Şimdi Ara

ATi yeniden sahnede; HD 4850 X2 ile hedef GeForce GTX 280 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
24.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kart iyi iş çıkaracak gibi gözüküyor.
  • ati için güzel günlerin devam etmesini dilerim.hep nvidia hep tek çekirdekli klasik kartlar.birazda 2 çekirdekli o özlediğimiz 3dfx efsanesini anımsatan kartların piyasada olması çok sevindirici.bence ati bu olayı dahada ileriye taşırsa çok mükemmel olur.bu sene içerisinde sistem toplamayı düşünüyorum.kısmetse düşündüğüm ekran kartları arasında ilk olarak bu gelicek.4870 x2 çok iyi bir kart ama fiyatı biraz düşündürücü.ama bu kart bekleneni ve söylenenleri verirse tüketiciler için muhteşem bir seçim olacağını düşünüyorum.

nvidia tek gpu ati çift gpu.3dfx in bıraktığı yerden devam ati. nvidia ozaman şanslıydı rakibinin durumu çok kötüydü.ama bu sefer durum farklı bakalım zaman neler getiricek.

forever 3dfx for ever ati

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VMTX -- 15 Eylül 2008; 1:25:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: VMTX

ati için güzel günlerin devam etmesini dilerim.hep nvidia hep tek çekirdekli klasik kartlar.birazda 2 çekirdekli o özlediğimiz 3dfx efsanesini anımsatan kartların piyasada olması çok sevindirici.bence ati bu olayı dahada ileriye taşırsa çok mükemmel olur.bu sene içerisinde sistem toplamayı düşünüyorum.kısmetse düşündüğüm ekran kartları arasında ilk olarak bu gelicek.4870 x2 çok iyi bir kart ama fiyatı biraz düşündürücü.ama bu kart bekleneni ve söylenenleri verirse tüketiciler için muhteşem bir seçim olacağını düşünüyorum.

nvidia tek gpu ati çift gpu.3dfx in bıraktığı yerden devam ati. nvidia ozaman şanslıydı rakibinin durumu çok kötüydü.ama bu sefer durum farklı bakalım zaman neler getiricek.

3dfx'i NVidia aldı ama ATI güzel kartlar üretirse (sorunsuz) bu fiyatlarla oldukça satar ama sorunsuz olması için tek çekirdekli olması şart gibi gözüküyor, gerçi 4000 serisi tek çekirdekli olsada bir sürü sorun çıkardı ama...

• gelsin görelim bi, bakalım 4850 ile CF yapılabiliyor mu
  • ati en 2. en iyi kartıyla nvidia nın en iyisini geçicek yani öyle mi?? bu durumda nvidia önce 4850x2 'yi önce geçecek sonra sıradan 4870x2'yi geçmeye çalışacak... nvidia ya iyi oldu.. 100 dolara satabileceği kartları piyasadaki rekabetsizlikten 200 dolarlardan sattı.. orta segment kart fiyatları yukarılara fırlattı daha da inmiyor..

ati bundan böyle kolay hata yapmaz diye düşünüyorum ama nvidia nın cevabı çok çok sağlam olmalı ki hem şimdiki hemde atinin bir sonraki gpu suna cevap olsun.. ee nede olsa adamlar boş durmuyorlardır başlamışlardır yeni serinin çalışmalarına ufak ufak tıpkı nvdia nın gtx206 ve 212 üzerinde çalışması gibi...
  • 3000 serisinde recovery hataları çok alırdım ama 4000 serisinde daha rastlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet328 -- 15 Eylül 2008; 2:33:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: canerpense

quote:

Orjinalden alıntı: isk0rpit

quote:

CF desteklemeyen oyunlarda 399$lık 4850siyle çok mutlu mesut oynarlar artık, ne physx var ne doğru dürüst OC olabiliyor (gtx280ni OC yapıpta bi koysalar karşısına...keşke...) Ayrıca bu kart 100dereceyi görür gibi geliyor artık bana ATI başardı yani sonunda, erişilemeyene erişti, rekor üsütne rekor; önce 4870x2 sonra bu Kim tutar ATI seni be! 3000 serisine ne mi olmuştu? Hatırlayanınız varmı Neyse yaranızı deşmeyim şimdi

Nvidia 55nm GTXler dışında ne üretecek acaba Hiç düşündünüzmü ATIfanları

Ciddi yorum: Fiyatı güzel, bellek kapasitesi güzel, çok enerji harcayacağı kesin ve soğutmasının yeterli olup olmayacağı belli değil. Recover hatası olabilir yine... Bu fiyata iyi iş çıkarmışlar gibi görünüyor kendi testlerinde ama önümüzdeki günlerde gerçek yüzü ortaya çıkar

Çok komik adamlar var forumda.

