde forumlarda vuo duo gündemde..daha hesaplı olacağı ama 1000 lira gibi olacağı söyleniyor.
    ccamsız bir hd receiverde de bişeye bakmak imkansız.
    birde resim hususunda tereddütler vardı.görüntü kaliteli olmalı.sd yayınlar bir çok hd rec iyi değil.bu cihazda upscale varmış değilmi
    bugün oturdum atlanta benim gibi adamın gözünden kaçmış.tesadüfen gördüm.
    takıntılıyız hep aynı yerlere bakıyorum

derken atlantayı gördüm

bu cihazı almaya karar verdim

ancak yaptığım araştırmalardan bir liste oluşturdum amma...

bu cihazı alacağım en hesaplı ve 12 ay vadeli bir kaç yer buldum.

ama burada bu cihazın satışını yapan arkadaşlarıda gördüm

bana ulaşabilirlerse memnun olurum.

birde anlamadımmı yoksa yanlışmı anladım. bu atlanta hd box un yeni bir modelimi var...

yani iki tip mi.

ustalardan fiat vs için pm bekliyorum

saygılar

hocam uygun 500ü geçmeyen taksitli fiyat bulabilirsen bana da haber ver.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet ileri

Ya banada lazım iyi bi uydu Samsung 40B750 tv aldım şimdide iyi bi uydu almam lazım fiyatı biraz pahalı geldi en son çıkan ürünün alt modellerinden alsam işimi görmezmi acaba ? Birde bu ürüne 500 gb lık toshiba harici disk taksam tanırmı?

Aynı TV den bende aldım. kesinlikle HDMI bağlantısı olan bir uydu alıcı alın. Bence buradaki güzel bir seçenek. Ben hiremco x3 turbo hd ile kullanıyorum. cccam desteği yok. Bu nedenle ileride atlanta alabilirim. DM 800 hd göz kırpıyordu bana ancak burada yazılanlardan dolayı biraz soğudum gibi. sonuçta cccam server kurmayacağım, sadece cccam client lazım.
  • Hocam burda yazılanlar % 90 olumlu ancak ır arkadasımızın suanda bodrumunda sakladıgı tutkunu ürünülere o kadar duygusal bır bag kurmus olmalı kı o donemde kalıyor
    saydıgı urunler ben cogunu kullandım burda reklamını yapmak ıstemıyorum burasın bız ATLANTA olarak actık tabııkı olumsuz elstırı olacaktır kaldı kı arkadas zaten daha elıne bıle almıs dgıl ben almaya karar versem olumlu yonde konusanlara bakarım bırının ürünü eleştırebılmesı ıcın once kendısı kullanacak arkads eger ıstanbul da kalıyorsa gelsın ben ona kalıteyı gosterırım hatta brı hafta vereyım gotursun beyenmedı ıadesını seve seve alırım sorun degıl
    MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR.bu ürünün su anda benım ıcın tek bır eksıklıgı var oda wifi olmaması eger whyless olsaydı emın ol son zamanın en mukemmel otesı ürünü olacaktı . kaldı kı bunada çözüm olacak yanı hersey bır yazılıma bakıyor. almak istegen arkadaslar tereddutsuz alabılırsınız benden alana 1 hafta test verıyorum ıadesı alınır :)

• Osmanlı AVM, Karakoy de urunu yakından test ettim, yetkilileri oldukça samimi sıcak kanlı insanlardı sağolsunlar.

DM7020 Si kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim. Ürün kompakt küçük bir alet, DM500 ü andırıyor. Menüsü oldukça kullanışlı, yarı açık kaynak (semi open source linux diyebiliriz) anladığım kadarıyla. PLI, Nemesis, Gemini vs alternatif imajlar atıp kurcalama şansımız yok, kendi arayüzünü kullanıyor CCam, New Camd gibi protokol detekleri standart üzerinde mevcut. Yazılım desteği verildiği sürece sıkıntı yaşatmayacaktır.

Unutmamak lazım ki bu tarz cihazların en büyük özelliği yazılım olarak verilecek destek! Bu nedenle tam açık kaynak olmaması ileride yazılım desteği verilemediği noktada ortada kalıp elinizde çöp bir cihaz kalması olacaktır. Buna benzer durumlar geçmişte Next, Goldmaster, Redline tarzı markalarda yaşanmış sıkıntılardı. Ürünü alıp 2010 yılına kadar bilimum kanalları normalde izleyebilecek kişiler mağdur bırakılmıştı vs...

Kısacası anlatmak istediğim semi open cihazlar yazılım desteği oldugu sürece işe yarayacaktır. VU+ Duo, DM Box, Azbox vb varyant kaynak kodları açık cihazlar üretici firmanın çıkaracağı yazılımlara bağımlı kalmadan diğer geliştiricilerle bu işleri devam ettirebilirler. Farz edelim bugün olmayan bir protokol geliştirildi "XcamD" ve yeni jenerasyon paylaşımlar bunun üzerinden yapılacak; bu durumda bu paylaşım ufkunu açan Gemini team ve diğer ekipler kendi cihazları için bu uyumu en kısa sürede sağlayacaklardır, peki bu cihazlar ne olacak? Ben bu anlamda Next Dobratech ve Atlanta için bu nedenle şüpheciyim.

