Şimdi Ara

Atiker Atikfast Di + Modül Montajı yaptıranlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
27.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    En yakın kayseri ve Ankarada var sorun olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara uygun olur

• mur37 M kullanıcısına yanıt
    Üstün otogaz kayra otogaz ve quatro garage diye bi yerdende memnun olanlar var benim genelde memnun oranı yüksek olarak duyduklarim bunlar ama siz yinede oncesinden stabil calisma garantisi alın insallah size fazla sorun cikarmazda ama az bir ihtimalde olsa söktürme durumlarida olabiliyor

• Teşekkür ederim zahmet verdik.

• mur37 M kullanıcısına yanıt
    Ne demk rica ederim

• Merhabalar. Geçtiğimiz Ağustos ayında Hyundai i30 gdi elite model araç aldım. Üzerinde Atiker Atikfast Di modül takılıydı. Haziran 2019'da Sakarya Alemdaroğlu Otogaz'da montajı yapılmış. İlk zamanlar sorunsuz kullanıyordum. Şehiriçi 100 km'de 9-10 lt lpg ve 1,5-2 lt benzin tüketiyordum.
    Aracı 2 ay kullandıktan sonra eco modda 3.000 deviri geçmem sorunları yaşamaya başladım. Eco modu devredışı bıraktım. Normal modda yaşamadım sorunu. Fakat sonraları normal modda da nadiren de olsa 3.000 deviri geçmeme sorunu yaşamaya başladım. Aracın periyodik bakımı için Hyundai Yetkili servisine gittim (Ferhat Oto). Bakımı yapıldı ve 3.000 deviri geçmeme sorununun motor veya şanzuman ile alakalı olmadığını söylediler. Ben de Atiker müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. Atiker bölge satış yetkilisi beni aradı lpg'nin takıldığı servise gitmemi ve gereken işlemi yapıp sorunun giderileceğini belirtti. Gittim ve ayarları uzaktan bağlantı yoluyla incelendi ve modülün değişmesi gerektiği söylendi. 2 gün sonra yeni modülü taktılar ve teste çıktığımda aynı sorun yine yaşandı. Tabi bölge yetkilisi durumu an be an takipteydi. Bu süreçte ince ayarlar için sık sık servise gideceğimi sabırlı olmamı istedi. Ben de bu durumla uğraşamayacağımı ve modülün devre dışı bırakılmasını istedim. Araştırmalarıma göre ise modülün devre dışı bırakılması sorunu çözüyor ancak benzin tüketimini arttırıyor şeklindeydi. Ancak tüketimin öyle ahım şahım artmadığını öğrendim. Nitekim modül devre dışı bırakıldı. Şuan sorun yok. Tüketim konusunda ise henüz hesaplama yapmadım. Onun için ayriyetten yazacağım. Sağlıklı günler dilerim.

• TSİ araçlarda Atiker Atikfast Di kullanlar güncel durumları ile bilgi verebilirmi? böyle bir araç uzun yıllar sorunsuz kullanılabilirmi. taktıranların tasarruf ve genel memnuniyet açısından düşünceleri nedir? konuyuda canlandırmış olalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drezin -- 26 Ağustos 2022; 9:40:54 >
  • drezin D kullanıcısına yanıt

Merhaba konuyu hortlatmak gibi olacak ama, belki birilerine lazım olur

Seat toledo 1.4 tsi caxa motor kodlu aracımda atikfast kullanıyorum, 100 km de ortalama 2 litre (modül yok) benzin harcıyor. 35 litre lpg ve 6 litre benzin ile hafif trafikli şehir içinde 650 km yol yapıyor. Araç göstergesi yakıt tüketim değeri 100 km' de 7.2 litre.

Aracı aldığımda lpg takılıydı aldıktan kısa süre sonra lpg için afr ayarı yaptırdım benzin tüketimş biraz daha düştü

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.