Komik mi? Yorumumu yazdımi komik geldiyse umrumda değil, iki üç hafta sonra görüşürüz kartla ilgili sorunlar ortaya çıkınca çok iyi birşey olsaydı çift çekirdekli ekran kartları, herkezde 3870x2 veye 9800gx2 olurdu, niye acaba gtx260 ve 4870 alınıyor hala? Size gülmek lazım aslında, insanların ne dediğini anlamadan, sindirmeden, mantık süzgecinizden geçirmeden yorum yapıyorsunuz, ağlanacak haliniz ya neyse...

Lütfen cevap vermeyin, cevap alamayacaksınız çünkü. Kendi kendinize debelenmek istiyorsanız o ayrı

Aman senin kimse umurunda olmasın. Herşeyi görmemezlikten gel, takma kafana, hayat böyle de güzel

Nvidia dahi yenilgiyi kabul etmişken bu tür yorumlar ciddiye alınmayacak kadar komik oluyor. Ama yazma ihtiyacı hissettiriyor

• cok garip cevaplar okudum ben.

bir kere ben 4850x2 alacak olsam, hedefim $u olur.. beni biraz daha idare etsin, daha iyi performans versin bu fiyata.
    100 dereceyi gorme olaylarina katilmiyorum ben ATI - Amd $irketindeki muhendisler o kadar salak olamazlar bence, yoksa hem cok buyuk zarar gorurler hem de marka zedelenir.

ama nedense bazi arkada$lar felaket tellalligina soyunmu$ bile, recover hatalari vs vs.. fx57'nin yazdigi oninceleme gibi bir$ey, cikinca en tarafsiz testlerde hanya konya meydana cikar.

bu arada atifanboy veya nvidiafanboy kavramlarini da anlamiyorum, nvidia'nin zamaninda attigi buyuk kaziklar vardi, ati'nin de vardi.
    $imdi iki firma cok hararetli rekabet ediyorlar, kazanan son kullanici oluyor ama hala bir$eylerden vazgecemiyorsunuz.
  • Eğer ben 19 haziranda sistem toplıcak olsaydım 9800 gtx planlıyordum ama 1 ay erteledim tatile falan gidince ve baktım ki hd4870 var f/p olarak güzel gözüküyor alim dedim ve aldım suan memnunum eh 4850x2 de cok iyi zaten ayrıca 4870 e oc yapılınca[tabi sogutma değiştirilmeli standart sogutucuyla fan hızı arttırılmalı] tabi bi de biraz daha voltaj arttırılınca gtx280 i gecmeside olası olarak gözüküyor [tabi sürücülere baglı bir durum cünkü daha tam randıman verilmiyor oyunlarda hala kücük sorunlar ]

edit:

quote:

Orjinalden alıntı: Paladin

cok garip cevaplar okudum ben.

bir kere ben 4850x2 alacak olsam, hedefim $u olur.. beni biraz daha idare etsin, daha iyi performans versin bu fiyata.
    100 dereceyi gorme olaylarina katilmiyorum ben ATI - Amd $irketindeki muhendisler o kadar salak olamazlar bence, yoksa hem cok buyuk zarar gorurler hem de marka zedelenir.

ama nedense bazi arkada$lar felaket tellalligina soyunmu$ bile, recover hatalari vs vs.. fx57'nin yazdigi oninceleme gibi bir$ey, cikinca en tarafsiz testlerde hanya konya meydana cikar.

bu arada atifanboy veya nvidiafanboy kavramlarini da anlamiyorum, nvidia'nin zamaninda attigi buyuk kaziklar vardi, ati'nin de vardi.
    $imdi iki firma cok hararetli rekabet ediyorlar, kazanan son kullanici oluyor ama hala bir$eylerden vazgecemiyorsunuz.

