Şimdi Ara

Atiker Atikfast Di + Modül Montajı yaptıranlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
27.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuyu açmamdaki amaç atikfast + modül montajı yaptıranların montaj, montaj sonrası durumu, yakıt değerleri, sorunları, önerileri vs gibi durumları paylaşmaktır.

Bende 2011 Passat 1.4 Tsi BMT CAXA motor kodlu aracıma Atiker Atikfast Di + Modül taktırdım.

Yakıt Değerlerim:

1 depo Lpg ( 42 Lt Simit 3.03 Lira / Litre ile 105 TLye doluyor )
    50 TL civarı Benzin (6,30 TL / Litre )

Şehir içi 500, şehir dışı uzun yolda 550-580 Km yol yapıyorum. Yol bilgisayarındaki ortalama yakıtım 7.0 - 7.2 arası

Fakat okuduğum başka bir konuda benzinin modül uygulaması sonrası çok düşük olduğu yönünde.
    Montaj yaptıran arkadaşlar güncel durumlarını paylaşabilirlerse taktırmak isteyen, taktırıp da sorun yaşayan yada değerlerini diğer montaj yaptıranlarla karşılaştırmak isteyenlere fikir vermiş oluruz.

• .....
  • Merhabalar. Hyundai ix35 otomatik gdi aracıma bende 3 ağustos tarihinde atiker atikfast di + tasarruf modülü taktırdım 53 litrelik tankı var 40-41 litre aralığında lpg alıyor şu an. 1.000 km'lik deneme süresinde birazdan bahsetceğim değerlere biraz uzaktım. fakat 1000 km kontrolüne gittiğimde söylediklerime binayen sanırım güncelledikleri yazılım ve değişikliklerle şehir içi + dışı karışık çok da dikkatli olmayan (yol bilgisayarı 9,5 gösteriyordu) 395 km yaptığım yolda ;

40,5 litre lpg
    4,7 litre benzin kullandım.

yuvarlarsak (ki dikkatli kullanımda sanırım daha da altına düşücem) ;

100 km'de = 10 litre lpg + 1 litre benzin kullanıyor araç. lpg 3.50tl benzin 6.90 dersek bu araç için 42-43 kuruş çok çok makul bir değer şu anki yakıt fiyatlarıyla(ki bahsettiğim montaj kontrol bu ölçümün 150-200 km'sinden sonra oldu)

Montajı 2500 tl'ye yaptırdığım ve aynı tarihte diğer ünlü karma sistemlerin 7500tl , ve ünlü sıvı sistemlerin 13000tl olduğu düşünülürse bence bu sistemden başkasına 5.000 , 10.000tl gibi fazladan paralar vermek çokda akıl karı değil artık.. farzedelim tasarrufları benden 5 yada 10 kuruş daha iyi olsun ( ki değildir) kilometrede hesaplarsanız aradaki fiyat farkı 50.000 yada 100.000km'lerde kapanıyor...

Bu arada tekrar hesaplama yaparsam paylaşırım ama şu anki güncel kullanımım ; lpg tankını ve benzini fullemiştim tekrar. 360 km'deyim ve 12 ibreden oluşan benzin ibresi hala full :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogretmen_033 -- 30 Ağustos 2018; 23:24:25 >

• Mayıs sonunda taktırmıştım. 48 Lt'lik simit depo var, 40 lt gaz alıyor. Yakın zamanda tüketim testi yapmadım ama en son yaptığımda 100 km'de yaklaşık 8 lt gaz, 2 lt'de benzin tüketmişti. Genel olarak memnunum. Belki benzim tüketimi daha az olsa daha tasarruflu olabilirdi ama bu veriler de gayet iyi bence.
  • ogretmen_033 O kullanıcısına yanıt
    Hocam şuan ki veriler nasıl memnun musunuz özellikle modülün arıza yaptığını duymustum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunsuz bir lpg

• Sorunsuz bir lpg

• Nedir kullanan arkadaşlardan son durumları alabilirmiyiz.