Bunlar benim düşncelerim ama açık söylemek gerekirse Atlanta HD Box menüs kullanıcı dostu arayüzü hızı ccam hızı vs taktire şayan ve elimdeki DM7020 yi çıkartıp almayı düşündüğüm bir ürün şu an için. Nedeni ise diğer paylaşımlı cihazların aksine fiyat avantajı! Diğer cihazların yarı fiyatı! HD görüntü kalitesi çok çok iyi, ilk açılış ve kanal geçiş hızı süper! Daha ne diyebilirim. Daha ileri yoruları yapabilmek için bir adet satın almak lazım ama inşallah Atlanta yukarıda bahsettiğim hususlarda kullanıcılarını magdur etmez ve gerekli destegi sonuna kadar saglar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 16 Şubat 2010; 9:29:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007
    tek bır eksıklıgı var oda wifi olmaması eger whyless olsaydı emın ol son zamanın en mukemmel otesı ürünü olacaktı .

wireless üstat o, yani kablosuz (kablosuz bağlantı) anlamında.
  • Yazılım desteği şu an iyi ama şuda var, ccccam ve newcamd ölmedikçe bu cihaza birşey olmaz. Onlarında ömrü uzun, bu kadar yayılmışken kolay kolay gitmez. Emu olayına benzeyeceğini düşünmüyorum. Zaten sistem olarakta çok farklılar. Birinde tamamen yazılımsal çözüm var, digerinde ise yasal kartların paylaşımı söz konusu. O nedenle sorun olmayacaktır.

Hızı gerçekten inanılmaz cihazın. Fişe takıyorum daha yerime geçmeden kanal açılıyor. Pes artık diyorum bazen. Uydu taramada gayet hızlı geldi bana. 3 uyduyu kısa sürede tarıyor.
  • Dostum ilahı :) bızde bılıyoruz wireless diğe yazdıgını.tramvay da vınn lar baglıydım ıdare et dıkkat etmemısım :)hehe usperdı ama ya
    dıger arkadasım endişenız olmasın bur ürün en az sızı bır 5 yıl goturecek zaten 5 yıl sonra 3g tv alırsın ozamanda ona uyumlu cıhaz ıstersın gelısın yıne 3g uydu alıcısıyla degıstırırm :)
  • Şu an Bu cihazın nakit fiyatı en uygun ne kadar? Nereden temin edebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

Şu an Bu cihazın nakit fiyatı en uygun ne kadar? Nereden temin edebiliriz?

Hiremco X3 Turbo dan ben çok memnunum, önce Turbo yu inceleyin, sonra karar verin.İncelemekle ne kaybınız olabilir ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agirabi123

quote:

Hiremco X3 Turbo dan ben çok memnunum, önce Turbo yu inceleyin, sonra karar verin.İncelemekle ne kaybınız olabilir ki.

Gereksiz bir yorum gelmiş. Arkadaşım burada Atlanta'dan bahsediyoruz sen gelmişsin hiremco al diyorsun.
  • quote:

quote:

şaka gibi hakikatten. üstat ben de iki cihaz arasındaki farkı bilip bilmediğinizden emin değilim, öncelikle siz bir atlanta hd box inceleyin derim. yine de bunu iyi niyetle söylemiş olduğunuzu kabul ediyorum.
  • Arkadaşlar yarım saat önceye kadar sağa sola Dm800Hd hakkında soru soruyordum, şimdi bunu görünce az da olsa fikrim değişti.
    herne ise soracağım şey şu; Bende Dm500s modeli var şu an, hem Dm'yi hem Atlanta HdBox'u aynı anda kullanabilir miyim?
    Çanaklara çift LnB takarak falan?
  • çift LNB değil de çift çıkışlı LNB takarak kullanabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: recaihercai

çift LNB değil de çift çıkışlı LNB takarak kullanabilirsin...

Onu demek istemiştim zaten.
    Oluyor yani ikisi aynı tv'de kullanılabilir?
  • quote:

quote:

quote:

şaka gibi hakikatten. üstat ben de iki cihaz arasındaki farkı bilip bilmediğinizden emin değilim, öncelikle siz bir atlanta hd box inceleyin derim. yine de bunu iyi niyetle söylemiş olduğunuzu kabul ediyorum.

Arkadaşın hiçbir şey den haberi yok. Amacı sadece baltalamak

• quote:

Orijinalden alıntı: mutevaziadam

quote:

Niye aynı tvde kullanacaksınız ikisini ? Farklı tvler olsa neysede, aynı tvde 2 ayrı uydu receiver ın anlamını çözemedim
  • Ekranı ikiye bölüp seyredebilir ben şampiyonlar ligi maçlarında öyle yapıyorum.
  • Merhaba Forum milleti.

Bu Atlanta HDBox uydu alıcıyı media player olarak kullanbiliyor muyuz. Yani USB diksteki divx ve MKV filmleri oynatabiliyor mu. Bir arkadaşım popcornhour alacaktı vazgeçip iki işi bir arada çözmek istiyor.

Bilgisi olan varsa yazabilir mi aceba.

Sağlıcakla kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

quote:

Orijinalden alıntı: mutevaziadam

quote:

Niye aynı tvde kullanacaksınız ikisini ? Farklı tvler olsa neysede, aynı tvde 2 ayrı uydu receiver ın anlamını çözemedim

Birinde Dreambox olacak, malum.
    Diğerinde Hdbox.
    Diğer tv'm küçük ekran,107 ekran Full Hd tv'de izlemek varken niye diğerinde izliyim? .)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.