100 dereceyi 4850 icin falanda söylüyorlardı 4870 de standart fan hızında 80 lerde calısıyor eh fan hızını 45/100 yaptın mı cok cok az bir sesle sıcaklıgı bayagı düsürebiliyorsun oyundayken zaten o sesi hic duymuyorsun bile masaüstünde de tekrar normale döndür oh kebap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 15 Eylül 2008; 8:28:12 >

• tam bu kart çıkarken nvıdıada yeni bişeyler çıkartır :D ortalık karışır 4850 sıkı kart x2 side süper olacaktır
  • rekabet rekabet bol bol kart çıksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

tam bu kart çıkarken nvıdıada yeni bişeyler çıkartır :D ortalık karışır 4850 sıkı kart x2 side süper olacaktır

evet yeni modelin ismi de büyük ihitmalle 260 gtx +++++ olur herhalde...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminjr -- 15 Eylül 2008; 10:46:35 >

• iste bu benım kartım olabilir....
  • nvidia tersten görmeye basladı tabi dünyayı
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: VMTX

ati için güzel günlerin devam etmesini dilerim.hep nvidia hep tek çekirdekli klasik kartlar.birazda 2 çekirdekli o özlediğimiz 3dfx efsanesini anımsatan kartların piyasada olması çok sevindirici.bence ati bu olayı dahada ileriye taşırsa çok mükemmel olur.bu sene içerisinde sistem toplamayı düşünüyorum.kısmetse düşündüğüm ekran kartları arasında ilk olarak bu gelicek.4870 x2 çok iyi bir kart ama fiyatı biraz düşündürücü.ama bu kart bekleneni ve söylenenleri verirse tüketiciler için muhteşem bir seçim olacağını düşünüyorum.

3dfx'i NVidia aldı ama ATI güzel kartlar üretirse (sorunsuz) bu fiyatlarla oldukça satar ama sorunsuz olması için tek çekirdekli olması şart gibi gözüküyor, gerçi 4000 serisi tek çekirdekli olsada bir sürü sorun çıkardı ama...

ati daha nasıl sorunsuz kart üretsin.400 serisi bence ve yapılan testlerde gösterdiği kadarıyla sorunsuzca çalışıyor.teknolojik gelişme açısından bence nvidianın yaptığı gibi yazılımlar yardımıyla cpu üzerindeki fizik işlemleri yükünü gpu nun üzerine yüklemek yerine aynı kart üzerinde birden fazla gpu yu mümkün olan en iyi şekilde kombine edip çalıştırmak.

• Grafik tablolarını eleştiren herkesi banlamak lazım halen ögrenilemedi ya nedense hep 1 miş alakaya maydonoz yorumlar

bide daglar kadar fark varmış diyorlar körmüsünüz ya 1 ile 1.3 arasındaki farkı anlamıycak kadar
  • Bi arkadaş yazmış yukarıda %33 fark anlaşılmıcak farksa bravo yani tabi yanlış sa bişi diyemem bu arada 38xx serisinde ne varmış bende bi sorun çıkmadı hatalı üretim olanlar oluyor.Asus ta bi dünya bozuk board var örneğin Fan lık yapmayın o bozuk bu bozuk diye Nvidia cuda muda pshyx diye avuntu olmaz yapar daha performanslısını önerirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R

Grafik tablolarını eleştiren herkesi banlamak lazım halen ögrenilemedi ya nedense hep 1 miş alakaya maydonoz yorumlar

bide daglar kadar fark varmış diyorlar körmüsünüz ya 1 ile 1.3 arasındaki farkı anlamıycak kadar

• quote:

CF desteklemeyen oyunlarda 399$lık 4850siyle çok mutlu mesut oynarlar artık, ne physx var ne doğru dürüst OC olabiliyor (gtx280ni OC yapıpta bi koysalar karşısına...keşke...) Ayrıca bu kart 100dereceyi görür gibi geliyor artık bana ATI başardı yani sonunda, erişilemeyene erişti, rekor üsütne rekor; önce 4870x2 sonra bu Kim tutar ATI seni be! 3000 serisine ne mi olmuştu? Hatırlayanınız varmı Neyse yaranızı deşmeyim şimdi

Nvidia 55nm GTXler dışında ne üretecek acaba Hiç düşündünüzmü ATIfanları

Ciddi yorum: Fiyatı güzel, bellek kapasitesi güzel, çok enerji harcayacağı kesin ve soğutmasının yeterli olup olmayacağı belli değil. Recover hatası olabilir yine... Bu fiyata iyi iş çıkarmışlar gibi görünüyor kendi testlerinde ama önümüzdeki günlerde gerçek yüzü ortaya çıkar

gerçekler nedense hep komik geliyor insanlara

• Atiyi severim.