• Aracım 1.4tsi passat b7 kasa dsg.
    atiker atikfast di +modül uygulama mevcut.
    Uzun yolda çok az benzin tüketimi var ama şehir içi aşırı fazla. Uzun yolda 100 km 8lt lpg + 1 lt benzin yakıyor.
    Bu veri 750 km uzun yoldaki tespitim ortalama hızım 120 yer yer 140 150 km hızla gittiğimde oldu.
    Lpg tüketimi şehir içi şehir dışı genelde aynı farkı belirleyen benzin oluyor. Kışın 100km de 4-5 lt civarı benzin tüketimi oluyordu.
    Ama her halükarda lpg benzine göre avantajlı şehir içi 13 lt görüyor yol bilgisayarı, uzun yolda ancak 8lt ye düşüyor.
    Benzinde binmekdense lpg en az yüzde 40 avantajli, ben tavsiye ederim hiçbir performans kaybına yaşanmıyor.

• Merhaba yeni arac aldim icinde bu kitin oldugunu dusunuyorum,aracim kia sportage 1.6 gdl cool ov 132hp otomatik.sorum su
    30lt lpg ile tam dolan tank bitene kadar beraberinde 15 lt benzinide yakiyor bu deger normal mi?yapmam gereken birsey varmi? Tavsiyelerinize ihtiyacim var.

• astennu24 kullanıcısına yanıt
    Güncellenmiş modül taktırın benzin tüketimi çok fazla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son durum nedir arkadaşlar Clio 4 1.2 turbo aracıma taktirmak istiyorum 100km de 7 lt benzin yakıyor ne kadar dusurebilirim

• bende de jetta 1.2 tsi cbz kodlu araç var. kütahyada teknik otagaz ile görüştüğümde modül için atiker şuan üzerinde çalışıyor birkaç ay bekle dedi son durum için. Modulsüz tasarruf ve amorti bişeye benzemiyor ben de o yüzden taktırmadım. Modülle yüzde 45 50 ye varan tasarruf olacakmış. modülsüz yüzde 25-30. bunun için lpg riskine girilmez ama Modülü bekliyorum olursa onunla mantıklı. Şimdi bu konuda Modulle ilgili son durum hakkında bilgisi olan forumdaşımız ve ya bir atiker yetkilisi var mı acaba?
  • Merhaba,
    Aracım 2016 Kia Sportage 1.6 GDI. Ekim 2019'da Atiker Atikfast DI + Modul (üzerinde Direct Evlotution yazıyor - Atiker'in kendi modülü değil) taktırdım. 3.400 TL'ye. Şehir içinde 40-45 kuruş arası yaktı. Şehirlerarası da 30 kuruş arası yaktı. Benzin bu fiyata dahil değil. Benzin 6,95 LPG 3,06. Benzin tüketimi 700 KM'de 1/8 depo benzin harcadı. Ancak motor arıza ışığı yaktı (benzin pompası hata verdi). LPG'yi takan firma bu modülü çıkarıp Atiker Modülü takacağını söyledi. O takılınca da verileri paylaşırım.
  • ykaraoglu Y kullanıcısına yanıt
    hocam modülü değiştirdiniz mi ? son durum nedir ? yakıt ortalamanızda bir değişiklik oldu mu ?
  • memurkartal M kullanıcısına yanıt
    Ne yaptınız hocam modül taktırdınız mı ?
  • Ebubekir Turan kullanıcısına yanıt
    Modülü Atiler modülü ile değiştirdiler. Ariza ışığından toplam tam 7 kere gittim. Bu hafta 8. Kere gideceğim, hala ışık yanıyor.

7,85 lt benzin + 42.83 lt gaz ile 366 km yaptım Şehir içinde.
    Bu rakamlar çok yüksek.. Aracimin ortalama yakıt tüketimi 10 lt görünüyor arac bilgisayarında şu anda. 100 km de 2,14 lt benzin ve 11,7 lpg harcıyor. Bir kaç kez ayar yaptılar değişen olmadı.
    Geçen hafta şehir içinde araba stop etti.
    Ya benim kiti takan bayide ya da Atikerde problem var.
    Süreçten haberdar edeceğim.
    LPG den once 63 kurus hesaplamistim benzin tuketimi Bu arada.

• Ebubekir Turan kullanıcısına yanıt
    Hayır cbz motora modül çıkartmadılar. Bölge bayisiyle görüştüm

• ykaraoglu Y kullanıcısına yanıt
    Hocam araciniz fabrika degeri 11 litre yakanmi 9 litre yakan motor mu?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.