Şimdi Ara

Atiker Regülatör yerine BRC yada LOVATO Regülatör Takılırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
29.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aracımda Atiker sıralı sistem LPG sistemi var, Fakat Regülatör arızalı sanırım yada kirli, fakat Atiker bayileri Regülatör temizleme yada tamir takım kiti ile yenileme yapmadıkları için mecburen sıfır almak zorunda bırakıyorlar insan.
    Bende madem sıfır alıcam adam gibi bir marka alayımda yine Atikerciler ile uğraşmak zorunda kalmayayım dedim.
    Fakat aracımdaki Atiker Regülatör yerine başka bir marka takabilirmiyim bilmiyorum, Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
    Taktırmak istediğim regülatör markaları BRC yada Lovato, iyi olduklarını okudum.
    Aracım 2.0 136bg opel astra G sanırım 100kw regülatör işimi görür.
    Fikirlerinizi ve beni bilgilendirebilecek yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler...

• KONU ESKİ AMA YENİ ARAŞTIRANLARA BİLGİ İÇİN CEVAPLIYORUM.
    EVET REGÜLATÖRÜ TEMİZLEMEK YADA TAMİR ETMEK İÇİN YENİSİNİ SATIYORLAR HALA,
    FAKAT GEÇEN HAFTA ELİME GEÇEN BAŞKASINDAN ÇIKARILAN BİR REGÜLATÖRÜ İNCELEME İMKANI BULDUM.. SÖKTÜĞÜMDE GÖRDÜĞÜM ŞEY YANİ SORUN ; 3-4 YILLIK DİYAFRAMDA OLUŞMUŞ ÇAMUR RENGİNDE GRES YAĞI GİBİ BİR ŞEY , SANIYORUM LPG NİN İÇİNDE BULUNAN YAĞIN ORADA ZAMANLA BİRİKİMİ. BUDA DİYAFRAMIN HAREKETİNİ ZORLAŞTIRDIĞINDAN TEKLEME VE STOP ETME GİBİ BİR ARIZA ORTAYA ÇIKIYOR..
    MOTOR SUYUNUN GEÇTİĞİ REGÜLATÖR KANALLARINDADA TORTU ,PAS OLUŞMUŞ NEREDEYSE TIKAMAK ÜZEREYMİŞ. BUDA ZAMANLA SICAK SUYUN REGÜLATÖRÜ ISITMASINI GEÇİKTİRECEĞİNDEN ARABANIZ DAHA UZUN SÜREDE GAZA GEÇECEK VE (ORTALAMA)BENZİN YAKIŞINI ARTTIRACAKTIR.
    ÇÖZÜM :
    REGÜLATÖR SÖKÜLDÜĞÜNDE ÜZERİNDEKİ CONTANIN TEKRAR KULLANILMASI HİÇ SAĞLIKLI VE MÜMKÜN DEĞİL,
    ÇÜNKÜ YIRTILAN CONTADAN MOTOR SUYUNUZ SIZIP GİDECEKTİR. ATİKERCİLERDE BU CONTA SATILMAMAKTA VE DEĞİŞTİRİLMEMEKTEDİR.
    REGÜLATÖR CONTASINI CONTACIDA KESTİRECEKSİNİZ (5-10 TL) ..
    İTİNA İLE TEMİZLEDİĞİNİZ REGÜLATÖRÜ TOPLAYABİLİRSİNİZ ARTIK..

• PARDON BU ARADA ATİKER REGÜLATÖR YERİNE BRC VEYA BAŞKA MARKA REGÜLATÖR TAKMA FİKRİNE GELİNCE ;
    1) ATİKER BEYNİ TAKACAĞINIZ REGÜLATÖRÜ KABUL EDERSE (UYUM SAĞLARSA)
    2) SOKETİ VE DİĞER BAĞLANTILARI UYUMLU İSE
    OLABİLİR.. KARŞILAŞTIRMAK LAZIM ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROBINSONNN

PARDON BU ARADA ATİKER REGÜLATÖR YERİNE BRC VEYA BAŞKA MARKA REGÜLATÖR TAKMA FİKRİNE GELİNCE ;
    1) ATİKER BEYNİ TAKACAĞINIZ REGÜLATÖRÜ KABUL EDERSE (UYUM SAĞLARSA)
    2) SOKETİ VE DİĞER BAĞLANTILARI UYUMLU İSE
    OLABİLİR.. KARŞILAŞTIRMAK LAZIM ..

aracımda zavoli sistem lpg var 3000 devir üzerinde benzine geçiyor servise gittiğimde değişmesi gerek dediler değiştirmem gerek mi yoksa daha ekonomik şekilde halletmek mümkün mü @ROBINSONNN
  • bir çok regülatöe birbirine uyumludur faka bahsettiginiz regülatör yani atiker kötü ve ya dandik bir malzeme degil bozulmasındaki en büyük nede yine kullanıcılar yani arabam sabah erken gaza geçsin fazla benzin yakmıyayım gibi durumlarla karşılaşıyoruz bu dogru degil ve atikerin kullandıgı regülatörü şu an bir çok ithal diye bildigimiz firmalarda kullanıyor sizden ricam malzemeyi kötülemeyiniz bence fiyatına göre dört dörtlik malzeme saygılar
  • aracımda zvli lpg var 3000 devir üzerinde benzine geçiyor servise gittiğimde değişmesi gerek dediler değiştirmem gerek mi yoksa daha ekonomik şekilde halletmek mümkün mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan_427