Yalnız çift gpu lu kart tek gpu lu karta şuanki durumda tam rakip olamaz. Sitelerin çift gpuya tam destek veren ve microstuttering gibi sorunları göstermeyen oyun testlerine bakarak kendimizi kandırmayalım. Crossfire ve SLI nin hala birçok sorunu var ve nette testi olmayan birçok oyunda sizi çok büyük hayal kırıklığına uğratacaktır emin olabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

quote:

Orjinalden alıntı: BeAr

off tokada bak :D

edit:Yorumları okudumda crysis olsa falan diyor arkadaslar crysis optimizasyon ozurlu bi oyun ve sadece nvidia kartlara optimize edilmiş gibi duruyor açıkçası crysis'in 4 çekirdek testlerini incelemenizi tavsiye ederim 4 çekirdekli bi işlemciye sahipseniz crysis sizin 4 çekirdeği malesef kullanamıyor fakat ondan daha once çıkan ve hiç bi şekilde 4 çekirdek destekli ilk oyun lansmanı falan yapılmamasına ragmen ETQUAKE WARS oyunu 4 çekirdeğide full kullanabiliyor 1 oyuna bakıp kartı değerlendiricekseniz ozaman kusura bakmayın ama bunu yapan insanlara taraflı yaklaşıyorsun derim.

Arkadaşım,söz konusu oyun,CRYSIS gibi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyunu ise,ekran kartı üreten firmaların optimzasyonları gözönüne almaları gerekir bu bir.

İkincisi hiçbir çift GPU kart,kanaatimce tek GPU karta rakip olamaz(NVIDIA için de ATi için de geçerlidir)Nedenine gelince,inanılmaz sorun çıkarabilme potansiyeli,yüksek güç sarfiyatı ısınma sorunları ve herşeyden önemlisi azılı 70FPS de akıcılık sorunu yaratma potansiyeline sahip adı meşhur microstuttering.

Üçüncü olarak,sandviç gibi olacak araya sıkıştı bir microstuttering ama,CRYSIS asla optimizasyon özürlü değil,katılmıyorum katılmam da beklenemez.O grafikleri o FPS lerde görebiliyor olmamız adeta mucize.Keza custom config dosyalarıyla oyunu sunduğu max detaylardan çok daha iyi kalitede oynayıp bitirmeniz mümkün,kısa ve sürükleyici değil diyenlere de katılmıyorum,en çok sürüklendiğim oyunlardan biriydi,bir başyapıttı adeta.

CRYEngine,bilgisayarı biraz iyi olana(ekran kartım benim 8800GT,mükemmel bir kalite sundu bana,XP DX10 moduyla) dünyanın an itibariyle en gelişmiş grafiklerini sunan oyun.Bu oyuna ayak uyduramayan,diğer oyunlara uydurur.Bu kadar basit.

Sadece fiyat açısından rakip olma durumları var bu iki kartın.AMD kafasında çift GPU yu rutine indireceğini düşünüyor,belki bir gün başarabilir de,ama o gün bugün değil.

Ozaman 4 çekirdek teslerini yapanlar bu işten anlamıyor yani öyle diyorsun? bikere oyunun açılışında nvidia logosu pat kut geliyor zaten nvidia için tutup extra kodlar koyarsan yazılıma tabiki fps artar ama her iki kart içinde aynı derecede optimize edilmiş oyunlarda ki crysiste hiç bir optimize görmüyorum warhead'de sende görüceksin bunu ozaman bide üstüne aa+af açinca neden ati tokati basıyor bukadar test yalan diyorsun ozaman bence kendini kandırmaca polyannacilik bu.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.