aracımda zvli lpg var 3000 devir üzerinde benzine geçiyor servise gittiğimde değişmesi gerek dediler değiştirmem gerek mi yoksa daha ekonomik şekilde halletmek mümkün mü

iyi günler beyfendi zavoli sıralı sistem beyni pahalınıza gelirse bu ürünü inceleyebilirsiniz.http://www.lpgyedekparca.com/zavoli-uyumlu-sirali-beyin-urun668.html
  • Sökerler uyduktan sonra sorun yok. Ancak İtal sistemlerin basınçlar daha stabşl olduğu için onlar daha daha pahalı. birde şöyle bir site buldumhttp://www.otogazburada.com/atiker-sirali-beyin-pmu3 ayrıca ürünler 9 aya kadar taksitli. En azından istemiş olduğun ürünü alıp azar azar taksitlerde öde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan_427

aracımda zvli lpg var 3000 devir üzerinde benzine geçiyor servise gittiğimde değişmesi gerek dediler değiştirmem gerek mi yoksa daha ekonomik şekilde halletmek mümkün mü

http://www.otogazburada.com/atiker-sirali-beyin-pmu3 bu ürünüdür bir incele bence olur olmaz ürün alma başını yakarsın. Hem bu arada sitedeki tüm ürünler 9 ay taksitmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: malicas

Merhaba arkadaşlar,
    Aracımda Atiker sıralı sistem LPG sistemi var, Fakat Regülatör arızalı sanırım yada kirli, fakat Atiker bayileri Regülatör temizleme yada tamir takım kiti ile yenileme yapmadıkları için mecburen sıfır almak zorunda bırakıyorlar insan.
    Bende madem sıfır alıcam adam gibi bir marka alayımda yine Atikerciler ile uğraşmak zorunda kalmayayım dedim.
    Fakat aracımdaki Atiker Regülatör yerine başka bir marka takabilirmiyim bilmiyorum, Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
    Taktırmak istediğim regülatör markaları BRC yada Lovato, iyi olduklarını okudum.
    Aracım 2.0 136bg opel astra G sanırım 100kw regülatör işimi görür.
    Fikirlerinizi ve beni bilgilendirebilecek yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler...

Aracımda 4 yıllık atiker sistem takılı şu ana kadar 3 kez regülatör değiştirdim arkadaşın tavsiyesi üzere bu beyinden taktırdım biraz pahalı ama yüksek devirlerde hiç bi sorun yaşatmadı bu ürüne landirenzo servisleri 400 tl istiyorlarhttp://www.lpgyedekparca.com/landi-sirali-regulator-urun404.html ürünün videosuda var sayfada firma sağlam firma 2 günde gönderdiler kapıda ödedim.

• 1999 model volvo s70. atker sistem var üzerinde. Sabahları istop ediyor ve aracı yüksek devirde zorladığımda, durduktan sonra tekleme yapıyor. istop edip bekledikten sonra normale dönüyor. Sorun regülatör olabilir mi?
  • Bigmike71 B kullanıcısına yanıt
    BENZİNDEN GAZA GEÇERKENMİ STOP EDİYOR YOKSA GAZA GEÇTİKTEN SONRAMI ?
    GAZ RÖLESİDE OLABİLİR , ENJEKTÖRLERDENDE OLABİLİR .. BAKMAK LAZIM ..
  • ARKADAŞLAR ATİKER MARKA LPG SİSTEMİ VAR ARAÇTA 1999 MODEL PALİO 1.4EL BEYİN 2011 İN BEYNİ LPGCİM ESKİ ARACIN YAKİTİ FAZLA OLUR AYAR TUTMAZ DİYOR SORUM SU ATİKER TANKA LAVATO BRC VEYA BAŞKA REGÜLATÖR TAKSAK OLURMU UYARMI YAKITI ETKİLERMİ DÜŞÜRÜR MU YENİ BEYİN YAKITI YARDİM EDİN TEKRAR ATİKERMİ TAKTİRMAM GEREK

• bilen yokmu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atiker tanka istediğin beyni taktırabilirsin tankın görevi başka beynin başka.... benim araba 2000 tempra 148 bg. atiker tank lovato beyin var.
  • Merhaba,

Benim aracımda atiker gold sistem lpg kiti var. 2 yıl önce regülatörü değiştirdim. BRC Genius 1500 takıldı. Yani farklı marka regülatör takılabiliyor. Tek sorun atiker sistemin regülatör sıcaklığını ölçen sensörü brc regülatörün üstüne vidalanamıyor (vida yivleri tutmuyor). Usta sensörü regülatör üstüne, sensörün ölçüm yapan uç tarafı regülatöre değecek şekilde kablo bağı ile bağladı. Bu durumun dezavantajı özellikle kışın soğuk havalarda regülatör sıcaklığının tam ölçülememesi nedeniyle benzinden gaza geçişin daha geç olması diyebiliriz (Yani regülatör sıcaklığı örneğin 35' e gelmiş olsa bile sensör örneğin 25 derece olarak okuyabiliyor). Lpg ayar programından lpg' ye geçiş sıcaklığını düşürerek bu sorunu da ortadan kaldırma şansınız olabiliyor.

• mcerci81 M kullanıcısına yanıt
    Hocam muayene de işletme falan oldu mu yani direk tak geç mi yoksa kağıt kürek evrak işi var mi

• direk tak geç

• Bende kme regülatör yerine Atiker regülatör aldım bakalım inşallah sıkıntı olmaz muayene de

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.